kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

MHP’DE MUHALİFLERİN HEDEFİ!   Muhalefet partileri arasında 1 Kasım seçim sonuçları üzerine en sıkıntılı süreç MHP’de yaşanıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile devam edilmesini isteyen çevreler kurultay için baskı yapıyor.   MHP Genel Merkezi ise Bah

Haber61.net Ajandası...

banner197
MHP’DE MUHALİFLERİN HEDEFİ!
 
Muhalefet partileri arasında 1 Kasım seçim sonuçları üzerine en sıkıntılı süreç MHP’de yaşanıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile devam edilmesini isteyen çevreler kurultay için baskı yapıyor.
 
MHP Genel Merkezi ise Bahçeli’nin yanında yer alıyor.Partide olası genel başkan adayları “ihraç” korkusu ile çalışmalarını derinden ve sessiz bir şekilde yürütüyor. Aynı şekilde delegeler ve il teşkilatları tepkilerini dile getirme noktasında oldukça hassas ve bir o kadarda kaygılılar.
 
MHP Genel Merkezi muhalifleri yakından takip ediyor.Buna rağmen kulislerde Meral Akşener-Sinan Oğan ve eski Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın taban ile değerlendirmelerini sürdürmeye devam ediyor.Olası bir seçimli kongrede muhaliflerin hedefi Devlet Bahçeli’nin karşısına tek adayla çıkmak.
 
Bu noktada ittifak arayışları devam ediyor. MHP Trabzon teşkilatları ise her ne kadar bu süreçte MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye destek verse de Koray Aydın’ın da içinde olacağı bu ittifaka destek vermesi bekleniyor. MHP’de muhaliflerin öne çıkan Genel Başkan adayı ise Meral Akşener
 
 
“CHP’DE İBRE KİMDEN YANA?” 2. SAYFADA
[PAGE]
CHP’DE İBRE KİMDEN YANA?
 
Son seçimde umduğunu bulamayan CHP’de hareketli günler yaşanmaya devam ediyor.MHP’de olduğu gibi CHP’de Genel Başkanlık yarışı söz konusu. CHP’de fark ise parti içi demokrasi anlayışının açık ve net olarak işlemesi.Şu ana kadar üç isim Genel Başkan adayı oldu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ise kurultayda yeniden aday olacağını ilan etmişti.
 
Muharrem İnce,Umut Oran ve Mustafa Balbay şu aşamada Kılıçdaroğlu’na rakip isimler.”Partiye Umut Lazım” sloganı ile seçim çalışmalarını yürüten eski İstanbul Milletvekili Umut Oran haber61.net siyaset ajandasına yaptığı açıklamada çalışmaların gayet başarılı gittiğini belirterek “Olağanüstü Kurultay için gerekli imzalara ulaştık.Genel Başkanımız ve Genel Merkezin bu süreçte yapıcı bir tutum içinde olmalarını bekliyoruz.
 
CHP’nin gelecek adına umudu ve yapılacak ilk seçimde iktidar olma vaadiyle delegelerin desteğine inanıyorum” dedi.CHP’de parti içi muhalefetin 600 imzayı dört gün içinde Genel Merkeze teslim etmesi gerek.Kongrenin Ocak ayında yapılacağını belirten Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun imzalar toplandıktan sonra tavrı ise merak konusu?
 
 
“PEKŞEN’İN İKNA TURLARI DEVAM EDİYOR!” 3. SAYFADA
 
[PAGE]
PEKŞEN’İN İKNA TURLARI DEVAM EDİYOR!
 
CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen Genel Başkanlığa adaylığını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce’ye destek noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Pekşen’in ilk aşamada hedefi Trabzon delegelerini ve örgütlerini  ikna etmek.CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun kongrede Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıklamıştı.
 
Haluk Pekşen sadece Trabzon değil Karadeniz illeri ile birlikte uzun zamandır avukatlık yaptığı Ankara’da sıcak ilişkiler kurduğu CHP delegeleri ile yüz-yüze görüşmeler yaparak kongrede Muharrem İnce’yi desteklemeleri noktasında çalışma yapıyor.Kongrede eğer Muharrem İnce Genel Başkan olursa Haluk Pekşen’in partideki konumu çok daha farklı olacak. Partide ikinci adam Trabzonlu Pekşen olacak.Bu arada bir hatırlatma mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’dan sonra partini ikinci ismi olacak kadar önemli Kılıçdaroğlu’nun baş-danışmanı Akif Hamzaçebi’de Trabzonlu hemşerimiz
 
 
“ESKİ VEKİLDEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR!” 4. SAYFADA
[PAGE]
ESKİ VEKİLDEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR!
 
22’inci,23’üncü ve 24’üncü dönemde TBMM’de görev yapan 60 eski Milletvekili CHP’de Olağan Genel Kongre isteyerek bir anlamda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek verdi.60 eski vekilin ortak bildirisinde “İmza toplayarak partimizi olağanüstü kurultaya götürme isteği bir ayda iki kurultayın yapılması partimize zarar verir” uyarsısında bulunuldu.
 
CHP’li eski bir vekil haber61.net siyaset ajandasına yaptığı özel açıklamada ise “Partiyi dibe çekmek isteyen CHP’yi içerden bölmek isteyenler ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim. Genel Başkan Kılıçdaroğlu seçim sürecinde gece-gündüz çalıştı.
 
