kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

AK PARTİ LİSTELERİNE DAMGA VURAN İSİMLER AK Parti'de 7 Haziran seçimleri listesinden 312 milletvekili yeniden aday gösterildi. AK Parti'nin son Kongre'de MKYK'dan çıkardığı Ali Babacan ve Mehmet Şimşek, listede yer aldı. Babacan, daha önce olduğu gibi Ank

Haber61.net Ajandası...

banner197

AK PARTİ LİSTELERİNE DAMGA VURAN İSİMLER

AK Parti'de 7 Haziran seçimleri listesinden 312 milletvekili yeniden aday gösterildi. AK Parti'nin son Kongre'de MKYK'dan çıkardığı Ali Babacan ve Mehmet Şimşek, listede yer aldı. Babacan, daha önce olduğu gibi Ankara'dan aday olurken, Mehmet Şimşek de AK Parti'nin Gaziantep 1. sıra adayı oldu.

Faruk Çelik ile yaşanan Urfa listesi krizi son anda çözüldü. Ali Babacan’ın tekrar aday olması ile birlikte partiden istifa ettiği ve adaylık başvurusunu geri çektiği iddia edilen Artvinli hemşerimiz Faruk Çelik Şanlıurfa 1. sıradan milletvekili adayı oldu. Eski bakanın istifa restinin ardından listeye dahil edildiği öğrenildi. Şanlıurfa listesinden 1. sıra adayı olması beklenen, eski Çalışma Bakanı ve 23. dönem Urfa Milletvekili Faruk Çelik’in, listede kendi arkasında yer alan bazı adayların yerlerinin değiştirilmesini istediği öne sürüldü..

AK Parti Listesindeki en büyük sürprizlerden biri Efkan Ala konusunda yaşandı. Eski İçişleri Bakanı 7 Haziran seçimlerinde parlamentoya Erzurum'dan girmişti. Ala, 1 Kasım seçimlerinde ise Bursa'dan aday oldu. Erzurum'a ise, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ 1. sıradan aday oldu. TBMM'ye daha önceki seçimlerde Kırıkkale ve Ankara'dan giren Beşir Atalay, 1 Kasım seçimlerinde Van'a kaydırıldı. HDP, son seçimlerde Van'dan 7 vekil çıkarmış, AKP'nin ise sadece 1 vekili çıkarılmıştı.


“CORA BEŞİNCİ SIRAYLA SON ŞANSI!” 2. SAYFADA

[PAGE]CORA BEŞİNCİ SIRAYLA SON ŞANSI!

AK Parti Trabzon sıralamasında beklendiği gibi fazla bir değişim yaşanmadı. İlk dört 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi aynen korundu. Trabzon’un mevcut dört milletvekili Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar ilk dört içinde yer alırken 7 Haziran seçimlerinde altıncı sıra adayı gösterilen Av. Salih Cora beşinci sıra adayı oldu.

Altıncı sıraya ise Trabzon Belediyesi eski belediye başkan yardımcısı Ergin Aydın getirildi. Süleyman Soylu-Muhammet Balta-Ayşe Sula Köseoğlu-Adnan Günnar-Salih Cora ve Ergin Aydın AK Parti’nin Trabzon’daki milletvekili adayları.7 Haziran seçimlerinde beşinci sıra adayı olan Prof. Dr. Nihat Tosun ise liste dışı kaldı.

Haber61.net siyaset ajandası eski sağlık bakanlığı müsteşarı Nihat Tosun’un ilk dört içinde yer almazsa yeniden aday olmayacağını daha önce dile getirmişti. Nihat Tosun “ilk dört içinde yoksam beni aday göstermeyin” talebinde bulununca genel Merkez Nihat Tosun’u Trabzon sıralamasına koymadı. AK Parti 7 Haziran seçimlerinde başta Beşikdüzü olmak üzere Liman Bölgesinde kaybettiği oyları geri kazanma noktasında aynı bölgeden iki isme(Muhammet Balta ve Salih Cora) seçimler öncesi önemli bir sorumluluk yükledi. AK Parti 2011 genel ve 2015 genel seçimlerinde 6.sıra adayı olarak şans verdiği Salih Cora’ya 1 kasım seçimleri öncesi bir şans daha tanıyarak “Çalış ,gayret göster ve beşinci sıradan meclise gel. Bu sana son şans mesajı” verdi. Cora bakalım bu şansı kullanabilecek mi?


“CHP’DE KARAN HESABI” 3. SAYFADA

[PAGE]CHP’DE KARAN HESABI

CHP Trabzon’da mevcut Milletvekili Haluk Pekşen yeniden birinci sıra adayı gösterilirken sıralamada sürpriz değişiklik yapıldı. CHP Trabzon Milletvekili aday sıralaması şu şekilde oluştu: Haluk Pekşen, Yavuz Karan,  Ahmet Kaya,  Murat Özçilingir,  Ali Türen Öztürk Cemil Boşbaş. CHP Trabzon Milletvekili aday sıralamasında en önemli değişiklik ikinci sırada yaşandı. CHP Trabzon eski İl Başkanı Yavuz Karan ikinci sıra milletvekili adayı gösterildi.

7 Haziran seçimlerinde beşinci sıra adayı olan Karan 1 Kasım seçimleri öncesi aday-adaylığı başvurusu yapmamıştı. Genel Merkez ise Karan’ı ısrarla listede görmek istediği iradesini koyunca Karan 1 Kasım seçimleri öncesi CHP Trabzon 2.sıra Milletvekili adayı oldu. Yavuz Karan ikinci sıra adaylığı noktasında haber61.net siyaset ajandasına oldukça iddialı açıklamalarda bulundu.

