kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

AKADEMİSYENLERE TEPKİ KOYMUŞTU! “SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM”   Ülkenin gündemine bomba gibi düşen akademisyenlerin barış çağrısı bildirgesine tepki koyan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’na meslektaşlarından hep destek hem de tepki var.

Haber61.net Ajandası...

banner197
AKADEMİSYENLERE TEPKİ KOYMUŞTU! “SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM”
 
Ülkenin gündemine bomba gibi düşen akademisyenlerin barış çağrısı bildirgesine tepki koyan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’na meslektaşlarından hep destek hem de tepki var. Mersin Barosu’nun düzenlediği “Türk Ceza Kanunu” konulu toplantıya katılan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, protesto edildi.
 
Feyzioğlu, “Bu suça ortak olmayacağız ”bildirisine imza atan akademisyenler hakkında, “Türkiye Cumhuriyetine söz söyleyenleri mütareke döneminin işgal altındaki İstanbul’un sözde aydınlarının kalıntıları olarak niteliyorum” demişti.
 
Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) ve Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) avukatları, konuşmak için kürsüye gelen Feyzioğlu’nu, alkış ve “Tayyip seninle gurur duyuyor” sloganları ile protesto etti. Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu açıklamaların arkasında olduğunu belirterek  her türlü teröre karşı hukuk camiasının taviz vermeden mücadelesini sürdüreceğini belirttti.
 
 
“DOĞALGAZ’DA İNDİRİM OLACAK MI?” 2. SAYFADA
[PAGE]
DOĞALGAZ’DA İNDİRİM OLACAK MI?
 
Doğalgaz faturaları cebimizi fena halde ısıtmaya devam ediyor. Soğuk havaların etkisiyle hepimizin biraz daha fazla yüklendiği doğalgaz son zamları da dikkate alırsak bir hayli canımızı yakmaya devam edecek gözüküyor. Peki ama petrol fiyatlarındaki düşüşe rağmen neden doğalgaz artışının önüne geçilemiyor.
 
Trabzonlu hemşerimiz Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak gazda indirim yapmak için çalışma başlattıklarını ifade ediyor. Ama bu düşüş etkisini bu yıl değil gelecek yıl gösterecek. “Önümüzdeki yıl kısa bir dönem içerisinde, enerji fiyatlarındaki düşüşü tüketiciye yansıtmak üzere BOTAŞ ile şimdiden çalışmaya başladıklarını” belirten Bakan Albayrak enerjideki ucuzlamanın vatandaşa yansıyacağı müjdesini veriyor. Doğalgaz aboneleri ise gelen faturalar karşısında şok olduklarını belirterek “200 TL gelen fatura 420TL olmuş. Bu nasıl zam. Oduna kömüre geri mi dönelim diyerek” tepkilerini dile getiriyorlar
 
 
“BAKAN SOYLU HEMŞERİ DERNEKLERİNE ÖNEM VERİYOR” 3. SAYFADA
[PAGE]
BAKAN SOYLU HEMŞERİ DERNEKLERİNE ÖNEM VERİYOR
 
Çalışma ve Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu Trabzon-Ankara arasındaki köprüyü sağlayacak ekibi dışında kentteki hemşeri derneklerinin başkan ve yönetimleri ile özel bir diyalog kurdu. Şehirde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri noktasında hemşeri derneklerinin görüşlerine önem verdiğini belirten Bakan Soylu ilişkilerin sıcak tutulması noktasında hassasiyet gösteriyor.
 
Gümüşhane-Artvin ve Bayburt illeri hemşeri dernekleri başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve derneklere olan bakış açısını haber61.net siyaset ajandasına değerlendiren Bakan Soylu şunları söyledi: “Meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflar ne kadar bağımsız ve özgür olursa hem kendi bünyelerinde hem de şehirle olan ilişkilerinde ciddi kazanımlar elde ederler. Biz onları  her zaman dinlemeye görüş ve önerilerini dikkate almaya devam edeceğiz” Trabzon’da halen  Gümüşhane Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Bayburtlular Derneği ile Trabzon Artvinliler Derneği aktif olarak hizmet vermekte
 
 
“MHP’DE İBRE KİMDEN YANA?” 4. SAYFADA
[PAGE]
MHP’DE İBRE KİMDEN YANA?
 
MHP’de parti içi muhalefetin Olağanüstü kurultay toplanması için yaptığı çağrı 15.gününü dün doldurdu. Süreç şu aşamada Genel Merkezin lehine işliyor.
 
Genel Başkan Devlet Bahçeli muhalifleri adeta yok sayarak “herkes kendi işine baksın” şekilde tavır sergilemeye devam ediyor. Tüzük değişikliği için toplanan imzaların akıbeti ise belli değil. MHP’nin en büyük kozu muhaliflere cevap verme zorunluluğun olmaması. Siyasi partiler hem de ona dayanak oluşturan Dernekler Yasası gereği Genel Merkezin muhaliflerin başvurusuna cevap verme gibi zorunluluğu yok.Meral Akşener,Koray Aydın ve Sinan Oğan’ı başını çektiği muhalif grubun bu saatten sonra yapacağı tek şey mahkemeye gitmek olacak.
 
