banner526

banner533

banner513

Akçaabat Belediye Tiyatrosu, sezonu komedi oyunuyla açıyor

​Akçaabat Belediye Tiyatrosu Naaş-ı Muhteremler'e hazırlanıyor.

Akçaabat 09.11.2017, 13:23
Akçaabat Belediye Tiyatrosu, sezonu komedi oyunuyla açıyor

1999 yılında kurulan ve aralıksız her yıl en az bir oyunla seyirci karşısına çıkan Akçaabat Belediye Tiyatrosu, sezona " Naaş-ı Muhteremler " adlı oyunla hazırlanıyor.
 

Tayfun Türkili'nin yazdığı ve Osman Gümrükçü'nün yönetmenliğini yapacağı oyun; bir emekli büyükelçi ile eşinin, gazetelerdeki cinayet haberleri üzerine konuşurken, bir adamın kapılarını çalmasıyla içine girdikleri macera konu ediliyor.

Tek perdelik polisiye komedi türündeki oyunda; Bülent Mumcu, Recep Şen, Medet Cihanoğlu, Yusuf Altın, Sadık Şahin Çarkcı, Seda Yavuzyılmaz, Yağmur Hacısalihoğlu, Berat Güzeloğlu, Ömer Gedikli ve Ömer Değermenci rol alacak. Işık ve müzikte ise Çağlar Hacısalihoğlu görev yapacak.

1999 yılından beri belediye tiyatrosunun faaliyetlerine devam ettiğini belirten Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, “Kültürel gelişmeyi sağlayan en önemli sanat dallarından biri olan tiyatro, sanatsal oluşumu en etkin biçimde topluma aktaran araçtır ve toplumun eğitiminin, dilinin, kültürünün ve estetik duyarlılığının gelişmesi sürecine önemli katkı sağlar. Akçaabat Belediyesi olarak her alanda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız devam ederken çalışmalarımızda kültür-sanat şehri oluşumuzu referans alıyor ve bu yönde faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Uzun yıllardır ilçemizde gerçekleştirdiğimiz tiyatro programlarımız sadece yerel değil ulusal bir nitelik de kazanmıştır.” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Turhan Bektaşoğlu " 2011 yılından itibaren de Erol Günaydın Tiyatro Günleri adı altında Akçaabat'ın ve Trabzon'un kültür ve sanat hayatına renk katmaya devam ediyoruz. Bu sene oyun tercihimizi yerli oyundan yana kullandık ve Naaş-ı Muhteremler adı oyunla perdelerimizi açacağız. Oyunumuz komedi türünde ve güzel bir oyun. İnşallah daha önceki oyunlarımız gibi bu oyunumuzda beğeniyle izlenecektir. Yönetmen ve oyuncu arkadaşlarımız çalışmalarına son sürat devam ediyor. Ben de kendilerine başarılar ve kolaylıklar diliyorum." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@