kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

CHP’NİN KAYNAĞINI TRABZONLU VEKİL AÇIKLADI!   CHP’nin ekonomik vaatlerinin bütçeye toplam 57 milyar maliyeti var. Vatandaş vaatleri çok olumlu buluyor ve destekliyor. Peki ama bu maliyet hangi kaynakla karşılanacak? O sorunun cevabını Trabzonlu hemşerimiz

Haber61.net Ajandası...

banner197
CHP’NİN KAYNAĞINI TRABZONLU VEKİL AÇIKLADI!
 
CHP’nin ekonomik vaatlerinin bütçeye toplam 57 milyar maliyeti var. Vatandaş vaatleri çok olumlu buluyor ve destekliyor. Peki ama bu maliyet hangi kaynakla karşılanacak? O sorunun cevabını Trabzonlu hemşerimiz CHP İstanbul Milletvekili Genel Başkan Başdanışmanı Akif Hamzaçebi verdi.
 
Hamzaçebi, çalışanların asgari ücret kadar gelirini vergi dışı bırakacaklarını, bunun kayıt dışılığını önleyeceğini söyledi. Vergi tahsilatının yüzde 84’e düştüğünü belirten Hamzaçebi “Kolaylık sağlayarak 32 milyar lira gelir sağlayabiliriz” dedi. Hamzaçebi ayrıca Kamu İhale Kanunu değişikliği ile birlikte 15 milyar liralık tasarruf beklentileri olduğunu anlattı.
 
Akif Hamzaçebi 2B ile ilgili yeni bir yasa çıkarma ve hazine arazisinde evi olanlara bedel karşılığında tapu verme düşüncesinde olduklarını söyledi. Kredi kartında 2 milyon 588 bin kişinin vadesi geçmiş 15.2 milyar liralık borcu bulunduğunu, varlık yönetim şirketlerine satılan borcun bunun 20.7 milyara çıktığını belirten Hamzaçebi, bu borcun yüzde 80 faizinin silinmesiyle 10 milyar liralık faiz borcunun ortadan kalkacağını kaydetti.
 
CHP’nin 1.500 liralık asgari ücret teklifinde bir asgari ücretlinin şu anda 1.496 lira olan işverene maliyetinin bin 963 lira,AK Parti’nin 1.300 lira teklifinde ise 2 bin 37 lira olacağını belirten Hamzaçebi, CHP’nin iktidara gelmesi halinde artan sigorta prim tutarlarını işverenden almayacaklarını,farkın buradan kaynaklandığını söyledi.
 
 
“ERGİN VE NALAN AYDIN YOLLARDA!” 2. SAYFADA
[PAGE]
ERGİN VE NALAN AYDIN YOLLARDA!
 
AK Parti Trabzon 6.sıra Milletvekili adayı Ergin Aydın’ın seçim kampanyası süresince en büyük desteği eşi Nalan Yamak Aydın oluyor.
 
Müthiş bir tempo ile çalışıyorlar, üzerlerine düşen sorumluluğun hakkını ciddi anlamda veriyorlar. Trabzon’un seçmen potansiyeli noktasında en önemli yeri olan Ortahisar İlçesinde seçim çalışmalarına mahalle-mahalle devam eden Aydın çiftini Çukurçayır’da gecenin geç saatlerinde yakaladık.
 
Açık olan esnafları ziyaret eden Aydın çifti ev ziyaretlerinde de bulunarak AK Parti’ye oy vermeleri noktasında vatandaşı ikna etmeye çalışıyorlar. Ergin ve Nalan Yamak Aydın çiftinin vatandaşlara yaklaşımlarda hoşgörü-sabır ve anlayış var. Tepeden bakma yok, partili olsun-olmasın herkesin fikirlerine saygı duyup dinliyorlar.
 
Bu siyasette özlem duyduğumuz ve aradığımız anlayış modeli. Aydın çifti bunu başarıyor. Ergin Aydın bu dönem belki 6.sıradan vekil seçilemeyecek ama 1 Kasım seçimleri öncesi bıraktığı izle önümüzdeki dönemlerde daha farklı yerlerde şans bulacaktır diye düşünüyoruz. Trabzon siyasetinde eşini yanına alarak, omuz-omuza, el-ele seçim çalışması yapan kaç siyasetçi var ki!Bunun da altını çizmekte fayda var.Nazar değmesin diyerek Aydın çiftine başarılar diliyoruz
 
 
“ASGARİ ÜCRETTE EK ARTIŞ OLACAK MI?” 3. SAYFADA
[PAGE]
 
ASGARİ ÜCRETTE EK ARTIŞ OLACAK MI?
 
Asgari ücretle konusunda haber61.net siyaset ajandasına gündeme taşıdığımız ilave artış noktasındaki tartışmalara Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Ali Babacan cevap verdi. Babacan seçim vaatlerinin 20 milyar lira civarında olduğunu dile getirerek, 540 milyar liralık bütçe içinde yönetilebileceğini ifade etti.
 
Babacan, kendi vaatlerinin finansmanının nereden bulunacağını da zaten bütçenin gelir kısmında gösterdiklerini kaydetti. Asgari ücretin 1.300 lira olmasının özel sektöre etkisini de değerlendiren Babacan, konu üzerinde yoğun bir çalışma yaptıklarını ve partilerinin beyannamesine bunu eklediklerini söyledi. Asgari ücrete ilişkin vaatlerine son kararı, seçim beyannameleri baskıya gitmeden yarım saat önce verdiklerini aktaran Babacan, “Bu dönemde hiçbir şey açıklamasaydık asgari ücret zaten en az 1.120-1.150 lira gibi bir şey olurdu. Dolayısıyla bizim açıkladığımız 150 ila 180 lira ilave artış. Bunun da yönetilebilir olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu. 
 
