kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

AKÇAABAT VE ORTHİSAR’A YÜKLENECEKLER! 1 Kasım seçimlerine geri sayım başladı. Siyasi partiler sahaya indi. Kurban Bayramı öncesi adaylar ve partiler yol haritalarını belirlediler. AK Parti dün yurt genelindeki tüm adaylarını kamuoyuna tanıttı. Dünkü mille

Haber61.net Ajandası...

banner197

AKÇAABAT VE ORTHİSAR’A YÜKLENECEKLER!

1 Kasım seçimlerine geri sayım başladı. Siyasi partiler sahaya indi. Kurban Bayramı öncesi adaylar ve partiler yol haritalarını belirlediler.

AK Parti dün yurt genelindeki tüm adaylarını kamuoyuna tanıttı. Dünkü milletvekili aday tanıtımında AK Parti Trabzon Milletvekilleri Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Salih Cora ve Ergin Aydın ilk kez bir fotoğraf karesi altında yer aldı.

Adaylar büyük bir heyecan yaşarken haber61.net siyaset ajandasına yaptıkları açıklamada hedefimiz 6-0 buna ulaşacak güçteyiz mesajı verdiler. 26. Dönem AK Parti Milletvekili Aday Tanıtım töreninde haber61.net siyaset ajandasına konuşan Süleyman Soylu ülkemizin huzuru ve istikrarı için çıktığımız bu yolda yine en büyük destekçimiz milletimiz olacak dedi.

Beşinci sıra adayı Salih Cora ise Trabzon’da beş değil altı sıfır için mücadele vereceklerini belirterek “Hem CHP’den hem de MHP’den ciddi oranda oy kazanacağız” dedi. Altıncı sıra adayı Ergin Aydın’da ilk kez vekil adayı olma heyecanı yaşarken “Bize güvenenlere layık olma noktasında elimizden geleni yapacağız” dedi.

AK Parti 1 Kasım seçimleri öncesi yol haritasını önemli bir seçmen potansiyeli olan Ortahisar ve Akçaabat’ta oylarını artırma noktasında belirlemiş durumda.

“MHP’DE MORALLER YERİNDE!” 2. SAYFADA

[PAGE]MHP’DE MORALLER YERİNDE!

MHP Trabzon’da dün vekil adayları basın açıklaması ile seçim startı verdi. MHP Trabzon Milletvekili adayları Koray Aydın, Yavuz Aydın, Hüseyin Örs, Hasan Suiçmez, İlyas Eroğlu ve Gülen Demir MHP Trabzon İl Binasında bir araya gelerek seçimlerde nasıl bir program uygulayacaklarını dile getirdiler.

MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli dün gerçekleşen basın toplantısı ve aday tanıtım töreni ile ilgili haber61.net siyaset ajandasın yaptığı açıklamada hedeflerinin Trabzon’da üç vekişl olduğunu belirterek “Trabzon’da ana-muhalefet partisi konumundan birinci parti konumuna geleceğiz. Kapı kapı gezerek AK Parti’nin bütün çirkin oyunlarını halka anlatacağız. Aslında konuşulacak çok şey yok.  Her şey ortada. AK Parti’nin ülkeyi ne hale getirdiği, terör, yolsuzluk ve yoksulluk belasını nasıl başımıza ördüğü hepsi ortada. Milletimiz herşeyin farkında bu hükümet artık gidici 1 Kasım son çırpınışları olacak” dedi.

MHP Trabzon 2.sıra Milletvekili adayı Yavuz Aydın’da 7 Haziran’da partisinin aldığı başarıya dikkat çekerek “Ben bir bölgenin değil Trabzon’un adayıyım. Liman bölgesinden doğu batı her yerden  gelecek oylarla MHP Trabzon’da zirveye çıkacak. Ülkeyi içinde olduğu karanlıktan çıkarmak için MHP’yi iktidar yapmak zorundayız” dedi.


“CHP HERKESİ TERS KÖŞE YAPACAK!” 3. SAYFADA

[PAGE]CHP HERKESİ TERS KÖŞE YAPACAK!

CHP Trabzon’da da seçim startı verildi. CHP Trabzon Milletvekili adayları Haluk Pekşen, Yavuz Karan ve Ahmet Kaya ve Murat Özçelik partinin en büyük kozu konumundalar.

CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun partide ise eski ve yeni isimleri bir araya getirerek 1 Kasım seçimleri öncesi birlik ve beraberliğin sağlanması noktasında uzlaşma arayışı içindeler.

CHP Trabzon Milletvekili aynı zamanda birinci sıra adayı Av. Haluk Pekşen CHP’nin Trabzon’da büyük bir sıçrama yaparak başarılı olacağını dile getirerek “7 Haziran seçimlerinde emanet oyları geri alacağız. Artık kırgınlıkları bir kenara bırakalım ve partimizin başarısı için kenetlenelim. Farklı hesapların içinde olmanın kimseye bir faydası yok. Zaman CHP’yi iktidara taşıma zamanı” dedi.

Akçaabat’ta seçim çalışmalarına başlayan ikinci sıra adayı Yavuz Karan ise “CHP’yi Trabzon’da hesaba katmayanlar fena yanılacaklar. Alacağımız sonuçlar herkesi ters-köşe yapacak. Akçaabat’ta oyların yüzde 50’sine talibiz” dedi.


