kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

İKİNCİ HAVALİMANI ŞART!   Trabzon’un geleceğe daha güvenli bakması ve her alanda büyümesi noktasında turizmin büyük önemi var. Turizmde en büyük kriter hiç kuşu yok ki ulaşım. Ulaşım noktasında Trabzon avantajlara sahip bir şehir. Özellikle havayolu taşım

Haber61.net Ajandası...

banner197
İKİNCİ HAVALİMANI ŞART!
 
Trabzon’un geleceğe daha güvenli bakması ve her alanda büyümesi noktasında turizmin büyük önemi var. Turizmde en büyük kriter hiç kuşu yok ki ulaşım. Ulaşım noktasında Trabzon avantajlara sahip bir şehir. Özellikle havayolu taşımacılığı noktasında son dönemin rekor sayılarına ulaşmış durumda.
 
Fakat hala ciddi eksikler var. Mevcut Trabzon havalimanı bu anlamda öne çıkıyor. Havalimanı artık kapasitenin üzerine çıkmış durumda. Yetersiz kalıyor..!
 
2015 yılı içinde Trabzon’a gelen-giden yolcu sayısı 3 milyon 394 bin 971’i bulmuş. Son beş yılın rakamlarına baktığımızda bu çok ciddi artış var.2010 yılında 1 milyon 965,2011 yılında 2 milyon 272,2012 yılında 2 milyon 429,2013 yılında 2 milyon 643 ve 2014 yılında 2 milyon 820 bin olan gidiş geliş sayısı 2015 yılında Arap turizmi ile birlikte yolcu sayısı 3 milyon 394 bine ulaşmış durumda. Bu sayının 2016 yılında 4 milyona yaklaşması bekleniyor.
 
Trabzon’a ikinci havalimanının yapılması noktasında ise belirsizlik hakim. Mevcut havalimanının kuzey bölgesinde deniz dolgusu ile ikinci bir havalimanı yapılması gündemde. Fakat henüz bunun adı koyulmuş değil..
 
 
“BURSA’DA KARADENİZ FIRTINASI ESECEK” 2. SAYFADA
[PAGE]
BURSA’DA KARADENİZ FIRTINASI ESECEK
 
Bursa’da Karadeniz buluşması gerçekleşecek. Trabzon Dernekler Federasyonu’nun 18-21 Şubat’ta Bursa Merinos Kültür Merkezinde gerçekleştireceği “Trabzon Tanıtım Günlerine” Karadenizlilerin her yönüyle zengin kültürü damgasını vuracak.
 
Trabzon ve bölgeye ait yöresel ürünler, yemekler, kültür ve tarihi motifler, halk oyunları, türküler başta olmak üzere etkinlikte A’dan Z’ye Trabzon ve Karadeniz’in güzellikleri öne çıkacak. Etkinliğe Bursa’da yaşayan Karadenizlilerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Demir hemşerilerine çağrı yaparak “Doğası-tarihi ve güzel insanları ile ülkemizin en güzel yerlerinden biri olan Bursa’da da etkinlik yapmak bize gurur veriyor.
 
Bursa’da yaşayan Artvinli, Rizeli, Trabzonlu, Giresunlu, Ordulu bütün Karadenizli  hemşerilerimizle ve Bursa halkı ile bir araya gelecek olmaktan büyük onur ve mutluluk yaşayacağız. Herkesi bu anlamlı ve tarihi buluşmaya davet ediyoruz” dedi.. Etkinlikleri düzenlenmesinde önemli katkıları olan Ru-An Fuarcılık adına ise Canan Karavit şu açıklamayı yaptı: “Bursa halkının etkinlik öncesi gösterdiği duyarlılık ve samimiyetinden dolayı teşekkür ederiz. Bursa’da bir ilki gerçekleştireceğiz ama bu güzel ve tarihi buluşmanın her yıl devam etmesi noktasında da elimizden gelen gayreti göstereceğiz”
 
“HABER61.NET SİYASET AJANDASINDAN TAM İSABET!” 3. SAYFADA
[PAGE]
HABER61.NET SİYASET AJANDASINDAN TAM İSABET!
 
Yarın başlayacak CHP Olağan Genel Kurultay öncesi Muharrem İnce ve Umut Oran’ın aday olmayacağını yaklaşık bir ay önce haber61.net siyaset ajandası ülke gündemine taşıdığında CHP’lilerden tepki almıştık. Bugün gelinen nokta bizi doğruladı İnce’den sonra Oran’da adaylıktan vazgeçti.
 
Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel başkan seçileceği kongrede artık gözler partinin yeni vitrinin de kimler olacağına çevrildi. CHP 35. Olağan Kurultayı'na sayılı günler kala 1 Kasım seçimlerinin ardından Genel Başkanlık adaylığını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin ardından İstanbul eski Milletvekili Umut Oran da adaylıktan çekildi. CHP’li Umut Oran, 35. Olağan Kurultayda genel başkan adayı olmayacağını belirterek şunları söyledi:
 
“Erteliyorum ama vazgeçmedim” diyerek açıkladı. Parti Meclisi (PM) üyesi de olmayacağın belirten Umut Oran, “Bu kararımla Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu onaylamıyorum tam aksine onun anti-demokratik tutumunu tarih önünde mahkûm ediyorum. Sayın Kılıçdaroğlu ile aynı noktaya düşmek istemiyorum. O sürekli ve her şeye rağmen Genel Başkan olmak için uğraşırken ben de sürekli ve her şeye rağmen “Genel Başkan Adayı” olmak için kendi ilkelerimle çelişmek istemiyorum.”
 
