kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

MHP’DE PARTİ İÇİ DEMOKRASİ ANLAYIŞI!   Kongre isteyen parti içi muhalifleri yakın takibe alan MHP Genel Merkezi’nin “Olası Genel Başkan adayları ile temasa geçen,onlara destek yada imza veren” büyük kongre delegelerine yaptırım uygulamaya hazırlanıyor.  

Haber61.net Ajandası...

banner197
MHP’DE PARTİ İÇİ DEMOKRASİ ANLAYIŞI!
 
Kongre isteyen parti içi muhalifleri yakın takibe alan MHP Genel Merkezi’nin “Olası Genel Başkan adayları ile temasa geçen,onlara destek yada imza veren” büyük kongre delegelerine yaptırım uygulamaya hazırlanıyor.
 
Genel Merkez böylece,olası adayların,olağanüstü kongre için gereken 270 civarı delege imzasına ulaşmasını engellemeyi hedefliyor.Buna rağmen parti içi muhalefet seçimli kongre toplamayı başarsa bile,Bahçeli’nin karşısına çıkacak adaya oy verecek delege sayısının azaltılmış olması planlanıyor.
 
Genel Başkanlık yarışı noktasında adı kulislerde geçen Meral Akşener, Koray Aydın,Sinan Oğan ve Ümit Özdağ’ın önü açılmalı demokrasinin gereği hayata geçirilmeli ve kongre kararı alınmalı diyen partililer bir de not düşüyor: “Bu şekilde gözdağı ve tehditlerle MHP’nin içine düştüğü bu durumdan çıkması daha zorlaşır” 7 Haziran’da yüzde 16’lık bir başarıya imza atan Milliyetçi Hareket Partisi, genel başkan Bahçeli’nin seçim gecesi yaptığı tüm formüllere ‘hayır’ açıklaması parti içinde büyük rahatsızlığa neden olmuştu.Parti o günden beri oy kaybına uğradı ve 1 Kasım akşamı ortaya çıkan tabloda oy oranı olarak 3. parti çıktı ancak milletvekili sayısı bakımından Meclis’te 4. parti konumuna geriledi
 
“KREDİ İLE EV SAHİBİ OLANLAR AMAN DİKKAT!” 2. SAYFADA
[PAGE]
KREDİ İLE EV SAHİBİ OLANLAR AMAN DİKKAT!
 
Krediyle konut satın alan tüketicilerin, beyan ettikleri emlak vergisi kullandıkları kredi miktarından düşük olması durumunda ceza ödeyecek. Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) emlak Komisyonu Başkanı Hatice Kolçak, emlak vergisi ikinci taksit ödemelerinin son gününün 30 Kasım olduğunu belirterek, tüketicileri gecikmemeleri konusunda uyardı.
 
Özellikle konut kredisi çekenlerin emlak vergisini öderken dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Kolçak, "Banka kredisiyle konut satın alan tüketiciler, beyan ettikleri emlak vergi değerinin kullandıkları kredi miktarından düşük olması durumunda ciddi vergi cezalarıyla karşı karşıya kalabilirler. Örneğin, 200 bin lira banka konut kredisi kullanarak ev satın almış bir tüketici, aldığı konutun belediyede rayiç değeri daha düşük olması nedeniyle 100 bin lira beyan ederek emlak vergisi ödüyor.
 
Bu durum genellikle ortaya çıkıyor ve cezalar devreye giriyor. Yıllık emlak vergisini az ödemeyi amaçlayan tüketiciyi, kullandığı kredi miktarı ele veriyor. Bu durumda tüketici, vergi cezası ödeyebilir" diye konuş
 
 
“BÜYÜKŞEHİR’İN MESLEK EĞİTİM KURSLARI!” 3. SAYFADA
 
[PAGE]
BÜYÜKŞEHİR’İN MESLEK EĞİTİM KURSLARI!
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşlerBaşkanlığının 25 farklı branşta açtığı 34 kursa yoğun ilgi var. 2015-2016 yılı birinci dönem Mesleki eğitim kurslarına şu ana kadar 927 kursiyer başvuru yaptı.
 
