Başkan Ekim'den 23 Nisan mesajı

Akçaabat Belediye Başkanı Ekim’den 23 Nisan kutlama mesajı.

Akçaabat 22.04.2020, 11:33
Başkan Ekim'den 23 Nisan mesajı

Trabzon Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, koronavirüs nedeniyle bu yıl evde kutlanacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi bir kutlama mesajı yayımladı. Ekim, hep birlikte daha coşkulu 23 Nisan'lar için bugün evde kalmamız gerektiğini vurguladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 100'üncü yılında, tüm dünyayı etkisi altına alan covid19 salgını nedeniyle tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl evlerde kutlanacak. Her yıl coşkulu törenler ve etkinliklerle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim yazılı bir açıklama yaptı.

Ekim, yayımladığı kutlama mesajında, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 100. kuruluş yıldönümünü, Türkiye ve dünyadaki tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten ve samimi duygularımla kutluyorum. Sevgili Çocuklar, 23 Nisan Bayramınız kutlu olsun" dedi.

23 NİSAN, TÜRKİYE'NİN ÇOCUKLARINA OLAN GÜVENİN GÖSTERGESİDİR

23 Nisan'ın bir taraftan ülkemizin milli egemenliğinin ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından birini oluştururken, çocuklar için ise bayram olarak kutlandığını belirten Başkan Ekim, şöyle devam etti: "Çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin onlara olan güveninin ifadesidir. Bugünün çocuklarımıza armağan edilmesi, Türkiye'nin geleceği olan çocuklarına, gençlerine olan güvenini ve umudunu göstermesi açısından çok önemli olduğunu unutmayalım."

VATANINI SEVEN MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNE BAĞLI BİR NESİL

"Çocuklarımızı ileride işlerini zoraki şekilde değil severek, gönül vererek, vatanına milletine ve devletine bağlı olarak bu şanlı ülkeye hizmet etmelerini sağlayalım. Biz büyüklere bu aşamada çok iş düşüyor. İnşallah bilinçli, nitelikli, kendini her platformda en doğru şekilde ifade edebilen, günümüz dünyası ile entegre olabilmiş çocuklar yetiştirebiliriz. Bir anne-baba olarak ülkemizin geleceği için çocuklarımıza zaman ayırmayı lütfen unutmayalım. 

TÜRKİYE'Yİ YARINLARA SİZ TAŞIYACAKSINIZ

Başkan Ekim, "Buradan yarınlarımız olan çocuklarımıza da seslenmek istiyorum. Sevgili Çocuklar, Türkiye'yi yarınlara siz taşıyacaksınız. İmza atacağınız başarılarla, ülkemizin hedeflerine ulaşmasında belirleyici rol oynayacaksınız. Sizlerin sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir hayat yaşamanız en büyük temennimizdir. Ülke olarak bütün çabalarımızı bu istikamette yürüttüğümüzü bilmelisiniz. Her hizmetimiz sizin içindir. İnanıyorum ki, insanlığın en büyük arzusu olan, barış ve kardeşlik içinde bir dünyanın kurulması, siz çocuklarımızın eseri olacaktır. Hepinizi çok seviyor ve sizlere çok güveniyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum. “dedi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@