kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

MHP'DE ADAYLIK YARIŞINDA SON DURUM!   MHP'nin 1 Kasım seçiminde aldığı sonucu "başarısızlık" olarak  değerlendiren muhalifler, ülkücü hareket içerisinde reform ve değişim seslerinin  yükselmesine sebep oldu. Seçimden bu yana Meral Akşener, Koray Aydın, Si

Haber61.net Ajandası...

banner197
MHP'DE ADAYLIK YARIŞINDA SON DURUM!
 
MHP'nin 1 Kasım seçiminde aldığı sonucu "başarısızlık" olarak  değerlendiren muhalifler, ülkücü hareket içerisinde reform ve değişim seslerinin  yükselmesine sebep oldu. Seçimden bu yana Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan, Ümit Özdağ,  Süleyman Servet Sazak ve Selim Kaptanoğlu, genel başkanlık için "varım" dedi.  
 
Alparslan Türkeş'in Genel Sekreter Yardımcısı Selim Kaptanoğlu'nun, daha sonra  "Akşener lehine" adaylıktan çekildiği iddia edildi. MHP'li muhaliflerin, olağanüstü kurultay talebiyle açtıkları davada  karar duruşması 8 Nisan'da görülecek. Mahkemeden olağanüstü kurultay yönünde  karar çıkarsa Genel Başkan Bahçeli'nin karşısına Akşener, Aydın, Oğan, Özdağ ve  Sazak'ın çıkması bekleniyor.
 
Partiye yakın kaynaklar ise "gelişmeleri yakından  takip eden bazı isimlerin de duruma göre adaylığını açıklayacağını" düşünüyor. Mahkemeden olağanüstü kurultayın toplanması yönünde karar çıkması  halinde MHP yönetiminin "kararı tanımadığını" açıklayarak davayı Yargıtaya  taşıyacağı belirtiliyor. MHP Tüzüğü'nün 69. maddesine göre adaylar, en az 40 genel kurul  delegesinin yazılı önerisi ile genel başkanlığa teklif edilebiliyor. Bu imza  sayısını toplayan adaylar, genel başkanlık yarışına katılabilecek.
 
Muhalifler, mahkemeden, büyük kongreyi toplantıya çağırmak üzere  Aksaray İl Başkanı Ayhan Erel, MHP Kurucular Kurulu üyesi Ali Sağır ve Bursa Üst  Kurul Delegesi Mehmet Bilgiç'in çağrı heyeti asil üyesi, MYK yedek üyesi Turan  Yaldır'ın ise yedek üye olarak belirlenmesini istemişti. Öte yandan MHP'de Genel Merkez tarafından görevden alınan delegelerin  olası kurultayda oy kullanıp kullanamayacağına yönelik tartışmalar da sürüyor.  MHP yönetimi, görevden alınan delegelerin oy kullanamayacağını belirtirken,  muhaliflerin avukatları ise bu kişilerin bir sonraki kurultaya kadar görevlerinin  sürdüğünü savunuyor. Bu konudaki kararın da mahkeme tarafından verilmesi  bekleniyor.
 
 
“ESNAFA SİGORTA PRİM DESTEĞİ” 2. SAYFADA
[PAGE]
ESNAFA SİGORTA PRİM DESTEĞİ
 
Asgari ücret bin liradan bin 300 liraya çıkınca işçilik maliyetine de önemli yük getirmişti.1 Ocak 2016’dan sonra tescil edilen işyerlerinde aylık brüt ücreti 1647 lira ile 10 bin 705 lira arasında değişen tüm işçiler için 100 liralık destek ödemesi yapılacak.
 
Trabzon Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (TESOB) uzun zamandır gündemde tuttuğu sigorta prim desteği noktasında ise müjdeli haber geldi. Sigorta prim desteğinin 2 milyona yakın esnafı yakından ilgilendirdiğini belirten Kara “10 ve üzeri işçi çalıştıranlara sağlanan prim desteği artık bir işçi çalıştırana da verilecek. Şubat’ta yapılan ve Mart’tan itibaren geçerli olan düzenlemeye göre 100 liralık prim teşviğinden 1-9 arası sigortalı işçi çalıştıran işyerleri de yararlanabilecek” dedi.
 