 
“40 GÜN İÇİNDE AK PARTİ NE YAPMALI?” 4. SAYFADA

[PAGE]


40 GÜN İÇİNDE AK PARTİ NE YAPMALI?

Konsensus Araştırma Başkanı Murat Sarı AK Parti tek başına iktidar olur mu sorusunu cevapladı. "AK Parti son aday listesi ile 7 Haziran'daki yanlıştan döndü.

Geçtiğimiz hafta aday listeleri açıklanmadan önce yaptığımız araştırmada AK Parti’nin oy oranı %43.3 çıktı. Çıkaracağı milletvekili sayısı ise 270. AK Parti'nin 6 vekile ihtiyacı var. 2011'de %49.8 oy alan AK Parti bunu yeniden başarabilir. AK Parti en çok kaybettiği Doğu ve Güneydoğu'dan kazanabilir.

Kapı kapı dolaşıp ekonomiden bahsetmesi lazım. 7 Haziran'daki "kaynağı nerden bulacaksınız" söylemi yanlıştı. Erdoğan 7 Haziran’da meydana çıkmasaydı AK Parti’nin oyu %38’e düşerdi "Ben şu 40 günde işi gücü bırakırım insanlara Güneydoğu'da ekmek yani ekonomiyi anlatırım. Özgürlükler konusunda her şey yapıldı. Kürt diyemiyorduk. Bu günlere gelindi. AK Parti'nin "Biz size vereceğimizi verdik şimdi ekmek vereceğiz" demesi gerekiyor.

Güvenlik konusunda yapılan operasyonlarla ilgili olarak halkın rahatlatılması gerekiyor. Biz size hiçbir zarar vermek istemiyoruz demesi gerekiyor. Erdoğan'ın "insan için devlet" söylemi vardı. Tekrar bu söyleme dönülmesi gerekiyor. "Ben senin için varım" söylemini çok iyi anlatması gerekiyor.


“KÜRTLER ÖZERKLİK VEYA ÖZ YÖNETİM İSTİYOR MU?” 5. SAYFADA

[PAGE]KÜRTLER ÖZERKLİK VEYA ÖZ YÖNETİM İSTİYOR MU?

4 büyükşehir, 12 il ve 121 ilçede, bin 521 kişiye sorularak yapılan araştırmada, Kürt vatandaşların özerklik veya öz yönetim istemediği görülüyor.

Katılımcılara özerklik talebinin yanı sıra oy tercihleri de soruldu. Araştırmada yöneltilen “Yarın bir seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?” şeklindeki soruya, kararsızlar dağıldıktan sonra katılımcıların yüzde 51,8’i HDP, yüzde 26’sı AK Parti, yüzde 3,1’i CHP, 2,9’u MHP cevabını verirken yüzde 14,2’si ise oy kullanmayacağını dile getirdi.

1 Kasım seçimlerinde, 7 Haziran 2015 seçimlerinde oy verdiğiniz partiden farklı bir partiye oy vermeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna ise ankete katılanların yüzde 63,5’i “hayır, 7 Haziran’da oy verdiğim partiye oy vereceğim”, yüzde 21,5’i “evet, 7 Haziran’da oy verdiğim partiden farklı bir partiye oy vereceğim” dedi.

Bölgede son dönemde sıkça ifade edilen öz yönetim/özerklik konusunda görüşünüz nedir?” sorusuna araştırmaya katılanların yüzde 44’ü, “özerklik/öz yönetim vb. istemiyoruz”, yüzde 30’u “özerklik / özyönetim bölücülüktür”, yüzde 6’sı “özerklik / özyönetim vb. bölgede terörün bitmesi, bölgenin gelişmesi için faydalı olabilir” şeklinde cevap verirken, yüzde 20’si ise görüş bildirmek istemediğini veya kararsız olduğunu söyledi.


“EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK!” 6. SAYFADA

[PAGE]EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK!

Merkez Bankası ve TÜİK işbirliği ile hazırlanan endeks Ağustos ayında da bir önceki aya göre yüzde 3.6 gerileyerek 62.35 değerini almıştı. Endeks Eylül'de ise bir önceki aya göre yüzde 6.1 geriledi.

TÜİK verilerine göre, 2012'de güncellenmiş endeksin geri çekme yöntemi ile 2004-2011 değerlerinin mevcut endekse uyarlanmış haliyle veri Ocak 2009'da görülen 58.3 seviyesinden bu yana en düşük seviyeye geriledi. Oyak Yatırım Başekonomisti Mehmet Besimoğlu, "Tüketici güven endeksinde düşüş politik alanda tekrar seçim sürecine girilmesi ve artan terör olayları nedeniyle Eylül'de de devam etti. ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırım sürecine ilişkin endişeler ve asıl olarak küresel belirsizliklerin de etkisiyle TL'deki ciddi ve kalıcı değer kaybının yansıdığını görüyoruz. Bu ayın başında açıklanan reel efektif döviz kuru da Ağustos'ta ciddi düşüş kaydetmişti" dedi.

Türkiye'nin fiyat düzeyinin, ticaret yaptığı ülkelerin fiyat düzeylerine göre değişimini gösteren TÜFE bazlı reel efektif döviz kuru endeksi (REK), Ağustos ayında 95.09'a gerileyerek Nisan 2003'ten beri en düşük değerini aldı. 7 Haziran seçim sonuçlarının ardından AKP Meclis çoğunluğunu kaybederken, Türkiye'de 13 yılın ardından koalisyon senaryoları gündeme gelmiş, ancak görüşmelerde hükümet ortaklığı için anlaşma sağlanamamıştı.
 

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.