kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

BAŞBAKAN’DAN TRABZON DERNEKLERİNE ÖZEL İLGİ   AK Parti İstanbul  İl Teşkilatı, İstanbul’daki STK temsilcilerini AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile buluşturdu. Buluşmada Trabzon Dernekler Federasyonu(TDF)’de yer aldı.   AK Parti İstanbu

Haber61.net Ajandası...

banner197
BAŞBAKAN’DAN TRABZON DERNEKLERİNE ÖZEL İLGİ
 
AK Parti İstanbul  İl Teşkilatı, İstanbul’daki STK temsilcilerini AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile buluşturdu. Buluşmada Trabzon Dernekler Federasyonu(TDF)’de yer aldı.
 
AK Parti İstanbul İl Teşkilatı tarafından gerçekleşen Sivil Toplum Örgütleri ve Dernekler Buluşması AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti.
 
Buluşmaya çok sayıda STK ve derneklerle birlikte Trabzon-Kahramanmaraş Kardeşlik Köprüsü Derneği ile birlikte Trabzon Dernekler Federasyonu (TDF)Başkanı Mustafa Demir, TDF Genel Sekreteri İbrahim Akın ve TDF yöneticisi İsmail Şatıroğlu Trabmarder Başkanvekil Eyüp Kılcı’da katılım gösterdi. Başbakan Davutoğlu gecede Trabzon Derneklerine özel bir ilgi gösterirken TDF Genel Başkanı aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mustafa Demir ile sohbet etti.
 
Yemeli geceye katılan bir başka isim ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Artvinli hemşerimiz Kadir Topbaş’dı. Topbaş’da Trabzonlu hemşerilerini yalnız bırakmayarak sohbet etme fırsatı buldu
 
 
“SOYLU’NUN ESKİ-YENİ HAMLESİ!” 2. SAYFADA
[PAGE]
 
SOYLU’NUN ESKİ-YENİ HAMLESİ!
 
AK Parti Trabzon Milletvekili ve birinci sıra Milletvekili adayı Süleyman Soylu seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Soylu bir taraftan esnaf ve vatandaş ziyareti yapıyor diğer taraftan ise teşkilatları ihmal etmiyor.
 
AK Partinin kuruluş aşamasında yer almış başkan-yönetici ve tüm üyelerin taramasını yapan ve teşkilatlarla bir araya gelen Süleyman Soylu “AK Parti’nin başarısı hepimizin ortak gayreti il olacak.Bunun için hepimize çok büyük görev düşüyor” dedi.
 
AK Parti Milletvekili Süleyman Soylu seçim çalışmaları sürecinde sivil toplum örgütlerini ve meslek kuruluşlarını da boş geçmiyor,onlardan gelen talep ve istekleri kurmayları ile birlikte düzenliyor
 
 
 
“AK PARTİ ASGARİ ÜCRETLE KANDIRIYOR?” 3. SAYFADA
[PAGE]
 
AK PARTİ ASGARİ ÜCRETLE KANDIRIYOR?
 
CHP Trabzon 2.sıra adayı Yavuz Karan seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Karan’ın özellikle ağırlık verdiği ilçe ise Akçaabat . Akçaabat’da oyların ciddi bir şekilde artıracağını belirten Karan “CHP’nin 1 Kasım hedefi ortada. Hepimize düşen bu hedefe ulaşmak için çalışmak.AK Parti seçmeni kandırmaya devam ediyor. En son yalanı ise asgari ücret konusunda.
 
7 Haziran seçimleri öncesi asgari ücretle ilgili hiçbir vaatte bulunmayan ve partimizin seçim vaadiyle dalga geçen AK Parti, 1 Kasım seçimleri öncesi çark ederek, asgari ücreti 1.300 liraya çıkaracağını açıklamıştı.AK Parti seçmeni yanıltıyor,AK Parti bunu tek başına iktidar olursa Aralık 2016’da yapacak. Bu durumda asgari ücret zaten 2016 Aralık ayında 1.300 liraya otomatik olarak yükselmiş olacak. Yani AK Parti, asgari ücret zam yapmayacak.Bunların hayatı yalan olmuş” dedi.
 
Konuyla ilgili açıklama, AK Parti’nin ekonomi kurmayı Ali Babacan’dan geldi. Katıldığı televizyon kanalında konuşan Babacan, şunları söyledi: “Asgari ücret konusu en son gece son dakikada karara bağlanmış bir husus. Çok ciddi tartışmalar oldu kendi içimizde. 1 Ocak’ta asgari ücret artışı olacak ama bizim niyetimiz Aralık 2016′da 1.300 TL olması. İşte tehlike sınıfına göre ayrı asgari ücret belirlemek de gündemimizde.”
 
 
 
“CHP’DE PAMUK ELLER CEBE!” 4. SAYFADA
[PAGE]
 
CHP’DE PAMUK ELLER CEBE!
 
Erken seçim nedeniyle Hazine yardımı alamayan siyasi partiler, seçim harcamaları için milletvekilleri başta olmak üzere örgüt ve teşkilatlarından destek istedi. 7 Haziran'da milletvekili adaylarını önseçimle belirleyen CHP, 1 Kasım için de aday listelerini büyük ölçüde korudu.
 
Milletvekillerini yeniden aynı sıradan aday gösteren CHP, seçimin yükünü de onların omuzlarına yükledi. CHP Genel Merkezi, mevcut milletvekillerinden 30 bin lira kendileri, 30 bin lira eşleri adına olmak üzere toplam 60 bin lira bağış istedi. İzmir'de 12 milletvekili çıkaran partide çoğu vekil bu parayı bağışlayabilmek için Ziraat Bankası ve Halk Bankası'ndan kredi çekti, bazı vekiller ise araçlarını sattı.
 
