kebir reklamı

Haber61.net Ajandası

ÜLKÜCÜLERE ÇOK ÖZEL GÖREV!   1 Kasım seçimleri yaklaşırken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ilk mitingini bugün İstanbul’da yapacak. Güvenlik riski ve seçime kısa süre kaldığı için mitinglerini 3 büyükşehirle sınırlayan MHP Lideri, geçen hafta pazar günü

Haber61.net Ajandası

banner197
ÜLKÜCÜLERE ÇOK ÖZEL GÖREV!
 
1 Kasım seçimleri yaklaşırken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ilk mitingini bugün İstanbul’da yapacak. Güvenlik riski ve seçime kısa süre kaldığı için mitinglerini 3 büyükşehirle sınırlayan MHP Lideri, geçen hafta pazar günü yapmayı planladığı İzmir mitingini, Ankara'daki saldırı üzerine ertelemişti. Konuyu kendi içinde tartışan MHP, mitingleri ertelemenin terörün korku salma hedefine ulaşması anlamına geleceği gerekçesiyle, miting programına bu haftadan itibaren devam etme kararı aldı. Bu anlamda Bahçeli, yarın İstanbul'da meydanlara inmiş olacak.Yenikapı'da bugün saat 14.00'te ‘Büyük İstanbul Buluşması' adı altında yapılacak miting öncesi, başta İstanbul il teşkilatı olmak üzere tüm parti teşkilatı harekete geçirildi. Miting alanında bombalı saldırı ya da provokasyon ihtimaline karşı, emniyet birimleriyle temasa geçen MHP İstanbul İl Teşkilatı, güvenlik birimlerinin aldığı önlemlerin dışında ayrıca kendi teşkilatlarını devreye soktu. MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, "İstanbul'daki mitingi gerçekleştireceğiz. Polis gerekli tedbirleri alacaktır. Buna ilave olarak ülkücü gençlerimizden 2 bin kişiyi görevlendirdik. Cumhuriyet ve İstanbul tarihinin en büyük mitingini gerçekleştireceğiz" dedi.MHP Lideri Bahçeli, 25 Ekim'de ise Ankaralılarla buluşacak. Bunların dışında seçime kadar başka il mitingi planlamayan Bahçeli'nin, bazı illerde salon toplantıları yapması bekleniyor.MHP Trabzon’da miting yapmama kararı almıştı
 
TRABZON’DA SİYASETİ BULUŞTURAN DÜĞÜN
 
[PAGE]
 
TRABZON’DA SİYASETİ BULUŞTURAN DÜĞÜN
 
Trabzon Esnaf ve Sanatlar Odası Birliği(TESOB)’a bağlı Kasaplar Odası Başkanı olan Trabzon’un sevilen-sayılan  simalarından Temel Korkmaz oğlunu evlendirmenin mutluğunu yaşadı.Ergül ve Yakup Yılmaz’ın güzel kızı Cemre ile Fatma ve Temel Korkmaz’ın yakışıklı oğlu Burak bir ömür boyu mutluluk için evet dedi.Mimoza Düğün Salonunda gerçekleşen düğüne TBMM Başkan Vekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Ortahisar Belediye Baskanı Ahmet Metin Genç, Trabzonspor Divan Kurulu Baskanı Ali Sürmen, MHP Trabzon Milletvekili adayı Hüseyin Örs, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Eski Trabzon Belediye Başkanı ve eski AK Parti Trabzon Milletvekili Asim Aykan ile birlikte MHP Trabzon Disiplin Kurulu Başkanı Huseyin Koloğlu,eski AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Yanmış Ortahisar Kent Konsey Başkanı, Ahmet Aslanoğlu Mimarlar Odası Trabzon Şube Başkanı Saim Adanur, Trabzonspor Başkan adayı Celil Hekimoğlu TESOB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özcelep, Trabzon Fırıncılar Odası Baskanı Davut İlik, Trabzon Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Pehlivan, Trabzon Servis Araçları Odası Baskanı Tayyar Demir Trabzon Kefalet ve Kooperatifleri Birliği üyeleri Mustafa Karaağaçlı ve Hadi Eyüboglu ve çok sayıda davetli katıldı.
 