Türkiye, dünyada 7.5 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan İslami sigortacılık, diğer adıyla ‘tekafül’ için düğmeye bastı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, katılım sigortacılığı kooperatiflerinin kurulabilmesi için gereken altyapıyı hazırladı. 200 ortaklı olarak kurulacak İslami sigorta kooperatifinde, tüm ortakların sermaye karşılığı olarak toplamda 20 bin TL taahhüt etmesi yeterli olacak.
 
 
“ESNAFA KREDİ, EMEKLİYE ZAM MÜJDESİ!” 4. SAYFADA
[PAGE]
 
ESNAFA KREDİ, EMEKLİYE ZAM MÜJDESİ!
 
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu esnafa müjde verdi. Davutoğlu dün yaptığı açıklamada “Asgari ücreti 1.300 liraya çıkarıyoruz. Yeni dönemde çalışma hayatına yönelik pek çok düzenleme yapıyoruz. TOKİ eliyle emeklileri ev sahibi yapıyoruz. 50 bin konutluk projeyi gerçekleştireceğiz.
 
Biz dersimize çok iyi çalıştık, milletimiz de bize verecektir ve projelerimize devam edeceğiz inşallah.  Esnafımıza 30 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğiz. İş kurmak isteyen, yatırımcı gençlerimize 50 bin lira hibe edeceğiz. İlk kez iş bulan gencimizin maaşını 1 yıl boyunca biz vereceğiz.” dedi.
 
TESOB Başkanı Metin Kara esnafın işini devam ettirme-yenileme ya da sıfırdan işe başlama noktasında bu desteğin önemli olduğunu belirterek “Esnafımıza yönelik bu şekilde rahatlatıcı ve kolaylaştırıcı vaatleri ve projeleri gönülden destekliyoruz” dedi.
 
Davutoğlu, milyonlarca emekliye ve işçilere de Ocak 2016'da zam yapılacağını belirtti. Asgari ücret net bin 300 liraya yükseltilecek.Asgari ücretli bir çalışan işsiz kaldığında 510 lira maaş alırken, net asgari ücretin bin 300 lira olması durumunda ise 735 lira maaş almış olacak. En yüksek işsizlik maaşı ise bin 400 lirayı geçecek.
 
Aralık ayında toplanacak asgari ücret komisyonunda bin 300 liralık yeni ücretin belirlenmesiyle işçilere de 300 liralık bir artış sağlanmış olacak. Asgari ücrete göre belirlenen işsizlik ödeneği de aynı oranda artacağı için işsizler de bu artıştan faydalanacak. Zam müjdesinin seçimlerden sonra devreye girmesi bekleniyor.
 
 
“KULİSLERE DÜŞEN MÜTHİŞ İDDİA!” 4. SAYFADA
 
[PAGE]
 
KULİSLERE DÜŞEN MÜTHİŞ İDDİA!
 
Ankara kulislerinde, 1 Kasım seçimleri sonrasında, "5. parti hazırlığı" tartışılırken MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İstanbul Milletvekili Meral Akşener'i aday göstermemesinde bu kulislerin rol oynadığı konuşuluyor. Gazeteci Selda Güneysu'nun haberine göre Bahçeli ile Akşener arasındaki gerginlik ilk olarak TBMM Başkanlığı seçimlerinde su yüzüne çıkmış ve Bahçeli, Akşener'in Meclis Başkanlığı adaylığı için, "Şansını kaybetti" ifadelerini kullanmıştı.
 
Bahçeli, 1 Kasım'da yeniden aday göstermediği Akşener için, "O hanımefendi biraz dinlenecektir." açıklamasında bulunmuştu. MHP kulislerinde, Bahçeli-Akşener geriliminin nedeninin, Akşener'in 1 Kasım milletvekili aday listelerinin açıklanmasına bir hafta kala eski Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Abdüllatif Şener ile eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın da aralarında yer aldığı oluşumla görüşmesinden kaynaklandığı ileri sürüldü.
 
Bahçeli'nin, 1 Kasım seçimleri için de Akşener'i aday gösterdiği ancak, "Sapanca yakınlarında gerçekleşen görüşmeden" haberdar olduktan sonra liste dışı bıraktığı belirtildi. Abdüllatif Şener söz konusu iddiaları ne doğruladı ne de yalanladı. Şener, "Böyle bir görüşme olup olmadığıyla ilgili bir yorumda bulunmak istemiyorum." demekle yetindi.
 
 
“KAMALAK TRABZON’DAN DESTEK İSTEYECEK!” 5. SAYFADA
[PAGE]
 
KAMALAK TRABZON’DAN DESTEK İSTEYECEK!
 
7 Haziran seçimlerinde Büyük Birlik Partisi ile ittifak kuran fakat beklediği desteği alamayan Saadet Partisi 1 Kasım seçimlerine tek başına giriyor.Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr.Mustafa Kamalak bugün Trabzon’a gelerek partisinin aday tanıtım törenine katılacak ve konuşma yapacak.
 
19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda  saat 19.30’da başlayacak programla ilgili haber61.net siyaset ajandasına konuşan SP Trabzon Milletvekili adayı Dursun Ali Düzenli “1 Kasım seçimlerinde büyük bir oy  patlaması yapacağız.Tek oy firemiz olmayacak.Trabzon halkını sayın Genel Başkanımızın ülke meseleleri ile ilgili çok önemli açıklamalar yapacağı bugünkü programa davet ediyorum” dedi.
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.