kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

YENİ KABİNEYE KARADENİZ DAMGASI!   64.hükümetin yeni kabinesine Artvinli-Trabzonlu, Gümüşhaneli- Bayburtlu, Ordulu bakanlar damgasını vurdu.   İşte o isimler:   Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş: 1959 yılında Ordu  Ünye'de doğdu. 1998 yılında aktif siya

Haber61.net Ajandası...

banner197
YENİ KABİNEYE KARADENİZ DAMGASI!
 
64.hükümetin yeni kabinesine Artvinli-Trabzonlu, Gümüşhaneli- Bayburtlu, Ordulu bakanlar damgasını vurdu.
 
İşte o isimler:
 
Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş: 1959 yılında Ordu  Ünye'de doğdu. 1998 yılında aktif siyasete girerek Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu üyesi oldu. Daha sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü. 26 Ekim 2008 tarihinde Saadet Partisi 3. Olağan Kongresinde Saadet Partisi Genel Başkanı seçilen Kurtulmuş yeniden Genel Başkan olarak seçildiği 11 Temmuz 2010 kongresinin ardından 1 Ekim 2010 tarihinde Saadet Partisi'nden ayrılarak, yeni siyasi hareketine başladı. 1 Kasım 2010 tarihinde kurulan Halkın Sesi Partisi'nde siyasete devam eden Kurtulmuş, son olarak 22 Eylül 2012 tarihinde İstanbul’da yapılan bütünleşme toplantısı ile AK Kadroya dahil oldu.
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık : 13 Eylül 1965'te Gümüşhane Babacan köyünde doğdu. 23. ve 24. Dönemlerde Ak Parti'den Kocaeli Milletvekili olarak seçildi. 2007-2013 yılları arasında Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığında Bölge Koordinatörü ve Teşkilat Başkan Yardımcısı olarak Türkiye'nin değişik bölgelerinde 47 ilin sorumluluğunu yürüttü. 31 Ocak 2013 tarihinde TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığına seçildi. ODTÜ Mezunlar Birliği Vakfı, Hereke Eğitim ve Kültür Yardımlaşma Derneği, Kızılay, Yeşilay, Ay Işığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Yardımlaşma Derneği ile Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı'nın üyesidir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilen Işık, evli ve 4 çocuk babasıdır.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu :1969 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzon Ofludur. Siyasal hayatına 1987 tarihinde DYP ile başlamıştır .DYP Gençlik kollarında uzunca süre bulunan Siyasetci 1987-1990 tarihlerinde DYP İstanbul İl Gençlik Kollarında Yönetim kurulu üyeliği ile Teşkilat başkanlığı yapmıştır. 1995 tarihinde DYP Gaziosmanpaşa üyeliğine seçilmiştir. 6 Ocak 2008 tarihinde Demokrat partinin 4. Olağanüstü Kongresine katıldı ve DP Genel başkanı oldu. .2012 yılında AK Parti'ye katıldı. Parti'nin MKYK'sına seçildi, müteakiben Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 12 Eylül 2015 AK Parti 5. Olağan Kongresinde yeniden MKYK üyeliğine seçildi.
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik:, 17 Ocak 1956'da Artvin Yusufeli'nde doğdu.; Bursa Yüksek İslam Enstitüsünü bitirdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu Üyesi oldu. 21, 22 ve 23. Dönemde Bursa Milletvekili seçildi. 60. Hükümette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Devlet Bakanlığı görevine getirildi. 61. Hükümette yeniden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak atandı.
 
Maliye Bakanı Naci Ağbal :1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. 1989 yılında Teftiş Kuruluna girmiş, 1993'te Maliye Müfettişi olmuştur. 2003'te Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevine, 2007 yılında Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü'ne atanmıştır. Ayrıca Ekim 2008 yılında Bakanlar Kurulu kontenjanından YÖK Üyeliğine seçilmiştir. 12 Haziran 2009 tarihinde Maliye Bakanlığı Müsteşarlığına atanmıştır. 8 Mart 2008 tarihi itibariyle de Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet üyesidir. Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı görevinden ve ayrıca YÖK genel kurulu üyeliğinden 2015 milletvekili seçimleri öncesinde aynı yılın Şubat ayında istifa etti. Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Bayburt milletvekili seçilmiştir. 13 Eylül 2015 tarihi itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Ekonomiden sorumlu Genel Başkan yardımcısıdır.
 
 
“BAKAN SOYLU’DAN MESAJ VAR!” 2. SAYFADA
[PAGE]
BAKAN SOYLU’DAN MESAJ VAR!
 
Trabzonlu hemşerimiz Süleyman Soylu ise  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu.
 
