kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

TRABZONLU ESKİ VEKİL TEPKİ GÖSTERDİ!   Yüksek Seçim Kurulu (YSK), sandıkların toplanması talebini oy çokluğuyla reddetti. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da bazı ilçe seçim kurulları, güvenlik nedeniyle kimi mahallelerdeki sandıkların başka yerlere taşınması yö

Haber61.net Ajandası...

banner197
TRABZONLU ESKİ VEKİL TEPKİ GÖSTERDİ!
 
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), sandıkların toplanması talebini oy çokluğuyla reddetti. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da bazı ilçe seçim kurulları, güvenlik nedeniyle kimi mahallelerdeki sandıkların başka yerlere taşınması yönündeki taleplerini YSK'ya iletmişti.
 
YSK, yaptığı yazılı açıklamada, "1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde güvenlik nedeniyle bazı sandık bölgelerinin güvenli başka bir sandık bölgesine taşınmasına ilişkin ilçe seçim kurullarından talepler YSK'nın bugün yapılan toplantısında oy çokluğuyla reddedilmiştir" denildi. AK Parti YSK Temsilcisi eski Trabzon Milletvekili Av. Şeref Malkoç YSK'nın aldığı sandıkların taşınmaması yönündeki kararır eleştirdi. Malkoç ,"YSK'nın aldığı bu karar hukuka da gerçekliğe de aykırıdır" dedi.
 
 
“AK PARTİ EMEKLİYİ RAHATLATACAK!” 2.SAYFADA
[PAGE]
 
AK PARTİ EMEKLİYİ RAHATLATACAK!
 
1 Kasım'da tekrar seçime gidiyoruz. AK Parti'nin yarın açıklaması beklenen seçim beyannamesinde özellikle emeklilerle ilgili çok önemli projelerin olduğunu öğrendik. Detaylarını bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu anlatacak.
 
Bize ulaşan bilgilere göre, emekliler açısından 4 önemli nokta öne çıkıyor. Seyyanen zam: Geçen yaz maaşı bin liranın altında olan emeklilerin tamamına 100 lira zam yapılırken bin liranın üstündekiler de bin 100 liraya tamamlanmıştı. Şimdi bu 100 liralık zamdan tüm emeklilerin yararlanması sağlanacak. Burada asıl beklenti ise emeklinin zam sisteminin artık oransal değil seyyanen olarak değişmesi. Ayrıca yaşa göre ve gelir durumuna göre zam belirlenmesi de gündemde. İntibak meselesi: Bu konu da yeniden gündeme geldi. 2000'den önce emekli olmuş işçiler için bir intibak yasası çıkmış 350 lirayı bulan maaş artışları yaşanmıştı.
 
Tabii başta 1 Ocak 2000'de emekli olanlar olmak üzere çok sayıda emekli de yasadan yararlanamamıştı. Özellikle Bağ-Kur'lular mağdur olmuştu. Şimdi maaş dengesizliklerini giderecek zam çalışmaları çerçevesinde bir intibak da gündeme gelebilecek. Kesintiye son: Yüzbinlerce emeklinin önemli sorunlarından biri de Sosyal Güvenlik Destek Primleri. Yani siz küçük bir dükkân işletiyorsunuz. Sonra Bağ-Kur'dan emekli oldunuz. Dükkânınızı çalıştırmaya, vergi vermeye, yanınızda biri çalışıyorsa prim ödemeye devam ediyorsunuz. Ama emekli maaşınızdan yüzde 15 SGDP kesiliyor. Ancak kesinti yüzde 10'a düştü. Şimdi tamamen kaldırılması da gündemde. Kredi imkanı: Emeklilere TOKİ tarafından ucuz konut çalışmaları başlamıştı.
 
Bu arada maaşa göre faizsiz kredi desteği verilmesi de gündeme gelecek. Emeklilerin bekledikleri konuların başında promosyon geliyor. 11 milyon emekli 120 milyar liranın üzerinde yıllık maaş alıyor ve bu bankalara yatırılıyor. Dolayısıyla emeklinin parası artı değer katıyor. Bunun karşılığında emekliler belli dönem için kendilerine kamu çalışanları gibi ödeme yapılmasını istiyor. Bu işi sıkı bir pazarlık sonucu kurala koymak gerekiyor. Böylece birçok bankanın kampanyalarındaki faiz aldatmacalarından da emeklileri kurtarmış olacağız. 
 
