Irmağa atlayarak otomobildeki aileyi kurtardı ! o anları böyle anlattı!

Amasya'da dereye uçan otomobildeki aileyi kurtaran fırıncı o anları böyle anlattı

Irmağa atlayarak otomobildeki aileyi kurtardı ! o anları böyle anlattı!

 Amasya’da çarpışan iki otomobilden birinin Yeşilırmak’a uçması sonrası araçta yaşam mücadelesi veren anne, baba ve 1 yaşındaki çocuklarını ırmağa atlayan bir vatandaş kurtardı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. 

Edinilen bilgiye göre, Hacılar Meydanı Mahallesi'nde Kurtboğan Köprüsü mevkisinde Alaattin K.’nın kullandığı 55 DG 760 plakalı otomobil, Mehmet Gümüş’ün kullandığı 19 AH 049 plakalı otomobille çarpıştı. Çarpışma sonucu ırmağa uçan otomobilde sıkışan ve baygın durumundaki sürücü Gümüş, eşi Sibel ve 1 yaşındaki kızları Elif Beren’i çevreden yetişen ekmek fırını çalışanı Muammer Kiraz adlı vatandaş kurtardı. Can pazarının yaşandığı o anlar cep telefonuyla görüntülendi. 

İtfaiye ve polis ekiplerinin de yardımıyla ırmaktan çıkartılan yaralılar ambulanslarla Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. 

Allah rızası için yaptım!

Amasya’da çarpışan iki otomobilden birinin Yeşilırmak’a uçması sonrası araçta yaşam mücadelesi veren anne, baba ve bebeklerini boğulmaktan kurtaran ekmek fırını ustası Muammer Kiraz, o anları anlattı. 

Gece boyunca çalıştığı ekmek fırınındaki işini tamamladıktan sonra sabah İstasyon Caddesi'ndeki evine doğru dönen evli ve 3 çocuk babası Muammer Kiraz, Kurtboğan Köprüsü mevkisinde Alaattin K.’nın kullandığı 55 DG 760 plakalı otomobil ile Mehmet Gümüş’ün kullandığı 19 AH 049 plakalı otomobilin çarpışma sonucu ırmağa uçan otomobili görmesi üzerine bir an bile düşünmeden üstündeki elbiseleri çıkartıp 5 metrelik istinat duvarından aşağı indi. Hareketsiz durumdaki sürücü Gümüş, eşi Sibel ve 1 yaşındaki kızları Elif Beren’i kurtardığı anlar cep telefonuyla görüntülenen 38 yaşındaki ekmek fırını ustası, o anda yaşadıklarını anlattı. Kiraz, “Araba ters dönmüştü. Önce bayanı çıkardım, sonra beyefendiyi aldım. Emniyet kemeri bağlıydı. Biraz zor çıkardım. Sonra çocuğu gördüm, suyun üzerindeydi. Çocuğu da aldım. Sağlık ekipleri geldi. Doktor elimden alıp kalp masajı yapmaya başladı. Allah rızası için yardım ettim. İnşallah kurtulurlar” diye konuştu. 

Gümüş ailesinin kaldırıldıkları Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavileri sürüyor. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 15:02


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Yıldız
Yusuf Yıldız - 4 hafta Önce

Helal olsun fırıncıya..herkes cesaret edemez..

yasar
yasar - 4 hafta Önce

insanlık bu işte

Yusuf
Yusuf - 3 hafta Önce

Kameraya alan gazeteci mi imiş yoksa insanlık mı yokmuş

banner426

banner443

banner441