Ancak bu konuda Siyasi Partiler Yasası’nda hüküm bulunmadığı için Medeni Kanunun 75.maddesindeki “beşte birinin yazılı başvurması üzerine yönetim kurulu toplantıya çağırmazsa, üyelerden birinin yazılı talebi üzerine sulh hakimi üç üyeyi genel kurulu toplantıya çağırmakla görevlendirir” hükmüne başvuruluyor.”Çağrı Heyeti” kayyum görevi üstlenmiyor,sadece çağrıda bulunma ,salon tutma gibi görevleri yerine getiriyor.Nitekim en son Saadet Partisi’nin 2010’daki Olağanüstü Kurultayı da bu kapsamda yapıldı
 
 
“ESKİ BAKAN DANIŞMAN OLDU” 5. SAYFADA
[PAGE]
ESKİ BAKAN DANIŞMAN OLDU
 
 Seçim hükümetinin Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanı olarak atandığı açıklandı. Yalçın Topçu, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünden sonra Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanlığı’na seçilmiş ve 2011 seçimlerinin ardından istifa etmişti. Topçu 1 Kasım seçimleri öncesinde kurulan seçim hükümetinde Kültür ve Turizm Bakanı olarak görevlendirilmişti.
 
Yalçın Topçu, 7 Temmuz 1992 tarihinde Ankara'da Maltepe Düğün Salonu'nda; Muhsin Yazıcıoğlu, Ökkeş Şendiller, İsmet Gür, Saffet Topaktas, Ahmet Özdemir, ve Esat Bütün'ün içinde yer aldığı altı MÇP'li milletvekili ile beraber MÇP Ankara, Mamak ilçe ikinci başkanlığından istifa ederek Büyük Birlik Partisi kurucuları arasında yer aldı ve Ankara kurucu il başkanlığı görevini 1995 yılına kadar üstlendi.
 
1996 yılında memuriyet hayatına dönen Topçu 11 yıl Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinde çalışarak, 2007 yılında işletme müdür yardımcısı olarak memuriyet hayatından emekliye ayrıldı. On bir yıllık memuriyet hayatının ardından, 19 Ağustos 2007 tarihinde gerçekleştirilen 3. Olağanüstü Kongrede Muhsin Yazıcıoğlu'nun daveti üzerine Büyük Birlik Partisi genel sekreteri seçildi.
 
 
“CHP’DE HERKESİ ŞAŞIRTAN ANKET!”6. SAYFADA
[PAGE]
CHP’DE HERKESİ ŞAŞIRTAN ANKET!
 
Orc Araştırma Şirketi'nin 35. Olağan CHP Kurultayı'nın ardından CHP seçmeni üzerinde yaptığı araştırmada çarpıcı sonuçlar ortayı çıktı. "CHP temel değerlerinden uzaklaşıp, mezhepçi bir parti haline geldi" söylemine katılıyor musunuz?" sorusuna CHP seçmenin yüzde 53.5 "katılıyorum", yüzde 46.5 ise katılmıyorum cevabını verdi."CHP'nin temel değerlerinden uzaklaşıp, mezhepçi bir parti haline gelmesi sizi rahatsız ediyor mu?" sorusuna ise seçmenlerin yüzde 90.6 "evet rahatsız ediyor", yüzde 9,4 ise "rahatsız etmiyor" yanıtını verdi.
 
"Cumhuriyet Halk Partili bazı milletvekillerinin, PKK'lıların cenazelerine katılmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusuna seçmen yüzde 3,5 "Doğru buluyorum" yüzde 96.5 "Yanlış Buluyorum" dedi. Deniz Baykal Genel Başkanlığındaki CHP ile Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkanlığındaki CHP'yi kıyasladığınızda, sizce hangisi daha başarılıdır?" sorusuna katılımcıların yüzde 44,5 Deniz Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 30,7 derken, "her ikisi de başarısız" diyenlerin oranı ise yüzde 15,0, "Her ikiside Başarılı" diyenler ise yüzde 9,8 oldu. "AK Parti dendiğinde aklınıza gelen en etkili isimleri söyler misiniz?" sorusuna ise katılımcılar şu cevapları verdi:
 
"Recep Tayyip Erdoğan yüzde 100, Ahmet Davutoğlu yüzde 83,5, Melih Gökçek yüzde 79,0, Binali Yıldırım yüzde 20,6, Efkan Ala yüzde 13,8, Yalçın Akdoğan yüzde 9,2, Faruk Çelik yüzde 6,0, Numan Kurtulmuş yüzde 5,1, Ömer Çelik yüzde 4,3, diğer yüzde 10,5
 
 
“TRABZON’DA BAŞ BELASI!” 7. SAYFADA
[PAGE]
TRABZON’DA BAŞ BELASI!
 
Tiyatro Zinos’tan yeni bir oyun daha:”Baş Belası” Hasan Kavzoğlu yeni oyunla ilgili şunları söyledi: “2015-2016 tiyatro sezonunda bugün Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi’nde saat 20.00’da başlayacak ikinci oyunumuzla seyircilerimize tekrar “Merhaba!” diyeceğiz.
 
Oyunumuz bir aile komedisidir. Tiyatro salonlarının sıcaklığını sanatseverlerle paylaşmak istiyoruz. Günlük hayatın sıkıntılarından kurtulup biraz nefes almaları ve eğlenceli vakit geçirmeleri için onları oyunumuza bekliyoruz. Enerjisi yüksek, sürprizlerle dolu oyunumuzun adı: Baş Belası…Ailenizle birlikte rahatlıkla izleyebileceğiniz oyunumuzu Eray Yasin Işık yazdı.
 
Gülseren Çavuş, Bedirhan Arpacı, Hüseyin Varol ve Nurhan Çelik’in oyuncu olarak görev yaptığı yapıtı Hasan Kavzoğlu yönetti. Kondüvit Kutluhan Çolak, ışık Miraç Şahinkaya. Oyunumuzun teknik sorumlusu: Fatmagül Kazancı. Canan Acuner’in dansımıza katılım sağlayarak görev yaptığı oyunumuzun afişini sevgili Mustafa Reşat Sümerkan hazırladı”
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.