2012 yılında AK Parti'ye katılan ve Parti'nin MKYK'sına seçilen Soylu müteakiben Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 12 Eylül 2015 AK Parti 5. Olağan Kongresinde yeniden MKYK üyeliğine seçildi. Artvinli Bakan Faruk Çelik’in başarıyla bakanlığı yaptığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik koltuğu artık AK Parti Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu’nun.Haber61.siyaset ajandasına konuşan Bakan Soylu “Bize güvenenleri mahcup etmeme noktasında aldığımız sorumluğun ne kadar önemli ve kutsal olduğunu bilerek yolumuza devam edeceğiz” dedi.
 
 
“CHP VE MHP’NİN TRABZON MUHALİFLERİ!” 3. SAYFADA
[PAGE]
CHP VE MHP’NİN TRABZON MUHALİFLERİ!
 
1 Kasım seçimlerinden şok bir sonuçla çıkan muhalefet partileri CHP ve MHP’de hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Her iki partideki muhalifler olağanüstü kurultayı zorlayarak Genel Başkan değişiminden yana tavır koyuyor.
 
CHP’de Umut Oran, Muharrem İnce ve Mustafa Balbay MHP’de ise Sinan Oğan, Meral Akşener ve Koray Aydın Genel Başkanlık yarışında öne çıkan isimler. Her iki partinin Trabzon ayağında da muhaliflere destek veren partililer görüşmelerini şu sıralar sıklaştırdı. Dün akşam MHP’nin geçmiş dönem kadrolarında yer alan bazı isimler yemekli toplantı yaptı. Tesadüf eseri karşılaştığımız yemekte belli ki MHP’deki son süreç masaya yatırılıyordu. Önemli isimlerin bir-arada olduğu yemekte çok önemli kararların alındığını ve bunların yakın zamanda hayata geçeceğini söylemek isteriz. Trabzon kanadından Genel Başkan adaylığını açıklaması beklenen eski MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın’a mı yoksa Akşener ve Oğan’a mı destek çıkacak onu önümüzdeki günlerde göreceğiz. MHP Trabzon İl ve İlçe teşkilatları her ne kadar bu süreçte Genel Başkan Devlet Bahçeli ve Genel Merkeze yakın görünse de akşam ki yemekte şunu gösteriyor ki muhalif kanada en büyük destek Trabzon’dan ve Karadeniz İllerinden çıkacak
 
 
“BAŞKAN ADAYLARI SİYASETE MESAFELİ OLMALI!” 4. SAYFADA
[PAGE]
BAŞKAN ADAYLARI SİYASETE MESAFELİ OLMALI!
 
5-6 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşecek tarihi Trabzonspor kongre öncesi başkan adayları bir taraftan listelerini şekillendiriyor diğer taraftan ise delegelerle ve kamuoyu ile buluşmaya devam ediyor.
 
Trabzonspor Kulübü Başkan adayları siyasete mesafe koyma noktasında kararlı bir tutum içinde. Delegenin ve kamuoyunun da bu yönde beklentisi var. Trabzonspor’un siyasetin üzerinde olması gerektiğini belirten taraftarlar Trabzonspor’un birleştirici-bütünleştirici özelliğine sahip çıkılmasının altını çizerek “Geçmiş dönemdeki hatalar yeniden tekrar edilmemeli. Trabzonspor’un ne kadar büyük kulüp olduğu dosta-düşmana gösterilmeli. Bu takımın başkanı koltuktan güç almak yerine koltuğa güç vermeli. Sırtını da siyasilere ve belirli bir zümreye değil Trabzonspor’un gerçek sevdalısı olan taraftarlara dönmeli ve güven vermeli” mesajını verdiler
 
 
“TRABZON GÜNLERİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI!” 5. SAYFADA
[PAGE]
TRABZON GÜNLERİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI!
 
Trabzon’un Fethi’nin 554.yıldönümü Kutlamaları ve Tanıtım Günleri bu sene 3-6 Aralık 2015  tarihinde İstanbul Feshane’de gerçekleşecek.
 
Bu yıl dördüncüsü gerçekleşen ve her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği Trabzon ve Karadeniz dayanışmasının üst seviyeye çıktığı etkinliklerle ilgili hazırlıklar tamamlandı. Etkinliklerin organizasyonuna başarıyla imzasını atan RuAN Fuarcılık adına açıklama yapan Canan Karavit “Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde dayanışma-kaynaşma ve paylaşma adına gerçekleşecek bu tarihi etkinliklere İstanbul’da yaşayan Trabzonlu hemşerilerimizle birlikte Anadolunun neresinden olursa olsun herkesi davet ediyoruz” dedi.
 
Trabzon tanıtım Günleri bu sene İstanbul dışında Antalya ve Bursa’da da gerçekleşecek. 19-22 Kasım tarihleri arasında ise Antalya’da Trabzon Tanıtım Günleri düzenlenecek.18-21 Şubat 2016 tarihinde ise Trabzon’un Kurtuluşu’nun 98.Yılı Kutlamaları ve Tanıtım Günleri Bursa’da gerçekleşecek. Trabzon’un Kurtuluşu’nun 98.Yıldönümü Kutlamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri ise 25-28 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Feshane Kültür Merkezinde gerçekleşecek.
 
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.