kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

TRABZON'DA NEDEN ÜRETEMİYORUZ?   2015 yılında devlet tarafından 3 milyon 18 bin aileye düzenli veya geçici yardımlar yapıldı.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı verilerine göre bunların 1 milyon 93 bini düzenli yardım alıyor.   Bu da yaklaşık 15 milyon k

Haber61.net Ajandası...

banner197
TRABZON'DA NEDEN ÜRETEMİYORUZ?
 
2015 yılında devlet tarafından 3 milyon 18 bin aileye düzenli veya geçici yardımlar yapıldı.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı verilerine göre bunların 1 milyon 93 bini düzenli yardım alıyor.
 
Bu da yaklaşık 15 milyon kişiye yardımların ulaşacağı anlamına geliyor.Yardımlar noktasında kırsal alanda yapılan ciddi sosyal destekler var.Köylüye süt sığırı,damızlık, koyun  ve seracılık yardımı yapılıyor.Bu kapsamda yardım 2015’te 2.3 milyon lira tutmuş.Ancak 2004’ten bu yana 1 milyar 83 milyon lira yardım gerçekleşmiş.Peki bu yardımlardan geri dönüş oluyor mu?
 
Yani köyden- şehre  akın olduğu şu süreçte hayvancılığı yaşatmak mümkün mü? Trabzon’daki kasaplara,lokantalara ve kendin pişir-kendin ye mekanlarına  et ya Samsundan yada Konya’dan geliyor.Artık ahırlar yok!.Artık hayvan beslemek isteyen yok!
 
Olanda kendine ancak yetiriyor.Herkes kolaydan para kazanmanın peşine düşmüş.Ne olacak böyle sonumuz peki? Bu arada ette yeni uygulama devreye giriyor. Market ve kasapta satılan etler, hayvanın cinsiyeti, yaşı, kas yapısı ve yağ örtüsüne göre sınıflandırılacak. Süper et ‘S’ ile, kötü et ‘P’ ile gösterilecek. Yağ oranı 5’e kadar numaralandırılacak. Sınıfına göre ete fiyat uygulanacak.
 
 
"MEMURA KÖTÜ HABER!" 2. SAYFADA
[PAGE]
MEMURA KÖTÜ HABER!
 
3 bin lira maaş alan memur, vergi diliminin bir üst seviyeye geçmesi gerekçesiyle mayıs ayında 60 lira daha az para alacak.Milyonlarca memur mayıs ayında bir üst gelir vergisi dilimine geçeceği için maaşları da azalacak. Ortalama 3 bin TL ücret alan bir memur önümüzdeki ay yüzde 15'lik gelir vergisi diliminden yüzde 20'lik dilime geçecek.
 
Bu nedenle de 9/1'indeki bir memur mayısta 60 TL, aynı derece kademedeki bir öğretmen 57 TL, 8/1'indeki bir polis memuru ise 58 TL daha az maaş alacak.Gelir vergisi diliminin artacak olmasını değerlendiren Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Remzi Kızılkaya, memura her yıl ocak ve temmuzda verilen zamların bu şekilde geri alındığını ifade etti.
 
Kızılkaya, "Mayıs ayında memurlar temmuzda alacağı zammı peşin peşin devlete vergi diye ödeyecek. Bunun önüne geçilebilmesi için gelir vergisi ya sabit tutulmalı ya da gelir vergisi üst dilimine geçişi sağlayan miktar yukarı çekilmelidir" dedi.Her yıl ocak ayında maaşlarından yüzde 15 oranında gelir vergisi kesilen devlet memurlarının tamamı maaş durumlarına göre yılın ilerleyen aylarında yüzde 20'lik gelir vergisi dilimine giriyorlar.
 
 
"BAHÇELİ'Yİ KURTARMA ANKETİ!" 3. SAYFADA
[PAGE]
BAHÇELİ'Yİ KURTARMA ANKETİ!
 
Muhaliflerin hamleleriyle zor günler geçiren MHP lideri Bahçeli'nin moralini yerine getirecek anket! MHP'li seçmenin yüzde 61'i 'kalsın' dedi.
 
ORC'nin son anketinde muhaliflerin hamleleriyle zor günler geçiren MHP lideri Bahçeli'nin moralini yerine getirecek rakamlar çıktı. ORC Araştırma şirketi 17-18 Nisan tarihleri arasında, 30 büyükşehirde 2480 kişi ile gündemin nabzını tuttu. ORC son anketinde dokunulmazlıkları, Avrupa Birliği'ni 15 Mayıs 2016 Pazar günü kongre tarihi verilen MHP'yi sordu. Özellikle MHP seçmenine sorulan kısımda çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Buna göre MHP seçmeni yüzde 61'le partilerinde genel başkan değişikliğine ihtiyaç duymuyor.
 
Haliyle bu durum "MHP'de genel başkan olarak kimi görmek istiyorsunuz?" sorusuna yansıyor. Metropoll anketinde ise genel seçmen ile MHP seçmenine partinin başında kimi görmek istersiniz sorusu da yöneltildi. Genel seçmenin yüzde 11'i Devlet Bahçeli ismini verirken yüzde 40'ı Meral Akşener'i istedi.Peki MHP seçmeni ne diyor? Özer Sencar o rakamları da verdi. 1 Kasım seçimlerinde MHP'ye oy veren seçmenlerin yüzde 16'sı Devlet Bahçeli derken, yüzde 68 gibi çok yüksek bir bölümü Meral Akşener dedi. Baskın bir seçim ya da olası bir erken seçimde MHP oylarını yorumlayan Özer Sencar, "Devlet Bahçeli eğer partinin başında kalırsa beklenmedik bir baskın seçimde MHP'nin baraj altında kalma ihtimali çok yüksek" dedi.
 
