kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

CHP’DE GÖZLER MUHALEFET’DE!   CHP, 1 Kasım seçimlerinde oyunu az da olsa artırdı ve vekil sayını da 132’den 134’e çıkardı. Ancak 35 ilde vekil çıkaramayan CHP, Türkiye genelinde de sadece 6 ilde birinci parti olabildi. AK Parti tek başına iktidar olunca i

Haber61.net Ajandası...

banner197
CHP’DE GÖZLER MUHALEFET’DE!
 
CHP, 1 Kasım seçimlerinde oyunu az da olsa artırdı ve vekil sayını da 132’den 134’e çıkardı. Ancak 35 ilde vekil çıkaramayan CHP, Türkiye genelinde de sadece 6 ilde birinci parti olabildi. AK Parti tek başına iktidar olunca iktidar hedefi koyarak yola çıkan CHP’deki başarısızlık katmerlenmiş oldu.
 
Şimdi her seçimde olduğu gibi 1 Kasım seçimlerinden sonra da CHP’de olağanüstü kurultay kazanı kaynamaya başladı. Başarısızlığın sorumlusu olarak parti yönetimini gören parti içi muhalefet harekete geçti ve olağanüstü kurultay taleplerini dile getiriyorlar. Bu talebin bir kurultay çağrısına dönüşebilmesi için delege tam sayısının 5'te 1'i yani 1218 delegeden 244’ünün imza vermesi gerekiyor.
 
Şu ana kadar alınmış imza ya da parti yönetimine bir başvuru yok. Eski İstanbul Milletvekili Umut Oran adaylığını açıkladı. İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ise açıklamalarıyla adaylık için yeşil ışık yaktı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin ise nabız yokladığı CHP kulislerinde dil getiriliyor.Parti yönetimine muhalif isimler olağanüstü kurultayın toplanmasını istiyor.
 
Parti yönetimi ise ocak ayı sonu ya da şubat başında olağan kurultay yapmayı planlıyor. Çünkü CHP, 1 Kasım seçimleri öncesi 14 il ve 200’e yakın ilçede olağan kongrelerini tamamladı. Şu ana kadar 200’ün üzerinde yeni delege de belirlendi.
 
Seçimler nedeniyle ara verilen kongreler 10 Kasım’dan itibaren tekrar başlayacak ve ocak ayının sonu ya da şubat başında büyük kurultay toplanacak. CHP’liler bu kurultayı bir hesaplaşma arenası olarak görüyor.Muhalifler olağanüstü kurultay taleplerini dile getirirken CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu da olağanüstü kurultay çağrılarının gerçekçi olmadığını söyleyip, kongre sürecinin de CHP için bir şans olduğunu ifade ediyor.
 
 
“2016 YILINDA MAAŞ ZAMMI NE KADAR?” 2. SAYFADA
[PAGE]
2016 YILINDA MAAŞ ZAMMI NE KADAR?
 
Dünyanın önde gelen danışmanlık şirketi Towers Watson, “Türkiye Ücret Araştırmaları” raporunu açıkladı. İlaç ve sağlık, perakende, teknoloji, enerji, finansal hizmetler, medya, otomotiv ve hızlı tüketim gibi farklı sektörlerden katılımcıları içeren rapora göre 2016’da şirketlerin çalışanların ücretlerine yüzde 8 zam yapacağı öngörülüyor.
 
Rapor, 2016 yılında ücret artış bütçelerinin yüzde 7.2 - 9 aralığında ve orta noktada yüzde 8 seviyesinde olmasına işaret ediyor. 2015 yılında gerçekleşen ücret artış oranı ise yüzde 7.8’di. Almanya, İtalya, Fransa, Hollanda ve İngiltere başta olmak üzere, çeşitli ülkelerde enflasyon değerlerinin üzerinde ücret artışlarının planlandığı dikkat çekiyor.
 
 
 
“TRABZON’A BAKANLIK GELECEK Mİ?” 3. SAYFADA
[PAGE]
TRABZON’A BAKANLIK GELECEK Mİ?
 
AK Parti'nin tek başına iktidarı yakalamasının ardından, yeni kurulacak kabine ile birlikte bakanlıkların da revizyona tabi tutulması bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, Kültür Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı olarak ayrılması; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Çevre Bakanlığı ve Şehircilik Bakanlığı olarak iki farklı bakanlık çatısı altında yeniden yapılandırılması yönünde çalışma yapıldığı öğrenildi. 
 
Gümrük ve Ticaret, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme, Orman ve Su İşleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor gibi bakanlıkların da yapısal değişikliğe tabi tutulması gündemde. Yapısal değişikliklerle birlikte bakanlık sayısının 25'ten 30'a kadar çıkabileceği belirtiliyor.Bu arada AK Parti’nin oylarını artırarak büyük bir başarı yakaladığı iller arasında yer alan Trabzon’da da bakanlık beklentisi var.Trabzon’a bakanlık verilmesinin kesin gözüyle bakıldığı belirtiliyor.AK Parti Trabzon Milletvekili MKYK üyesi Süleyman Soylu’nun Turizm Bakanı olacağı yönünde iddialar var
 
 
“MHP TRABZON’DA İSTİFA EDECEKLER Mİ?” 4. SAYFADA
[PAGE]
MHP TRABZON’DA İSTİFA EDECEKLER Mİ?
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim mağlubiyetinin yarattığı tansiyonu düşürmek için Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) toplantıya çağırma kararı aldı. Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekillerinin de üyesi olduğu MYK 14 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’de Bahçeli’nin başkanlığında MHP Genel Merkezi’nde toplanacak.
 
