kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

BAHÇELİ MUHALEFET GÖZDAĞI VERECEK!   MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin yöneticilerini ve milletvekillerini Kızılcahamam kampında topladı. Kampın gündemini hem muhalifler ve kongre süreci, hem de başkanlık sistemi tartışmaları ve dış gelişmeler

Haber61.net Ajandası...

banner197
BAHÇELİ MUHALEFET GÖZDAĞI VERECEK!
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin yöneticilerini ve milletvekillerini Kızılcahamam kampında topladı. Kampın gündemini hem muhalifler ve kongre süreci, hem de başkanlık sistemi tartışmaları ve dış gelişmeler oluşturacak.
 
Dün ve bugün kapalı kapılar ardında düzenlenecek toplantılarda Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleriyle milletvekilleri, kongre isteyen muhaliflere karşı izlenecek yol haritasını belirleyecek.Toplantılarda, başkanlık sistemi dahil olmak üzere Anayasa değişiklikleriyle, terörle mücadele ve dış politikadaki gelişmeler değerlendirilecek.
 
Bahçeli’nin toplantılarda, özellikle parti içi muhaliflerin kongre taleplerini, ülkenin içinde bulunduğu kritik ortamda “MHP’yi zayıflatma girişimlerinin bir parçası” olarak nitelendirerek, “birlik ve bütünlük” çağrısı yapması bekleniyor. Bahçeli, 8-10 Ocak tarihleri arasında yapılacak kampın son gününde basın toplantısı düzenleyerek, alınan kararları açıklayacak.
 
 
“MEMUR ALIMINDA TARTIŞMA YARATAN SORULAR!” 2. SAYFADA
[PAGE]
 
MEMUR ALIMINDA TARTIŞMA YARATAN SORULAR!
 
Adalet Bakanlığı'nın memur alımı için sözlü sınavda sorduğu sorular tartışma yarattı. Yazılı sınavdan yüksek not almasına karşın sözlü mülakattan düşük not alarak ataması yapılamayan adaylar, hukuk savaşı başlatıp, bulundukları illerdeki İdare Mahkemeleri’nden yürütmenin durdurulmasına talep etmeye başladılar.
 
Adaylar, yazılı sınavda düşük not alanların mülakat sonuçlarının yükseltilerek atamalarının yapıldığını savunuyor.
 
İşte o sorulardan bir kaçı:  Bir kirpinin yaklaşık kaç tane iğnesi vardır? Necip Fazıl Kısakürek’in hocası kimdir? - Şairlerin efendisi kimdir? 
 
 
“TRABZON EMNİYETİNİ SUÇLADI!”3. SAYFADA
[PAGE]
 
TRABZON EMNİYETİNİ SUÇLADI!
 
Hrant Dink’in öldürüldüğü sırada İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürü olan ve cinayeti soruşturan Selim Kutkan’ın Trabzon Emniyeti’ni ve İstihbarat Dairesi Başkanlığı’nı bilgi paylaşmamakla suçladığı ortaya çıktı.
 
Erhan Tuncel’in Yardımcı İstihbarat Elemanı (YİE) olduğunun anlaşılması sonrası davet ettikleri Trabzon İstihbarat Şube Müdürü Faruk Sarı’nın İstanbul’a gelmediğini anlatan Kutkan, “Trabzon İstihbaratı ve İstihbarat Daire Başkanlığı (İDB) bizimle hiçbir bilgiyi paylaşmadığı gibi bize destek de olmadı” dedi.
 
Cinayeti soruşturmak için bir ekip oluşturup Trabzon’a gönderdiğini kaydeden Kutkan, “Ekibimiz Trabzon Emniyeti’nden bir destek alamadığı gibi jandarmadan da sıkıntı yaşadılar” diye konuştu.
 
Dink’in öldürülmesine yönelik soruşturma kapsamında 26 kamu görevlisine dava açılmış, aralarında Kutkan’ın da olduğu kişiler hakkında takipsizlik kararı verilmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda 19 Şubat 2015’te ifade veren Kutkan, cinayetten sonraki günlerde İstanbul-Trabzon ve Ankara’daki polisler arasına yaşanan soğuk savaşı anlattı.
 
