alexa metrics

banner560

banner572

Anahtar Deliği - 28.06.2019

Haber 28.06.2019, 09:25
Anahtar Deliği - 28.06.2019
2/7

İBRAHİM KUL’UN İSTİFASININ PERDE ARKASI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, dün normal mesaisine devam etti. AK Parti Trabzon İl Başkanlığında yükselen atama ve görevden alma krizine cevap vermedi.
İl Başkanı Haydar Revi’ye Halil İbrahim Demirtaş, Uğur Aydın ve Hasan Dilekoğlu’nun da içinde bulunduğu 6 yöneticisi istifa dilekçesini sunmuş, fakat kabul görmediği iddia edilmişti.
İl Başkanı Haydar Revi dün, “İlk defa Trabzon’a, kentimize gelen insanların alt yapıyla ilgili görevler alması çok onayladığım bir gelişme değildir. Yönetimde bazı değişiklikler olabilir Bunda mahsur yok. Ben olsaydım bu şehirde özel idarelerde çalışmış, Köy Hizmetlerinden gelen belediyede çok kıymetli insanlar var. Önce onları değerlendirelim” dedi.
Bunun akabinden büyükşehir belediyesine çok yakın kaynaklardan aldığımız bilgiye göre Haydar Revi’nin kastettiği İbrahim Kul’un genel sekreter yardımcılığından istifa etmesi konuyla ilgili, başkana yorulduğunu söylemiş.
İbrahim Kul’a yeni görev verileceği fakat buna rağmen Başkan Murat Zorluoğlu’na, “Çok yoruldum affımı istiyorum” dediği belirtildi. İbrahim Kul istifasının perde araksında bu varmış.
Genel sekreter yardımcılığı görevini kendi isteğiyle bırakmış.
Genel Sekreter olmak istediği bilinen bir gerçek belkide bundan da istifa etmiş olabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@