kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

MHP’DE MUHALİFLERE GÖZDAĞI!   Bu arada Devlet Bahçeli’nin kamp öncesi verdiği talimatla Merkez Disiplin Kurulu, aralarında Meral Akşener’in de bulunduğu yönetime muhalif kişileri partiden “ihraç” için düğmeye bastı. Kulislere göre MDK, başta Meral Akşener

Haber61.net Ajandası...

banner197
MHP’DE MUHALİFLERE GÖZDAĞI!
 
Bu arada Devlet Bahçeli’nin kamp öncesi verdiği talimatla Merkez Disiplin Kurulu, aralarında Meral Akşener’in de bulunduğu yönetime muhalif kişileri partiden “ihraç” için düğmeye bastı. Kulislere göre MDK, başta Meral Akşener olmak üzere muhaliflerle hareket ederek Devlet Bahçeli ve parti yönetimine hakaret içeren eleştiriler yönelten il ve ilçe başkanları ile tüzük kurultayı için imza veren delegeleri mercek altına aldı.
 
Muhalifleri destekleyen nitelikte facebook ve twitter’den paylaşımlarda bulunan ya da olumsuz yorum ve mesajlar yazan parti yöneticileri ve delegeler hakkında ihraç dosyaları hazırlandığı ileri sürüldü. Araştırmanın ulusal ve yerel medyaya verilen beyanat ve demeçleri de kapsadığı öğrenildi. Genel Başkan ve parti yönetimi hakkında hakaret içeren yorum, paylaşım ve mesajlarda bulunan delege ile yöneticilerin “tedbirli” olarak ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilecek. Tedbirli olarak disipline gönderilen delegeler olası bir kurultayda oy kullanmayacak.
 
MHP Lideri Bahçeli, K.Hamam kampının son günü düzenlediği basın toplantısında imzacılara yönelik disiplin süreci işletileceğinin mesajını şöyle vermişti: “Demokratik hakkın kullanmasında disiplin cezası olmaz. Ancak, bu hakkını kullanırken siyasi varlığımıza, partiyi yönetenlere veya partide çalışanlara acımasızca hakaret eden kişiler hakaretlerinin karşılığında gerekli cezalarla muhatap olacaktır. Parti tüzüğümüzde gerekli hükümler uygulanacaktır
 
 
“YÖK DÜĞMEYE BASTI GEREKEN YAPILACAK!” 2.SAYFADA
[PAGE]
YÖK DÜĞMEYE BASTI GEREKEN YAPILACAK!
 
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Bölge illerindeki ‘abluka’nın bir an önce son bulmasını talep eden çağrı metnini imzalayan bin 128 akademisyene karşı harekete geçti. Yükseköğretim Genel Kurulu, barış çağrısı yapılan bildiriye yönelik ‘acilen‘ toplandı. Toplantının ardından yapılan açıklamada, bildirinin devleti ‘zan altında bıraktığı’ öne sürülerek, ‘terör destekçiliğinin hafife alınmayacağı savunuldu.
 
Açıklamada, “Bir grup akademisyen tarafından yayımlanan devletimizin, Güneydoğu’da sürmekte olan teröre karşı mücadelesini ‘katliam ve kıyım’ olarak niteleyen bildiri, tüm akademi camiasını zan altında bırakmaktadır. Teröre destek veren kişinin mesleği ve statüsü hiçbir demokratik ülkede kişiye imtiyaz sağlamaz, teröre destekçiliği hiçbir şekilde hafife alınamaz” denildi."Bildirinin teröre destek verdiğini" ileri süren YÖK, "bunun akademik özgürlük ile bağdaştırılamayacağını" savunarak, “Vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak devletin en temel görevidir. Bu bildiri ile ilgili olarak hukuk çerçevesinde gereği yapılacaktır.
 
