Haber61.net Ajandası...

O PARTİLER ZOR AYAĞA KALKAR!   1 Kasım 2015 Genel seçimlerindeki tabloya bakarsak Meclis dışı kalan partilerin bundan sonraki süreçte ayakta kalma şansı artık yok. Kendi içinde sorgulama yapmayan, toparlanmak içinde samimi gayret göstermeyen bu partilerin

Haber61.net Ajandası...

O PARTİLER ZOR AYAĞA KALKAR!
 
1 Kasım 2015 Genel seçimlerindeki tabloya bakarsak Meclis dışı kalan partilerin bundan sonraki süreçte ayakta kalma şansı artık yok. Kendi içinde sorgulama yapmayan, toparlanmak içinde samimi gayret göstermeyen bu partilerin deyim yerindeyse kapısına kilit vuruldu.
 
Demokrat Parti, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Demokratik Sol Parti, Bağımsız Türkiye Partisi ve Vatan Partisi gibi meclis dışı kalan partilerin tek umudu seçim barajının düşmesi.
 
Fakat seçim barajı yüzde 5’e bile düşse yine şansları yok.Tek seçenek barajın yüzde 3’e kadar düşmesi. İşte o zaman belki ayağa kalma ve seçimlere asılmaları mümkün olacak. Partileri maddi ve manevi olarak ayakta tutmak kolay değil.
 
Hele üyeleriniz aidat ve bağış yapmıyorsa yandınız demek. Bugün Trabzon dahil ülkenin bir çok ilinde telefon parası,kirası ve elektriği  ödenmemiş il ve ilçe teşkilatları var. Tek kişinin üzerine ihale edilerek parti teşkilatları ayakta kalamaz.
 
“MEMURA BEŞ YIL NAKİL YASAĞI!” 2. SAYFADA
[PAGE]
 
MEMURA BEŞ YIL NAKİL YASAĞI!
 
Türk Sağlık-Sen’in açtığı dava sonucunda mahkeme, sözleşmeli iken kadroya geçen personellerin başka kurumlara 5 yıl nakil yasağının mazeret tayinlerinde uygulanmaması gerektiği ile ilgili "Nakil yasağı mazaret tayinlerinde uygulanamaz" diye karar verdi.
 
Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 5 yıl nakil yasağının mağduriyete neden olduğuna dikkat çekerek haber61.net siyaset ajandasına  şu açıklamayı yaptı:"Kadroya geçen sözleşmelilere 5 yıl nakil yasağı uygulanması insani değildi, hem de hukuk ve hakkaniyete aykırıydı.
 
Nitekim mahkeme de eş durumu tayininde bunun uygulanamayacağına hükmederek aileleri ayıran bu nakil yasağının yanlışlığını tescil etmiştir. 2013 yılında yürürlüğe giren bu yasak umarız tümden kaldırılır ve mağduriyetler sona erer."
 
 
“ARTVİNLİ HEMŞERİMİZ BAŞBAKAN BAŞDANIŞMANI OLDU!” 3. SAYFADA
[PAGE]
 
ARTVİNLİ HEMŞERİMİZ BAŞBAKAN BAŞDANIŞMANI OLDU!
 
Artvinli hemşerimiz Necdet Subaşı Başbakan Ahmet Davutoğlu'na başdanışman oldu.  
 
Başbakanlık'ta görevlendirilmek üzere 9 yeni başdanışman atadı. Bu isimler arasında, Akademisyen Süleyman Seyfi Öğün, Yazar İskender Pala, çözüm sürecinde Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan isimlerden olan Yılmaz Ensaroğlu ve Muhsin Kızılkaya, Genar Araştırma Şirketi Genel Müdürü Mustafa Şen, Ömer Faruk Korkmaz, Alevi açılımının genel koordinatörü  Necdet Subaşı, Mavi Marmara saldırısında hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın babası ve AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan, Feridun Bilgin yer alıyor.
 