Ödemelerin Ekim ayı sonuna kadar yapılması kararlaştırıldı. Çoğu milletvekili 15'inden sonra alacağı üç aylık maaşla ödeyecek. Gelir durumu iyi olan milletvekilleri daha fazla bağış yapacak. CHP'nin 131 milletvekillinin toplam 60 bin lira bağışı ile kasaya 7 milyon 860 lira girmiş olacak.
 
 
 
“TGC’DE YARIŞ ERKEN BAŞLADI!” 5. SAYFADA
[PAGE]
 
TGC’DE YARIŞ ERKEN BAŞLADI!
 
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti(TGC)nin seçimleri Nisan ayında olmasına rağmen yarış şimdiden başladı. Hatta ilk aday resmen açıklandı.
 
21 Mayıs 1986 tarihinden beri TRT Trabzon Müdürlüğünde görev yapan Tahir Orhan doğum günü olan dün resmen TGC başkan adayı olduğunu açıkladı. "Çeşitli aralıklarla 15 yıla yakın Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, TSYD ve diğer meslek kuruluşlarında yöneticilik yaptım. Artık sıranın Gazeteciler Cemiyet Başkanlığına geldiğine inanmaktayım” diyen Tahir Orhan’ın listesini dahi hazırladığı ve kısa süre içinde gazeteleri ziyaret edip destek isteyeceği belirtildi.
 
TGC mevcut Başkanı Turgut Özdemir ile birlikte, Yusuf Turgut, Nevzat Yılmaz, Turgay Beşyıldız’da adaylık potasında olan isimler. Eski başkanlar Murat Taşkın, Ergun Ata ve Ahmet şefik Mollamehmetoğlu’da bu süreçte yeniden adaylık noktasında nabız tutacak. Trabzon basın camiasının genç jenerasyonu ise kendi içlerinden güvenebilecekleri bir aday arayışı içinde. Turgut Özdemir bu süreçte seçimin konuşulmasını ve kamplaşmalara gidilmesini doğru bulmuyor. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanlık ve yönetimim kurulu seçimleri  oldukça renkli-çekişmeli ve heyecanlı geçecek gözüküyor.
 
 
“TRABZON KOALİSYONA SICAK BAKIYOR MU?” 6. SAYFADA
[PAGE]
 
 
TRABZON KOALİSYONA SICAK BAKIYOR MU?
 
Anketler ve yapılan kamuoyu araştırmaları tek başına iktidara en yakın parti olarak AK Parti’yi gösteriyor.Seçmende tek başına iktidar istiyor ama olası bir koalisyon noktasında ise yeniden seçim yapılmaması adına koalisyonun mutlak suretle gerçekleşmesini istiyor. 1 Kasım seçimleri öncesi oylarını artıracak iki parti AK Parti ve CHP olacak gözüküyor.
 
Seçmen eğer  AK Parti tek başına iktidar olamazsa CHP ile koalisyon kurmasını istiyor.7 Haziran seçimleri öncesi ise seçmen daha çok AK Parti-MHP koalisyonundan yanaydı.Peki Trabzon cephesinden baktığımızda seçmen koalisyona nasıl bakıyor işte cevapları. Akın Polat:”Türkiye terör,ekonomi ve istikrar noktasında 1 Kasım seçimleri sonrası önüne bakmak zorunda.
 
Geniş tabanlı bir koalisyon hükümeti ülkeyi aydınlık yarınlara götürür” Vahap Gündoğdu:”Kesinlikle koalisyon fikrine sıcak bakıyorum.Siyasette uzlaşma olsun vatandaşa yansıması emin olun çok olumlu olacak. AK Parti-CHP ve MHP niye bir araya gelmesin ki” Halime Keskin: ”AK Partinin bu süreci olumlu yöneteceğine inancım tam. 7 Hazirandan ciddi dersler çıkarmışlar ama yine tek başına iktidar olmazsalar fazla zorlamasınlar” Ahmet Durmuş Fettahoğlu:”AK Parti’nin yüzde 44 ile tek başına iktidar olacağını düşünüyorum.Koalisyon fikrine sıcak bakmıyorum” Ali Hardal: ”CHP ve MHP bir araya gelerek hükümeti kurmalı, geçmiş dönemin hesabı sorulmalı”
 
 
 
“KREDİ KARTI BORCUNDA REKOR KIRDIK!” 7. SAYFADA
[PAGE]
 
 
KREDİ KARTI BORCUNDA REKOR KIRDIK!
 
Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi, yeni yayınladığı aylık bülteniyle, vatandaşın borçluluk durumuyla ilgili çarpıcı veriler açıkladı.
 
2015 yılı Temmuz sonu verilerine göre şu noktalar dikkat çekiyor. Bireysel kredi kullanımı 2015 yılı Temmuz sonunda 399 milyar liraya çıktı. Bu rakam haziran ayında 396 milyar lira, geçen yılın temmuz ayında da 355 milyar liraydı.- Bireysel kredi kullanan kişi sayısı ise 24,9 milyona çıktı.
 
Bu geçen haziranda 24,8 milyon, Temmuz 2014’te ise 23,4 milyon kişiydi.Kişi başına ortalama bireysel kredi borcu ise 16 bin 60 lira oldu. Bu rakam da geçen yılın aynı ayında 15 bin 194 liraydı. Bireysel kredi kullananlar içinde, bu borcunu ödeyemeyip yasal takibe düşenlerin oranı yüzde 3,7 düzeyinde. Batık kredi oranı geçen yılın aynı ayında yüzde 3,4’tü.
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.