kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

HÜKÜMET SÖZLERİNİN ARKASINDA!   Hükümet, birbiri ardına emeklilerin yüzünü güldürecek adımlar atıyor. 10.9 milyonu aşkın emekliyi ilgilendiren önemli düzenlemeler gerçekleştiriliyor.   1 Kasım seçimleri öncesinde verilen müjdeler hızla hayata geçiriliyor.

Haber61.net Ajandası...

banner197
HÜKÜMET SÖZLERİNİN ARKASINDA!
 
Hükümet, birbiri ardına emeklilerin yüzünü güldürecek adımlar atıyor. 10.9 milyonu aşkın emekliyi ilgilendiren önemli düzenlemeler gerçekleştiriliyor.
 
1 Kasım seçimleri öncesinde verilen müjdeler hızla hayata geçiriliyor. İşte 4 müjde: Tüm SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 100 lira ekstra zam için düğmeye basıldı. Bu düzenleme için 2016 Bütçesi beklenmeyecek. Emekli zammının Ocak ayına yetişmesi için Meclis'e mini bir torba yasa tasarısı sunulacak. Yasa çıkar çıkmaz da sayıları 8.9 milyonu aşan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bu seyyanen artış yansıtılacak.
 
100 liralık zamla SSK ve Bağ-Kur emeklileri, yıllık bin 200 lira ek gelire kavuşmuş olacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Ocak'ta rutin zamlarını da alacak. Maaşlarda, 2015'in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar artış yapılacak.
 
ÇALIŞAN EMEKLİNİN YÜZÜ GÜLECEK : Emekli olup esnaflık yapanların maaşından yapılan yüzde 10'luk Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi, çıkarılacak yasayla tamamen kaldırılacak. Bu düzenlemenin de Meclis'e sunulacak mini torba yasa tasarısında yer alacağı belirtiliyor.
 
UCUZ EV HAMLESİ: Hükümet, kirada oturan emeklileri TOKİ'den uygun fiyat ve uzun vade imkanıyla ev sahibi yapmak için çalışmaları hızlandırdı. 'Emekliye İkinci Bahar Projesi' kapsamında ilk aşamada 17 ilde inşa edilecek toplam 4 bin 354 konut için ön talepler dün toplanmaya başlandı.
 
HER EMEKLİYE PROMOSYON: Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı promosyon müjdesi de hayata geçirilecek. Böylece tüm emekliler yıllık en az 300 lira promosyona kavuşacak. Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, "Tüm bankalarla bir araya gelinerek, bu promosyonların emeklilerle buluşabilmesi konusunun ne derece olabileceği hususu çalışılacaktır. Sayın Başbakanımız'ın bu taahhüdü bizim sorumluluklarımızın arasındadır" dedi.
 
 
“JANDARMA VE EMNİYETE TEŞEKKÜR!” 2. SAYFADA
[PAGE]
 
JANDARMA VE EMNİYETE TEŞEKKÜR!
 
Trabzonspor’un 70.Olağan Genel Kongresinde her şey çok güzeldi, bu güzellikleri yaşatan başta başkan adayları olmak üzere oy vermek için yurdun değişik illerinden gelen herkese teşekkür ettik, yazdık çizdik ama bir önemli başarıyı unuttuk.
 
Onlar bizim gözbebeğimiz olan emniyet güçlerimiz. Trabzonspor Kongresinde delegeler ile birlikte 15 bine yakın insan Hayri Gür Kapalı Spor Salonuna gelmiş, salon çevresinde müthiş bir trafik oluşmuştu. Araçlarını park etmekte büyük sıkıntı yaşayanlar, aracını gelişi güzel bırakanlar, saatlerce bekleyenler ne ararsanız vardı. Hem Cumartesi hem de Pazar inanılmaz bir yoğunluk yaşandı.
 
Bu yoğunluğu ve yaşanan kaosu ise jandarma ve emniyet trafik birimleri aşmasını bildi büyük kolaylık sağladı. Görevlerini büyük bir özveri ve titizlikle yerine getiren jandarma trafik şubesi ekipleri ile Trabzon Emniyet Trafik Şube ekiplerini kutlamak gerek.
 
Göreve geldiği günden bu yana şehrin en önemli sorunu olan trafik sorunun çözümü noktasında gayret gösteren Trabzon Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Turgay Özkan’a artı bir parantez açmak gerek. Özkan müdür trafik sorunun çözümü noktasında ikili diyaloglara önem veriyor, hem sürücü hem de yaya penceresinden olaya bakıyor.Kurallar noktasında ise asla taviz vermiyor.Trabzon’da böylesine kilit noktalarda görev yapmak kolay değil,Turgay müdüre ve ekibine başarılar diliyoruz
 
 
“YENİ YIL ÖNCESİ MEMURA ŞOK!” 3. SAYFADA
[PAGE]
 
YENİ YIL ÖNCESİ MEMURA ŞOK!
 
