Osman Nuri Ekim’den vatandaşlara çağrı

Başkan Ekim'den vatandaşlara çağrı.

Akçaabat 03.04.2020, 00:30
Osman Nuri Ekim’den vatandaşlara çağrı

Trabzon Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim vatandaşlara çağrı yaptı.

Başkan Ekim açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Sağlık Bakanlığımız tarafından yapılan açıklamaya göre Koronavirüs hastalığından bugün 79 vatandaşımız vefat etti ve koronavirüsten vefat edenlerin sayısı ülkemizde 376 olmuştur. Bugünkü vaka sayısı ise 2456 iken toplam vaka sayısı 18135 olmuştur. 01 Nisan 2020 tarihinde Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca’nın açıklamaları neticesinde koronavirüsten vefat eden vatandaş sayısına göre Trabzon ilimiz altıncı sırada yer almaktadır.

Covid19 hastalığı; bir mahallenin, bir ilin, bir bölgenin sorunu değil; Ülkemizin, Dünyanın, tüm insanlığın sorunudur. Topyekün mücadele ile karşı koyulabilecek bir tehdittir. Karşımızda bir düşman var. Düşmanın adı Koronavirüs. Bu düşmanın yerini, mevzisini, nerden geleceğini bilemiyoruz. Ama yapılan uyarılara, alınan önlemlere uyulmazsa, gereksiz yere evden çıkılırsa, vatandaşlarımız keyfiyen dışarda gezmeye devam ederse bizi nasıl etkisi altına alacağını biliyoruz. 

Koronavirüs hastalığı sadece sağlıkçıların çözecek olduğu bir mesele değildir. Toplum sağlığını tehdit eden bir mesele olması hasebiyle toplum olarak birlikte çözülecek bir meseledir. Sağlık çalışanlarımız bizler için ellerinden geleni yapmaya devam ediyor. Devletimizin her kademesi tüm imkanlarını seferber ediyor. Yerelde bizler de gece gündüz demeden halkımızın sağlığı ve huzuru için çalışmalarımıza, tedbirlerimizi almaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızı evde kalarak topyekün mücadeleye davet ediyorum. Vakit Devletimize ve tüm insanlığa evde kalarak destek olma vaktidir. Gerek olmadıkça, keyfiyen dışarıya çıkmayın. Öncelikle kendi sağlığınız için, sevdikleriniz için, yarınlarınız için ve en önemlisi insanlık için lütfen evde kalın."
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@