banner372

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı yeni sistem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı ofis sistemine dair ayrıntılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı yeni sistem
banner432

Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Ofis sistemi oluşturacağız. Çok farklı birimleri bu ofis sistemi içinde oluşturacağız. 20'nin altında bakan olacak. Bakanlar, bakan yardımcıları bunların yanında ofisler olacak'' demişti. Ofis sisteminin detayları belli oldu.

Merak edilen çalışmanın taslağında ABD'de deki modele yakın bir model benimsendi. Buna göre Cumhurbaşkanlığı'na bağlı beş ofis olacak. Finans, iletişim, insan kaynakları, teknoloji ve yatırım ofislerinin yer alması planlanıyor.

Erdoğan, "Şu anda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığıyla birleştiriyoruz.'' demiş ve bakanlıkların sayısını azaltacaklarını ifade etmişti.Taslağa göre 21 olan bakanlık sayısı 16'ya düşüyor ve bazı bakanlıklar birleştiriliyor.
Adalet, Dışişleri, Milli Savunma, Milli Eğitim, Sağlık, Çevre ve Şehircilik, Kültür ve Turizm, Gençlik ve Spor Bakanlıkları aynı şekilde kalıyor.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın adı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak değiştiriliyor.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ise Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile birleşiyor. Aile Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı bünyesine giriyor. 
Başbakan yardımcılığına bağlı olan hazine ise Maliye Bakanlığı bünyesinde yer alıyor. Ticaret ile Sanayi ve Kalkınma Bakanlığı'nın da ismi ve yapısı değişiyor.
Kritik başlıklardaki politikaları yakından takip için ise yeni kurullar oluşturulacak. Buna göre oluşturulacak 9 kurulun içinde Bilim Teknoloji ve Yenilik, Eğitim Öğretim, Ekonomi, Güvenlik ve Dış Politika ile Yerel Yönetimler ve Hukuk için çalışacak kurullar olacak.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı sayısını ise Cumhurbaşkanı belirleyecek. Cumhurbaşkanına bağlı kurumlar arasında Devlet Denetleme Kurulu, Milli Güvenlik Kurulu, Milli İstihbarat Başkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı yer alacak.

Yeni eklenen kurumlar arasında ise halen başbakanlığa bağlı olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı yeni sistem


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Papa
Ali Papa - 12 ay Önce

Böyle konuları siz hiç merak etmeyin efendim.Gelecek olan cumhurbaşkanı herşeyi ayarlıyacaktır.Siz emekliliğinizde ne yapacağınızı düşünün.

Melo
Melo @Ali Papa - 12 ay Önce

Gelen yine RTE olacagi icin sen rahat ol kendi emekliligini düsün

Ahmet Köse
Ahmet Köse - 12 ay Önce

şu kahvehane ve bedava çay sistemi daha mükemmeldi

Salih uysal
Salih uysal - 12 ay Önce

İnce korku böyle birşey işde,16 senedir bir Fabrika kuramadı şimdi böyük böyük hayeller

Reis
Reis @Salih uysal - 12 ay Önce

Hayaller Maarem Gercekler RTE

Dikta
Dikta - 12 ay Önce

Hukuku nasıl yok ettigini
Dogayi nasıl yok ettigini
..................
...........
......................
ve son.

mehmet.
mehmet. - 12 ay Önce

he ,he oldu...

Ali Papa
Ali Papa - 12 ay Önce

Sn.Melo ,20 senelik emekliyim.Yeni emekli olacaklara emeklilikte neler yapılabileceği konusunda ders bile verebilirim.Geriye dönük olarak son 5 yıllk TV haberlerini (TRT hariç,)dinlemekle başlayabilirsiniz.Not:Adabı muaşeret kurallarına uygun olarak sen diye hitap etmiyorum.Siz diyebilmeyi öğrenmek önemlidir.

SIRADAKİ HABER

banner393