kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

CEMİYET SEÇİMLERİNE DAMGASINI VURACAKLAR!   7 Mayıs’ta gerçekleşecek Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC)seçimleri öncesi heyecan dorukta.   TGC başkanlığına aday olan dört aday (Yusuf Turgut, Nevzat Yılmaz, Tahir Orhan, Tekin Atay) çalışmalarını sürdürüyor

Haber61.net Ajandası...

banner197
CEMİYET SEÇİMLERİNE DAMGASINI VURACAKLAR!
 
7 Mayıs’ta gerçekleşecek Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC)seçimleri öncesi heyecan dorukta.
 
TGC başkanlığına aday olan dört aday (Yusuf Turgut, Nevzat Yılmaz, Tahir Orhan, Tekin Atay) çalışmalarını sürdürüyor.
 
Başkan adayları cemiyet seçimlerinde oy kullanacak her bir delegenin önemini bildiği için bire-bir markaj yaparak boşluk bırakmama niyetindeler. Başkan adayları son virajda listelerini de yavaş-yavaş şekillendiriyor.Kulislerdeki birleşme iddialarına ise her dört aday da kapısını kapatmamasına rağmen şu aşamada sıcak bakmadıklarını ifade ediyorlar.
 
Başkan adaylarının bu süreçte en çok rahatsız olduğu konu ise yanlı ve yanlış bilgilerin sosyal medya üzerinden paylaşılması. Adaylar kendi açıklamaları dışında yapılan her türlü yazı,kulis ve haberlere itibar edilmemesini istiyorlar.Bu aslında basın camiasının bir anlamda kendi için öz eleştiri yapması anlamına geliyor.Bu arada seçimler öncesi bir grup TGC üyesi platform oluşturdu.10 kişi ile kurulan platforma her gün yeni isimler ekleniyor.
 
Platformun şu aşamada 40 üyeye yaklaştığını belirten Karadeniz Gazetesi eski spor şeflerinden ve TGC üyesi Ali Öztürk “Biz bu platformu TGC seçimleri öncesi bazı konulara dikkat çekmek için kurduk.TGC’nin artık yeni bir anlayışa ve yeni bir döneme ihtiyacı var.Klasik sorunlar çözülmeli,sorun değil çözüm üreten bir anlayış hakim olmalı. Trabzon basın camiasına yakışır adımlar atılmalı. Şu aşamada hiçbir adaya destek vermiyoruz. Platformunda kişisel anlamda hiçbir talebi yok.
 
Fakat şunu bilinsin ki oluşturduğumuz bu platform seçimlere damgasını vuracak” dedi. Bu arada platformun girişime destek amaçlı dün akşam gerçekleşen toplantıya sürpriz isimlerin katıldığını da belirtmek isteriz. Platform içinden bir başkan adayının çıkıp çıkmayacağı yada var olan adaylardan birine destek verilip verilmeyeceği konusu ise netlik kazanmadı.
 
 
“KANSIZ’IN TURİZME HİZMETLERİ TARTIŞMA GÖTÜRMEZ!” 2. SAYFADA
[PAGE]
KANSIZ’IN TURİZME HİZMETLERİ TARTIŞMA GÖTÜRMEZ!
 
Trabzon bürokrasinde yakın zamanda çok ciddi değişimler yaşanacağını haber61.net siyaset ajandası olarak daha önce gündeme taşımıştık.Vakıflar Bölge Müdürlüğü,SGK Trabzon İl Müdürlüğü,Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü - Ulaştırma Bölge Müdürlüğünden sonra İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü koltuğu da boşaldı.
 
Turizm İl Müdürlüğünde İsmail Kansız dönemi kapandı. İsmail Kansız görev yaptığı süre içinde başarılı hizmetleri ile iz bıraktı.Trabzon ile barışık oldu,kapısını her zaman açık tuttu. Uzun yıllar hizmet veren Kansız son dönem yaşadığı ciddi rahatsızlığa rağmen görevinin  başında oldu ve hizmetlerin aksamaması için gayret gösterdi.
 
