kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

ARTIK SON SÖZÜ DELEGE SÖYLEYECEK!   Trabzonspor Kulübü'nün 70. genel kurulunda bugün seçim heyecanı yaşanacak. İbrahim Hacıosmanoğlu, Celil Hekimoğlu ve Muharrem Usta başkanlık için yarışacak son sözü delege söyleyecek. Genel kurulda, 9 bin 997 üyenin oy

Haber61.net Ajandası...

banner197
ARTIK SON SÖZÜ DELEGE SÖYLEYECEK!
 
Trabzonspor Kulübü'nün 70. genel kurulunda bugün seçim heyecanı yaşanacak. İbrahim Hacıosmanoğlu, Celil Hekimoğlu ve Muharrem Usta başkanlık için yarışacak son sözü delege söyleyecek. Genel kurulda, 9 bin 997 üyenin oy verme hakkı bulunuyor.
 
Bordo-mavili kulübün 48 yıllık tarihinde 44. yönetim kurulu seçilecek. Trabzonspor camiası için bugün elbette son derece önemli bir gün. Öncelikli beklentimiz seçimlerin Trabzonspor’a yakışır bir hava içinde dostluk-barış ve kardeşlik içinde geçmesi. Kazanan Trabzonspor olsun kazanan Trabzon olsun. Trabzonspor’un tarihi başarılarla dolu mazisini buradan anlatmaya gerek yok. İstanbul takımlarına karşı baş kaldırabilen, tertemiz şampiyonluklara imza atan, Türk futboluna efsane futbolcular kazandıran ve halen bu noktada hizmet veren tek Anadolu takımı olan Trabzonspor takımı binlerce taraftarın gönlünde taht kurmuş olmanın haklı gururunu yaşamakta.Bu gururun tarifi yok.Bugün herkesin gözü bizim üzerimize olacak.
 
Dosta düşmana Trabzonspor’un ne kadar büyük bir camia olduğunu göstermek zorundayız.Trabzonspor’un huzura,başarıya, her alanda yapılanmaya ve istikrara ihtiyacı var.Trabzonspor güven vermeli, Trabzonspor Kulübü bu takıma destek verenleri üzmemeli.
 
 
“DÖRT BİR TARAFTAN KONGREYE GELEN VAR!”2. SAYFADA
[PAGE]
 DÖRT BİR TARAFTAN KONGREYE GELEN VAR!
 
Trabzonspor’un yeni başkanını seçeceği bugünkü kongrede oy vermek için Türkiye’nin dört bir tarafından ve Avrupa dan gelen delegeler var. Çankırı’dan, Mardin’den, Kocaeli’nden, İstanbul’dan, Ankara’dan, Artvin’den,Samsun’dan,Antalya’dan Trabzon’a gelecek olan taraftarın ve delegelerin tek bir isteği var.
 
”Trabzonspor’un şampiyonluğu”.Onları buraya getiren güç Trabzon sevdası ve Trabzonspor aşkı elbette.Sadece Türkiye’den değil Avrupa’dan özellikle Almanya-Belçika ve Fransa’dan onca yolu arşınlayarak oy kullanmak için gelen bugünkü kongreye gelenlerden Almanya Düren Trabzonlular Kültür ve Integratıon Derneği Başkanı Feyzullah Yurtsever ile Paris Trabzonlular Derneği Başkanı Bülent Cumur ile görüştük. Her iki başkanda kongrede oylarını kullanıp dönecekler. Trabzonspor’a olan görevlerini yapmak için bugün kongre salonunda olacak bütün gurbetçilerimizi ve hemşerilerimizi gönülden kutluyoruz.Gerçek Trabzonsporluluk bu olsa gerek.
 
 
“HEDEFİMİZ TRABZON’U İLK 30’A SOKMAK!” 3. SAYFADA
 
[PAGE]
HEDEFİMİZ TRABZON’U İLK 30’A SOKMAK!
 
İstanbul Feshanede Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen "Trabzon Tanıtım Günleri"ne Trabzon kongresi damgasını vurdu.Feshaneyi ziyaret edenlerin Trabzon’dan gelenlere sorduğu tek soru “Kongrede kim kazanır,Trabzonspor’da bundan sonra neler yaşanır” sorusu oldu.
 
Bu yıl Trabzon’a özgü her türlü gıda ürünün satışının ve pazarlanmasının yasaklandığı etkinliğe Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu,AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu,Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Cağırıcı, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile birlikte Akçaabat, Düzköy, Şalpazarı belediye başkanları katıldı.
 
Etkinlikte konuşma yapan Bakan Soylu, Trabzon’un Türkiye’nin en iyi yaşanılabilir kenti ilan edildiğini belirterek “Tabi hedefimiz 2023 yılında dünyanın en iyi yaşanılabilir ilk 30 kenti arasına girmek. Bunun için ümidimiz ve çalışma planımız var. Her yıl olduğu gibi bu büyük etkinliği çok önemli gayretler ile huzurunuza getiren Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Demir ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Misafirperverliği ile ev sahibi Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a ve diğer katılan belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.Trabzon’un fethinin 554. Yıldönümü münasebetiyle 3-6 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Trabzon Günleri bugünde vatandaşlar tarafından ziyaret edilebilecek
 
 
“GURBETTEKİ TRABZONLULAR BAŞKAN GÜMRÜKÇÜOĞLU’NU TEBRİK ETTİ” 4. SAYFADA
[PAGE]
GURBETTEKİ TRABZONLULAR BAŞKAN GÜMRÜKÇÜOĞLU’NU TEBRİK ETTİ
 
Feshane’deki Trabzon etkinliklerine Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Feyzullah Yurtsever, Paris Trabzonlular Derneği Başkanı Bülent Cumur, KKTC Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Baki Aygün,Belçika Houthalen-Helchteren Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Aytar’da katıldı.
 
Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Feyzullah Yurtsever ise, Trabzon’un Türkiye’nin en yaşanılabilir şehri olduğunun yapılan araştırmalar neticesinde tespit edildiğini hatırlatırken, “Bizler gurbetteki Trabzonlular olarak bu başarıdan büyük gurur duyduk. Bu başarıyı elde eden başta Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu olmak üzere herkesi kutluyorum” diye konuştu.
 
KKTC Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Baki Aygün de konuşmasında, Kıbrıs’taki Karadenizlilerin ne Trabzon’u ne de Trabzonspor’u hiç unutmadıklarını ve unutmayacaklarını söyledi.Trabzon Büyükşehir Belediyesi standı etkinlik boyunca büyük ilgi gördü. Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Yoloğlu ile Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ahmet Taşan ve ekibi Trabzon Tanıtım Günlerine katılan hemşerilerimize ve gelen misafirlerle yakından ilgi gösterdi.
 
 
“ORTAHİSAR BELEDİYESİ DAMGASINI VURDU!” 4. SAYFADA
 
[PAGE]
ORTAHİSAR BELEDİYESİ DAMGASINI VURDU!
 
Geçen yıl İstanbul Feshane'deki Trabzon Tanıtım Günleri'ne damgasını vuran Ortahisar Belediyesi'nin bu yıl ki  standı da gurbetçilerin yanı sıra memleketin her yerinden insanların akınına uğradı. Stantta sergilenen Kanuni Sultan Süleyman, Yavuz Sultan Selim ve Fatih Sultan Mehmet'in balmumu heykellerini gören vatandaşlar meraklı gözlerle heykelleri inceliyor.
 
Ortahisar hakkında bilgi almak isteyen ziyaretçilere stanttaki yetkililer kentin kültürel, tarihi, turistik değerleri ve doğal güzellikleri hakkında detaylı bilgiler veriyor. Geçen yılda ziyaretçilerin büyük bir ilgi gösterdiği dev kemençe bu yıl da ilgi odağı olmayı sürdürdü. Standı ziyaret eden vatandaşlara içinde Ortahisar'ı tanıtıcı CD, dergi, broşür ve çeşitli hediyelerin yer aldığı Ortahisar Belediyesi çantası hediye ediliyor.
 
Ortahisar standını dikkatli gözlerle inceleyen vatandaşlar bu sayede Trabzon kültürünü yakından tanıma fırsatını buluyor. Organizasyonun ikinci gününde de çok sayıda vatandaşın ziyaret ettiği stant etkinlikteki en önemli uğrak mekanlarından biri haline geldi. 
 
 
“MEMURUN AÇLIK SINIRI DEĞİŞMİYOR!”6. SAYFADA
[PAGE]
 
MEMURUN AÇLIK SINIRI DEĞİŞMİYOR!
 
Memur-Sen Konfederasyonu tarafından her ay düzenli olarak yapılan açlık-yoksulluk araştırmasına göre Kasım ayında Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 427 TL, yoksulluk sınırı ise 3 bin 940 TL olarak tespit edildi.
 
Yapılan araştırmaya göre Ekim ayına göre Kasım ayında gıda madde fiyatlarında ortalama yüzde 0,91’lik bir artış yaşandı. Kasım ayında göze çarpan en büyük artışlar yüzde 40,75 domates, yüzde 27,63 salatalık, yüzde 24,58 dolmalık biber, yüzde 23,66 patlıcan, yüzde 19,01 kabak, yüzde 18,87 kuru soğan, yüzde 18,24 yeşil soğan; en çok göze çarpan düşüşler ise yüzde 28,98 portakal, yüzde 21,25 kivi, yüzde 15,2 nar, yüzde 11,51 mandalina, yüzde 9,86 beyaz lahana fiyatlarında yaşandı.
 
Aydınlanma madde fiyatında ise Ekim ayına göre Kasım ayında herhangi bir değişim olmadı.
 
 
“MHP’DE BUGÜN KARAR GÜNÜ!” 7. SAYFADA
 
[PAGE]
 
MHP’DE BUGÜN KARAR GÜNÜ!
 
Sinan Oğan, Koray Aydın ve Selim Kaptanoğlu’nun liderlik için adaylığını açıkladığı, Meral Akşener’in de adaylığa hazırlandığı MHP’de olağanüstü kongre için imza toplama çalışmaları sürüyor.
 
Olağanüstü kurultayın toplanabilmesi için bin 232 degeleden 275 delegenin imzası gerekiyor. Söz konusu isimlerin imza toplama operasyonu için en önemli kalelerden olan 300′ye yakın degeleye sahip İstanbul teşkilatında da hareketlilik sürüyor. MHP’deki olağanüstü kongre çağrıları için İstanbul teşkilatının kararını verdiği duyuruldu.
 
MHP İstanbul Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları ve Kongre Üst Kurul Üyeleri yarın aldıkları kararı açıklamak üzere Haliç Kongre Merkezi’nde biraraya geleceği belirtildi.
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.