Atananlar arasında İskender Pala ve bir önceki dönem milletvekili seçilen; ancak 1 Kasım'da aday gösterilmeyen Muhsin Kızılkaya da bulunuyor.Yeni Başbakan Başdanışmanları arasında, alevi açılımı ve akil insanlar heyetinde görev alanların bulunması dikkati çekti.Kızılkaya ve Ensaroğlu akil insanlar heyetinde, Subaşı ise alevi açılımında görev almıştı.
 
Başbakan Başdanışmanı Dr.Necdet Subaşı 1961 yılında Artvin’in Şavşat ilçesinde doğdu. 1986 yılında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu.
 
“LEMİ’DEN SONRA BİR TEPKİ’DE TANJU’DAN GELDİ!” 4. SAYFADA
[PAGE]
 
LEMİ’DEN SONRA BİR TEPKİ’DE TANJU’DAN GELDİ!
 
Türk futbol tarihinin en önemli golcülerinden biri olan Tanju Çolak, '4 Büyükler Salon Turnuvası' düzenleyen Acun Ilıcalı hakkında gündem yaratan ifadeler kullandı.
 
Efsaneler turnuvasında efsane yok” diyen Tanju Çolak, “Acun kim ki ya futbolla işi ne Acun’un, herkes önünden yesin” dedi.
 
Konuşmasının devamında “Acun düne kadar Fethullah’ın adamıydı bugün adam mı oldu?” diyen Tanju Çolak’ın bu konuşması bomba etkisi yarattı. Sakarya’da düzenlenen 4 Büyükler Salon Turnuvasına katılmayan Trabzonspor’un “başbakan” lakaplı Lemi Çelik’te tepkisini sosyal medya hesabından şu şekilde paylaşmıştı.
 
“TS kimliği kültürü değerleri ve Felsefesi ile büyümüş eski futbolcular yoktuk neden Yazıyorum 1 Acun ılıcalı Turnava Yapıyor TS nin markasını Kullanıyor TS yönetiminden izin Aldımı Hayır 2 TS kadrosunu PFD yani pırofosyonel futbolcular derneği yapıyor Başkanı GS Hakan ünsal oğlum sen kimsin benim takımımın kadrusunu oluşturacaksın senin ne HADDDİM Ne HAKKIN Malesef Benim külübümü bu hale getirdiler Yazıklar olsun bu kimliği kültürü bu sevgiyi bu FELSEFEYİ Bize Öğreten daha sonra Bu Felsefeyi kendi menfati için külübü kullanan çalan itibarsızlaştıran herkese yazıklar olsun İNSANLAR YOK OLUR KÜLTÜR ASLA TS En kısa zamanda ŞAMPİYON Olacak Sevgilerimle”
 
 
“TRABZON HAVALİMANINDA AYNI SORUN!” 5. SAYFADA
[PAGE]
TRABZON HAVALİMANINDA AYNI SORUN!
 
Gazeteci arkadaşımız Ahmet Çağlar Yıldırım Trabzon havalimanında yaşanan sıkıntılı ile ilgili görüşlerini açıklarken önemli bir ayrıntıya dikkat çekmiş. Yıldırım açıklamasında “Trabzon havalimanı bölgenin en önemli havalimanı. Trabzon'un dışa açılan penceresi her yıl milyonlarca yolcu bu havalimanını kullanıyor.
 
Ama nedense Trabzon da hava şartları az bozuk oldu mu. Havalimanına uçak inemiyor, bu durum her yıl aynı. Yani bunun bir çözümü yok mu? Yıllardır aynı haberleri yapmak dan bıktık." hava muhalefeti dolayısı ile uçak " inemedi” diyor. Gerçekten de çok haklı.
 