Trabzon’da müdür değişimleri devam edecek.Kısa zamanda boşalan müdürlüklere asaleten atanma yapılması şart.Bürokraside boşluk oluşmamalı. Zaman kaybedilmeden bu sorun çözülmeli. Değişim için ise düğmeye hemen basılmalı!Trabzon bürokrasinde varlığı ile yokluğu belli olmayan müdür ve amirler var! Bunun yanında işini gayet düzgün ve düzeyli yapanlarda var elbet de!
 
 
“ANKARA’YA TRABZON’DAN BAŞKA KİMLER GİDECEK?” 3. SAYFADA
[PAGE]
ANKARA’YA TRABZON’DAN BAŞKA KİMLER GİDECEK?
 
Ankara bürokrasisinde Trabzon ağırlığını koymaya devam ediyor.Eski Trabzon Milletvekili Av.Şeref Malkoç ile eski AK Parti Trabzon Milletvekili Oktay Saral Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baş danışman kadrosunda yer alırken Mehmet Baş, Mazhar Yıldırımhan ve Ergin Aydın’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kadrosunda önemli görevlere geldiler.Kulislere sızan bilgiye göre isimleri bizde saklı iki Trabzonlu daha Ankara yolunda.
 
7 Haziran ve 1 kasım seçimlerinde AK Parti Trabzon Milletvekili aday-adayı olan bu iki isim noktasında gelen bilgilere bakılırsa üstlenecekleri görevde önemli olacak gözüküyor.Ankara’da Trabzon ne kadar güçlü olursa elbet de kazanan bu şehir olacak.Bir taraftan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu bir tarafta Trabzon Milletvekilleri diğer tarafta ise danışman ve bürokrasi ile Ankara-Trabzon arasındaki köprü daha sağlam olacak
 
 
“ZAYIFLAMAK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU!” 4. SAYFADA
[PAGE]
ZAYIFLAMAK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU!
 
Aşırı kilosundan kurtulmak için Bursa'da mide küçütme ameliyatı olan Artvin Yusufelili Ahmet Özdemiroğlu ameliyat sonrası oluşan enfeksiyon yüzünden günlerce yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdi.
 
Özdemiroğlu'nu önceki gün ne yazık ki kaybettik.Tarım-Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı müsteşarı Artvinli hemşerimiz  Dr.Nusret Yazıcı'nın da akrabası olan Ahmet Özdemiroğlu'nun genç yaşta ölümü Yusufelini yasa boğdu. Ahmet Özdemiroğlu bugün Yusufelinde toprağa verilecek.Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
 
Haber61.net ailesi olarak ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz
 
 
“EMEKLİLER YENİ YASA SAYESİNDE NE KADAR ZAM ALACAK?” 5. SAYFADA
[PAGE]
EMEKLİLER YENİ YASA SAYESİNDE NE KADAR ZAM ALACAK?
 
9 milyona yakın SSK ve Bağ- Kur emeklisi, hükümetin çıkardığı yasa sayesinde yıllık bin 200 lira ek gelir imkanı elde etti. Maaşları her yıl Ocak ve Temmuz aylarında bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon kadar artırılan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine, geçtiğimiz Ocak'ta 100 lira ekstra yapıldı. Böylece emekliler, Ocak ayında çifte zam aldı. Yüzde 3.86 zamma ilave olarak maaşlarda 100 lira seyyanen artış yapıldı. Emekliler yıllık bin 200 lira ek gelir elde etti.
 
