Akçaabat'ın tek doğal koyuna arıtma tesisi yapılıyor

Akçaabat'ta tartışma yaratan karar

Akçaabat'ın tek doğal koyuna arıtma tesisi yapılıyor
banner432

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldızlı sahilinde yapılması planlanan arıtma tesisi Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oylanarak kabul edildi.

Projenin Yıldızlı’nın denize girilebilecek olan tek doğal koyu olan bölgesinde yapılacak olması vatandaşların büyük tepkisine neden olmuştu. Akçaabat’ta Kent Konseyi başta olmak üzere birçok STK’nın da tepki gösterdiği proje bugün Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oylandı. Oylamaya tepki gösteren AK Parti Akçaabat meclis üyeleri, meclisi terk etti. Oylamada MHP grubundan Bahri Şahin ve CHP Grubundan Musa Öztürk hayır oyu verdi. Proje oy çokluğu ile kabul edilmiş oldu.Ayrıca, projenin alanı da genişletildi. Mecliste görüntüsü sunulan projeye göre arıtma tesisi Yıldızlı ve tüm Akyazı dolgu sahasının bulunduğu bölümü kapsayacak şekilde planlandığı görüldü.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 8 ay Önce

Ortak akıl yok. Tek adamlık her yere hakim oldu. Oy verirken daha iyi düşünmek lazım.

fatih
fatih - 8 ay Önce

arkadaş bu kadar doğa düşmanı bir belediye ve belediye meclisi görmedim. nerede Trabzonun doğal bir yapısı var hemen ya bir dolgu yapılır ya da arıtma tesisi. Trabzona düşman bir belediye

hasan
hasan - 8 ay Önce

Yeter be...

Kadirsen
Kadirsen - 8 ay Önce

Sahiller deniz kenarları acıkca doğa yok edildi köyler bile beton yığını oldu.bunda vatandaşında payı oldu arsası olan evi yaptı bu arsalar ekili arsaydı.bi söz var balık baştan kokar.

Yolcu
Yolcu - 8 ay Önce

Trabzon köstebek yuvasına dönmüs Degirmendere den tut Akcaabata kadar. On altı yıl oldu bir Cömlekci yi temizleyemediler.

evren
evren - 8 ay Önce

o adar yerden yer mi bulamadınız da 20.000 kişinin yaşadığı beldeye bunu yapmaya kalktınız. koca şehrin içinde sahil olarak kalan tek yere arıtma tesisisi yap sonra halk millet diye nutuk at !

yasar
yasar - 8 ay Önce

tarihi yok ettiniz yıkım ekibi misiniz şimdi de sahillere mi geldi sıra

Uşak
Uşak - 8 ay Önce

Ha bu akçaabatta tek bir tane mi doğal koyun varmış halbuki bir sürü var idi. Onu da geçtik o şanslı koyunun neyini aritacaklarmis sütünü mü beğenmemisler:))

Serkan
Serkan @Uşak - 8 ay Önce

Sen olayı çok yanlış anlamışsın.


SIRADAKİ HABER

banner204

banner443