Haber61.net Ajandası...

GÖZLER AK PARTİ ORTAHİSAR’DA!   1 Kasım seçimleri öncesi sahaya inen ve seçim çalışmalarını ilçe ve mahallerde ağırlık veren AK Parti Trabzon teşkilatlarında hedef 300 bin oy ve 6-0’lık bir sonuç .7 Haziran’da oylarını düşüren fakat vekil sayısını koruyan

Haber61.net Ajandası...

GÖZLER AK PARTİ ORTAHİSAR’DA!
 
1 Kasım seçimleri öncesi sahaya inen ve seçim çalışmalarını ilçe ve mahallerde ağırlık veren AK Parti Trabzon teşkilatlarında hedef 300 bin oy ve 6-0’lık bir sonuç .7 Haziran’da oylarını düşüren fakat vekil sayısını koruyan AK Parti bu hedefe ulaşma noktasında işi bu kez sıkı tutuyor.
 
Trabzon Atatürk Alanında (meydan parkı çevresi)  en  işlek ve gözde mekanları hem İl hem de Ortahisar teşkilatları seçim bürosu olarak tutmuş durumda.AK Parti Trabzon’da güçlü bir görüntü vermek niyetinde.Bu süreçte gözlerin üzerinde olacağı teşkilatların başını AK Parti Ortahisar ilçe teşkilatı çekiyor.İlçe Başkanı Temel Altunbaş ile başkan yardımcısı Hasan Basri Hatipoğlu ve yönetim tam kadro sahada çalışmalarını devam ettiriyor.Temel başkanın mütevazi bir yapısı vardır,her kesimle diyalogları sağlamdır.
 
AK Parti için Temel Altunbaş büyük bir şans.Aynı şekilde “ağabey” konumunda olan taraflı-tarafsız herkesin takdir ettiği bir isim olan Hasan Basri Hatipoğlu’nun da kısa sürede partiye ne kadar faydası olduğunu gördük.AK Parti Ortahisar teşkilatlarının destek verdiği isim olan AK Parti 6.sıra adayı Ergin Aydın’da 1 Kasım seçimlerinde partisine ciddi katkı sağlayacak.Ve elbette Ortahisar belediye Başkanı  Av.Ahmet Metin Genç.Gençliği,hoşgörüsü,samimiyeti ve çalışkanlığı ile öne çıkan Ahmet Metin Genç’te Ortahisar’da AK Parti’nin en büyük kozu konumunda.
 
Ortahisar gençlik ve kadın kolları da ayrı bir renk güç ve heyecan katacak seçim çalışmalarına.AK Partinin Trabzon’da hedefe ulaşma noktasında elindeki en büyük silahı Ortahisar teşkilatı olacak
 
 
“HEMŞERİ DERNEKLERİ PARTİLERİN KISKACINDA!” 2. SAYFADA
[PAGE]
 
HEMŞERİ DERNEKLERİ PARTİLERİN KISKACINDA!
 
1 Kasım seçimleri öncesi Trabzon’da ciddi bir oy potansiyeline sahip olan hemşeri dernekleri partilerin kıskacı altında.Gümüşhane-Artvin ve Bayburt derneklerini ziyaret eden siyasi partiler ve milletvekili adayları  seçimler öncesi destek alma noktasında gayret gösteriyor.
 
Hemşeri dernekleri ise önceki dönemde verilen sözlerin yerine getirilmediğinden dolayı oldukça kırgın ve tepkililer.Fiziki mekanlar konusunda sıkıntı yaşayan hemşeri dernekler  partilerin ve vekil adayların bu sorunu çözüm noktasında hem 2014 yerel hem de 7 Haziran genel seçimleri öncesi söz verdiklerini fakat bunun hayata geçmediğini ifade ettiler.2010 yılından bu yana hizmet veren Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi tepkileri şu şekilde dile getirdi.
 