Hükümet, bu seyyanen zam düzenlemesini yaparken; emekli adaylarını da unutmadı. Yasaya eklenen madde ile, bu 100 liralık zamdan 2016 yılında emekli olacak SSK ve Bağ-Kur'luların da yararlanmasının yolu açıldı. Yani 100 liralık bu zammı sadece SSK ve Bağ-Kur emeklileri değil, bu yıl emekli olacaklar da alacak. Söz konusu zamdan yararlanmak için son tarih 31 Aralık 2016. Bu tarihe kadar emekli olan tüm SSK ve Bağ-Kur'lular 100 liralık zammı alacaklar.Tüm emeklilerin maaşlarına her ay vergi iadesi (ek ödeme) ekleniyor. Memur emeklilerinde vergi iadesi tutarı maaşın yüzde 4'ü.
 
SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ise maaşın yüzde 4'ü ya da yüzde 5'i oranında vergi iadesi veriliyor. Maaşlar arttığında emeklilerin aldığı vergi iadesi de yükseliyor. Hesap pusulasına baktığınızda emekli maaşınızın üzerine bu miktarın eklendiğini görüyorsunuz. Maaşlara yapılan zamlar ek ödemeyi de aynı oranda artırıyor. Ek ödeme maaştan ayrı hesaplanıyor.
 
NASIL HESAPLANDI?
 
MAAŞ ARALIK: 1.000 TL
* Net maaşa yüzde 3.68 enflasyon zammı eklendi. Maaş bin 38 lira (1.000 x 3,86 = 1.038,60) oldu.
* Çıkan rakama 100 lira daha ilave edildi.
Böylece emeklinin Ocak maaşı net bin 138 lira (1.038,60 + 100 = 1.138,60) olarak çıktı. OCAK: 1.138,60 TL 
 
 
“TRABZONLU BAKAN MÜJDEYİ VERDİ!” 6. SAYFADA
[PAGE]
TRABZONLU BAKAN MÜJDEYİ VERDİ!
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, doğalgaz fiyatlarında indirim için çalıştıklarını, ayrıca kömür yasası ile ilgili olarak da bir çalışma başlattıklarını söyledi.Kömür yasası çıkarılması için bir çalışmanın da gündemlerinde olduğunu belirten Albayrak, "Dünyadaki birçok ülkede, kömüre dayalı üretim yapan ülkelerde maden yasası değil, başlı başına kömür yasası var. Biz de çalışmayı başlattık. İlk fırsatta gündeme getireceğiz" diye konuştu.Türkiye'nin kurulu kapasitesinin 73,000 MW'ın üzerinde olduğunu ve 10 yılda buna en az 50,000 MW daha eklenmesi gerektiğini söyleyen Albayrak, buna yönelik yasal ve yapısal düzenlemelerin geleceğini ifade etti.  
 
Albayrak, "Yeni enerji yatırımlarının yapılmasıyla ilgili özelleştirmeler ve yatırımlar bağlamında projeler gelecek" dedi.
 
Albayrak, 21 elektrik dağıtım bölgesinde önümüzdeki beş yılda 18 milyar liralık yatırım yapılacağını söyledi. Üçüncü nükleer santral için yer seçeneklerini de 10-15'e indirdiklerini belirten Albayrak, "Öncelikle iki santralin yolunu açarak çevresel, yasal olarak hızlı şekilde süreci tamamlamak istiyoruz. Çin seyahatimiz yeni nesil santralleri incelemek bakımından çok yararlı oldu. Japonlardan da reaktörle ilgili bazı taleplerimiz var. Bu yıl ortaklık sözleşmesini imzalayacağız" dedi.
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cenk - 1 yıl önce
Emekliye 1200 lira zam demek emekli ile dalga geçmek demektir, emklimiz dünya şartlarında sıralamada en az maaş alan sonlarda oalan emeklidir, beğenmeyip kötülediğiniz Yunanistan emeklisi bile bizim emeklimizden daha fazla refah içindedir, olaya böyle bakın, o zammın içinde bir de enflasyon zammı var, onu niye sayıyorsunuz, o enflasyonu da devlet kendi hesap ediyor