Anahtar Deliği 16.03.2019

Haber 16.03.2019, 09:03
Anahtar Deliği 16.03.2019
5/6

KALEPARK PROJESİ GÜZEL DE..

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, dün bir otelde basın toplantısı düzenledi. Aslında basın toplantısı demek doğru olmaz, proje tanıtım toplantısı diyelim ‘lansman’ diyenlere inat! Çok sayıda davetli oradaydı. Meclis üyesi adayları da buradaydılar.
Tanıdık yüzler fark ediliyordu. Merak edilenler vardı. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yeniden aday olsaydı, bu toplantıdan sonra, “Burası Büyükşehir buraya nasıl proje hazırlasınız” die başlayan polemik ve tartışmalar yaşanırdı ama şimdi yaşanmaz. AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu da toplantıda yerini aldı. O da kendi projeleri ile Başkan Genç’ileri kıyaslıyordur mutlaka.. Bir kısmını birlikte hazırladıkları ama önemli bir kısmını bir birlerinden habersiz hazırladıkları belli oluyor. Nereden mi? Murat Zorluoğlu’nun yüzünden..
Geçmiş dönemde Büyükşehir ile Ortahisar arasında yaşanan tatsızlıkları bu dönem yaşarmışız orasını bilemeyeceğiz ama ihtimal dahilinde..
Umudumuz yaşanmaması ve birlikte hareket edilmesi kim seçilirse seçilsin. Ahmet Metin Genç’in projelerine gelince.. Başkanın bir kısmı hayali olan projeler. Gerçekleştirmek istediği hayaller. Mutlaka hepsi güzel. Hele de Kalepark’ı halka açacağını vaat etmesi de büyük yankı buldu.
Kitapçıkta içerisine tenis kortları yazıyordu.
Buraya “tenis kortu koyulacak mı?” diye gerçekten merak ettik.
Çünkü burası çakıl taşları, çimler, ağaçlardan oluşan yeşil alan olmalıdır.
Meclis üyesi aday listesinin başını çeken Ahmet Metin Genç’in bir numaraları meclis üyesi adayı Mustafa Yaylalı’ya sorduk..
Yaylalı, “orada eskiden kortlar varım. Kitapçıkta sembolik olarak koyulmuştur. Yoksa alan tamamen yeşil alan olacak. Spor alanları da bildiğimiz spor alanları gibi değil.Turizm ve istihdam odaklı” dedi.
Aman ne odaklı olursa olsun.
Sadece dediğimiz gibi, çakıl, çimen, ağaçtan başka birşey olmasın.
Hatta çay ocağı bile atılmasın!
Hani bir kaç m2lik.
Bilmem anlatabildik mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@