Akçaabat’ta dereden kan aktı! Vatandaşlar endişe ile izledi

Trabzon’un Akçaabat ilçesindeki derenin kan kırmızı görüntüsü vatandaşları endişelendirdi.

Akçaabat 11.07.2019, 08:58 11.07.2019, 09:27
Akçaabat’ta dereden kan aktı! Vatandaşlar endişe ile izledi

HABER61 - HABER SERVİSİ

Trabzon'un Akçaabat ilçesi Söğütlü mevkiinde bulunan ve Akçaabat Sebatspor tesislerinin hemen yanında akan derenin hali vatandaşları endişelendirdi.

Kan kırmızı bir görüntüye bürünen derenin görüntüsü hem şaşırttı hem de tepki topladı.





Haber61’in edindiği bilgiye göre derenin yukarı bölümünde bulunan mezbahanenin arıtma sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle, kesim haneden gelen atıkların direk olarak dere suyuna karışması nedeniyle bu görüntünün oluştuğu öğrenildi.

Trabzon Veteriner Daire Başkanlığı ve TİSKİ’nin de aralarında bulunduğu ekibin bölgede incelemeler yapıp, sorunun en kısa zamanda çözümü için harekete geçileceği öğrenildi.

İşte endişelendiren o görüntü:


Yorumlar (7)
Alperen 2 yıl önce
Böyle rezalet durum olmaz yok artık denilecek durum. Denizde su yutan kisi hastalik kapar veya herhangi bir durum söz konusu olursa kim suçlu tutulacak devletmi. Bu durum göz ardı edilmemesi gerekiyor ve bu makine bakimlari duzenli olarak yapilmadigindan dolayi bu durum ile karşı karşıya kalıyoruz Allah yarďımcımız olsun.
Metin 2 yıl önce
Almanyadan yeni izine geldim bir sahilturu yapiyim dedim,Deniz kenarinda Akçaabatta geziniyim dedim,birde bakarim Denizin üzeri sahillet posetkerke süngerlerle dolu,bumu yenibelediyeni temizlik anlayisi,bize çalusan adam lazim,yangelip yatan çoopk.
Misafir 2 yıl önce
Nezaman birbirimizin hatalarini örtmesen ozaman adam olunabilir.Yoksa bu Kervanda böyle geçer gider...
FATİH 2 yıl önce
AKÇAABAT DA NE BEKLİYORSUN
.. 2 yıl önce
Derenin hemen yan tarafında oturuyorum. Evler bile çok kötü kokuyor.
Ayşe 2 yıl önce
Temizlik işleri o dereleri pisletmiyor.Bence halkımız pis herşeyi temizlikçilerden bekliyorlar insanlarımız çevresini temiz tutsa bu denizler,dereler temiz olurdu.Boşuna yirum yapmayalım.Aslan yatağından belli olur.Halkımızın pisliği bu.Temizlik işleri ne yapsın nereye yetişsinler hep hazır bekliyoruz.Temizlik imandandır.
. 2 yıl önce
Her pazartesi salı hastanenin arka tarafında derenin denize kavuştuğu yer böyle maalesef. Yeni bir durum değil ve insanlar orada balık tutuyor, yüzüyor... İnsan sağlığı mı ne önemi var

Gelişmelerden Haberdar Olun

@