MHP’NİN OYLARINDA HANGİ PARTİYE KAYMA VAR?
 
[PAGE]
 
MHP’NİN OYLARINDA HANGİ PARTİYE KAYMA VAR?
 
1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala anket şirketleri sahada yaptıkları çalışmalarını açıklıyor. Pollmark'ın 3-7 Ekim tarihleri arasında yaptığı ankette AK Parti’nin oy oranı yüzde 43,9’a yükseldi. Aynı ankette CHP’nin oy oranı yüzde 25.4, MHP’nin yüzde 14,8, HDP’nin oyu ise yüzde 12,3.PollMark Araştırma Şirketi'nin tarafından 3-7 Ekim tarihleri arasında 26 ilde 5 bin 184 kişi ile yapılan ankette AK Parti'nin oy oranı yüzde 43.9 yükseldi. CHP'nin oy oranı yüzde 25.4, MHP'nin yüzde 14.8, HDP'nin yüzde 12.3 olarak belirlenirken diğerleri yüzü de 3.6 çıktı. Başbakan Davutoğlu'na sunulan anket, AK Parti'nin son MYK toplantısında değerlendirildi.5 bine yakın kişinin katıldığı ankette göre MHP'den AK Parti'ye oy kaymasının olduğu gözleniyor. Ankete katılan AK Partili deneklerin yüzde 93.5'i tekrar AK Parti'ye oy vereceğini belirtiyor. MHP'li adayların yüzde 12.4'ü ise oyunu MHP yerine AK Parti'den yana kullanacağı söylüyor. Yine 7 Haziran'da diğer partilere oy veren ve ankete katılan yüzde 11.3'lük bir kesim de oyunu AK Parti'ye vereceğini dile getiriyor. AK Parti'ye CHP'den yüzde 3.1, HHP'den yüzde 4.1'lik bir grubun kaydığı da gözüküyor.
 
 ÜLKENİN EN BÜYÜK SORUNU ÇÖZÜM BEKLİYOR?
 
[PAGE]
 
 ÜLKENİN EN BÜYÜK SORUNU ÇÖZÜM BEKLİYOR?
 
 7 Haziran seçimlerinden bugüne kadar partilerin performansaları sorulduğunda, yüzde 38.6'ı AK Parti'yi başarılı bulurken, MHP'nın her seçeneğe kapıları kapatan tutumu, CHP'nin koalisyona yaklaşmaması, HDP'nin PKK terör örgütü ile arasına mesafe koymaması, anketlere yansıdı. Ankete katılanların yüzde 64.5'i CHP'yi, yüzde 75.7'i MHP'yi, yüzde 70'i HDP'yi başarısız buldu.Ankette Türkiye'nin en önemli sorunu olarak terör yüzde 44.3'le ilk sırayı aldı. Çözüm süreci ise yüzde 0.9'luk oranda gösterildi.”Size göre 1 Kasım seçiminde 1., 2., 3. ve 4. parti hangisi olacak?” sorusuna seçmenin yüzde 88.3'ü AK Parti cevabını verdi. Yüzde 74.6'ü CHP'nin 2. parti olacağını, yüzde 65.0'i MHP'nin 3. parti olacağını, yüzde 66.9'u da HDP'nin 4. parti olacağını belirtti. Ankette en dikkat çeken noktalardan biri ise terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar oldu. Araştırmaya katılanların büyük çoğunluğu operasyonları destekledi.
 
ÜLKE İYİYE Mİ YOKSA KÖTÜYE Mİ GİDİYOR?
 
[PAGE]
 
ÜLKE İYİYE Mİ YOKSA KÖTÜYE Mİ GİDİYOR?
 