Trabzon Evinde,Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde, Kent Konağı Kurs Merkezinde, Esentepe Çocuk ve Gençlik Merkezinde, Kalkınma Mahallesi Gençlik Merkezinde kurslar devam etmekte.Geleneksel nakışlar,ahşap boyama,hasta kabul işlemleri,eğitim kursları,Gümüş Kazaziye, müzik kursları bir çok farklı branşta açılan kurslarda hem meslek edinme şansına sahip oluyorsunuz hem de hoşça vakit geçirme fırsatına.
 
Kursların organizasyonunda eksiklik yaşanmaması noktasında Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Başkanı Ahmet Taşan’ın önemli gayreti var.Belediyelerin kültür ve sosyal birimlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Ahmet Taşan personelin vatandaşlara yardımcı olunması noktasındaki yaklaşımlara da titizlik göstererek “Gülen yüz ve samimiyet çok önemli.Biz vatandaşımızın desteği ile buralarda görev yapıyorsak bu koltukların ve aldığımız sorumlulukların hakkını vermeliyiz” şeklinde mesaj veriyor.Ahmet Taşan bir ekip çalışması yürütüyor ve bunda da başarılı oluyor umarız bu anlayış aynen devam eder
 
 
“RİZELİ BAŞKONSOLOS’TAN MESAJ VAR!” 4. SAYFADA
 
[PAGE]
RİZELİ BAŞKONSOLOS’TAN MESAJ VAR!
 
Fransa’nın başkenti Paris’te   153 avenu de la rebupliq 93800 Epinay Surseine hizmete giren Paris Trabzonlular Derneğin açılışına yoğun bir katılım oldu.Trabzonlu gurbetçilerimiz yeni dernek binalarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.
 
Derneğin açılışına  Paris Türk Başkonsolosu Rizeli hemşerimiz Emre Kadıoğlu, Konsolos Yardımcısı Müslüm Aygün’de katıldı. Oldukça samimi gerçekleşen sohbette bir ara  Pari Başkonsolos Emre Kadıoğlu, Paris Trabzonlular Derneği Başkanı Bülent Cumur’a esprili bir şekilde  “Burada Rize’nin resimlerinde görmek isteriz, ne zaman Rize resimleri gelecek” diye takıldı.
 
Cumur’da Paris Başkonsolosu Kadıoğlu’na “Ne zaman getirirseniz seve-seve takarız. Biz Rize ile aynı tavanın balıklarıyız. Sorun yok zaten Rize eskiden bizim ilçemizdi” şeklinde cevap verince kahkahalar havada uçuştu.
 
 
“CHP’DE İÇ MUHASEBE DEVAM EDİYOR!” 5. SAYFADA
 
[PAGE]
CHP’DE İÇ MUHASEBE DEVAM EDİYOR!
 
1 Kasım seçimlerinin ardından iç muhasebesini yapmayı sürdüren CHP yönetimi, bu hafta seri MYK’lerle sonuçları yorumlamaya devam edecek. Geçen haftaki toplantılarda yapılan en çarpıcı değerlendirmenin, CHP’nin oylarının Cumhuriyet Mitingleri, Gezi süreci ve 17/25 Aralık soruşturması nedeniyle düştüğünün ifade edilmesi olduğu öğrenildi.
 
Bu değerlendirmeyi ileten MYK üyesinin, her üç olayın da AKP seçmenini, partileri etrafında konsolide ettiğini anlattığı belirtildi.Kılıçdaroğlu’nun bugün ki MYK toplantısının ardından bir MYK daha düzenlemesi, daha sonra da Parti Meclisi’ni toplaması gerekiyor.
 
Bu hafta yapılacak toplantılar, parti içi muhalefetin artan olağanüstü kurultay çağrıları nedeniyle ayrı bir önem kazanacak. Toplantılarda 1 Kasım seçimlerinin sonuçları kadar, muhalefetin talepleri ve olağan kurultay takviminin de ele alınarak değerlendirilmesi bekleniyor.
 
 
 
“CHP TRABZON’DA SAFLAR NETLEŞİYOR!” 6. SAYFADA
 
[PAGE]
CHP TRABZON’DA SAFLAR NETLEŞİYOR!
 
