kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

ANA-DER’İN HEDEFİNDE NE VAR?   Başkanlığını AK Parti Trabzon eski Milletvekili Asım Aykan’ın yaptığı Ana-Der’in Ankara ayağında Sonkan Sıvalıoğlu var.   Üstün zekalı çocukların eğitimine yönelik burs sağlamayı hedefleyen Ana-Der’in önemli bir misyon yükle

Haber61.net Ajandası...

banner197
ANA-DER’İN HEDEFİNDE NE VAR?
 
Başkanlığını AK Parti Trabzon eski Milletvekili Asım Aykan’ın yaptığı Ana-Der’in Ankara ayağında Sonkan Sıvalıoğlu var.
 
Üstün zekalı çocukların eğitimine yönelik burs sağlamayı hedefleyen Ana-Der’in önemli bir misyon yüklendiğini belirten Sıvalıoğlu Ana-Der aynı zamanda “Kültürlü-maneviyatı yüksek, kendi branşında yoluna devam etmek isteyen öğrenci kardeşlerimizin buluşma yeridir. Aldığımız sorumluluğun ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Başarılı olmak ve hizmet verme noktasında ise kararlıyız” dedi.
 
AK Parti Genel Merkezinde uzun-zamandır görev yapan Trabzonlu hemşerimiz Sonkan Sıvalıoğlu başkente gelen hemşerilerine yardım ve dayanışma noktasında da önemli bir misyon yüklenmiş.Siyasetin tam göbeğinde hem kendini geliştiriyor hem de gelecek dönemle ilgili planlar yapan genç kardeşimizin hedefinde siyasette aktif rol oynamak var elbet de. Böylesine başarılı gençlerimize yerel yönetimler başta olmak üzere bürokraside de ciddi ihtiyacımızın olduğunun altını çizmekte fayda var
 
 
“YUSUF TURGUT NASIL BİR YOL ÇİZDİ!” 2. SAYFADA
[PAGE]
YUSUF TURGUT NASIL BİR YOL ÇİZDİ!
 
Oldukça tartışmalı ve çekişmeli geçen Trabzon Gazeteciler Cemiyeti seçimleri sonrası yönetimin aldığı son kararla başkan seçilen Yusuf Turgut başarılı olma noktasında kararlı.
 
Oy veren vermeyen destekleyen desteklemeyen bütün meslektaşlarını kucaklamak isteyen Yusuf Turgut yol haritasını ise şu şekilde belirledi.Yönetim listesi dışında komisyonlar oluşacak ve bu komisyonlarda aktif görev yapacak kişiler görevlendirilecek.Gerek yurt içi gerek yurt dışı organizasyonlarda (panel, seminer, tanıtım günleri, fuar) Trabzon basının temsil noktasında bu komisyonda yer alanlar görev alabilecek.
 
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut cemiyet seçimleri öncesi ve sonrası şahsı hakkında yapılan tüm yorumları ve eleştirileri dikkatlice takip ettiğini de belirterek “Anlık öfke ile refleks göstermek bana yakışmaz.Bu camianın içinde beni tanıyanlar iyi bilir.Kırıcı ve kışkırtıcı olmaya gerek yok.Sevgi-saygı ve hoşgörü içinde Trabzon basının sorunlarının çözümü için gayret göstereceğiz” dedi.
 
 
“MEHMET BAŞ NEDEN ÇOK SEVİLİYOR?” 3. SAYFADA
[PAGE]
MEHMET BAŞ NEDEN ÇOK SEVİLİYOR?
 
Trabzon Akçaabatlı hemşerimiz Mehmet Baş Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Mali konularda sorumlu daire başkanı. Mehmet Baş bürokrasideki başarısını iş dünyasına da taşımış durumda. Ankara’da Saray adlı güzel bir mekanında ortaklarından kendisi.
 
Güler yüzü-samimiyeti ve doğallığı ile farkını ortaya koyuyor. Mekana da ayrı bir canlılık ve renk katıyor kendisi. Ankara’da gerek bürokrasi de gerek iş camiasında ne kadar elimiz ayağımız güçlü olursa kazanan bu şehir olur.Her konuda başımız sıkıştığında kapısını çaldığımız ilk insanlar Ankara’da hemşerilerimiz oluyor.
 
Siyasetin, sağlığın, iş camiasının merkezi konumundaki Ankara’da Trabzon ne kadar dayanışma içinde olursa bize dönüşü o kadar etkin ve güçlü olur
 
 
“AK PARTİ’DE YILDIRIM DÖNEMİ BAŞLIYOR!” 4. SAYFADA
[PAGE]
AK PARTİ’DE YILDIRIM DÖNEMİ BAŞLIYOR! 
 
İktidar partisinde ilk temayül yoklaması pazartesi günü il başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, belediye başkanları ve il genel meclisi başkanları arasında yapılmıştı.
 
"Yeni genel başkan olarak kimi görmek istersiniz?" sorusu dün de milletvekilleri, bakanlar, kurucu üyeler, MKYK üyeleri, etik kurulu üyeleriyle hakem kurulu üyelerine yöneltilmişti. AK Parti Genel Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan temayül yoklamaları sonuçlarını da paylaştı.
 
