kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

İKİ VEKİLDEN TRABZON’UN GELECEĞİ   Yarın kabine açıklanıyor gözler yeni kabine listesinde olacak.2019 yılına kadar tek başına hükümeti yönetecek AK Parti’nin yeni vizyon takımında Trabzon’dan bakan olup-olmayacağı merak konusu.   AK Parti Trabzon Milletve

Haber61.net Ajandası...

banner197
İKİ VEKİLDEN TRABZON’UN GELECEĞİ
 
Yarın kabine açıklanıyor gözler yeni kabine listesinde olacak.2019 yılına kadar tek başına hükümeti yönetecek AK Parti’nin yeni vizyon takımında Trabzon’dan bakan olup-olmayacağı merak konusu.
 
AK Parti Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu’nun yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev alması bekleniyor.
 
Dün haber61.net sitemizin başarılı muhabirlerinden gazeteci Şükrü Üçüncü’nün Sanat Evindeki “Yalı Çetesi” adlı kitabın imza törenine katılan AK Parti Trabzon Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu ve Salih Cora ile yeni dönemi konuştuk.
 
Haber61.net siyaset ajandasına konuşan Köseoğlu ve Cora Trabzon’un güvenine ve desteğine layık olacaklarını belirterek “Trabzon halkına ne söz verdiysek hepsini tek-tek hayata geçireceğiz” açıklamasında bulundular.
 
AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu makamların  koltukların geçici olduğunu kalıcı olan n büyük değerin ise hizmet olduğunu belirterek “Biz hizmetlerimizle, halkımızla kurduğumuz gönül bağı ile hatırlanmak ve iz bırakmak isteriz” dedi.
 
“BAHÇELİ’NİN İNADI İNAT!” 2. SAYFADA
[PAGE]
BAHÇELİ’NİN İNADI İNAT!
 
MHP’de derin bir bekleyiş hakim. 1 Kasım seçim sonuçlarını “barajda kaldık” diyerek başarı olarak gören MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 18 Mart 2018 tarihini işaret ederek parti içi muhalefete “Şansınızı fazla zorlamayın” mesajı veriyor.
 
Genel merkezin gözdağı ve basılarına rağmen Parti içi muhalefet ise derinden çalışmaya devam ediyor. Genel Başkan adayları Meral Akşener-Sinan Oğan ve eski Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın bundan sonraki hamleleri önemli. Olası bir seçimli kongrede muhaliflerin hedefi Devlet Bahçeli’nin karşısına tek adayla çıkmak.
 
MHP Trabzon teşkilatları ise her ne kadar bu süreçte MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye destek verse de Koray Aydın’ın da içinde olacağı bu ittifaka destek vermesi bekleniyor. MHP’de muhaliflerin öne çıkan Genel Başkan adayı ise Meral Akşener. Bahçeli’nin Genel Başkan adayı olarak ismi geçen Ümit Özdağ ile muhaliflere yakınlığı ile bilinen Yusuf Halaçoğlu’nun yanına alması da önemli bir hamledir!MHP eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Anadolu Otel'de düzenlediği basın toplantısı ile partisini olağanüstü kurultaya çağırarak genel başkanlığa adaylığını ilan etti. Eski vekil Oğan, kendisini dinlemeye gelen Alparslan Türkeş'in kızı Sevembige Çağrı Türkeş ile sohbet etti. Tuğrul Türkeş'ten sonra bir Türkeş daha Bahçeli'ye sırtını döndü yorumları yapıldı.
 
YENİ DÖNEMDE HAYATIMIZDA ÇOK ŞEY DEĞİŞECEK
[PAGE]
“YENİ DÖNEMDE HAYATIMIZDA ÇOK ŞEY DEĞİŞECEK” 3. SAYFADA
 
7 Haziran seçimleri öncesi TBMM’de kabul edilen İç Güvenlik Paketi’nden çıkarılan maddeler, 64. hükümetin kurulmasının ardından yeni bir paket olarak Meclis’e gelecek.; Göreve başlayacak yeni İçişleri Bakanı’nın önemli mesaisini oluşturacak pakette yer alması beklenen bazı düzenlemeler şöyle:
 
Boşanmasına rağmen kocasının soyadını kullanan kadın, nüfus müdürlüğüne vereceği dilekçeyle evlenmeden önceki soyadını yeniden alabilecek. Kimlik belgesinde imla ve yazım hatası bulunan ad ve soyadlar, mahkeme kararı olmaksızın bir dilekçeyle düzeltilebilecek. Muhtarlara evlendirme yetkisi verilecek. Uygulamayla mahalleye dönüştürülen ve şehirlerden uzak olan köylerde vatandaşların mağdur olmasının önüne geçilecek. Adres değişikliği bildirimleri nüfus müdürlüğüne gitmeden su, elektrik, doğalgaz aboneliğiyle birlikte yapılabilecek.
 