"Gümüşhane, Bayburt, Rize, Ordu ve Artvin dernekleri ve sivil toplum kuruluşları ile zaman-zaman bir araya geliyoruz.Bizim tek isteğimiz tüm hemşeri derneklerin bir çatı altında toplanacağı ortak bir toplantı ve lokalin olacağı bir mekanın tarafımıza  tahsil edilmesi. Bu çok önemli bir ihtiyaç. Trabzon dışından gelen hastalarımızı, öğrencilerimizi ve misafirlerimizi bu çatı altında ağırlamak ve onların sorunlarına ortak çözüm üretmek istiyoruz.Ülkemizin değişik illerinde bu şekilde hayata geçmiş çok sayıda mekanlar var.”
 
 
“MİLYONLARCA İNSAN MAĞDUR OLDU!” 3. SAYFADA
[PAGE]
 
MİLYONLARCA İNSAN MAĞDUR OLDU!
 
1 Ocak 2012 tarihinden itibaren Genel Sağlık Sigortası zorunlu hale gelmişti.Buna göre gelir testine girmek gerekiyordu.Gelir testi sonucunda ailedeki kişi başına düşen gelir 424 liranın altında çıkarsa prim borcu siliniyor,sağlık hizmeti de ücretsiz.
 
Ancak 424 liranın üzerinde geliri olanlar 51-306 lira arasında prim ödüyor.SSK’lı,Bağ-Kur’lu ve memur ile bunların bakmakla yükümlü olduğu eşi ve çocukları teste girmiyor.Fakat düzenlemeye göre lise mezunları için 20,iki yıllık ön lisans ve üniversite mezunları için 25 yaşını dolduran erkeklerin gelir testine girmesi gerekiyor.Sorun ise tam burada başlıyor.Çünkü Türkiye’de her beş gençten biri işsiz.Üniversiteden yeni mezun olanların çoğu işsiz.Bu gençler ailelerin desteğine muhtaç.Yani aynı çatı altında yaşamak zorunda.
 
Bir başka ifadesiyle ailesine yük olduğunu düşünüyor. Üniversite mezunları eğitim-öğretim döneminde aldıkları katkı ve öğrenim kredilerini kısa sürede ödemek zorunda.Ödeyemeyenlere haciz geliyor. İşsiz mezun olur olmaz borçlu, üstelik gelir testi yaptıramadığı için binlerce lira prim yükü var sırtında. Yüz binlerce genç bu durumda çaresiz. Önceki gün gelir testi için son gündü. Yeni bir süre uzatımı yok.Bundan sonra borç katlanarak artmaya devam edecek milyonlarca insan bu yüzden çok ciddi mağdur olacak
 
 
 
“KANSIZ'DAN  ADRESE TESLİM TRABONSPOR MESAJI” 4. SAYFADA
 
[PAGE]
 
KANSIZ'DAN  ADRESE TESLİM TRABONSPOR MESAJI
 
Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız’dan adrese teslim anlamlı bir mesaj gedi. Trabzonspor hassasiyetini her fırsatta dil getiren İsmail Kansız’ın sosyal medyadan paylaşımı oldukça anlamlı.İşte o paylaşım:”Yirmi yılı aşkındır Trabzonspor kongre üyesiyim.
 
Aidatlarımı kimsenin hatırlatmasına gerek kalmadan zamanında öderim.Madem gönül verdik.Yükümlülüklerini de yerine getirmek gerek. Bir de kim aday,projeleri nedir, vaatleri programlarını ve ekibini görmek gerek...
 
Yoksa yine tribün kalabalığının kaosunda oy vermek zorunda kalınmasın.Oy verme işlemi de artık modern yöntemlerle olsun. Nedir o salondaki kargaşa bekleyiş havasızlıktan bunalmalar. Kongre üyesiyim ama ne arayan ne soran ne de kendini anlatan bir adaya rastlamadım şimdiye kadar.”
 
 
“KONUŞAN IŞIKLAR TRABZON’DA!” 5. SAYFADA
[PAGE]
 
KONUŞAN IŞIKLAR TRABZON’DA!
 
