kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

SİLAHLA TERÖR BİTMEZ!   Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, terörle sadece silahla mücadele edilemeyeceğini açıkladı.   Teröristle mücadele askere, terörle mücadele devlete aittir. Bu ikincisinin ekonomik, sosyo-kültürel, psikolojik harekât, uluslarara

Haber61.net Ajandası...

banner197
SİLAHLA TERÖR BİTMEZ!
 
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, terörle sadece silahla mücadele edilemeyeceğini açıkladı.
 
Teröristle mücadele askere, terörle mücadele devlete aittir. Bu ikincisinin ekonomik, sosyo-kültürel, psikolojik harekât, uluslararası siyaset boyutu vardır. Yalnız ‘güvenlikle başarı sağlanamaz. Ama güvenlik alanını dışlayarak da olmaz. “Diğer alanlarda mücadeleyle çözerim” dediniz, işte sonuç bu... “Terörün kökünü kazırım” filan, bunlar hamaset. Sıfırlamak terörle mücadelenin kitabında yok, marjinalize edeceksiniz.
 
Ben birilerini etkisiz hale getiriyorken, o gün örgüte 100 kişi katılıyorsa, bu fasit dairedir. Katılımların önlenmesi devletin işidir. Sınırımız olan ülkelerde güvenlikli bölgeler varsa, ortadan kaldırmak gerekir. Örgütün silahlı gücü beş-altı bin kişidir. Biz 30 bin kişiyi etkisiz hale getirmişiz. Yani beş kere örgütü bitirmişim ama gene var. E kardeşim, katılımı önlemiyorsun!"
 
 
“PARTİLERE BAĞIŞ SORGULAMASI!” 2. SAYFADA
[PAGE]
PARTİLERE BAĞIŞ SORGULAMASI!
 
Hükümet siyasetin finansmanıyla ilgili yasa tasarısına son şeklini veriyor. Atılması planlanan bazı adımlar şöyle: Milletvekili adayları ile belediye başkan adaylarına yapılacak nakdi yardımlar kendi adlarına açılmış seçim hesaplarına yatırılacak. Seçim hesapları ile ilgili yapılan harcamaların sonuçları açıklanacak.
 
Siyasi partilere yapılan belli miktar üzerindeki bağışlar elektronik ortamda ilan edilecek. Siyasi partiler seçimden önce kaynaklarını açıklayacak. Seçim sonuçlarının ilan edilmesinden sonra partilerin seçim bilançoları internetten duyurulacak. Partilerin kesin hesapları iç denetim mekanizma yoluyla bağımsız denetçiler tarafından denetlenecek. Denetim sonuçları kamuoyu ile paylaşılacak
 
 
“GURBETÇİLERİN ARTVİN VE TRABZON İZLENİMİ” 3. SAYFADA
[PAGE]
GURBETÇİLERİN ARTVİN VE TRABZON İZLENİMİ
 
Avrupa Trabzon Dernekler Federasyonu Organize ve Operasyonel Birim Başkanı Feyzullah Yurtsever’in organizasyonu ile Almanya’da yaşayan gurbetçilerimiz 5 günlük Karadeniz turu gerçekleştirdi.
 
İki gün Artvin 3 günde Trabzon’da tarihi turistik yerleri gezme fırsat bulan gurbetçiler Karadeniz’in doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını ifade ettiler.17 kişilik kafilenin sorumluluğunu üstlenen Trabzonlu hemşerimiz Yurtsever Artvin gezi programında kendilerine yardımcı olan Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı , Ahmet Külekçi’ye teşekkür ederek “Ahmet kardeşimiz sağ-olsun bizi davet etti bizlerde ilk kez Artvin’i görme fırsatı bulduk.
 
Artvin gerçekten gezilmeye değer bir ilimiz. Burada yaşayan insanların sevgi ve samimiyeti bizi oldukça duygulandırdı. Artvin Valimiz Kemal Cirit ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye gösterdikleri ilgi için ayrıca teşekkür ederiz “ dedi. Gurbetçiler Trabzon’da ise Büyükşehir Belediyesinin misafiri oldu. Kafilede yer alan turistler Uzungöl, Çal Mağarası, Atatürk köşkü, Ayasofya cami ve müzesi ile birlikte şehrin değişik yerlerini gezme fırsatı buldu.Fanatik Trabzonspor taraftarı olan  Feyzullah Yurtsever grubu Trabzonspor-Fenerbahçe maçına da götürdü.
 
 
“TRABZON’DA SİYASETİN ÇİRKİN YÜZÜ!” 4. SAYFADA
[PAGE]
TRABZON’DA SİYASETİN ÇİRKİN YÜZÜ!
 
Trabzon’da her işte olduğu gibi siyasette de dengeleri korumak ve emeğin  hakkını vermek öyle kolay değil.Birileri kendini yırtar-çalışır çabalar başkası da gelir hazıra konup üretmeden kendine menfaat sağlar. Ne yazık ki bu durum böyle gelmiş böyle de gidecek. Aynı çatı altında siyaset yapanlar,aynı davaya inanmış olsalar bile iş çıkar ve menfaat çatışmasına dayanınca bir birlerine en ağır hakaretleri yapacak kadar pervasızlaşıyorlar.
 