 
“MHP 1 KASIM’IN KAZANANI OLACAK!” 3. SAYFADA
[PAGE]
 
MHP 1 KASIM’IN KAZANANI OLACAK!
 
MHP Trabzon Milletvekili ve birinci sıra adayı Koray Aydın haber61.net siyaset ajandasına yaptığı açıklamada MHP’nin 1 Kasım’da seçimlerin kazananın olacağını belirterek “Kirli oyunları bozacağız.7 Haziran seçimleri sonrası yaşanan pazarlıkları tek-tek vatandaşa anlayacağız” dedi.
 
Koray Aydın seçim beyannamesi ile halkın daha huzurlu-güvenilir ve insanca yaşayacağı bir ülke özlemini gidermek için tek başına iktidar olacaklarını söyledi. MHP Lideri devlet Bahçeli dünkü seçim beyannamesi açıklamasında 7 Haziran seçimleri sonrası koalisyon görüşmelerine yönelik şu açıklamada bulunmuştu: Bizim koalisyon kurmadığımız söylediler. Bizim her şeye hayır dediğimizi öne sürdüler.
 
Biz iktidardan kaçmadık, kaçmayız. Biz dedik AKP ile HDP, AKP ile CHP, olmadı AKP-CHP-HDP iktidar kursun dedik. MHP’nin amacı tek başına iktidardır. 1 Kasım’ın 7 Haziran’ın tekrarı olması halinde hiç kimse kaygılanmasın. Böyle bir durum karşısında MHP, PKK uzantısı HDP’nin dışındaki her partiyle 4 ilkesi saklı kalmak kaydıyla iktidar kurmaya ve iktidar olmaya vardır. Bunu da şimdiden ilan etmektedir. Türkiye’nin üst üste 1 Kasım’lar yaşamaması için biz sorumluluğa varız.
 
1 Kasım seçim neticesinin kriz ve kaosa davetiye çıkarmaması için 4 ilkemizi kabul eden HDP dışındaki her partiyle diğer bir seçenek olarak seçim beyannamelerini bir hükümet protokolüne dönüştürmeye peşinen hazırız. Bunu da muhataplarımıza bildiriyoruz.
 
“UZUNGÖL’E HAKSIZLIK YAPILIYOR!”4. SAYFADA
[PAGE]
 
UZUNGÖL’E HAKSIZLIK YAPILIYOR!
 
Trabzon Esnaf Sanatkar Odaları Birliği Başkanı(TESOB) Metin Kara meslek odası başkanları ile olan diyaloglarını geliştirme, onların sorunlarına çözüm bulma noktasında yılın belirli zamanlarında başkanlar kurulunu topluyor.
 
TESOB’un 50 meslek odasına sahip olduğunu belirten başkan Kara “Bu toplantıları daha artırarak dayanışma ve kaynaşma noktasında somut adımlar atmak niyetindeyiz. Esnaf şehri Trabzon’da meslek odalarımız bu şehrin  her açıdan vitrinidir ”Zigana Zitaş Tesislerinde gerçekleşen başkanlar kurulu toplantına Trabzon’da son dönem önemli bir katkı payı sunan turizm konusu gündeme geldi.
 
Özellikle Arap turizmi konusunda bölgenin ve Trabzon’un ciddi anlamda bir yükselişe geçtiğini belirten TESOB Başkanı Metin Kara “Elimize geçen bu önemli avantajı geri tepmeme noktasında hepimiz çok dikkat etmeli, esnaflığın gereği olan ahiliğe bağlı kalmalıyız. Unutmayalım ne ekersek onu biçeriz .Benim bu noktada Trabzon esnafına güvenim tam” şeklinde konuştu.
 
Yerli ve yabancı turistlerin karşılaştığı her türlü sorunu TESOB’a ulaşarak paylaşılması gerektiğinin altını çizen Başkan Kara ”Şikayetlerin ve tepkilerin hepsini dikkate alacağız,alıyoruz da elbet. Ama bazen o kadar afaki ve abartılı şeyler gündeme geliyor ki akıl-almıyor.Uzungöl bu anlamda her fırsatta mağdur oluyor. Sanki orada esnaf önüne geleni kazıklıyor bir anlayışı var.Bir kişi yanlış yapıyorsa bütün vebali orada bulunan işletmeler çekmemeli. Beş bin kişilik konaklamaya sahip. Trabzon’un tek kurtuluşu bacasız sanayi olan turizmdir. Bunu aklımızdan çıkarmayalım” dedi.
 
