kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

BAKAN SOYLU’YA ZİYARET AKINI!   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Dün de gün boyu ziyaretler sürdü. Trabzon adeta Ankara’ya aktı. Teşkilatlar, yerel yönetimler, belediye başkanları ve bürokratlar z

Haber61.net Ajandası...

banner197
BAKAN SOYLU’YA ZİYARET AKINI!
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Dün de gün boyu ziyaretler sürdü. Trabzon adeta Ankara’ya aktı. Teşkilatlar, yerel yönetimler, belediye başkanları ve bürokratlar ziyaretler gerçekleştirdi.Bu ziyaretlerin en anlamlısı da Of’tan geldi.
 
Oflu  bakan Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret eden  Of eski Belediye Başkanı eski İstanbul Milletvekili Oktay Saral, AK Parti Of ilçe Başkanı Hakan Terzioğlu ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarılaioğlu hayırlı olsun temennisinde bulundu. Oktay Saral ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada “Sayın bakanımıza hayırlı olsun ziyareti yaptık.
 
Oturduğu koltuğa güç katacağından hizmetlerde başarılı olacağından şüphemiz yok. AK Parti huzurun, istikrarın ve kalkınmanın adresi olma yolunda hedefine emin adımlarla yürümektedir. Allah bu yolda hepimizi başarılı kılsın,utandırmasın” dedi.
 
 
“CHP TRABZON’DA KONGRELER DEVAM EDİYOR” 2. SAYFADA
[PAGE]
CHP TRABZON’DA KONGRELER DEVAM EDİYOR
 
16-17 Ocak 2016 tarihinde gerçekleşecek CHP Olağan Genel Kongre öncesi il ve ilçe kongreleri devam ediyor. CHP Trabzon’da şu ana kadar 8 ilçede kongresini tamamladı. Bugün ise Çarşıbaşı İlçesinde kongre gerçekleşecek. Şu ana kadar yapılan ilçe kongrelerinde başkanlar değişmedi.
 
Vakfıkebir’de Mehmet Keskin, Of’ta Fahri Kaptan, Hayrat’da Ali Nuhoğlu, Sürmene’de Hüseyin Çebi, Yomra’da Hasan Ali Çuvalcı, Beşikdüzü’nde Kadem Karadeniz, Dernekpazarı’nda Süleyman Cansız, Çaykara’da Mehmet Yazıcı yeniden ilçe başkanı seçildi. Bugün gerçekleşecek CHP Çarşıbaşı İlçe kongresin de Mustafa Mor’un yeniden başkan adayı olması beklenmiyor.
 
Mustafa Mor ile birlikte Maçka İlçe Başkanı Musa Turan ile Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Nadir’in yeniden aday olmayacağı kesinleşti. CHP Maçka İlçe Kongresi 6 Aralık’ta Akçaabat İlçe Kongresi ise 30 Kasım’da gerçekleşecek. CHP Ortahisar’da da mevcut başkan Sebahattin Bayrak’ın aday olmaması gündemde.
 
Gözlerin üzerinde olduğu Ortahisar İlçe kongresi ise 29 Kasım saat 11.00’de gerçekleşecek. CHP Ortahisar İlçe Başkanlık yarışının Arif Çoban ve Recep Arslantürk arasında geçmesi bekleniyor.20 Kasım’da Vakfıkebir’de başlayan CHP ilçe Kongreleri 6 Aralık’ta Maçka’da son bulacak. CHP Trabzon İl Kongresi ise 26 Aralık’ta gerçekleşecek.
 
 
“RUS KRİZİNDE DURUM VAHİM!” 3. SAYFADA
 
[PAGE]
 
RUS KRİZİNDE DURUM VAHİM!
 
Suriye sınırında Rus savaş uçağının Türkiye tarafından düşürülmesi iki ülkenin ekonomik ilişkilerini etkilemeye devam ediyor. Rusya gümrüklerini Türk Tır’larına kapadı, işadamları gözaltına aldı ve geri çevirdi.Tüm rezervasyonlar iptal edildi.İki ülkenin de bir-birine ihtiyacı var.
 
Gerilimden uzak diplomatik adımlarla kriz çözülmeli.Yoksa yüksek gerilimin faturasının nasıl ağır olacak.İki ülke arasındaki ticaret hacmi 2014’de 31.2 milyar dolarak olarak gerçekleşmiş.Bu yılın ilk 9 ayında ise bu rakam 18.5 milyar dolar.Rusya’dan ithalat 2014’te yüzde 17.1 artışla 25.3 milyar dolara ulaştı.Rusya’dan başta doğalgaz olmak üzere demir,çelik ve hububat ithal ediliyor.Doğalgazın yüzde 55’i petrolün yüzde 35’i Rusya’dan.Rus Turistler Türkiye’de kişi başına 775 dolar harcama yapıyor.Bu yıl ilk 9 ayda 3.3 milyon turist geldi.Rusya’daki müteahhitlik hizmetleri 62 milyar dolara yakın.Türk müteahhitlerin Rusya’da aldığı işlerin tamamı incelemeye alındı.
 
