kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

EMEKLİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜN ARTIK!   2.5 milyon memur 2007 yılından bu yana maaşların yattığı kamu bankalarından promosyon adı altında ödeme alıyor. Ancak aynı haktan yılda 150 milyar maaş yatan emekli faydalanamıyordu.11 milyon emekli yıllardır aynı hakkı

Haber61.net Ajandası...

banner197
EMEKLİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜN ARTIK!
 
2.5 milyon memur 2007 yılından bu yana maaşların yattığı kamu bankalarından promosyon adı altında ödeme alıyor. Ancak aynı haktan yılda 150 milyar maaş yatan emekli faydalanamıyordu.11 milyon emekli yıllardır aynı hakkı kendisine verilmesini talep ediyor.
 
Bu talep elbette çok doğal ve haklı talep. Başbakan Ahmet Davutoğlu “Emeklilere promosyon ödenecek” diyerek son noktayı koymuştu. Fakat hala pazarlıklarda beklenen sonuca ulaşılamadı. Bankalar tekliflerini 3 yıllık için 900 liraya çıkardı. Bence bu rakam yeterli değil. Bu hedefin daha üzerinde rakamla emeklilerin promosyonları ödenmeli ve mutlu sona ulaşılmalı.
 
Banka maaş pastasındaki payını artırmak için emekliye daha fazla promosyon ödeyebilecek. Emekli, vaatleri görerek bankasını seçecek ve bu banka ile sözleşme imzalayarak promosyonu alacak. Promosyon pazarlıkları devam ediyor. Bankalar tekliflerini 3 yıl için 900 liraya çıkardı. Ancak Çalışma Bakanlığı, bu tutarın üzerine çıkmak istiyor. Bunun için de önümüzdeki günlerde bankalara yeniden masaya oturacak.
 
 
“AMAN BU İLAÇLARA DİKKAT EDİN!” 2. SAYFADA
[PAGE]
AMAN BU İLAÇLARA DİKKAT EDİN!
 
Cinsel sorunlar noktasında ülke olarak oldukça sıkıntılıyız. Hem eğitim hem de bilgilendirme noktasında ciddi bir boşluk var! Aileler ergenlik dönemine giren çocukları ile sağlıklı iletişim kuramayınca iş daha farklı bir noktaya geliyor. Sapla-saman karışıyor.
 
Cinsel sorunların çözümü noktasında yapılan araştırmada bölge bazında Karadeniz Bölgesi de oldukça sıkıntılı. Karadenizli erkeler cinsel sorunlarına derman noktasında çare arayışında. Bu çaresizliği ise birileri ranta çevirmiş durumda. İşte tam bu noktada kendini akıllı sananlar devreye giriyor. Cinsel sorunların çözümü noktasında doktora değil başka arayışlara girenler ise kaybediyor. Bu arada İnternette, eczanelerde ya da tezgahlarda satılan haplara kanmayın. Ticari amaçla üretilen bu hapların alerjiye neden olarak karaciğere zarar verebileceğini unutmayın
 
 
“BEKÇİLER GERİ DÖNÜYOR!” 3. SAYFADA
[PAGE]
BEKÇİLER GERİ DÖNÜYOR!
 
Hükümet bekçi alımı için start verdi.2 bin 234 bekçi kadroya alınacak. Düzenlemeyi valiliklerin yöneteceğini söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu(TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken “Eskisi gibi mahallemiz ve çarşılarımız güven duyduğumuz bekçilere emanet edilecek.
 
Halkımız artık güven içinde sokağa çıkacak” diye konuştu. Bekçilik alımın yapılacağı yeni yasada bir başka değişiklik ise yılık izinde yapılacak. Çalışanların yıllık izin kriterleri değişiyor. Meclisteki kanun tasarısı ile yıllık izin en çok üçe bölünecek. Taksitli izin kullanımı artacak, bayramlarla izin birleştirme kolaylaşacak. Mevcut durumda çalışanlara 1 gün 2 gün şeklinde yıllık izin kullandırılmıyordu.
 
Dini bayram ve resmi tatil günlerine hafta sonu denk geldiğinde izin günleri yanıyordu. Yeni yasa ile bu durumun ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Bu arada Hiçbir sigorta güvencesi olmayan ve aylık geliri düşük olanlara ödenen 65 yaş aylığı almak için artık tüm ailenin gelirine değil ilgili kişi ile eşinin gelirine bakılacak. Bu aylığı alanların sayısında 100 binin üzerinde artış bekleniyor.
 
Tasarıda yer alan radikal bir değişiklik, 65 yaş aylığı alan ve yaşadığı hane içerisindeki kişi başına düşen gelir sınırın üzerinde olduğu için aylık alamayan kişilerle ilgili. Tasarının Meclis’e sunulan şekilde yasalaşması durumunda, halihazırda 65 yaş aylığı alamayan bazı kişiler de aylık almaya başlayacak.
 
“BELEDİYE İŞÇİSİNE KADRO YOK!” 4. SAYFADA
[PAGE]
BELEDİYE İŞÇİSİNE KADRO YOK!
 
Taşeron işçilerin hala merakla beklediği kadro için peş peşe açıklamalar geliyor. En son açıklama İsmail Koncuk tarafından geldi.  Koncuk Taşeron kadro için hükümete yüklendi. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, taşeron işçilerin kamuda istihdamına ilişkin, "Eğer 720 bin taşerona kadro değil de özel statü dediğiniz bu hastalıklı istihdam şekli uygulanırsa AK Parti'nin seçim beyannamesi havada kalacak ve yerine getirilmemiş olacaktır" dedi.
 