CHP 1 Kasım sonrası başlayan kurultay tartışmalarında Umut Oran'dan sonra Muharrem İnce de adaylık açıklaması yaptı.
 
CHP milletvekili Muharrem İnce'nin bugün TBMM'de yapacağı kurultay çağrısına CHP'li bazı vekillerden destek geldi. İlk destek geçen sefer olduğu gibi Bolu Milletvekil Tanju Özcan'dan geldi. CHP'den 3 dönemdir Bolu milletvekili seçilen Tanju Özcan, sosyal medya üzerinden olağanüstü kurultay çağrısı yapan CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce'ye açık destek verdi. Trabzon Milletvekili Haluk Peşken de İnce'nin yanında basın toplantısına katılarak destek veren isimlerden oldu.
 
CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen bir önceki kurultayda da aday olan genel Başkan adayı olan Muharrem  İnce’ye tam destek vermişti. CHP’nin eski il başkanı Necip Yıldız’da önceki gün Ankara’da eski 39 il başkanı ile birlikte “Olağanüstü Kurultay” çağrısına katılarak Genel Başkan ve Genel Merkeze isyan bayrağı açmıştı.CHP Trabzon örgütlerinde bundan sonraki süreçte Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun yanında ve karşısında olanlar daha net bir şekilde ortaya çıkmaya devam edecek.
 
Gözlerin üzerinde olduğu isim ise CHP PM üyesi ve eski CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu olacak.CHP Trabzon eski İl Başkanları ve partinin önde gelen isimleri Cafer Hazaroğlu,Yavuz Karan,Nuri Aydın’ında bu süreçte açıklama yapmaları bekleniyor
 
 
“BAHÇELİ’NİN KARNESİ KIRIK!” 7. SAYFADA
 
[PAGE]
BAHÇELİ’NİN KARNESİ KIRIK!
 
7 Haziran'da aldığı oyları 1 Kasım'da koruyamayarak büyük bir oy kaybı yaşayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yüzde 18 oyla partisini koalisyonun ikinci büyük partisi yaptığı 1999 seçimlerinden sonra girdiği hiçbir seçimde istediğini bulamadı. Bahçeli, bu tarihten sonra yapılan 3 yerel ve 5 genel seçimde aynı başarıyı yakalayamadı. Merhum Alparslan Türkeş'ten sonra partinin başına geçen Bahçeli, en büyük başarısını 1999 genel seçimlerinde aldı.
 
TBMM'de 129 kişilik grup kuran Bahçeli, seçimin 2. büyük partisi olarak meclise girdi. DSP ve Anavatan'ın koalisyon ortağı olan Bahçeli, Başbakan Yardımcılığı yaptı. Bahçeli'nin, erken seçim isteği üzerine yapılan 2002 seçiminde oyları yüzde 18'den yüzde 8'e düştü. MHP yüzde 10'luk seçim barajının altında kaldı. MHP ikinci hüsranını 2004 yerel seçimlerinde yaşadı.
 
Yüzde 10.45 oy alan parti, hiç büyükşehir kazanamadı. Bahçeli, 2007 genel seçimlerinde oyunu yüzde 8'den yüzde 14.27'ye yükselterek, seçim barajını geçti, 71 milletvekili çıkardı.MHP, 2009 yerel seçimlerinde oyunu, 2004 yerel seçimlerine göre yüzde 5.52 artırarak yüzde 15.97'ye yükseltti. 2011 genel seçiminde, 2007 seçimlerine kıyasla yüzde 1.26 oy kaybeden MHP'nin oy oranı yüzde 13.01'e, milletvekili sayısı ise 71'den 53'e düştü.
 
7 Haziran'da 2015 yapılan genel seçimlerde MHP, 2011 seçimlerine göre oy oranını yüzde 3.28 artırarak, 16.29'a yükseltti. Milletvekili sayısı ise 53'ten 80'e çıktı. MHP, 1 Kasım seçimlerinde ise kaybeden partilerinin başında geldi. Seçimde 4.39 puan kaybıyla oy oranı yüzde 11.9'a düşen MHP, 7 Haziran'da kazandığı 80 vekilliğin yarısını kaybederek 40 milletvekiliyle HDP'nin ardından meclisteki 4. parti oldu. 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.