kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

CHP’DE BÜTÜN FATURA UZUN’A HAVALE! CHP Trabzon’da 1 Kasım seçimleri öncesi nasıl bir aday tablosu ortaya çıkacağı merak konusu. Mevcut Milletvekili Haluk Pekşen, eski Milletvekili Volkan Canalioğlu ile birlikte Ali Türen Öztürk ve Ahmet Kaya aday-adaylık

Haber61.net Ajandası...

banner197

CHP’DE BÜTÜN FATURA UZUN’A HAVALE!

CHP Trabzon’da 1 Kasım seçimleri öncesi nasıl bir aday tablosu ortaya çıkacağı merak konusu. Mevcut Milletvekili Haluk Pekşen, eski Milletvekili Volkan Canalioğlu ile birlikte Ali Türen Öztürk ve Ahmet Kaya aday-adaylık başvurusu yaptı.

7 Haziran’da ilk altı aday içinde yer alan Yavuz Karan, Murat Özçilingir ve Mustafa Aydın yeniden aday olmadı. Genel Merkez yeniden aday olmayan bu isimlerin ikna edilerek seçimlere aynı kadro ile gidilmesi noktasında görüş belirtse de süreç farkı yönde gelişiyor. CHP’de yaşanan bu zor süreçte en çok bedeli ödemek zorunda kalan ve gözlerin üzerinde olan isim ise İl Başkanı Güzide Önsel Uzun.

CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun ne yaparsa yapsın kimseye yaranamıyor. “Ülkenin içinde olduğu duruma bakmayıp kim sen-ben isim üzerinden tartışa yapıp kendi egolarını tatmin etmeye çalışıyorsa hem partisine hem ülkesine ihanet ediyor” diyen Uzun “Şimdi zaman bu karanlık günlerden nasıl çıkarız, CHP’yi nasıl iktidara taşır vatandaşlarımıza umut olma zamanıdır. Hiç birimizin bunun dışına çıkmaması gerek, kim çıkarsa bilsin ki tek derdi kendi çıkarlarıdır” dedi.

 

“İTTİFAKA TRABZON CEPHESİ SICAK BAKMIYOR!” 2. SAYFADA

[PAGE]İTTİFAKA TRABZON CEPHESİ SICAK BAKMIYOR!

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 1 Kasım'da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde AK Parti ile ittifak yapacaklarına dair çıkan haberlere ilişkin, "Bu ülkenin menfaati için varız, icap ederse elimizi değil, başımızı da taşın altına koyarız ama hiç kimseye koltuk değneği olmayız" dedi.

Saadet Partisi AK Parti ile ittifak noktasında 20 vekil talep etti. Trabzon teşkilatları ise AK Parti ile ittifak kurarak seçimlere girmeye sıcak bakmıyor. Saadet Partisi Trabzon İl ve ilçe teşkilatları bu konudaki net görüşlerini Genel Başkan Mustafa Kamalak ve Genel Merkezle paylaştı.


“ORTAHİSAR’A İKİ YENİ ESER” 3. SAYFADA

[PAGE]ORTAHİSAR’A İKİ YENİ ESER

Trabzon’un tarihi dokusu yeniden canlanıyor. Ortahisar’da Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Genel müdürlüğünce yürütülen restorasyon ve teşhir tanzim işi bitince Trabzon yeni bir kültür kurumu daha kazanacak.

Edebiyat Müzesi için çalışmalar en kısa zamanda tamamlanacak. Çalışmalar hakkında bilgi veren İl Kültür Turizm İl Müdürü İsmail Kansız “Yine Kanuni evi diye bilinen tarihi mekan da Fatih’in, Yavuz'un, Kanuni nin Trabzon’la olan fetih, Valilik ve Kanuni’nin doğup büyümesi ile eğitiminin aldığı kent olması nedeniyle hatıraları ve tarihi kimliklerini anlatıp tanıtıcı aktif bir müze yaklaşımı içinde yeniden düzenlenmekte” şeklinde konuştu.
 


“GÜMÜŞ’ÜN KONGRE YORUMU!” 4. SAYFADA

[PAGE]GÜMÜŞ’ÜN KONGRE YORUMU!

Önceki gün gerçekleşen AK Parti beşinci Olağan Kongresine Trabzon delegesi olarak katılan eski AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanı Havva Gümüş kongreyi değerlendi.

Aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olan Gümüş “Kongrenin AK Parti’nin 1 Kasım hedefine ulaşması noktasında çok olumlu geçtiğini belirterek “Kongremiz ülkemizin birlik ve beraberliği için tek yürek tek ses anlamını taşımaktaydı. Çünkü AK Parti’ye gönül verenlerin en büyük sevdası da budur. Bizler için vatan sevgisi her şeyin önünde gelir” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin başarısı için üzerine düşen her şeyi yapmaya hazır olduğunu da belirten Havva Gümüş “Kadınlarımız bu acılı günlerde daha önde olmalı, daha çok çalışmalı ve kardeşlik için daha çok mücadele vermeli. Bu güzel ülkeyi asla böldürmeyeceğiz, teröre asla geçit vermeyeceğiz” dedi.


“KIRAT YENİDEN ŞAHLANACAK!” 5. SAYFADA

[PAGE]


KIRAT YENİDEN ŞAHLANACAK!