Kutkan, cinayetten bir gün sonra tetikçi Ogün Samast’ın Samsun’da yakalanarak İstanbul’a getirildiğini ve ifadesi sayesinde Yasin Hayal ile diğer şüphelilere ulaşıldığını anlattı
 
 
“AK PARTİLİLER KÖY-KÖY DOLAŞACAK!” 4. SAYFADA
[PAGE]
AK PARTİLİLER KÖY-KÖY DOLAŞACAK!
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük önem verdiği ve her fırsatta dile getirdiği başkanlık sisteminin tanıtılması için AK Parti teşkilatları atağa geçiyor. Teşkilatlar gece gündüz çalışacak ve köy köy gezerek sistemi anlatacak.Başkanlık sistemine destek için Ak Parti kadın kolları da ev ev gezecek ve çalmadık kapı bırakmayacak.
 
Halkla birebir temasta yeni Anayasanın ve başkanlık sisteminin gerekliliği anlatılacak. Başkanlık sisteminin ülkenin geleceği için ve yeni krizler yaşanmaması için şart olduğunu vurgulayacak olan Ak Partililer, geçmiş yıllarda dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile Başbakanı Bülent Ecevit arasındaki büyük krize neden olan olayı örnek gösterecek.Cumhurbaşkanı Erdoğan da başkanlık sistemine yönelik çalışmaları yakından takip edecek.
 
Öncelikle toplumsal mutabakatın sağlanmasını isteyen Erdoğan da katılacağı toplantılar ve açılışlar aracılığıyla başkanlık sistemine destek isteyecek.Köy köy dolaşılacağını vurgulayan Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent  Turan, "Arama konferanslarını yüzlerce, binlerce yapma ihtimali var. Her şehirde, her köyde yapma imkanımız var. Bizim teşkilatımız da devletimiz de bu konuda teknik alt yapıya sahip. Arama konferanslarının halk tarafından çok fazla karşılık bulacağını ve karşılıklı olarak birbirimizi ikna edeceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.
 
Telefonla teması da değerlendirdiklerini belirten Turan, "Anketler, kamuoyu çalışmaları olabilir. Arama konferansı bu sürece bir şekil katacak. Demokrasimizin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Katılımcıların tabana yayıldığı bir sistem olacaktır. Türkiye'de çok fazla uygulanmayan bir sistem. Biz başkanlığı halka anlattığımız zaman halkın bizi anlayacağını çok iyi biliyoruz" dedi.
 
 
“DOMUZ GRİBİ ŞOKU YAŞIYORUZ!” 5. SAYFADA
[PAGE]
DOMUZ GRİBİ ŞOKU YAŞIYORUZ!
 
Türkiye genelinde domuz gribi şüphesi taşıyan vaka sayısının artmasıyla, son iki günde 35 kişi yüksek ateş ve kusma şikâyetleriyle hastanelere başvurdu. Tedavi altına alınan hastalardan 5’i hayatını kaybederken, 30 hasta karantinaya alındı.
 
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, en yüksek oranda H1N1 virüsü ile karşı karşıya olunduğunu belirtti. Gribin yoğun gerçekleştiği bir dönemde olunduğunu söyleyen Yalçın, mevsim değişkenliği ve hava şartlarının bu virüsün artmasında önemli rol oynadığını, ancak bundan sonraki dönemde azalmaya başlayacağının kesin olduğunu söyledi.
 
Yalçın, “Grip hastalığı ya da griple ilgili komplikasyonların gelişiminde şu anda H1N1 daha çok ön planda. Türkiye’de 6 merkezde kurulan laboratuvarlara 17 ilden düzenli veriler gönderiliyor. Bu veriler daha sonra Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Daire Başkanlığı tarafından değerlendirilip grafik oluşturuluyor.
 
