banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Akçaabat, dünü bugünü tartışacak

'Uluslararası Dünden Bugüne Akçaabat Sempozyumu' 12 Ekim'de başlayacak.

Akçaabat 09.10.2018, 16:01
Akçaabat, dünü bugünü tartışacak

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Uluslararası Dünden Bugüne Akçaabat Sempozyumun bu yıl ikincisinin 12-14 Ekim'de düzenleneceğini bildirdi.

Türkmen, 2. Uluslararası Dünden Bugüne Akçaabat Sempozyumu'nun tanıtımı amacıyla basın toplantısı düzenledi. 

Sempozyumun bu yıl ikincisini 12-14 Ekim'de düzenleyeceklerini belirten Türkmen, sempozyumda Akçaabat yöresinin kültür envanterini oluşturan soyut-somut, yazılı-sözlü, görsel, maddi kültür mirası, tarihi, sosyal yapısı, sosyal tarihi, arkeolojisi, sanat tarihi, mimari tarihi, dinler tarihi, etnoloji, sosyal antropoloji, sosyal psikoloji fizik antropoloji, coğrafi özellikleri başlıklarının ele alınacağını kaydetti. 

Türkmen, sempozyum vasıtasıyla ilin, bölgenin ve ilçenin tanıtımı da yapılacağını dile getirerek, şunları söyledi:

"Sempozyumda genel olarak 28 oturum yapılacak. Türkiye'nin birçok üniversitesinden akademisyenlerin katıldığı sempozyum büyük bir organizasyon olacak. Şimdiden sempozyumumuza ilgi gösteren, katılan ve sunum yapacak hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum, hem Akçaabat hem de bölge insanımızı sempozyuma davet ediyoruz." 

Toplantıya, Akçaabat Belediye Başkan Yardımcıları Osman Parlayan ve Nuri Ekim, eski milletvekili Ali Kemal Başaran, Akçaabat Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mustafa Mersinli, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Turhan Bektaşoğlu da katıldı. 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@