"HDP'LİLER KENDİLERİNİ MECLİSE KİLİTLEYECEK!" 4. SAYFADA
[PAGE]
HDP'LİLER KENDİLERİNİ MECLİSE KİLİTLEYECEK!
 
AK Parti, CHP ve MHP, milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasını içeren Anayasa değişikliği teklifini önümüzdeki hafta komisyondan geçirmeyi hedeflerken, HDP'de taktik stratejisini belirledi.
 
TBMM'de MYK üyeleri ve milletvekillerinin katıldığı toplantıda, HDP, dokunulmazlığın kaldırılması durumunda sonuna kadar direnme kararı aldı. Karara göre HDP'li vekiller yargılama sürecinde ifade vermeye gitmeyecek, zorla götürülme sözkonusu olursa da Meclis'ten çıkmayacaklar. Parlamento içinde ise içtüzük doğrultusunda çok sert bir muhalefet yürütülecek. Toplantıda HDP'li vekillerin sine-i millet'e dönmesi görüşü ise tartışma yarattı. Ancak bu öneri fazla destek görmeyince gündemden düştü. Görüşmede dokunulmazlığın kalkması ve milletvekilliğinin düşürülmesine kadar devam edecek süreç boyunca Meclis çatısında direnç gösterilmesi görüşü benimsendi. Meclis zemininin kullanılmaması halinde silahlı yöntemin yarattığı gerilimin kamuoyunda öne çıktığını belirten milletvekilleri, böyle bir tabloya izin verilmemesi gerektiğini ifade etti.
 
Toplantıda dokunulmazlık düzenlemesinin yasalaşmasının ardından yargı aşamasına gelindiğinde savcıya gitmeme, Meclis'te mücadele verme ve zorla alınma durumunda ise Meclis'ten çıkmama gibi yöntemlerin devreye sokulması kararlaştırıldı.
 
 
"TRABZONLU YAZARA GÖRE MACUN TÜPTEN ÇIKTI!" 5. SAYFADA
[PAGE]
TRABZONLU YAZARA GÖRE MACUN TÜPTEN ÇIKTI!
 
Trabzonlu yazar Arslan Bulut MHP'de yaşanan son süreci şu şekilde değerlendirdi: "Bir dönem önce MHP'den milletvekili olan ve hayatı boyunca ülkücü hareketin içinde bulunan dostlar beni arayıp, tartışmaların, MHP'nin ülkenin geleceğiyle ilgili nasıl bir yol takip etmesi gerektiği üzerinde yapılması gerekirken, Devlet Bahçeli'nin paralelci suçlamalarına kilitlendiği uyarısında bulunuyor. "Adaylar, Bahçeli'nin çektiği alanda tartışmaya giriyor. Oysa tartışmanın gündemini kendileri belirlemeliydi" diyorlar... MHP'de bir defa macun tüpten çıkmıştır. Artık bu yolun dönüşü yoktur. MHP tabanının ve delegesinin büyük çoğunluğu, mevcut yönetim ile baraj altında kalınacağını görüyor. Hiçbir umut vaat etmeyen, üstelik iktidarın projelerini uygulamasına sadece söylemde muhalefet eden ama fiiliyatta yol veren bu yönetimin peşinden gitmez. O halde bu ısrarın, "MHP'yi küçük tutmak ısrarı"nın sebebi nedir?"
 
 
"EMEKLİLİK BEKLEYEN ESNAFA ÇOK ÖNEMLİ UYARI!" 6. SAYFADA
[PAGE]
EMEKLİLİK BEKLEYEN ESNAFA ÇOK ÖNEMLİ UYARI!
 
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnaf, prim gün sayısının dolduğu, ancak emeklilik için yaşı beklediği hallerde yalnızca genelsağlık sigortası primini ödesin. Nasılsa, ödenen yaşlılık sigorta priminin bu hallerde bağlanan emekli aylığına bir katkısı yok." değerlendirmesinde bulundu.Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, prim gün sayısı dolduğu halde emeklilik için yaşı bekleyen, vergi kaydı açık olduğu için de sigorta prim ödemesi yapmaya devam eden esnaf ve sanatkarların emekli aylıklarının her geçen gün düştüğünü belirtti.
 
Aylık bağlamanın formülünün bulunduğunu ifade eden Palandöken, aylık bağlama oranı ve ortalama aylık kazancın yüksek olduğu ölçüde daha fazla emekli aylığı bağlandığını kaydetti.Emekli aylıklarının hesaplanmasında üç dönem bulunduğunu ve bu dönemlerden üçüncüsüne göre her hal ve koşulda en düşük emekli aylığının bağlandığını savunan Palandöken, özellikle 1 Ekim 2008 sonrasında çalışma süresi arttıkça bağlanacak emekli aylığının daha da düşük olduğunu ifade etti.Bu soruna acil çözüm bulunması gerektiğini kaydeden Palandöken, "Esnaf, prim gün sayısının dolduğu, ancak emeklilik için yaşı beklediği hallerde yalnızca genel sağlık sigortası primini ödesin. Nasılsa, ödenen yaşlılık sigorta priminin bu hallerde bağlanan emekli aylığına bir katkısı yok." ifadesini kullandı.
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.