kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

MUHALEFETİN TRABZON’DA SON HAMLESİ NE OLACAK?   1 Kasım seçimleri öncesi artık son viraja girildi. Siyasi partiler ve milletvekili adayları son kozlarını paylaşacak. Trabzon cephesinde AK Parti muhalefete göre daha rahat ve daha umutlu.4 vekile sahip AK P

Haber61.net Ajandası...

banner197
MUHALEFETİN TRABZON’DA SON HAMLESİ NE OLACAK?
 
1 Kasım seçimleri öncesi artık son viraja girildi. Siyasi partiler ve milletvekili adayları son kozlarını paylaşacak. Trabzon cephesinde AK Parti muhalefete göre daha rahat ve daha umutlu.4 vekile sahip AK Parti’nin hedefi 300 bin oy ve 6-0’lık bir sonuç.
 
Bu çok zor gözükse de AK Parti Trabzon beşinci sıra adayı Av.Salih Cora çoktan “Ben hazırlığımı yaptım,1 Kasım seçim sonrası meclisteyim” açıklaması ile dengelerin değişeceği noktasında mesaj verdi. Elbette bu mesajın adresi sandık, her şey sandıkta belli olacak.
 
Muhalefet ise 1 Kasım seçimlerinde ikinci vekil çıkarmanın hesabını yapıyor. Hem CHP’de hem de MHP’de hedef bir olan vekil sayılarını bu seçimde ikiye çıkarmak.7 Haziran seçimlerinde ciddi bir başarı gösteren MHP ikinci vekil çıkarma noktasında en şanlı parti. Fakat kulislerde MHP’den AK Parti’ye oy akışı olacağı noktasında iddialar var .Bu durumda MHP zora girer.
 
MHP cephesinden ise iddialara çok sert yanıt var. Davasına inanmış önce vatan önce bayrak diyen MHP’lilerin oylarına namusu gibi sahip çıkacağını belirten MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli “Biz farkı kapadık, üçüncü vekil için zorluyoruz” şekilde iddialı açıklama yaptı.
 
CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun ise hem AK Parti’li hem de MHP’li seçmenlerden oy alacaklarını belirterek “Halkımız geleceğini güvence altına alma noktasında tek umut olarak CHP’yi görüyor” dedi. Bu arada muhalefet seçimlerde son viraja girildiği bugünlerde Trabzonspor’un şike noktasındaki mağduriyetini gündeme taşıyıp önemli bilgi ve belgeleri kamuoyu ile paylaşmayı hedefliyor.
 
“MİLYONLARCA EMEKLİNİN GÖZÜ SEÇİMLERDE!” 2. SAYFADA
 
[PAGE]
MİLYONLARCA EMEKLİNİN GÖZÜ SEÇİMLERDE!
 
AK Parti Seçim Beyannamesi'nde yer alan emeklilerle ilgili bölüm, milyonlarca emekliyi heyecanlandırdı. Seyyanen zammında yer aldığı beyannamede, seçimden sonra çıkacak yasa ile birlikte tüm SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yıllık bin 200 lira verileceği de yer alıyor.
 
Sayıları 8.9 milyon civarında olan SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin tamamı bu düzenlemeden yararlanacak. Hükümet, Temmuz ayında maaşı bin 100 liranın altında olan SSK ve Bağ- Kur emeklilerine ekstra seyyanen zam vermişti.
 
Enflasyon artışı uygulandıktan sonra, maaşı bin lira ve altında olanlara 100 lira zam yansıtılmıştı. Bin lira ile bin 100 lira arasındaki maaşlar da bin 100 liraya tamamlanmıştı. Bu düzenleme sayesinde 5 milyon 125 bin emekli ekstra zam almış oldu.
 
Bunların 3.3 milyonu da aylık 100, yıllık bin 200 lira gelir artışı sağladı. Şimdi çıkarılacak yeni yasa ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin tamamının geliri ayda 100, yılda bin 200 lira yükselecek. Böylece seyyanen zam düzenlemesinden yararlanmayan kalmayacak. Temmuz'da seyyanen zam verilen 5.1 milyon emekli ikinci kez ekstra artış almış olacak.
 
Bunların 3.3 milyonunun da gelirindeki artış, ikinci kez 100 liralık zammı alacağı için yıllık 2 bin 400 liraya ulaşacak. Hükümet'in ekstra 100 lira zam düzenlemesi, SSK ve Bağ-Kur emeklileriyle sınırlı kalmadı. Toplu sözleşmede memur emeklilerine de ekstra ortalama 100 lira artış verildi. Bu zam da geçtiğimiz aydan itibaren yürürlüğe girdi.
 
 
 
“TRABZONLU BAŞKAN KİME MÜJDE VERDİ?” 3. SAYFADA
 
[PAGE]
TRABZONLU BAŞKAN KİME MÜJDE VERDİ?
 
AK Parti'nin beyannamesinden emeklilere ev de çıktı. Emekliler TOKİ eliyle uygun koşullarla ev sahibi yapılacak. Emeklilere 240 ay taksit şeklinde aylık 250 TL bedel mukabilinde konut sahibi olma imkanı sağlanacak. Hem emeklilerin hem dar gelirlilerin ev sahibi yapılması için ülke çapında konut hamlesi gerçekleştirilecek.
 