Rektörlerimiz ve Üniversitelerarası Kurul ile bu konuyu görüşmek üzere toplanacağız” duyurusunda bulundu. Bu arada yayınlanan Barış bildirisine karşı biri sahte, iki ayrı imza kampanyası ortaya çıktı. Erdoğan’ın eleştirilerine, ilk ses veren üniversitesi Abdullah Gül Üniversitesi oldu; Abdullah Gül Üniversitesi yazılı bir açıklama yaparak, barış bildirisine imza koyan öğretim üyelerinden Prof Bülent Tanju’nun istifasının istendiğini açıkladı. Sakarya Üniversitesi’nden bir öğrenci, Rektör’e barış bildirisine imza koyan hocasını twitter üzerinden şikayet edip, “halledeyim mi” diye sordu, Rektör Muzaffer Elmas öğrenciye “ben hallederim” yanıtını verdi. İmza kampanyalarına Bilal Erdoğan’ın bile adı dahil edildi. Bildiriye KTÜ’den hiçbir akademisyen ve öğretim görevlisi imza vermedi
 
 
“BAŞKANLAR SIKI MARKAJ ALTINDA!” 3. SAYFADA
[PAGE]
BAŞKANLAR SIKI MARKAJ ALTINDA!
 
AK Parti’de bütün yollar daha şimdiden 2019 seçimlerine çıkıyor! Amaç hem yerel hem de genel seçimlerde başarılı olmak ve 2023 hedefine ulaşmak. Muhalefet kendi içi sorunlarını aşma noktasında büyük sıkıntı yaşarken AK Parti şimdiden 2019 planlarını yapmaya başladı bile.
 
Parti bünyesinde oluşturulan özel bir komisyon ilk olarak yerel yönetimleri mercek altına almaya başladı. Belediye başkanları bu noktada öne çıkıyor. Aldıkları sorumluluk aslında onlar için ateşten gömlek. Şehrin iğneden-ipliğe bütün sıkıntılarına göğüs germek zorundalar. Başkanların  önümüzdeki dönem seçimlerde kaderlerini ise muhtarlar başta olmak üzere kamuoyunun görüş ve önerileri belirleyecek.
 
Hepsi sıkı bir gözetim altında. Önümüzdeki dönem Trabzon’un ilçelerinde yerel yönetimler noktasında ciddi değişim yaşanacak. Bir çok belediye başkanı ile yollar ayrılacak. Bazıları ise şansını genel seçimde zorlayarak
 
 
“CHP HAFTASONU KENDİNİ “SIFIRLAYACAK!” 4. SAYFADA
[PAGE]
CHP HAFTASONU KENDİNİ “SIFIRLAYACAK!
 
CHP bu hafta sonu 35. Olağan Kurultay’nı yapıyor. Kurultay hazırlıkları sürerken, CHP liderinin yeniden Genel Başkanlığa seçileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Kılıçdaroğlu’nun, Parti Meclisi ve MYK’da değişiklikler yapacağı ifade ediliyor. CHP bu kurultay ile birlikte yeni bir sürece girecek. 2019 yılına kadar seçim olmadığı için CHP bu süreci örgüt yapısını düzenleyerek seçimlere hazırlık yapması bekleniyor.
 
Kurultayın ardından örgüt yapısının tamamen değiştirileceği, gençlerin ve kadınların daha fazla ön planda olacağı yeni bir örgütlenme modelinin benimseneceği ve partideki tüm üyeliklerin sıfırlanacağı belirtiliyor. Özellikle bu yıl içinde yapılacak ‘Tüzük kurultayı’ ile ilk olarak partinin örgüt yapısı değiştirilerek, gençlik kolları ve kadın kollarının da yeniden örgütleneceği vurgulanıyor. Tüzük değişikliğiyle birlikte CHP’de tüm üye kayıtlarının sıfırlanması düşünülüyor. Taslak planlamaya göre yeni bir üye yazımı süreci başlatılacak.
 
Üye kayıtları yenilenerek, her üyenin aktif olarak parti çalışmalarına katılması ve “partiye aidiyet” duygusunun güçlendirilmesi amaçlanıyor. Yönetimin üye sıfırlamasını ‘aidat’ üzerinden yapacağı da konuşuluyor. Aktif üyelik sistemi ile üyelerin parti içinde etkinliklerinin artırılacağı ‘naylon’ üyeliklerin önüne geçileceği dile getiriliyor. CHP’nin şu anda yaklaşık 1 milyon 200 bin üyesi bulunuyor. CHP’nin son dönem tarihinde tek üye sıfırlaması 1999 yılında eski Genel Başkan Altan Öymen döneminde yapıldı. O dönemde 1 milyon 800 bin üyesi olan CHP’nin üye sayısı yapılan ‘sıfırlama’ ile 148 bine düştü.
 