Siyaset sahnesine Demokrat Parti’nin devamı olarak çıkan Adalet Partisi kuruluş dilekçesini önümüzdeki hafta, Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilişlerinin 54. yıldönümünde, 17 Eylül tarihinde İçişleri Bakanlığı’na verecek.

Parti’nin Demirkırat ambleminden önce kullandığı ilk amblemi, Kitap ve güneş de yeni kurulan partinin amblemi olacak. Partinin kuruluşuyla ilgili duyuru dün Eyüp’te bir düğün salonunda yapılan toplantıyla yapıldı.

Süleyman Demirel’in posterleri ve ’"Yağmur yağarken ’Ben ıslanmam diyemezsiniz’" sözünün yer aldığı pankartın önünde konuşan Adalet Partisi Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, "Allah nasip ederse kırat yeniden şahlanacak. Bu misyon Türkiye’yi tekrar ayağa kaldıracaktır. Dilekçemizi önümüzde hafta İçişleri Bakanlığına vererek AP’yi düştüğü yerden kaldırıyoruz" dedi. Adalet Partisi’nin Trabzon’da da çok önemli isimlere teklif götürdüğü bu isimlerin bazıları bu teklifi kabul ettiği belirtildi.


“AK PARTİ YOLUNA YENİ İSİMLERLE DEVAM EDECEK!” 6. SAYFADA

[PAGE]AK PARTİ YOLUNA YENİ İSİMLERLE DEVAM EDECEK!

AK Parti kongresinde, parti yönetiminin en yetkili organı olan Merkez Karar ve Yürütme Kurulu’nda büyük oranda değişiklik oldu. 50 kişilik MKYK’ya 31 yeni isim girdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak ile danışmanları Burhan Kuzu ve Binali Yıldırım da MKYK’de yer aldılar. Kongre öncesinde eski Ulaştırma Bakanı olan Yıldırım’ın, Ahmet Davutoğlu’na karşı liste çıkaracağı iddia edilmişti. Erdoğan’ın danışman kadrosundan eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ MKYK’daki yerini koruyan 19 isim arasında yer alırken, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile eski İçişleri Bakanı Efkan Ala yeni isimlerden oldu.

Daha önce partide çeşitli görevlerde yer alan ve dün AK Parti MKYK’sına giren 31 kişi şunlar oldu: Ali Aydınlıoğlu, Alev Dedegil, Ayhan Sefer Üstün, Ayşenur Bahçekapılı, Aziz Babuşcu, Berat Albayrak, Binali Yıldırım, Burhan Kuzu, Cemil Çiçek, Efkan Ala, Faruk Çelik, Fatih Şahin, Fatma Betül Sayan Kaya, Galip Ensarioğlu, Mehdi Eker, Mehmet Babaoğlu, Mehmet Doğan Kubat, Mehmet Erdem, Mehmet Özhaseki, Metin Doğan, Mustafa Ataş, Naci Ağbal, Nurettin Canikli, Ravza Kavakçı Kan, Recep Akdağ, Selçuk Özdağ, Selçuk Öztürk, Vedat Demiröz, Yalçın Akdoğan, Yaşar Karayel, Zeki Aygün. AK Parti MKYK’da görevine devam edecek isimler ise şunları oldu: Abdülhamit Gül, Asuman Erdoğan, Bekir Bozdağ, Bülent Gedikli, Çiğdem Karaaslan, Edibe Sözen, Hamza Dağ, Hayati Yazıcı, Mehmet Ali Şahin, Mehmet Müezzinoğlu, Mehmet Muş, Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Şentop, Nihat Zeybekçi, Nükhet Hotar, Numan Kurtulmuş, Ömer Çelik, Öznur Çalık, Süleyman Soylu.


“MEB’DE YİNE SKANDAL KARAR!” 7. SAYFADA

[PAGE]MEB’DE YİNE SKANDAL KARAR!

Yaptığı sınavlardaki skandallarla gündeme gelen Milli Eğitim Bakanlığı’nda, şimdi de “sınıfta kalan öğrenci skandalı” patlak verdi.

Binlerce ilkokul öğrencisinin sınıflarını geçmesi gerekirken, ihmal sonucu sınıfta bırakıldıkları ortaya çıktı. MEB de, valiliklere gönderdiği bir yazıyla skandalı itiraf etti ve “Ekranların kontrol edilmemesi, tüm derslerden not girişi yapılmaması, yöneticilerin görevlerini tam ve zamanında yapmamaları neticesinde öğrenciler sınıflarını geçemeyerek mağdur olmuşlardır” dedi.

Bu şekilde 20 bin öğrencinin mağdur edildiği belirtilirken, bu öğrencilerin sessiz sedasız “TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) Sistemi’yle sınıflarının geçirilmesi talimatı verildi. Skandalda geri dönüşü olmayan bir hataya da imza atıldığı öğrenildi. Öğrencilerin sınav sonuçları, hata fark edilmeden önce internet üzerinden ilan edildi. Skandalın kamuoyuna yansımasını istemeyen Bakanlık yetkilileri acil bir toplantı yaptı.

Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık ile Bilgi İşlem Daire Başkanı Bilal Tırnakçı’nın katıldığı belirtilen toplantıda çözüm olarak, sınıfını geçemeyen öğrencilerin TEOG üzerinden geçirilmesi kararı alındı. Alınan karar doğrultusunda taşra teşkilatlarına yazı gönderildi.
 

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.