Trabzon havalimanı en basit olumsuz havada SOS veriyor. Bu durumun düzeltilmesi adına ikinci pistin hemen başlanması ve mevcut pistin bakım-onarımdan geçmesi şart
 
 
“DİNK CİNAYETİNDE ŞOK GELİŞME!” 6. SAYFADA
[PAGE]
DİNK CİNAYETİNDE ŞOK GELİŞME!
 
Dink cinayeti ile ilgili “ yeni görüntüler var” iddiası. Görüntüler, Hrant Dink’in öldürüldüğü saatte o caddedeki güvenlik kameralarına ait.Dava dosyasında yer alan bu görüntülerin yeniden gündeme gelmesi ‘içindeki bazı kişilerin jandarma istihbarat elemanı olma' ihtimâlinden kaynaklanıyor.
 
Dink öldürüldüğü sırada çevrede altı jandarmanın bulunduğunu telefon kayıtlarından tespit eden savcılık, yüzlerini kapattığımız kişilerin bu jandarma grubundaki üç kişi olmasından şüpheleniyor. Eğer yüzünü kapattığımız bu kişiler savcılığın şüphelendiği gibi jandarma istihbaratçıları ise ‘Hırant Dink’in jandarma nezâretinde öldürülmüş’ olduğu ortaya çıkacak.
 
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin 26 kamu görevlisi hakkında dava açılmış, kamu görevlileri ile ilgili soruşturma aşamasında altı jandarma görevlisinin Dink’in öldürüldüğü sokakta olduğu tespit edilmişti Dink cinayetinin 'yol verilen cinayet' olarak tanımlandığı iddianamede, şüphelilerden Ramazan Akyürek, Ali Fuat Yılmazer ve Coşkun Çakar'ın emniyet teşkilatı içinde Fethullah Gülen Cemaati olarak adlandırılan bir grubun yapılanmasını amaç edinen "Silahlı Terör Örgütü'nün" yöneticilerinden olduğu belirtildi.
 
İddianamede, "Bu anlamda amaç suçun gerçekleştirilmesi için Hrant Dink cinayetinin araç suç niteliğinde olduğu, bu örgüt tarafından Hrant Dink'in mutlak suretle öldürüleceği, bunun için hazırlıklar yapan suç örgütü yönetici ve üyeleri ile cinayeti işleyecek tetikçi 'Ogün' ismine kadar her şey önceden bilinmesine rağmen, amaç suçun gerçekleşmesi için araç suç niteliğinde olan Hrant Dink cinayetinin gerçekleşmesinin beklendiği tespit edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.
 
"BİRİ BAYRAKTUTAN’I DURDURSUN!" 7. SAYFADA
[PAGE]
 
BİRİ BAYRAKTUTAN’I DURDURSUN!
 
Geçen dönem Mecliste en çok sor önergesi ve kanun teklifi veren CHP Artvin Milletvekili aynı zamanda Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı  Uğur Bayraktutan yeni döneme de hızlı başladı. Bayraktutan, en sın görevleri başında vefat eden er ve erbaş yakınlarının mağduriyetinin giderilmesi için 3713 sayılı terörle mücadele kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi verdi.
 
Hem Artvin hem de hem ülke genelindeki sorunlarına karşı duyarlılığını devam ettiren ve bu yönde Mecliste aktif görev alan Bayraktutan’ın 16-17 Ocak’ta gerçekleşecek CHP 35.Olağan Genel Kurultayında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun A takımında yer alması bekleniyor.Uğur Bayraktutan’ın  arkasındaki ekip de sağlam. Bayraktutan’ın Meclisteki Danışmanları Tolga Özçakmak ve Çağlar Altun bu noktada üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapıyor. Vekillerin başarısında danışmanların katkısı çok önem arz ediyor.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
osman karaduman - 2 yıl önce
Saadet partisi hakktır sayilarla ölçulmez...hiçbir zaman kapanmayacaktir...göze gibidir mutlaka bir yerden çağlayacaktır...bizim sandıklar ahirette açilacak... Gerçekte akp gibi siyonist güdümlü partiler yok olacaktir....