Altının gram fiyatı güne 1030 TL seviyesinde işlem görüyor.

Altının gram fiyatı, güne yatay seyirle ardından 1030 TL seviyesinde işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.649 lira, cumhuriyet altını da 6.909 liradan satılıyor.

Bakan Nebati, et ve süt üreticilerine müjdeyi verdi Bakan Nebati, et ve süt üreticilerine müjdeyi verdi

Dün, ons fiyatı ve dolar kurundaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 0,4 azalışla 1.029 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, yeni güne yatay başlamasının ardından önceki kapanışının hemen üzerinde 1.030 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET FİYATLARI

Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.649 lira, Cumhuriyet altını da 6.909 liradan satılıyor. Dün 1.792,3 dolar ile son bir ayın en yüksek seviyesini test etmesinin ardından düşüşe geçen altının ons fiyatı, bugün de düşüş eğilimini sürdürerek önceki kapanışının yüzde 0,3 altında 1.787,5 dolardan işlem görüyor.

ALTIN DÜŞÜŞE GEÇTİ

Analistler, dün beklentilerin altında gelen enflasyon verisi sonrası ABD Merkez Bankası'nın ( Fed ) ultra şahin para politikalarında gevşemeye gideceği beklentisiyle yükselen altın fiyatlarının, Fed yetkililerinin şahin açıklamalarına devam etmesiyle düşüşe geçtiğini bildirdi.