Metropoll Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Özer Sencer, 28 kentte, 2 bin 500 kişiyle anketin sonuçlarını paylaştı. Sancar, Ekim ayında “Ülke iyiye mi gidiyor kötüye mi?" sorusuna yüzde 58 oranında 'kötüye gidiyor' cevabı aldıklarını belirterek, “İktidarın dışındaki toplum kesimlerinde kötü bir kanaat var. Çok ciddi bir kötüye gidiş algısı var" dedi. Sencer, “Son zamanlarda ülke ekonomisi iyi mi kötü mü yönetiliyor?" sorusuna yüzde 30 'iyi', yüzde 64. 9 'kötü' cevabı aldıklarını anlattı. 
 
Prof. Dr. Sencer, Ak Partili seçmenin 7 Haziran'da partilerine 'kötü gidiyorsun, kendine gel' uyarısında bulunmak amacıyla sandığa gitmediğini belirterek, “Bunu yaparken Ak Parti'nin iktidardan düşmesini beklemiyorlardı. 7 Haziran gecesi iktidardan düştüğünde 1.5 puanın yarısı Ak Parti'ye geri döndü ve oyları 41.7'ye yükseldi. 1.5 puanlık kitle, 7 Haziran'da sandığa gitmemiş kitledir. Bu gelenler Ak Partilidir. Ancak bu yükseliş Ak Parti'yi iktidara taşımaz. Bundan sonra HDP'den oy alamaz ama MHP'den hala alabilir. Araştırmalar, Ak Parti'nin yüzde 41'in altına düşmeyeceğini gösteriyor. Ekim ayında yüzde 42'nin üstünü gördük. Bazı araştırma şirketleri yüzde 38'i nereden buluyor bilmiyorum. Araştırma yapmıyorlar da oradan buluyorlar. Seçimden sonra da koalisyonu hemen beklemiyorum. Herkesin kırmızı çizgileri çok kalın. Erdoğan, '17- 25 Aralık gündeme gelmesin' diyor. MHP ve CHP 17- 25 Aralık diyor. Koalisyon olacaksa MHP ile olur o da uzun süreli olmaz. Ekim ayı araştırmasına göre MHP'lilerin yüzde 23'ü Devlet Bahçeli'nin yaptıklarını onaylamıyor" dedi.
 
İŞSİZLİK FONU UMUT OLDU!
 
[PAGE]
 
İŞSİZLİK FONU UMUT OLDU!
 
Türkiye’de işsiz sayısı 3 milyon sınırına dayandı ve 2 milyon 970 bin kişi oldu. İşsiz kalanlar ise soluğu İşsizlik Sigortası Fonu’nda alıyor. İşsizlik Sigortası Fonu’nun 2015 yılı Eylül ayı verilerini açıkladı. İşte o sonuçlar: İşsizlik sigortasına başvuranların sayısı eylül sonu itibariyle 6 milyon 44 bin 949 kişiye ulaştı.2013 Eylül ayı sonu itibariyle ise işsizlik sigortasına 4 milyon 160 bin 652 kişi başvurmuştu. Son iki yılda başvuranların sayısının yaklaşık 2 milyon kişi artması dikkat çekti. 2015 yılı Eylül ayı itibariyle toplam 4 milyon 168 bin 805 kişiye işsizlik ödeneği verildi. 1 milyon 876 bin 144 kişi ise yararlanma şartlarını sağlayamadığı için işsizlik ödeneği alamadı.İşsizlik fonundan 4 milyon 168 bin 805 kişiye toplam 10,1 milyar lira ödeme yapıldı.
 
ARSİN’E DOĞALGAZ MÜJDESİ
 
[PAGE]
 
ARSİN’E DOĞALGAZ MÜJDESİ
 
Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen 1 Kasım seçimleri öncesi haber61 siyaset ajandasına yaptığı açıklamada vatandaşın oy kullanırken yerel hizmetleri dikkat alarak oy kullanacağını  belirterek “Halkımız istikrara,hizmet ve geleceğine oy verecek.AK Parti’yi tek başına iktidar yapacağız” dedi.Dün Bilim-Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Arsin Yatırım Adası proje toplantısında görüştüğümüz Erdem Şen “Arsin’in kısa zamanda doğalgazla buluşacağı” müjdesini verdi.
 
 
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.