Daha önce ağırlıklı olarak İstanbul’da oynanan çocukların trafik eğitimine katkı noktasında oldukça önemli bir tiyatro oyunu olan “Konuşan Işıklar” adlı oyun artık Trabzon’da sahne alacak.Laz Cemal rolüyle Emret Komutanımdan tanıdığımız dizi ve sinema oyuncusu İsrafil Köse ve Zeynep Şenyiğit Konuşan Işıklar’ın kahramanı.
 
Prodüksiyonda ise  yine tandık bir yüz Emin Albayrak var.Trabzonlu sanatçı Emin Albayrak Sümelanın Şifresinde oynadığı polis karakteri ile büyük beğeni toplamıştı. Tüm anaokulu ve ilkokul öğrencilerine ücretsiz olarak bu oyun izleyebileceği “Konuşan Işıklar” adlı oyunun  sponsorluğunu ise  Ortahisar Belediyesi yapıyor.Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve Kültür Müdürü Hacı Nail Altunay’un bu anlamlı oyunda büyük emeği var.Bu arada Konuşan Işıklar ekibi yine Ortahisar Belediyesinin desteği ile köy okullarına geçen yıl  da ulaşmış ve oradaki çocuklara kalem defter diş macunu fırça dağıtmıştı.
 
Aynı uygulama bu dönemde devam edecek.Küçük yaştaki çocukların Trafik eğitimini konu alan “Işıklar Oyunu” ile birlikte çevre ve temizlik üzerine de tiyatro oyunları sahnelemek için ekip çalışma içinde.Doğrusu böylesine güzel çalışmalardan dolayı hem “Konuşan Işıklar”  ekibini hem de Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i tebrik etmek gerek.
 
 
“MHP KARADENİZ'DE SAMSUN'U TERCİH ETTİ!” 6. SAYFADA
[PAGE]
 
MHP KARADENİZ'DE SAMSUN'U TERCİH ETTİ!
 
1 Kasım seçimine 1 ay kala tüm partiler yurtiçi ve yurtdışında yoğun bir seçim kampanyasına hazırlanıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Kasım seçim gezileri kapsamında yurtdışı ziyaretler yapmayacak. Onun yerine en güvendiği isimlerden oluşan bir ekibi, 3 hafta sonunu kapsayacak üç tur halinde 6 Avrupa ülkesine gönderecek.
 
2-3-4 Ekim, 9-10-11 Ekim ve 16-17-18 Ekim günlerinde Genel Başkan Yardımcılarından Semih Yalçın Hollanda ve İsviçre’ye, Oktay Öztürk Avusturya’ya, bakanlık teklifi alınca görevini bırakan Kenan Tanrıkulu Belçika’ya, Grup Başkanvekili Oktay Vural Almanya’ya, TBMM Başkanvekili Koray Aydın da Fransa’ya gidecek. Bahçeli, sürenin sınırlı olması nedeniyle iller yerine Ankara, İstanbul, İzmir, Erzurum, Samsun ile Adana ya da Mersin’de bölge mitingleri yapacak. Kıl payı milletvekilliği kaçırılan bazı illerde de miting düzenlenecek.
 
MHP Lideri, televizyon programlarına konuk olacak ve tezlerini seçmene aktaracak. MHP yöneticilerinden edinilen bilgiye göre seçim beyannamesinde büyük değişiklik yapılmayacak. Ancak 7 Haziran sonrası gelişmeler beyannamede ve seçim propagandasında önemli yer tutacak. Bu çerçevede çözüm süreci eleştirisi, artan terör olayları ön plana çıkarılacak. MHP’nin, koalisyonun kurulmasını engelleyen taraf olarak gösterilmesine karşı, koalisyonun Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın tutumu nedeniyle kurulamadığı tezi savunulacak. MHP, “Bize koalisyon önermediler. Onların sözünü ettiği koalisyon ‘halüsinasyon’ koalisyonuydu, sanal hükümetti. Ortada bir hükümet kurma gayreti olmadı” mesajını verecek.
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.