Trabzonlu hemşerimiz TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "Başbakanımızın müjdelediği 200 bin yeni konut ile başta emeklilerimiz olmak üzere, dar gelirli vatandaşlarımızı 250 TL taksitle yuva sahibi yapmak için faaliyetlerimizi hızlandırdık" dedi. Turan konuşmasının devamında şöyle konuştu:
 
"2023 için hedefimizi 1 milyon konut olarak belirlemiştik; emeklilerimize dönük projelendirdiğimiz özel kontenjanlarla bu hedefi 200 bin yukarı çektik. Emeklilerin talebini karşılamak için, devletin her kademesinde, arazi üretiminde de seferberlik ilan edildi. Emekliye yüzde 25 kontenjan var. Kartını gösteren başvurabilir."
 
 
 
“VEFASIZ İNSANLARDAN SENDİKACI OLMAZ!” 4. SAYFADA
[PAGE]
VEFASIZ İNSANLARDAN SENDİKACI OLMAZ!
 
Eski Yol-İş Sendikası Trabon Şube Başkanı ve eski Türk-İş Trabzon Temsilcisi Hasan Basri Hatipoğlu halen AK Parti Ortahisar İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte. Hatipoğlu önceki gün dördüncü kızını evlendirmenin mutluluğunu yaşadı.
 
Hatipoğlu sendikacılık görevinde olduğu gibi siyasette de kısa sürede kendini kabullendirdi, sevdirdi. Onu tanıyanlar onun nasıl dürüst, çalışkan ve kişilikli bir karaktere sahip olduğunu bilir.Uzun yıllar yürüttüğü sendikacılık görevi süresi içinde  özellikle son dönemde karayolları işçilerin kadro alması noktasında mücadele verdi, çaba gösterdi.
 
AK Parti çatısı altında da emkçilerin ve işçilerin taleplerinin yerine gelmesi noktasında bu mücadelesini sürdürüyor.Hatipoğlu Yol-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanlığını bıraktıktan sonar yerine gelen Gökhan Gedikli geçtiğimiz hafta içinde basın açıklaması yaparak karayolları işçilerin kadro alınması noktasında bu “ kimse bu işten nemalanmasın ucuz siyaset yapmasın” açıklaması yaparak yönetiminde görev yaptığı Hasan Basri Hatiopoğlu’na AK Parti’ye göndermede bulundu.
 
Hatiopoğlu’bu açıklamaya yönelik tepkisini şu sözlerle dile getirdi: ”Sendikacılık çocukların işi değil, sendikacı tarihi iyi okumalı vefalı olmalı, vefasız insanlardan, ekmeğine tekme vuranlardan sendikacı olmaz. Sendikacılık uzlaşmaktır, Ak Parti Hükümeti ve Genel Başkan Yardımcısı sayın Süleyman Soylu beraberinde, Türk-iş Mali Sekreteri, T.Yol-iş Sendikası Genel Başkanı Sayın Ramazan Ağar ve yönetim kurulunun uzlaşarak çözmüştür. ’Kimse nemalanmasın diyen çocuk ruhlu sendikacılara’ sesleniyoruz.
 
Bu başarı Türk-iş Mali Sekreteri, Yol-iş Sendikası Genel Başkanı Sayın Ramazan Ağar  ve yönetim kurulunun başarısıdır. Genel Başkan Sayın Ramazan Ağar hükümete ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Süleyman Soylu’a adam gibi teşekkür ediyor ve devamında kamuda çalışan Taşeron işçisinin tamamına kadro talep ediyor, Sayın Ramazan Ağar’ın başaracağına inanıyoruz, dileğimiz Sayın Ramazan Ağar’ı TBMM görmektir. Yolu açık olsun adam gibi adamdır. Sayın Süleyman Soylu’a teşekkür etmesini bilen insan.
 
Sendikacılık böyle olur, bilmeyenler öğrensin. Çalışanlar kadro alan arkadaşlarımız, eşi ile, çocukları ile, akrabası ile, mahallesi ile, İlçesi ile, Ülkesi ile,  1 kasımda Ak Partiye oy kullanarak vefa borcunu ödemeli, Vefalı insanların daima başı dik olur, diğer kadro bekleyen arkadaşların mücadelesini beraber vermeli. Vefalı insanların daima kapısı açık olur,  istemeye yüzü tutar.”
 
 
 
“CHP VE MHP KOALİSYON KURAR MI?” 5. SAYFADA
[PAGE]
 
CHP VE MHP KOALİSYON KURAR MI?
 
1 Kasım seçimleri sonrası oluşacak tablo ile ilgili herkesimden farklı yorumlar ve açıklamalar geliyor.Muhalefetin tavrı konusunda CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun ile MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli’nin görüşünü aldık.
 
Uzun ve Demeli’ye CHP ile MHP seçim sonrası koalisyon kurar mı diye sorduk.Her iki başkanda bu fikre sıcak bakıyor ancak partilerin ilkelerinden de taviz vermeyeceklerinin altını çiziyorlar.CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun “Bizim için önemli olan ülkenin içinde olduğu durumdan kurtulmaktır.Terör-yoksulluk ve yolsuzluktan bu ülkeyi kurtarmak için yapılması tek başına iktidar olmayı hedefliyoruz.Elbette bizimle bu şekilde düşünen partilerle de güç-birliği yaparız” dedi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimi sonrasında CHP'nin koalisyonu kurmakta birinci önceliğinin hangi partiden yana olacağına ilişkin, "MHP ile isteriz. İkimiz de muhalefetteyiz. İkimizin de seçim bildirgesinde çok fazla ortak nokta var ve dolayısıyla bir araya gelip hükümet kurabiliriz" demişti.
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.