Parti daha çok oy almasın diyenler seçimde çalışmayanlar bugün çıkmış aday oluyorlar aklım almıyor” dedi.Öte yandan CHP’de önderliğini eski Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük’ün çektiği 55 eski Milletvekili ise “olağanüstü kurultaya” destek verdi.
 
 
“GURBETÇİLERDEN TRABZONSPOR KONGRESİNE BAKIŞ!” 5. SAYFADA
[PAGE]
GURBETÇİLERDEN TRABZONSPOR KONGRESİNE BAKIŞ!
 
5-6 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşecek Trabzonspor Kongresi elbette şehrin gündeminde ilk sırayı yer alıyor. Bu şehrin en önemli değeri ve markası konumunda olan Trabzonspor için kongre tarihi önem taşıyor.
 
Bordo-mavi renklere gönül vermiş binlerce Trabzonsporlunun gözü-kulağı bu kongrede olacak.Trabzonspor’un içinde olduğu durum ortada. Hem saha içi hem saha dışı vahim bir tablo var. Takımın ve kulübün düzlüğe çıkması gelecek adına umut vermesi için kongreyi tarihi fırsat olarak değerlendirenler delegelerin duyguları ile değil Trabzonspor sevdası ile oy kullanmaları gerektiğini belirtiyorlar.
 
Trabzonspor sadece Türkiye sınırları içinde değil özellikle Avrupa başta olmak üzere dünyanın değişik yerlerinde taraftarlara sahip. Gurbette Trabzonspor’un ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu buradan yazmaya gerek yok.İşte bu noktada onlarında beklentilerine kulak vermek gerek. Adı şu sıralar yönetim listelerinde geçen Paris Trabzonlular Derneği Başkanı Bülent Cumur’da fanatik bir Trabzonsporlu, hem de ailece. Başkan Cumur Paris’te yaşayan gurbetçileri Trabzonlu olsun-olmasın Trabzonspor taraftarı yapma noktasında müthiş yetenekli.
 
Paris Başkonsolosu ve belediye başkanlarını dahi Trabzonsporlu yapmak için seferber olmuş. Trabzonlular Derneği Başkanı Bülent Cumur’da kongrenin çok önemli olduğunu vurgulayarak başkan adaylarının Avrupa’da yaşayan gurbetçilerinde fikirlerini almasını istiyor. Bülent Cumur bu kongre sürecinde önemli bir misyon yüklenmiş durumda bu durumu başkan adaylarının es geçmemesi gerek.
 
 
 
“AFAD’A FAZLA MESAİ ÜCRETİ!” 6. SAYFADA
[PAGE]
 
AFAD’A FAZLA MESAİ ÜCRETİ!
 
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD)  oluşturulan geçici barınma merkezlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na  tabi olarak görev yapan personel, fazla mesai ücreti alacak.
 
Her personele fazla çalışma ücretinin ödeneceği süre, ayda 50 saati  geçemeyecek, söz konusu her saat için 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'nun  "K" cetvelinde 1,63 lira olarak belirlenmiş ücretin 3 katı esas alınacak.
 
Fazla mesai yapan personelle çalışılan gün ve süreleri gösteren fazla  çalışma cetveli düzenlenecek ve bu cetvel, söz konusu personelle birim amiri  tarafından imzalanacak. Karara göre, fazla çalışma ücreti ödenen personele diğer mevzuat  hükümlerine göre ayrıca fazla çalışma ücreti ödenmeyecek. Kararın hükümleri, 15 Ekim 2015 ve 31 Aralık 2015 arasında  uygulanacak.
 
 
“BEŞİNCİ PARTİ TARTIŞMASI!” 7. SAYFADA
[PAGE]
BEŞİNCİ PARTİ TARTIŞMASI!
 
A&G Araştırma Şirketi'nin sahibi Adil Gür, "Anayasa için 330 oyla referanduma gitmek mümkün, Meclis'teki partilerden bir tanesi destek verirse olur. CHP'nin destek vermeyeceğini biliyoruz, HDP'nin desteğinde olursa sandıkta sürpriz bir sonuç çıkabilir, burada MHP'nin tavrı önemli. Türkiye'de anayasa değişikliğinin gerekli olduğuna toplumun büyük bir bölümü inanıyor" dedi.
 
CHP ve MHP'nin alınan başarısız sonuçların ardından genel başkanlarını değiştirmeleri gerektiğine inandığını söyleyen Gür, "CHP ve MHP'de bana göre genel başkan değişimi olmalıdır. Ona karar verecek olan partinin seçmenleri değil, partinin delegeleri. Ben her şeye rağmen karamsar değilim. Seçimden 2-3 gün sonra bir açıklama yaptım. Seçimlerden önce herkes 5. partiyi AK Parti'nin içinden bekliyordu.
 
Ben dedim ki, "1 Kasım'da öyle bir sonuç çıktı ki muhalefet bu 1 Kasım sonuçlarını iyi analiz etmezse, nerede hata yaptığını düşünmezse 5. parti tam da muhalefetin ortasından çıkacak." Bakın muhalefetin birinden değil, çünkü bugün Türkiye'de muhalefet partilerinden bir tanesi başarılı, ikisi başarısız, ikisi başarılı, biri başarısız değil. Muhalefet partileri topyekun başarısız. Öyle olunca muhalefet partilerinden rahatsız olan, kerhen oy veren, seçmenlerin hepsinin oy verebileceği bir parti çıkabilir. Bölünme yoluyla veya kurulma yoluyla çıkabilir. Muhalefet partileri bu özeleştiriyi, gerekli düzenlemeyi yapmazsa bu çıkabilir" diye konuştu.
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.