Tepkilerini ve kinlerini ise daha çok sosyal medyadan duyurmaya çalışanlar şunu iyi bilmeli küçük hesaplar peşinde koşanlar büyük düşünenlerin önünde çok ciddi engeldir. Hatta en büyük tehlikedir. Ne yazık ki son dönemde sosyal medya üzerinden kendi kişisel hesaplarını parti üzerinden göstermeye çalışan daha doğrusu bulunduğu konumu kullananlar var. Bizim bu köşeden bile yayınlamaya değer görmediğimiz konuları bile abartarak linç kültürü oluşturanların hesap verecek yüzleri var mı acaba? Daha da ötesi insan aynı davaya inanmış, aynı parti içinde görev yapmış, aynı ekmeğe al atmış arkadaşını satar mı, karalar mı?Ne demek istediğimizi daha iyi öğrenmek için partilerde görev yapanların sosyal medya üzerinden verdikleri mesajları okumanız yeterli olacak?
 
Ortaya sallayan,insanları aşağılayan,yüzsüzlük yapan o kadar çok kişi var ki.Siyaset de varda bizim basın camiasında yok mu?Var olmaz olur mu?Erkek iken kadın ismi künyesinde yazı-yazan, gücü yettiğine horozlanan,iftira-kin ve hasedi meslek haline getiren,insanların ekmeği ile oynamayı adamlıktan sayan gazeteci geçinenler yok mu?
 
 
“TELEVİZYON KANALARINA KAPATMA GELİYOR!” 5. SAYFADA
[PAGE]
TELEVİZYON KANALARINA KAPATMA GELİYOR!
 
Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), lisans almadan TÜRKSAT üzerinden yapılan yayınlarla kumar oynatan, müstehcen ve erotik yayın yapan 17 televizyon kanalı hakkında kapatma kararı aldı. İnsan sağlığına zararlı bitkisel ve sahte ürünler satarak tüketiciyi  mağdur eden, haksız kazanç sağlayan, arkadaşlık hatları çalıştırarak toplum ahlakını zedeleyen yayınlar ile erotik ve müstehcen yayın yapan, kumar oynatan ve  sahte yarışmalarla seyircileri yanıltan kanallarla ilgili RTÜK'e çok sayıda  şikayet geldi.
 
RTÜK yetkilileri, Üst Kurulun bundan sonra da erotik yayın yapan, kumar oynatan, sahte ve sağlığa zararlı ürünler satarak haksız kazanç sağlayan  kanallara geçit vermeyeceğini bildirdi.
 
 
“ŞEREFSİZLERLE MÜCADELEMİ YAPACAĞIM!” 6. SAYFADA
[PAGE]
ŞEREFSİZLERLE MÜCADELEMİ YAPACAĞIM!
 
Türkiye çapında yaptığı adaylık çalışmalarına devam eden MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, paralelle mücadeleyi gündemde tuttuğu için hedef haline getirildiğini ifade ederek, “Bunu çok gündemde tuttuğum için bir kadının uğrayabileceği en ağır iftiraya uğradım. Ben bu arkadaşlarla, bu şerefsizlerle mücadelemi yapacağım” dedi.
 
Ben daha önce televizyon programında, ‘Önce Başbakan olacağım, Milliyetçi Hareket Partisi iktidar olacak’ dedim. Allah’ın izniyle olacağız. Osmanlı’nın en önemli başkentinden sesleniyorum. Cumhurbaşkanlığını bir ülkücü yönetecek, Meclis’i ülkücü yönetecek. Başbakan ülkücü olacak ve bu ülkeyi yönetecek. Bakanlar Kurulu ülkücülerden olacak. Bu ülkeyi yönetecek en az 150 Bakanlar Kurulu şu salondan çıkar. Elinizi korkak alıştırmayan. Ben tek başına iktidar olacağım” dedi.
 
 
“İŞSİZLİK MAAŞINDA REKOR ARTIŞ!” 7. SAYFADA
[PAGE]
İŞSİZLİK MAAŞINDA REKOR ARTIŞ!
 
İŞKUR verilerinden derlediği bilgilere göre, ocak  ayında 153 bin 744, şubatta 120 bin 497, martta 112 bin 5 kişi olmak üzere bu  yılın ilk üç ayında toplam 386 bin 246 kişi işsizlik maaşını alabilmek için  başvuruda bulundu. Bu rakamlar, geçen yılı ilk üç ayında 271 bin 467 olan işsizlik maaşı  almak isteyenlerin sayısının yüzde 42 arttığını ortaya koyuyor.
 
Söz konusu dönemde toplam 195 bin 837 kişi işsizlik sigortası  hizmetlerinden yararlanmaya hak kazanırken, Kurum işsizlik maaşını almak için  gerekli şartları karşılayanlara bu yılın ilk üç ayında toplam 768 milyon 953 lira  ödeme yaptı.İŞKUR tarafından, işsizlik maaşı kapsamında 2014'te toplam 1 milyon  657 bin 723 lira, 2015'te ise 2 milyon 192 bin 786 lira ödeme yapılmıştı. Asgari ücretin 2016 yılı için bin 300 liraya yükselmesiyle işsizlik  maaşı da arttı. En düşük işsizlik maaşı yaklaşık 509 liradan 659 liraya, en  yüksek işsizlik maaşı bin 19 liradan bin 318 liraya yükseldi.
 
Sigortalı bir çalışanın son dört ayda aldığı brüt maaşın ortalamasının  yüzde 40'ı alınarak hesaplanan işsizlik maaşı, yatırılan işsizlik sigortası  primlerine göre 6, 8 veya 10 aylık sürelerde ödeniyor. İşsizlik sigortasından yararlanabilmek için kişinin kendi istek ve  kusuru dışında işsiz kalması, hizmet akdinin feshinden önceki son 120 gün içinde  prim ödeyerek sürekli çalışmış olması, son üç yıl içinde en az 600 gün süre ile  işsizlik sigortası primi ödemiş olması ve hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün  içinde en yakın İŞKUR birimine şahsen ya da elektronik ortamda başvurması  gerekiyor.
 
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.