banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Akçaabat sahil yolu projesine tepki büyük!

Akçaabat'ta yapılması planlanan yol projesine tepkiler sürüyor.

Akçaabat 19.04.2019, 18:17
Akçaabat sahil yolu projesine tepki büyük!

Trabzon Akçaabat’ta düşünce tasarısı olarak ortaya atılan sahil yolu projesiyle ilgili konuşan Akçaabat MHP İlçe Başkanı Adem Çelik, CHP İlçe Başkanı Musa Hacıoğlu ve Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse verdiği ortak mesajda projenin tehlikeli boyutuna dikkat çekildi.

Güney çevre yolunun yapılması yönünde çalışmaların yürütüldüğünü anlatan MHP Akçaabat İlçe Başkanı Çelik, “Akçaabat Sahil Yoluna halk tepki göstermiştir. Kurum ve kuruluşların üzerinde durmasıyla sanırım o proje rafa kalkacaktır. Alternatif olan güney çevre yolunun maliyet hesapları yapılmaktadır. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün projesiydi. Siyasi partilerin, STK’ların ve halkın tepkisiyle karşılaşınca geri adım atmak zorunda kaldılar. Güney çevre yolu ön planda değerlendirilmektedir. Başkanımız Murat Zorluoğlu ile görüştüğümde, işin maliyetine değil, kalıcılığına vurgu yaptı. Başkanımızın bu konuda hassasiyeti var. Çevre ve doğayı düşünerek güzel fikirler üreten birisidir. Sahil yolu bir düşünce olarak ortaya atılmıştı. Çözüm ancak güney çevre yoludur. Büyükşehir Belediyemiz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ve Karayolları Bölge Müdürlüğü bunu arasında çözecektir.” dedi.

Bölge halkı için olumsuzluk yaratacak bir proje olduğuna dikkat çeken Akçaabat CHP İlçe Başkanı Hacıoğlu, “Bütün Karadeniz sahili bir cinayete kurban gitti. Akçaabat sahil yolu bu işi daha ileriye götürür. Trabzon, sahil kenti olmasına rağmen çocuklarımız yüzmeyi havuzda öğrenmek zorunda kalıyorlar. Benzer dolgularla sahili yok edecek bir yolun kabul edilebilir durumu yok. KTÜ’de yapılacak bir çalışmayla dolgunun ne kadar zarar verdiğinin tespiti sağlanmalıdır. Karadeniz’in acil ihtiyacı olan şehrin dışından giden transit bir yoldur.” şeklinde değerlendirme yaptı. Konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından randevu talep ettiklerini söyleyen Akçaabat Kent Konseyi Başkanı Köse, “Akçaabat sahilden geçecek olan yol projesinin yasal bir dayanağı olup olmadığını araştırmak için Ulaştırma Bakanlığına ve Karayolları Bölge Müdürlüğüne yazılar yazdık. Eğer yasal olarak böyle bir yol projesi varsa belgesini istedik. Gelecek hafta bununla ilgili Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde bir basın açıklamamız olacaktır. 2 yıl önce yapılan Fatih Eğitim Fakültesi kavşağı ve 10 yıldır yapılması beklenen Pulathane Bulvarı var. Bu yarım kalan projeler bitirildikten sonra bakacağız trafik sorunu ne kadar çözülüyor. Tirebolu, Ordu ve Ünye yolu güneyden geçtiğine göre Akçaabat’tan da geçebilir. Akçaabat doğal sit alanıdır. Salih dolgu yapılarak yol geçilmesine Kent Konseyi ve STK’lar olarak karşıyız. Bu yol güneyden geçmediği sürece şehir gelişemez, ölür.  2 gün önce yağan yağmurlarla su birikintileri oldu. Biraz daha yağsaydı sel olacaktı.  Yol yapıldığında göl olur. Bu yola Büyükşehir Belediye Başkanımız da karşı olduğunu biliyoruz.” dedi.

Günebakış


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (17)
Gurbetten Slm 1 yıl önce
Sögütlü kaldirimlari Cakma Galerilerin iskaline ugradi.Kaldirimda yürümek imkansiz.Denizde yüzmek imsansiz.Güya Belediyecilik yapiyorsunuz !
Ligoslu 271 1 yıl önce
Sahili doldurmazsaniz zaten Lagim pisliginden dolayi oralarda yüzmek mümkün deyil .!
HAYRET 1 yıl önce
Öteki yerel gazeteler bu Faciayi neden yetrerinde gündem yapamiyor acaba ?
Murat başkan 1 yıl önce
Yıldızlıdan haçkalının altına kadar olan sahil sahilden başla herşeye benziyor. Sahili kaybedeli yııllar pldu. Bu işe en çok itiraz edenlerin hepsinin denize sıfır evleri var. Yanii dert başla
İskender 1 yıl önce
Bir yandaş müteahhit para kazansın diye oranın da ...
Alp Türk 1 yıl önce
Trabzon'un yüzde 95 i söğütlü sahilinin güzelliğinden kumsalından bi haberdir...bu yüzde 95 e bu şehri yönetenler dahil...vizyonsuz....rahata ve ranta alışık düzenle o sahil yolu yapılır bizde atakum sahiline gider hayran hayran bakarız...bize has oluyor.....
yetkililer okusun 1 yıl önce
Atakuma ne gerek var,Orduya bak .
akçbat 1 yıl önce
projenin her noktasına katılıyorum... harika olacak.
Güney Çevre Yolu 1 yıl önce
Vur vur Akçaabat, sen kazanırsan Trabzon kazanacak...!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@