7m

7m

hyundai

Akçaabat'ta yangın: 5 dönüm alan zarar gördü

Akçaabat’ta örtü yangını söndürüldü.

Akçaabat 23.07.2017, 14:46

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde meydana gelen örtü yangını, Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi tarafından kısa sürede kontrol altına alındı.

 
İlçenin Yıldızlı Mahallesi Çakırdağı mevkiinde bugün saat 10.00 sıralarında vatandaşların temizlik amacı ile kuru otları yakmasıyla başlayan yangın kısa sürede alana yayıldı.  Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Akçaabat Grup Amirliği kısa sürede olay yerine ulaşırken, yangın bölgede bulunan evlere ulaşmadan kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları da tamamlanırken yangından yaklaşık 5 dönüm alanın zarar gördüğü tespit edildi.

Akçaabat'ta yangın: 5 dönüm alan zarar gördü

ARAZİLERDE ATEŞ YAKMAYALIM

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yangın olayının meydana geldiği bölgedeki hemşehrilerine geçmiş olsun dileklerini iletirken Trabzon halkını arazide ateş yakılmaması hususunda uyardı. Yaz aylarında bu tür olaylarla sık karşılaşıldığını hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Arazilerde temizlik amacı ile ateş yakıldığında rüzgârın etkisiyle birlikte kısa sürede büyük yangınlar ortaya çıkabiliyor. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşılmaması için hemşehrilerimden arazi temizliği için ateş yakılmamasını özellikle istirham ediyorum” dedi.


Akçaabat'ta yangın: 5 dönüm alan zarar gördü

Akçaabat'ta yangın: 5 dönüm alan zarar gördü

Yorumlar (1)
Hikmet Kesici 5 yıl önce
Araplara satılacak ve inşaat yapılacaktır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@