1 Kasım’da seçilen 40 milletvekilinin de katılacağı MYK toplantısında Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin seçim sonuçları üzerinde değerlendirme ve analizler yapması bekleniyor. Bahçeli’nin oy kayıplarına ilişkin gelecek raporlar doğrultusunda nerede hata yaptıkları konusunda öz eleştiri yapabileceği de iddia ediliyor.75 üyesi bulunan MYK’da seçim sonuçlarının dışında bundan sonra partinin izleyeceği yol haritasının da şekillenmesi tahmin ediliyor.
 
Bahçeli’nin toplantıda partiyi olağanüstü kurultaya götürme kararı alıp almayacağı ya da görevini bırakıp bırakmayacağını dekler.MHP Trabzon ve Ortahisar teşkilatları ile bazı ilçe teşkilatlarının istifası noktasında ise süreç işliyor. Ortahisar İlçe Başkanı Burhan Bekar “Oylar bizim yüzümüzden azaldı ve başarısızlıkta bizim payımız varsa gereğini yaparız” şeklinde istifa sinyali vermişti.
 
MHP Trabzon teşkilatlarında görev yapan partililer ise tepkilerini sosyal medya aracılığı dile getirmeye devam ediyor.Partililerin büyük bölümü kan değişikliğinden yana.
 
 
“TAŞERON İŞÇİLER İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI!” 5. SAYFADA
[PAGE]
TAŞERON İŞÇİLER İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI!
 
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Naci Ağbal’ın “seçim vaatlerini ilk 100 günde hayata geçireceğiz” yönündeki açıklaması ve taşeron işçilerle ilgili listenin de hazır olduğunu ifade etmesi taşeron işçilerde heyecan yarattı. Ağbal, Bakanlar Kurulunun, bu liste ile ilgili çalışmalarında son aşamaya gelmiş olduğunu söyledi.
 
Dolayısıyla, taşeron işçiler için “dananın kuyruğunun” yakında kopacağını söylemek mümkün.Taşeronla ilgili iş listesi Hazine Müsteşarlığı, Devlet Personel Başkanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile işçi memur sendikaları ve konfederasyonlarının görüşü alınarak Maliye Bakanlığı’nın teklifi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından belirlenecek.
 
Yardımcı işlerin belirlenmesi sonrası bu işler dışında, kamuda taşeron çalıştırılması ancak “teknolojik nedenlerle uzmanlık gerektiren işlerde” söz konusu olabilecek. Kamu kurumları taşeron çalıştıracakları meslekler bazında onaya tabi olacaklar. Böylelikle, kamu kurumları kendi inisiyatifleri ile taşeron işçi çalıştıramayacak. Bu bağlamda, yalnızca kamuda taşeron olarak çalışan işçiler için mutlu son değil, kamuda taşeron kullanımının sınırlanması söz konusu olacak.
 
 
 
“TRABZONSPOR’A AVRUPA’DAN TAM DESTEK!” 6. SAYFADA
[PAGE]
TRABZONSPOR’A AVRUPA’DAN TAM DESTEK!
 
Trabzonspor üzerinden  çok yakışıksız kirli bir oyunun sürdüğünü ve son cezalarla yaşanan mağduriyetin artık sabırları taşıdığını belirten  Almanya Düren Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Feyzullah Yurtsever gurbetçilerin tepkisini ilerleyen  daha farklı eylemlerle ve protestolarla göstermeye devam edeceklerini dile getirdi.
 
Yurtsever, Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu’na da şu mesajı verdi: “Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacısomanoğlu daha önce seçimlerden sonra konuşup Trabzonspor’a olan ihaneti açıklayacağım demişti. Seçim bitti sayın başkan Hacıosmanoğlu çık Trabzonspor'a yapılan ihanetleri açıkla. 1996 da AlŞ Şen Trabzon'a asker yığarak maçı aldığını itiraf etmişti.2005 de Kara gömlekli Cem Papila FB-TS maçında aleyhimize kararlar vererek 2-1 yenilmemizi sağladı.
 
Sonrası Cem Papila Fenerli Şekip Mosturoglu’nun en yakın arkadaşı çıkmıştı.2011 de Şike patlak verdi. UEFA, CAS, Yargıtay Şike dedi. 3 ayda iki kanun değiştirilerek Sirkeci'leri kurtardılar yıllardır üzerimize oynanan oyunlar devam ediyor. Seçimden sonra konuşacaktın. Bilmediklerimizi açıkla başkan” Aynı zamanda Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonunda aktif görev alan Feyzullah Yurtsever “ Hak ve hukuka güvenmek lazım. Ama sorun sadece Trabzonspor'un üzerine oynanan oyunları kamuoyunda görüyor.
 
Buda ister istemez Trabzon halkına yapılmış bir haksızlıktır. Yıllarca Trabzon şehrini ve Trabzonspor'u sindirmek için siyasetçisinden tutun spor camiasına kadar her kez elbirliği yapıyor.. Biz diyoruz ki adaletli olsunlar. Hak edene Hakkı'nı versinler. Yanlışlıklar hep aynı şehre ve takımına yapılmasın” şeklinde tepkisini dile getirdi.
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
halk - 2 yıl önce
Inadına Cumhuriyet inadına C.H.P