Yeni yıla 1.87 puanlık enflasyon farkı zammından mahrum girecek olan memur daha baştan aylık 45 lira kaybedecek, yılın sonunda kayıp 51 liraya yükselecek.2015 yılının son 6 ayında alınması gereken enflasyon farkının yanı sıra, 2016 zammının etkisini de azaltacak.
 
Yeni yıla 1.87 puanlık enflasyon farkından mahrum girecek olan memur aylık 45 lira kaybedecek, yılın sonunda kayıp 51 liraya yükselecek. 2.412 lira alan bir memur 2016’yı 2.735 lira yerine 2.684 lira ile kapatacak.Yeni yıla 1.87 puanlık enflasyon farkı zammından mahrum girecek olan memur daha baştan aylık 45 lira kaybedecek, yılın sonunda kayıp 51 liraya yükselecek.
 
Hükümet ile Memur-Sen’in 2013 yılında imzaladığı toplu sözleşmeyi 2015’te memur ve memur emeklilerinin aleyhine olacak şekilde değiştirmesi memur ve memur emeklilerinin gelecekteki tüm maaşlarının eksik ödenmesine neden olacak.
 
“2019’DA TRABZON’A 2 KADIN VEKİL!” 4. SAYFADA
[PAGE]
2019’DA TRABZON’A 2 KADIN VEKİL!
 
AK Parti 2019 Genel seçimleri öncesi büyükşehir olan illerde kadın vekil sayısını artırmak için şimdiden düğmeye bastı. Trabzon’da da ilk altı aday arasında kadın adaylara iki kontenjan verilecek.
 
Adayların dördü erkek ikisi kadın olacak!AK Parti kadınları ve gençler üzerine koyduğu seçim strateji taktiğini bu anlamda değiştirmiş olacak.Mevcut AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu göstereceği performansa göre ikinci kez aday gösterilebilir.
 
AK Parti’de olası ikinci kadın aday noktasında ise bakalım ibre kimden yana olur? Bu arada Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’nde, Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam Genel Başkan seçildi.
 
Bin 129 kayıtlı delegeden bin 90’ının oy kullandığı seçimde, Lütfiye Selva Çam, bin 84 delegenin oyunu aldı. Seçimlerin ardından AK Parti Genel Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) da belirlendi. 51 kişiden oluşan listenin asıl listesine Trabzon’dan herhangi bir isim giremezken, yedek listeye Aslıhan Bezirganoğlu Temren girmeyi başardı. 
 
“MÜSİAD BAŞKANINDAN HÜKÜMETE UYARI!” 5. SAYFADA
[PAGE]
MÜSİAD BAŞKANINDAN HÜKÜMETE UYARI!
 
MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, Türkiye’nin 64. Hükümet’le birlikte yargı, bürokrasi, eğitim, üretim ve KOBİ’ler alanında bir dizi reformu uygulamaya geçirmesi gerektiğini söyledi.
 
Yeni hükümetten beklentilerini dile getiren Olpak, kamuda performansa dayalı bir sistem getirilmediği takdirde hiçbir işin doğru yapılmasının mümkün olmadığı görüşünü savundu. Nail Olpak, uzun süren ticari davalara dikkat çekerek, “Bu sistem insanı yaşatmak için değil, devletle insanı muğlak bir şekilde kavga ettirmek için kurulmuş” değerlendirmesini yaptı.
 
 
“YARGIDA HERKESİ ŞOK EDEN İSTATİSTİK!” 6. SAYFADA
 
[PAGE]
YARGIDA HERKESİ ŞOK EDEN İSTATİSTİK!
 
Yerel mahkemenin verdiği karardan memnun olmayan ve davayı bir üst mahkeme olan Yargıtay’a taşıyan kişilerin sayısı her yıl biraz daha artıyor. 2010 yılında Yargıtay’a uzanan dava sayısı 375 bin iken, bu sayı geçen yıl 560 bini aştı. Üstelik Yargıtay’a taşınan davaların çoğunda karar değişikliğe uğruyor.
 
Yargıtay’a giden 100 davanın 62’sinde yerel mahkemenin verdiği karar değişiyor. Yargıtay yerel mahkemelerin verdiği kararın bir kısmını ya da tamamını değiştirebildiği gibi, dosyanın yerel mahkemede yeniden görülmesine de karar verebiliyor. Son 4 yılda Yargıtay’ın en çok verdiği karar ise, dava dosyasının bir kısmında onama, bir kısmında bozma kararı oluyor. 2010 yılında bu yönlü kararlar yüzde 0,3 seviyesindeyken, geçtiğimiz yılsonunda bu oran yüzde 31,6’ya yükselmiş durumda.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.