Diğer yandan Maliye Bakanı Naci Ağbal, Taşeron iççilerin kadro şartları açıkladı. Bakan Ağbal "belediye de taşeron çalışanlarının kadroya alınmayacaklarını bir kez daha ifade etti" Kişi burada halihazırda belediye şirketinde çalışıyorsa normalde bu kişinin bu şirkette çalışmaya devam etmesi gerekir. Bu konuyla ilgili şu anda net bir şey söylemeyeyim. Ama normalde bizim burada arzuladığımız halihazırda kamuda çalışmayan kişilerin kamuya alınması. Dolayısıyla bir belediye şirketinde çalışan kişi zaten kamuda istihdam edilen kişidir.
 
Bu arada ‘Kölelik’ olarak anılan taşeron işçi yasa tasarısının Meclis Genel Kurulu gündemine gelmesi, sendikaları harekete geçirdi. Devrimci İşçi Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı işçiler Ankara başta olmak üzere pek çok ilde tasarıya karşı eylem yaptı. DİSK Genel Başkanı Kani Beko, “Gelin işçileri köle pazarında köle satar gibi satmaya kalkanlara karşı hep beraber direnelim” çağrısı yaptı. Ankara Sakarya Meydanı’nda bir araya gelen DİSK üyeleri adına açıklama yapan, Beko, “TBMM gündemine getirilen bir yasa ile ‘insan ticareti’ ve ‘kölelik’ oylanacak.
 
Bir yanda köleliğe ve insan ticaretine ‘evet’ diyenler, bir yanda ‘hayır’ diyenler olacak. Kimse bizim pazarlık yapmamızı beklemesin. Özel İstihdam Büroları köleliktir, insan ticaretidir. Biz bu kölelik düzenini reddediyoruz. Talebimiz nettir: Özel istihdam bürolarına işçi kiralama yetkisi veren yasa tasarısı kayıtsız şartsız TBMM gündeminden çekilmelidir” dedi.
 
 
“İLK TEBRİK CUMUR BAŞKAN'DAN GELDİ” 5. SAYFADA
[PAGE]
İLK TEBRİK CUMUR BAŞKAN'DAN GELDİ
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mali ve İdari İşler Daire Başkanı olarak göreve başlayan Mehmet Baş'a ilk tebrik Paris Trabzonlular Derneği Başkanı Bülent Cumur'dan geldi.
 
Cumur, Trabzonlu hemşerilerinin bürokraside böylesine önemli görevlere gelmesinin gurur verici olduğunu belirtti. Daha önce de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü yapmış olan Mehmet Baş, 29 Mart Mahalli İdareler genel Seçimin’de AK Parti’den Akçaabat Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atanan Mazhar Yıldırımhan, Bakanlık İdari Mali İşler Daire Başkanlığına atanan Mehmet Baş'la ilk iş gününde Ankara'da kahvaltıda bir araya gelen Paris Trabzonlular derneği Başkanı Bülent Cumur" Yakından tanıdığım sevdiğim bir dost olan her konuda güven veren başarılı bir kişiliğe sahip Mehmet Baş kardeşimiz bu görevi de hakkıyla yapacaktır. Yine aynı şekilde her zaman başarılı çalışmaları ile gurur duyduğumuz Mazhar bey'de trabzon'u Ankara'da en iyi şekilde temsil edecektir" dedi.
 
 
“TURİZMDE SIKINTI BÜYÜK!” 6. SAYFADA
[PAGE]
TURİZMDE SIKINTI BÜYÜK!
 
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), son dönemde artan güvenlik endişeleri nedeniyle bu yıl Almanya başta olmak üzere Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden gelecek turist sayısında önemli düşüş beklendiğini belirtirken; rezervasyon ve organizasyonlarda da çok sayıda iptal yaşandığını açıkladı.
 
TÜROB’un Türkiye’nin en büyük turizm pazarı konumundaki Almanya’ya ilişkin öngörülerini paylaştığı rapora göre, Türkiye’de son dönemde gerçekleşen saldırılar Avrupalı turistler için önemli güvenlik endişesi oluşturdu. TÜROB Başkanı Timur Bayındır tarafından açıklanan raporda yer alan bilgiye göre; Alman Seyahat Acenteleri Birliği’nin (DRV) 2016 Türkiye satışlarında yüzde 40 gerileme kaydedildi.
 
Bu yıl sektördeki daralmayı azaltmak için oteller tarafından konaklama fiyatlarında önemli oranda indirimlerin yapıldığına işaret edilen raporda, “Bu nedenle sayısal doluluklar sağlansa dahi gelir kaleminde çok önemli kayıpların yaşanacağı bir yıl olarak kayıtlara geçecek” denildi.
 
Türkiye-Yunanistan Ege Denizi rotasını izleyerek Avrupa’ya ulaşmaya çalışan sığınmacıların da turistlerin destinasyon kararında belirleyici olacağı kaydedilen raporda, Yunanistan’ın birçok adasının da turizm talebi açısından 2016’da önemli oranda daralma yaşamasının beklendiği kaydedildi. Rapora göre Avrupalı turistlerin güvenlik kaygıları sebebiyle Doğu Akdeniz ve Kuzey Afrika yerine bu yıl İspanya, Portekiz, İtalya, Yunanistan, Hırvatistan ve Fransa’ya yönelecekleri tahmin ediliyor
 
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.