 
“EMEKLİ ZAMLI MAAŞINI NE ZAMAN ALACAK?” 5. SAYFADA
[PAGE]
EMEKLİ ZAMLI MAAŞINI NE ZAMAN ALACAK?
 
Emekliler heyecanla zamlı maaşlarını bekliyor. SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin yüzde 3.86 enflasyon zammı ve 100 lira seyyanen artışın yansıtıldığı maaşları, bu ayın 17'sinden itibaren yatırılmaya başlanacak. Zamlardan dul ve yetimler de yararlanacak. Vefat eden emeklilerin eş ve yakınları da enflasyon zammına ek olarak 100 liralık ekstra artışı alacak. 100 liralık seyyanen zam, dul ve yetimlerin maaşına hisseleri oranında yansıtılacak.
 
Dul ve yetimlere ayrıca Temmuz'da yeniden zam verilecek. Ölen eşten dolayı alınan maaşlar hisselere bölünüyor. Örneğin vefat eden emeklinin eşi sağ ise ve 2 çocuğu varsa, maaşın yüzde 50'si eşe, yüzde 25'i bir çocuğa, yüzde 25'i de diğer çocuğa veriliyor. Bu emeklinin maaşı bin 600 lira ise, eş 800 lira, çocuklar da 400'er lira alıyor. Zamlar da hisseler oranında maaşlara ekleniyor.
 
Buna göre; Ocak maaşlarına önce yüzde 3.86 enflasyon zammı eklenecek. Ardından da 100 liralık zam hisse oranında paylaştırılacak. Örneğin; bir eş ve 2 çocuğun olduğu bir dosyada 100 lira zamdan eş 50 lira, çocuklar ise 25'er lira şeklinde yararlanacak. Toplamda zam 100 lira olacak. Bu eş 800 lira, çocuklar da 400'er lira alıyorsa, yüzde 3.86 enflasyon zammı ve seyyanen artışın eklenmesiyle yeni maaş eş için 880,88 liraya, çocuklar için de 440,44 liraya ulaşacak.
 
 
“VEKİL BAKANI TEHDİT ETTİ!” 6. SAYFADA
[PAGE]
VEKİL BAKANI TEHDİT ETTİ!
 
CHP Artvin Milletvekili  Av.Uğur Bayraktutan Orman ve Su İşler Bakanı Bakan Vesel Eroğlu'nu TBMM'de tehdit etti. Bayraktutan'ın dün  TBMM tutanaklarına geçen konuşması aynen şöyle: Sayın Bakan, Cerattepe'yle alakalı vermiş olduğum soru önergesinin altına imza atmışsınız, demişsiniz ki: "Cerattepe'de orman katliamı yoktur." Belge burada. İlgili şirket diyor ki: "53 bin ağaç keseceğim." Başka bir konuya ilişkin konuşacaktım. Biraz önce haber geldi, Cerattepe'ye Orman Bölge Müdürlüğü elemanları jandarma eşliğinde müdahale ediyorlar.
 
Siz buraya demişsiniz ki: "Ağaç kesimi yapılmayacaktır, orman kesimi yapılmayacaktır." Sayın Bakan, bugün veya yarın artık kan akarsa sorumlusu sizsiniz. Bakın, çok ciddi bir olay var, farkında değilsiniz bu boyutun nereye geleceğinin. Artvin'de, şu anda, Cerattepe'deki ormanı vatandaş sizden korumaya çalışıyor Sayın Bakan, sizden. Bunu bilin yani vatandaş diyor ki: "Orman Bakanı ağacı kesmesin diye…" Zatıalinizden, sizin bölge müdürünüzden… Bakalım siz mi kazanacaksınız, biz mi kazanacağız, hep beraber göreceğiz Sayın Bakan.
 
Bunun altından nasıl kalkacağınızı merak ediyorum. Bakın, bu saatten sonra birinin burnu kanarsa sorumlusu sizsiniz, bunun bedelini siz ödeyeceksiniz Sayın Bakan, bu kadar açık ifade ediyorum yani bunu bilin. 50 bin ağaç kesilecek, buraya demişsiniz ki: "Ağaç kesimi yapılmıyor." Bunun hukukta bir tek tanımı vardır, gerçeğe aykırı söylemek değil, yalan söylemektir bunun tarifi. Yazıklar olsun diyorum, başka bir şey demiyorum”
 
Haberlerinizi Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.