 
“MİRASÇILAR DİKKAT!” 3. SAYFADA
[PAGE]
MİRASÇILAR DİKKAT!
 
Tarım arazilerinin miras yoluyla bölünmesinin önlenmesi amacıyla,2014’te toprak koruma ve arazi kullanımı kanununda yapılan değişikle, mirasa konu tarım arazilerinde mülkiyet devrinin esas olduğu hükme bağlanmıştı.
 
Kanunda ayrıca mirasçılar arasında anlaşma sağlanması halinde mülkiyet devri işlemlerinin mirasın açılmasından itibaren bir yıl içinde hükme bağlanması bağlanmıştı. İşlemlerin bir yıl içinde tamamlanmaması halinde Bakanlıkça mirasçılara üç ay süre tanınmıştı.
 
Bu kapsamda Tarım Bakanı Faruk Çelik’in talimatıyla 15 Mayıs 2014’ten sonra ölen ve bir yıllık süre içinde intikal işlemlerini başlattığı tespit edilen 73 bin 553 murisin(miras bırakan) 367 bin 264 mirasçısına 3 ay içinde intikal işlemlerini tamamlamaları gerektiği konusunda tebligat gönderildi
 
 
“MİDE KÜÇÜLTMEK İSTEDİ ŞİMDİ YOĞUN BAKIMDA!” 4. SAYFADA
[PAGE]
MİDE KÜÇÜLTMEK İSTEDİ ŞİMDİ YOĞUN BAKIMDA!
 
Aşırı kilolardan kurtulmak isteyenler çareyi mide küçültme ameliyatında bulmayı başladı. Fakat bu yöntem oldukça riskli sonuçları da beraberinde taşıyor.
 
Bazı operasyonlar ise ne yazık ki ölümle sonuçlanıyor. Mide küçültme operasyonun mutlak suretle uzmanlar tarafından gerçekleşmesi şart. Mide ameliyatı olan genç bir hemşerimiz ise bugünlerde adeta ölüm-kalım savaşı veriyor. O kişi Artvin Yusufeli’nde yaşayan herkesimin sevdiği bir isim olan Ahmet Özdemir.
 
Tarım-Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı müsteşarı Dr.Nusret Yazıcı’nın da dayısı olan Artvin Yusufelili iki çocuk babası Ahmet Özdemir’de mide ameliyatı sonrası gerçekleşen enfeksiyon yüzünden yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Üst-üste 7 ameliyat geçiren Özdemir’in durumu ciddiyetini koruyor. Bursa’da gerçekleşen ameliyat sonrası başka bir hastaneye şu aşamada sevki de mümkün olmayan Ahmet Özdemir’in yakınları dua ile umutlarını koruyor.
 
 
“ENGELLİ VE MUHTAÇLI MAAŞLARINDA ÇELİŞKİ VAR!” 5. SAYFADA
[PAGE]
ENGELLİ VE MUHTAÇLI MAAŞLARINDA ÇELİŞKİ VAR!
 
TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlanan "65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun" ile memur maaş katsayısı ile çarpılacak aylık gösterge rakamı 1.620'den 2.332'ye çıkarılacak. Böylece engelli ve 65 yaş aylığı alanların aylıkları artırılacak..
 
Düzenleme ile 1,2 milyon olan 'engelli ve muhtaç aylığı' alanların sayısı 1,5 milyona çıkacak. Buna göre, düzenleme ile 1 Ocak 2016-31 Haziran 2016 arasında 1.620 gösterge rakamından 151 lira alan 65 yaşındakilerin maaşı göstergenin yükseltilmesiyle 244 liraya çıkacak. Aynı gösterge üzerinden yüzde 70 altında özrü bulunanlara 2 katı olan 490 lira, yüzde 70 ve üstü özrü bulunanlar ise 3 katı olan 734 lira alacak.
 
Ancak, tasarı ile getirilen artışla ilgili bir çelişkiye dikkat çekiliyor. 244 lira civarındaki 65 yaş aylığı artış yapılırken düzenlemede ise "Asgari ücretin net tutarının 3'te birinden az geliri olanlara" deniliyor. Buna göre, asgari ücretin 3'te 1'i 433 lira olduğu için, geliri bu tutardan az olana 244 lira verileceği ortaya çıkıyor. Asgari ücret yaklaşımı geçen yıl getirildi.
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.