Akçaabat'ta fındık budama eğitimi

Akçaabat Aydınköy'de fındık budama eğitimi verildi.

Akçaabat 13.03.2017, 11:26 13.03.2017, 14:49
Akçaabat'ta fındık budama eğitimi

Trabzon'un Akçaabat İlçesi Ziraat odası Başkanlığı fındıkta verim ve kaliteyi artırma çalışmalarına Aydınköy Mahallesinde yapılan eğitimle yenisini ekledi.


Eğitim Akçaabat Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personeli Selahattin Yılmaz ve Akçaabat Ziraat Odası Teknik Personeli Ziraat Mühendisi Veysel Baki tarafından üreticilere budama, gübreleme, ilaçlama, torak numunesi alma zararlı mücadelesi konularında bilgiler verildi.

Akçaabat Ziraat Odası Başkanı Mustafa Hikmet Eyüpoğlu Aydınköy Mahallesi İlçemizin en uzak mahallerinden biri üreticilerimizin düzenlemiş olduğumuz kurslara ulaşımdan ötürü katılımı zor olduğundan eğitimi Ziraat odası olarak mahallemizde düzenledik. Fındık ilçemiz için vazgeçilmez bir ürün ve bahçelerimizde yaptığımız incelemelerde yanlış dikim ve budamadan dolayı verim kaybımız çok yüksek seviyelerde.

Yapmamız gereken bahçelerimize gereken önemi gösterip tekniğine uygun budama gübreleme ilaçlama yaparak verim ve kaliteyi yükseltmektir. Bu tür eğitimlere hiç ara vermeden devam edeceğiz talebimiz üreticilerimizin bizlere müracaat ederek yapacak olduğumuz kurslara katılmalarıdır. Alacak oldukları eğitimle ekonomik refah seviyeleri ve gelirleri artacaktır.    

Akçaabat'ta fındık budama eğitimi

Akçaabat'ta fındık budama eğitimi


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@