Siyaset kulislerinden yansıyan bilgilere göre bu iki toplantıda da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın ismi öne çıkıyor.AK Parti bugün saat 11.00'de Merkez Karar Yönetim Kurulu'nu (MKYK)  toplayacak. Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre toplantının ardından genel  başkan adayı açıklanacak.
 
 
“MİLYONLARCA ÇALIŞAN YENİ HÜKÜMETİ BEKLEYECEK!” 5. SAYFADA
[PAGE]
MİLYONLARCA ÇALIŞAN YENİ HÜKÜMETİ BEKLEYECEK!
 
Milyonlarca çalışanın ve emeklinin merakla beklediği promosyon, asgari ücrette vergi dilimine bağlı düşüş, kıdem tazminatı ve Genel Sağlık Sigortası (GSS) çalışması tamamlandı.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, tamamlanan çalışmaları yeni hükümetin açıklayacağını söyledi. Emeklilerin maaş ödemelerini yapmak isteyen bankalar tekliflerini 500-600 liraya kadar çıkardı. Emeklilere promosyon verilmesine yönelik ilk protokol geçen yıl Denizbank'la imzalandı.
 
Buna göre, emekli aylıklarını üç yıl bu bankadan alan emeklilere bir defaya mahsus 300 lira promosyon veriliyor. Yaklaşık 6 aydır yürütülen son pazarlıkların ardından bankalar tekliflerini iki katına çıkardı. Bazıları üç yıllığına 500 bazıları da 600 lira önerdi.Genel Sağlık Sigortası'nda üç ayrı tarife olarak uygulanan primler de cazip ve tek fiyata düşürülüyor.
 
Mevcut uygulamada 68, 170 ve 410 lira olmak üzere 3 farklı dilimde alınan GSS'de cazip ve standart fiyata geçiliyor. Yeni formül hem ailelere yük getirmeyecek hem de tahsilâtı kolaylaştıracak. Kıdemde 30 günü koruyacak bir katsayı oluşturulurken, mevcut haklar güvence altına alındı. Çalışmaya göre herkesin görebileceği bir kıdem hesabı olacak. Ne kadarının devlet tahvili, sabit getirili araçlarda ya da ne kadarının diğer yatırım araçlarında kullanabileceği görülebilecek.
 
 
“MHP’DE ŞOK GELİŞME!” 6. SAYFADA
[PAGE]
MHP’DE ŞOK GELİŞME!
 
MHP'de olağanüstü kongre davasında HSYK da devreye girdi. Muhaliflerin başvurusu üzerine kongre yapılmalı kararı veren mahkemeye inceleme başlatıldı. Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu, (HSYK) MHP'nin şikayeti üzerine harekete geçti. Muhaliflerin başvurusu üzerine 'kongre yapılmalı' kararı veren Ankara 2. İcra Hakimliği'ne inceleme başlatıldı. MHP'nin avukatı Yüce Bulut, MHP'li muhaliflerin itirazını kabul eden ve 2. İcra Mahkemesi Hakimi Burhan Yaz'a çok sert tepki göstermişti. 
 
MHP'nin mahkeme hakimini HSYK'ya şikayet edeceğini belirten Bulut şöyle konuşmuştu: "Kamuoyunun da yakından takip ettiği gibi MHP büyük kurultayının tüzük değişikliği gündemiyle olağanüstü kurultaya çağırılması için çağrı heyeti oluşturulmasına karar vermişti. Çağrı heyeti Yargıtay’ı beklemeksizin takvim açıklamış ve 15 Mayıs’ta kurultayın toplanacağı ilan edilmiştir. Yasal olmayan bu girişim karşısında kurultaya katılmak üzere davet edilen üst kurul delegelerimiz, yasal olmadığı gerekçesiyle ikametgahlarının bulunduğu mahkemelere koruma talebinde bulunmuşlardır.
 
Tosya ve Gemerek’teki mahkemeleri 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kararının kesinleşmeden uygulanamayacağı için, büyük kongreye ilişkin işlemler Yargıtay kararı sonrasına kadar ihtiyati tedbirle durdurulmuştur. Kararlar işleme konmuştur. Kararların işleme alınmasının hemen ardından, Burhan Yaz tarafından henüz ortada açılmış dava dosyası yokken, fotokopileri istemiştir.
 
Ankara 2. İcra Hukuk Mahkemesi, önünde açılan dava dosyası olmadığı halde kararların infazına ilişkin yakından takip etmektedir. Hakimin kimliği partimizce çok iyi bilinmektedir. Hafta mesaisine dakikalar kala verdiği kararın hangi amaca hizmet ettiği tarafımızca çok iyi bilinmektedir. Mahkeme hakimi hakkında HSYK’ya gerekli başvurular yapılacaktır. Karar, ihtiyati tedbirin infazına ilişkin icra dosyalarına ilişkindir. Ankara 2. İcra Hukuk hakiminin vazifesi olmadığı halde gösterdiği ilgi nedeniyle görevi olmadığı halde bunu yapacağı tarafımızca tahmin edilmiştir."
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.