Öte yandan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesinin ardından yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. “Hepimizi üzen bir uçak hadisesi var” diyen Çelik, “Hangi millete ait olmadan düşürüldüğü ifade edildi. Her ülke kendi güvenliğini sağlamak zorundadır” ifadelerini kullandı.
 
Bakan Çelik, Rusya'nın Türkiye'ye gıda ambargosu uygulayacağı iddialarına ilişkin, "Resmi olarak bize ulaşan somut bir kararları söz konusu değil" dedi.Olaya soğukkanlı bir şekilde yaklaşılması gerektiğini dile getiren Faruk Çelik, “Rusya ile yaşanan sorunla ilgili çözüm aramak varken konuyu tarım, ticaret ve ekonomik alanlara sıçratmak doğru değil. İthalat ve ihracat rakamlara bakılırsa Rus çiftçisinin daha fazla etkileneceği ortada” şeklinde konuştu.
 
 
“EV ALACAKLAR AMAN DİKKAT!” 4. SAYFADA
 
[PAGE]
 
EV ALACAKLAR AMAN DİKKAT!
 
Tüketici kredileri sözleşmelerinin  ardından konut finansmanı sözleşmelerinde de tüketiciyi koruyan yeni düzenlemeler  bugünden itibaren yürürlüğe girecek.  
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 28 Mayıs'ta Resmi Gazete'de yayımlanan  ve yürürlük tarihi 6 ay sonra belirlenen "Konut Finansmanı Sözleşmeleri  Yönetmeliği"ne göre, konut finansmanı kuruluşları, finansmanın koşullarını içeren  bilgi formunu sözleşmenin kurulmasından makul bir süre önce tüketiciye vermek  zorunda olacak. Kredi talebinin reddedilmesi durumunda, konut finansmanı kuruluşu  tarafından tüketici ücretsiz olarak bilgilendirilecek.
 
Tüketicinin yazılı ya da elektronik ortamda açık talebi olmaksızın  kredi ile ilgili sigorta yaptırılamayacak. Tüketicinin sigorta yaptırmak istemesi  halinde, istediği sigorta şirketinden sağladığı teminat, konut finansmanı  kuruluşu tarafından kabul edilecek. Sigorta vadesi kredi vadesinden uzun  olamayacak ve zorunlu deprem sigortası ile ilgili hükümler saklı olacak. Konut  finansmanı sözleşmesi yazılı olarak kurulmadıkça geçerli olmayacak.
 
Geçerli bir  sözleşme yapmamış olan konut finansmanı kuruluşu, sonradan sözleşmenin  geçersizliğini tüketicinin aleyhine olacak şekilde ileri süremeyecek. Tüketici, konut finansmanı kuruluşuna borçlandığı tutarın tamamını  veya bir taksit tutarından az olmamak üzere herhangi bir tutarı vadesinden önce  ödeyebilecek. Bu hallerde, konut finansmanı kuruluşu, erken ödenen miktara göre  ilgili hükümlere uygun olarak gerekli indirimi yapmakla yükümlü olacak.
 
 
“ONU BEN FINDIK TOPLAYARAK BÜYÜTTÜM!” 5. SAYFADA
[PAGE]
ONU BEN FINDIK TOPLAYARAK BÜYÜTTÜM!
 
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'la birlikte tutuklanan Cumhuriyet Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün annesi Fatma Gül tutuklama kararının ardından uzatılan mikrofonlara ağlayarak yanıt verdi. Oğlunu çay ve fındık toplayarak büyüttüğünü aktaran Gül, oğlunun hiçbir zaman yanlış yapmadığını söyledi. Fatma Gül gözyaşları arasında, "Üç çocuk büyüttüm namusumla şerefimle. Çocuğumu onuruyla yetiştirdim" diyebildi.
 
Bu arada Trabzon Gazeteciler Cemiyet Başkanı Turgut Özdemir ve yönetim kurulu yaptıkları açıklama ile Dündar ve Gül’ün tutuklanmasına tepki gösterdiler. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gelişmiş demokratik ülkelerde haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı özgür, basındır. Özgür basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Halkın sesi olma görevini üstlenen bağımsız ve özgür basın, düşünce özgürlüğünün de en etkili aracıdır.
 
Demokratik sistemin güçlü temeller üzerinde yükselmesi, basın özgürlüğünün korunması ve geliştirilmesine bağlıdır. Bu nedenle basın, her anlamda özgür olmalıdır. Basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasi ve insan haklarından söz edilemez. Gazeteci ise, elde ettiği bir belgeyi veya bilgiyi kamuoyuna duyurmakla yükümlüdür. Gazeteci, halk adına haber alma özgürlüğünü kullanır. Basın özgürlüğünün önemine ilişkin bu gerçekler göz önüne alındığında, Gazeteci Can Dündar ile Erdem Gül’ün tutuklanmalarını kınıyor, adaletin bir an önce sağlanarak meslektaşlarımızın serbest bırakılmalarını bekliyoruz”
 
Haberlerinizi Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.