 
“GÜNGÖR’DEN KILIÇDAROĞLU’NA TAM DESTEK” 4. SAYFADA
[PAGE]
GÜNGÖR’DEN KILIÇDAROĞLU’NA TAM DESTEK
 
CHP İl Başkanlarından Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek geldi. İl başkanları toplantı sonrası yapılan ortak açıklamada konuşan Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, “Bütün il başkanlarıyla beraber sayın genel başkanımızın çalışmalarına destek verdiğimizi söyledik ve özellikle seçim döneminde göstermiş oldukları büyük performanstan dolayı kendisine teşekkür ettik” dedi.
 
İstanbul İl Başkan Cemal Canpolat da, parti tüzüğüne göre aksi bir önerge olmadıkça kurultayda çarşaf listenin uygulanacağını söyledi. CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör’de Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun gecesini gündüzüne katarak çalıştığını belirterek “Kurultay sonrası bize düşen tek görev CHP’yi iktidar yapabilmek için bütün gücümüzü ortaya koymak olmalı. Bunu başaracak kadrolara sahibiz. Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan kurtulması için CHP iktidarına ihtiyaç var” dedi.
 
 
“VATANDAŞIN ŞİKAYETİ BANKALARI YENDİ!” 5. SAYFADA
[PAGE]
VATANDAŞIN ŞİKAYETİ BANKALARI YENDİ!
 
Haber61.net siyaset ajandasının da gündeme taşıdığı Kart sahiplerinin şikâyeti üzerine 2013’ten sonra bankalara ‘aidatsız kart’ çıkarma zorunluluğu getirildi.
 
O tarihe kadar 2.8 milyon kişide bulunan aidatsız kart sayısı bugün 4 milyona çıktı. Üstelik sanılanın aksine bu kartlar taksit de yapıyor.Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin geçtiğimiz günlerde aidatsız kredi kartlarına yönelik açıklamalarının ardından, son iki yıldır sürekli gündemde olan söz konusu kartlarla ilgili verileri mercek altına aldık.
 
Türkiye’de aidatsız kredi kartı sayısı 4 milyona ulaşmış durumda. Türkiye’de toplam 58 milyon adet kredi kartı olduğu göz önüne alındığında, aidatsız kredi kartlarının toplam içindeki payı sadece yüzde 6.9 seviyesinde. Verilerin detaylarına bakıldığında ise 4 milyon kartın 1.2 milyon adedinin Kasım 2013’te Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın “Kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır” yasasının çıkmasının ardından alınan kartlar olduğu görülüyor.
 
 
“11 MİLYON EMEKLİYE MÜJDE!” 6. SAYFADA
[PAGE]
11 MİLYON EMEKLİYE MÜJDE!
 
11 milyona yakın emekli bu ay zamlı maaş heyecanı yaşıyor. Hem SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin hem de memur emeklilerinin Ocak maaşlarında çifte zam birden var. Ancak emeklilerin 2016 zamları bununla kalmayacak. Temmuz ayında da maaşlar artırılacak.
 
SSK ve Bağ-Kur emeklileri, zamlı maaşlarını almak için gün sayıyor. Bu ay ödenecek maaşlarda yüzde 3.86 enflasyon zammı ve 100 lira seyyanen artış olacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri normalde bu ay sadece enflasyon zammını alacaktı. Ancak Hükümet'in hayata geçirdiği düzenleme ile bu ay çifte zam elde edildi. Çıkarılan yasayla, Ocak ayından itibaren Bağ-Kur emeklileri yüzde 3.86'lık enflasyon zammına ek olarak 100 liralık seyyanen artışa kavuştu.
 
Böylece en düşük maaşlar; Bağ-Kur tarım emeklilerinde 745,42 liradan 128,77 lira artışla 874,19 liraya, Bağ-Kur esnaf emeklilerinde 971,72 liradan 137,5 lira artışla bin 109 liraya, 5510 sayılı Kanun sonrası emekli olan SSK'lılarda 839,23 liradan 132,39 lira artışla 971,62 liraya, 5510 sayılı Kanun öncesi emekli olan SSK'lılarda bin 122 liradan 143,33 lira artışla bin 266 liraya çıktı. Sadece enflasyon zammı yapılsaydı, en düşük Bağ- Kur tarım emeklisi aylığında 28,77 lira, Bağ-Kur esnaf emeklisi aylığında 37,5 lira, 5510 sayılı Kanun sonrası emekli olan SSK'lılarda 32,39 lira, 5510 sayılı Kanun öncesi emekli olan SSK'lılarda 43,33 lira artış olacaktı.
 
Bu ay çifte zamma kavuşan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine, yılın üçüncü artışı Temmuz ayında yapılacak. Temmuz'da, maaşlara, yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar zam yapılacak. Örneğin; 6 aylık enflasyon yüzde 4 çıkarsa, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz artışı yüzde 4 olacak. Enflasyon zammının oranı Temmuz'da açıklanacak.
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.