 
“ÖMÜR BOYU SAĞLIK GÜVENCESİ ALDILAR!” 5. SAYFADA
[PAGE]
 
ÖMÜR BOYU SAĞLIK GÜVENCESİ ALDILAR!
 
7 Haziran’da ilk kez Meclis’e giren 36 vekil 2 yılı doldurmadıkları için “milletvekili emeklisi” olma hakkını kazanamadı ama 34.5 saat mesaiyle ömür boyu sağlık güvencesi aldılar. 7 Haziran’da ilk kez milletvekili seçilip, parlamento maceraları fiilen önceki gün sona eren, resmi olarak da 1 Kasım’da bitecek dört partiden 36 milletvekili şöyle:
 
AK Parti: Sadullah Kısacık (Adana), Remziye Sıvacı (Afyon), Nevzat Palta (Aksaray), Mehmet Sadık Atay (Aydın), Şemsettin Emir (Edirne), Serpil Bulut(Elazığ), Talha Erol Durmaz (Erzincan), Mehmet Alğan (Hatay), Osman Can(İstanbul), Hüseyin Yayman (İstanbul), Ethem Tolga (İstanbul), Özlem Zengin (İstanbul), Abdürrahim Boynukalın (İstanbul), Uğur Işılak (İstanbul), Mustafa Afşin Yazıcıoğlu (İstanbul), Cemil Şeboy (İzmir), Mehmet Uçum (Kars), Ahmet Doğan (Kayseri), Kemal Tekden (Kayseri), Havva Çalış (Kayseri), Hamdı Irmak (Kırklareli), Cemalettin Kaflı (Kocaeli), Rüveyde Gülseren Işık (Konya), Muhammet Gültak (Mersin), Muhsin Kızılkaya (Mersin), HASAN Kökten (Muğla), Ali İnci (Sakarya), Mazhar Bağlı (Şanlıurfa), Hamide Sürücü (Şanlıurfa), Fatma Gaye Güler (Tokat). CHP: Murat Özçelik (İstanbul) MHP: Durmuş Yalçın (Karabük), Zeynel Balkız (Manisa) HDP: Remzi Özgökçe, Selami Özyaşar (Van),Hatice Seviptekin (Siirt)
 
 
 
“200 BİNE YAKIN ÖĞRETMENE GÖREV!” 6. SAYFADA
[PAGE]
 
200 BİNE YAKIN ÖĞRETMENE GÖREV!
 
MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, önceki gün itibariyle tüm yurtta resmi olarak destekleme ve yetiştirme kurslarının başladığını bildirdi .Şu anda 2 milyon 710 bin öğrencinin kurslarda eğitim almak için müracaat ettiğini söyleyen Kurt, 237 bin kadrolu öğretmen ile 29 bin ücretli öğretmenin de kurslarda görev yapmak için başvurduğunu belirtti.
 
22 bin 255 merkezde kursları başlattıklarını dile getiren Kurt, "Okulların yüzde 95'inde destekleme ve yetiştirme kursları açılmış durumda" dedi. Başvuru süresinin 9 Ekim Cuma gününe kadar uzatıldığını hatırlatan Muhterem Kurt, "Önümüzdeki hafta öğrencilerimizin başvuruları devam edecek. Biz, kurslarda eğitim almak isteyen öğrencilerin sayısının 5 milyonu bulacağını bekliyoruz" diye konuştu.
 
Öğretmenlere görev verilirken, öğrencilerin ve velilerin taleplerini dikkate aldıklarını söyleyen Kurt, bu doğrultuda 237 bin öğretmenin tamamına görev verilmeyebileceğini ifade etti. Muhterem Kurt, öğrenci sayısı 5 milyonu bulduğu takdirde 200 bine yakın öğretmene görev verilebileceğini kaydetti.
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet KÖSE - 2 yıl önce
Utanmadan emeklileri ağzınıza alıyorsunuz şimdiye kadar anamızı ağlattınız. şimdide biz sizin kine sakın emekliyi ağzınıza almayın maaşımızı 10.000 Tl. de yapsan cezanı çekeceksin AKP unutma keser döner misali
Avatar
İpek - 2 yıl önce
emekliler ülkenin kalkınmasıda birinci sıradaki vatandaşlardır, o zaman neden emeklilerimize milli gelirden hala pay verdirilmiyor, yıllardır AKP iktidarda neden bu zamana kadar bir adım atılmadı, bir vekil kısa süre çalışıp nasıl oluyor da bu kadar yüksek emekli maaşı alabiliyor, böyle bir uygulama olabilir mi