Karan CHP Trabzon’da büyük bir başarı yakalayacak diyerek “Üzerime düşeni sonuna kadar yerine getireceğim, ben hiçbir zaman partime sırt çevirmedim, çevirmem” dedi. CHP 7 Haziran seçimlerinde Akçaabat ve Ortahisar’da istediği oyu alamamıştı. Karan hamlesi ile bu iki yerde oyunu artırmak istiyor. Bu arada 7 Haziran’da ikinci sıra adayı gösterilen 1 Kasım seçimleri öncesi ise beşinci sıraya kaydırılan Ali Türen Öztürk sıralamadaki yerini beğenmeyince adaylıktan vazgeçti.


“MHP TRABZON’DA GÖZLER KORAY AYDIN’DA” 4. SAYFADA

[PAGE]MHP TRABZON’DA GÖZLER KORAY AYDIN’DA

MHP Trabzon Milletvekili sıralaması üç gün önce haber61.net siyaset ajandasının açıkladığı gibi oldu. MHP'nin Trabzon Listesinde ise 2 sürpriz gerçekleşti...

MHP Trabzon'da ki listesinin  7 Haziran seçimlerinde ki ilk 3 ismi aynen korunurken 5. sırada ki Hasan Suiçmez 4. sırada kaydırıldı. 7 Haziran seçimlerinde 4. sırada bulunan Hasan Akyüz ile 6. sırada bulunan Hikmet Yılmaz liste dışı kaldı. Bu isimlerin yerine ise Avukat İlyas Eroğlu ve iş kadını Gülen Demir getirildi. MHP Trabzon’da 1 Kasım seçimlerine şu sıralama ile girecek:

1-Koray Aydın, 2:Yavuz Aydın, 3:Hüseyin Örs, 4:Hasan Suiçmez, 5:İlyas Eroğlu, 6:Gülen Demir.

MHP 1 Kasım seçimleri öncesi ilk altı sıralamasına Kadın Kolları Başkanı Gülen Demir’i getirerek kadın seçmenlere mesaj verirken MHP’de bütün yük yine MHP Trabzon Milletvekili ve birinci sıra adayı Koray Aydın’ın üzerinde olacak.

MHP'nin yurt genelinde açıkladı  listesine göre, parti tarafından milletvekili adayı  gösterilenlerden 384'ü üniversite, 106'sı lise ve 13'ü ortaokul mezunu.  Genel seçimler için alanlara çıkacak ve vatandaştan oy isteyecek MHP  milletvekili adaylarının 69'u iş adamı/iş kadını, 50'si mühendis, 59'u avukat,  31'i doktor ve 22'si ise öğretim üyesi, 6'sı gazeteci.7 Haziran seçimlerinde MHP 61 kadın aday gösteren MHP, 1 Kasım  seçimlerinde 73 kadın aday ile alanlara inecek.


“CANALİOĞLU CHP DEFTERİNİ KAPATACAK MI?” 5. SAYFADA

[PAGE]CANALİOĞLU CHP DEFTERİNİ KAPATACAK MI?

CHP 1 Kasım listelerinde 7 Haziran Genel Seçimlerinde milletvekili seçilen 131 ismin 128′i yerlerini korudu. Basın İş Eski Genel Başkanı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Erdoğdu CHP’nin milletvekili listelerinde öne çıkan yeni isimler oldu.

Akkaya, İstanbul 1′inci bölge 11′inci sıradan, Erdoğdu İstanbul 3′üncü Bölge 10′uncu sıradan milletvekili adayı gösterildi. Erdoğdu’nun seçim bölgesinde kadınlar lehine bir başka değişiklik de Sibel Özdemir için gerçekleşti. 7 Haziran seçimlerinde 10′uncu sırada yer alan Sibel Özdemir kontenjan adaya ayrılan 9′uncu sıraya yükseltildi.  ‘Önce Türkiye diyen 550 aday’ olarak nitelendirilen CHP milletvekili aday listelerine ilişkin sayısal veriler ise şöyle: 425 Erkek/ 125 kadın Aday, 13 İlkokul/ 11 Ortaokul/ 79 Lise/ 447 Üniversite, 28 Genç Aday, 14 seçim bölgesinde kadın adaylar ilk sırada.

Bu arada İstanbul’dan aday gösterilmesi beklenen CHP Trabzon eski Milletvekili Volkan Canalioğlu’nun listelerde yer almaması dikkat çekti.7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi 1 kasım seçimlerinde de aday gösterilemeyen Canalioğlu’nun üzgün ve kırgın olduğu belirtildi.

 

“RİZELİ TARKAN’IN KUZENİ ADAY OLDU!” 6. SAYFADA

[PAGE]RİZELİ TARKAN’IN KUZENİ ADAY OLDU!

Ünlü sanatçı Tarkan’ın kuzeni Arif Tevetoğlu, MHP İstanbul milletvekili adayı oldu.1. Bölge 15. Sıradan aday gösterilen Tevetoğlu daha önce de MHP’den İstanbul Maltepe Belediye Başkan adayı olmuş ancak seçilememişti.

İktisat Fakültesini bitiren, Maltepe Belediyesi Meclis üyesi ve Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği Yönetim kurulu üyesi olan Rizeli hemşerimiz Tevetoğlu, sürücü kursu işletmeciliği de yapıyor.

Haberlerinizi Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.