Adres değişikliklerini bildirmemenin cezası azaltılacak.Ehliyet ve pasaport gibi belgeler, nüfus müdürlüklerinden alınacak. Emniyet Pasaport Şube Müdürlüğü’nde görevli 5 bin polis, güvenlik alanında kullanılacak.Nüfus cüzdanı ibaresi kalkacak. Kimlik kartı uygulamasına geçilecek. Herkese yeni kimlik kartları çıkarılacak.Türkiye’de yaşayan yabancılara kimlik numarası verilecek. Yabancıların okul kaydı ve banka işlemleri bu numara üzerinden gerçekleştirilecek. Kimlik numarası olmadığı için kamuda yaşanan karışıklık giderilecek.
 
Nüfus Genel Müdürlüğü, askerlik çağına girenlerin listesini Milli Savunma Bakanlığı’na göndermeyecek. Milli Savunma Bakanlığı, bu listeyi Kimlik Paylaşımı Sistemi veri tabanı üzerinden alacak.18 yaşını tamamladığı halde aile kütüklerine kaydedilmemiş olanların tescil işleminde kolaylık sağlanacak. 18 yaşını tamamlayanlar, anne babaları ölmüş olsa bile, kardeşleriyle soy bağını gösterir tıbbi rapor ibraz etmeleri halinde, başka bir belge istenmeden tescil işlemleri yapılacak.Dış temsilciliklerde, Dışişleri Bakanlığı’nın talebi olması halinde nüfus.
 
 
“TRABZON’DA ZARAR GÖRÜYOR!” 4. SAYFADA
[PAGE]
TRABZON’DA ZARAR GÖRÜYOR!
 
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, Türkiye'nin yaş sebze ve meyve ihracatının son dönemde azalış trendi içine girdiğini belirtti. Yetkin yaptığı açıklamada geçen yıl ocak-eylül ayları arasında 1 milyar 504 milyon dolar olan Türkiye'nin yaş sebze ve  meyve ihracatının, bu yıl aynı dönemde 1 milyar 270 milyon dolara gerilediğini ifade etti.
 
Yaş meyve ve sebzede en büyük ihracat pazarının Rusya olduğuna dikkati çeken Yetkin, "Türkiye'nin yaş sebze ve meyve ihracatı son dönemde azalış trendi içine girdi. Geçen yıl ile bu yıl kıyaslandığında diğer pazarlara yaptığımız ihracat genelde düşerken Rusya pazarına yaptığımız ihracatta miktar olarak artış olmuştur. Ancak ihracatta genelde yaşanan sıkıntı nedeniyle fiyatlar düştüğünden 550 milyon dolarlık ihracat bedeli azalmış ve 445 milyon dolara inmiştir" değerlendirmesinde bulundu.
 
 
“BAKANIN ANKETİNDEN ŞOK SONUÇ!” 5. SAYFADA
[PAGE]
BAKANIN ANKETİNDEN ŞOK SONUÇ!
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Twitter üzerinden başlattığı “Evinizde şebeke suyu içiyor musunuz?” anketi sonuçlandı.
 
Bakan Eroğlu, Twitter üzerinden “13 yılda işletmeye alınan 85 tesisle 41 milyon kişiye ilave içme suyu sağladık. Evinizde şebeke suyu içiyor musunuz?” sorusuyla yaptığı ankete 2 bin 524 kişi katıldı. Katılımcıların yüzde 63’ü soruya ‘Hayır’ derken, yüzde 37’si‘Evet’ yanıtını verdi.
 
 
 
“KREDİ SÖZLEŞMLERİNDE YENİ DÖNEM!” 6. SAYFADA
[PAGE]
KREDİ SÖZLEŞMLERİNDE YENİ DÖNEM!
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca, Resmi gazete'de 22 Mayıs'ta yayımlanan ve yürürlük tarihi  6 ay sonra olarak belirlenen yönetmeliğe göre tüketiciler, 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin tüketici kredisi sözleşmesinden cayabilecek.
 
Faiz veya benzeri bir menfaat karşılığında, ödemenin 3 aydan daha uzun süre ertelenmesini veya benzer şekilde taksitle ödeme imkanını sağlayan kredi kartı sözleşmeleri de dahil olmak üzere her türlü tüketici kredisi sözleşmesini kapsayan yönetmeliğe göre, sözleşme öncesi bilgi formları en az 12 punto büyüklüğünde, anlaşılabilir bir dilde, açık, sade ve okunabilir şekilde düzenlenecek ve bir örneği kağıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile tüketiciye verilecek.
Kredi veren ve varsa kredi aracısı, belirli süreli tüketici kredisi sözleşmesinin kurulmasından makul bir süre önce, sözleşme şartları hakkında tüketiciyi bilgilendirecek.
 
Tüketicinin kredi talebinin reddedildiği durumlarda, kredi veren, yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile tüketiciyi derhal ve ücretsiz bilgilendirecek.
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.