Geçen yıl H1N1’in ön planda olduğunu, bunu da H3N2’nin izlediğini görüyoruz. Daha az da diğer virüsler ön planda” diye konuştu.Önceki gün Trabzon Ahi Evren Kalp ve Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde de domuz gribi şüphesiyle tedavi gördüğü belirtilen 40 yaşındaki V.K hayatını yitirdi. Bayburt’ta ikamet eden ve geçtiğimiz günlerde yeğeni tarafından Trabzon’a getirilerek hastaneye kaldırılan 3 çocuk babası V.K kurtarılmayarak hayatını yitirdi. Aile fertleri 40 yaşındaki genç adamın ölümü üzerine sinir krizleri geçirdi.
 
 
“MAĞDURİYET ARTIK SON VERİLİYOR!” 6. SAYFADA
[PAGE]
MAĞDURİYET ARTIK SON VERİLİYOR!
 
Haber61.net siyaset ajandasının gündeme taşıdığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu'nca (BTK), elektronik haberleşme sektöründe müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilmesinde tüketici mağduriyetinin önlenmesine yönelik düzenleme kamuoyu görüşüne açıldı.
 
Tüketici hak ve menfaatlerinin korunmasına yönelik önemli düzenlemeler gerçekleştiren BTK, elektronik haberleşme hizmeti sunan işletmecilerin müşteri hizmetlerine yapılan aramaların her yöne paketler kapsamındaki dakikalardan düşmemesi veya tarife kapsamındaki arama ücretlerinden daha pahalı olması konusunda artan tüketici şikayetlerine ilişkin aldığı Kurul Kararını kamuoyu görüşüne açtı.Kararda, müşteri hizmetlerine yapılan aramaların abonenin ses paketindeki dakikalardan düşmesi veya abonenin mevcut tarifesindeki dakika ücretine göre ücretlendirilmesi öngörülüyor.
 
Bu kapsamda, abonelerin hizmet aldıkları işletmeciye ait müşteri hizmetleri numarasına doğru arama yapması halinde uygulanacak ücretlerin ilgili abonelik paketlerinin şebeke içi yönüne doğru arama ücretlerinden yüksek belirlenmemesi ve ilgili abonelik paketleri kapsamında şebeke içine doğru tanınan görüşme sürelerine dahil edilmesiyle ilgili yeni düzenleme için kamuoyu görüşü alınacak.BTK, tüketici hak ve menfaatlerinin korunması yönünde önemli bir düzenleme niteliğindeki konuya ilişkin alınacak kamuoyu görüşleri nihai hale getirilerek işletmeciler tarafından uygulamaya konulacak.
 
 
“ER VE ERBAŞLARA MÜJDE!” 7. SAYFADA
[PAGE]
ER VE ERBAŞLARA MÜJDE!
 
Er ve erbaşlar ile Kıbrıs'a giden askerlerin harçlıklarının hesaplanmasında esas alınan gösterge rakamlarının yüzde 100 artırılmasını öngöre düzenlemeye göre 38 TL alan erler 76 TL, 43 TL alan onbaşılar 86 TL, 49 TL alan çavuşlar 97 TL alacak.
 
Askeri öğrencilerin harçlıkları da artırılacak. Askeri öğrencilerin harçlıklarının hesaplanmasında, "teğmen rütbesinin birinci kademe brüt aylığı" yerine, "6528 gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutar" esas alınacak. 2003 öncesi ve sonrası göreve başlayan astsubayların başlangıç derece kademeleri ile eğitim seviyelerine bağlı olarak yapılan intibak işlemlerinde paralellik sağlanıyor.
 
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) sözleşmeli olarak istihdam edilen erbaş ve erlerin brüt asgari ücret esas alınarak belirlenen maaşları, subay, astsubay ve uzman erbaşlar dahil TSK'daki kamu görevlileri gibi memur aylık katsayısı esas alınarak belirlenecek.Kanuna göre, devlet üniversitelerindeki öğretim üyelerinde emeklilik yaşının 72 olmasına yönelik düzenleme 1 yıl uzatılarak, 31 Aralık 2016'ya kadar geçerli olacak.
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.