kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

TRABZONSPOR BAŞKANLIĞINA ADAYDIM AMA! Trabzonspor eski yöneticilerinden Emin Kahraman, Zeyyat Kafkas ve Ahmet Uğur Zihni ile birlikte ortağı olduğu La Mess cafe-restoranda önceki gün akşam Kuyumcu esnafını ağırladı. Yemekli organizasyona Kuyumcular Odası

Haber61.net Ajandası...

banner197

TRABZONSPOR BAŞKANLIĞINA ADAYDIM AMA!

Trabzonspor eski yöneticilerinden Emin Kahraman, Zeyyat Kafkas ve Ahmet Uğur Zihni ile birlikte ortağı olduğu La Mess cafe-restoranda önceki gün akşam Kuyumcu esnafını ağırladı.

Yemekli organizasyona Kuyumcular Odası Trabzon Başkanı Ali Yazıcı ile birlikte oda üyeleri Cemal Burgucu, Hasan Yılmaz, İsmail Sarı, Ömer Kahraman, Musa Pervanoğlu, Cevat Kara, Hakkı Abanozoğlu, Tansel Doksanbir, Kadir Kaynar, Selim Turan, Metin Önal, Coşkun Anahar, Recep Topsakal ve Mehmet Bayraktar katıldı.

Uzun bir aradan sonra meslektaşları bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirten Kahraman, Kuyumcu esnafının Trabzon’un gelişiminde, büyümesinde ve günlük yaşamında önemli bir misyona sahip olduğunu belirterek “Ali başkanımızın ve odamızın çok güzel gayretleri var. Dayanışma ve birliktelik sağladıktan sonra kuyumcu esnafı bu şehrin markasına çok daha anlamlı katkılar sağlamaya devam edecektir” dedi.

Yazıcı’da Emin Kahraman’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek ”Trabzon’a yaraşır güzellikler sunmak biz Kuyumcuların misyonudur. Bizler bu şehrin kalkınmasında yaşanacak bir kent hüviyetinde olması için fikirlerimizi ve projelerimizi anlatmaktan ve söylemekten geri durmayacağız. Özellikle Trabzonspor konusunda hassasiyetimizi her zaman muhafaza edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bir süre önce Trabzonspor başkanlığına aday olacağını kamuoyuna açıklayan eski TS yöneticisi Emin Kahraman bugün gelinen noktada ise aynı heyecanı duymadığını belirterek şunları söyledi:”Yüzde-yüz vazgeçtim diyemem ama Trabzonspor’un bugün içine düştüğü mali tablo bizi yüz kat daha derin düşünmeye sevk ediyor. Borç batağına saplanmış, gelirleri tükenmiş, her açıdan önü tıkanmış bir kulübü ayağa kaldırmak için ekonomisi sağlam güçlü bir ekiple suyun başına gelmeniz gerek. Trabzonspor’un içine düştüğü durum vahim.  Umarım bu kötü tabloyu düzeltecek kulübü her açıdan ayağa kaldıracak bir ekip başa gelir. Ben bu saatten sonra hiçbir adayın listesinde olmam, eğer olursam bu kulübün başkanı olurum."

Emin Kahraman’ın belli ki kafası karışık, nakit paraya sahip olacak bir yönetici kadrosu kurma peşinde. Seçilirsem kaynak noktasında bahane öne sürmek istemem mantığı ile hareket ediyor. Bu arada Kahraman’ın ortağı olduğu Şana’da Adliye Sarayının karşısındaki La Mess oldukça keyifli bir mekan. Trabzon gündemi burada masaya yatırılıyor.


“KUYUMCULAR AYAĞA KALKITI!” 2. SAYFADA

[PAGE]
 

KUYUMCULAR AYAĞA KALKITI!

Trabzon’da iş-siyaset ve spora yön veren esnaf camiasın vitrini olan Kuyumcular şehrin gündemine damgasını vuracak projeler geliştirmeye devam ediyor.

Başkanlığa geldikten sonra kuyumcular esnafına yeni bir heyecan ve renk katan Trabzon Kuyumcular Odası Başkanı Ali Yazıcı bu anlamda takdir topluyor. Kuyumcu esnafı yakın bir zamanda Federasyon kurma girişiminde bulunacak. Doğu Karadeniz Kuyumcular Federasyonu için hazırlıklar son aşamada.

Kuyumculuk mesleğinin daha saygın, daha itibarlı ve güvence altına alınması noktasında Trabzon Kuyumcular Odası çalışmalarını sürdürüyor. Ünü ülke sınırlarını aşan Trabzon hasır bileziğin patentinin korunması, taklit edilmemesi ve piyasada spekülasyona uğramaması noktasında odanın yargı alanındaki mücadelesi de son aşamaya geldi. Başkan Yazıcı ve ekibi her anlamda mesleklerine sahip çıkıyor, birlik ve beraberlik içinde oluyor.

Bu arada Kuyumcu esnafı önümüzdeki süreçte ise hem siyaset hem de sporda kendini gösterecek. Bunun da altını çizelim. Nasıl mı? Şu sıralar sık-sık bir araya gelen kuyumcu esnafı bu anlamda çalışmalarda yapıyor. Trabzon siyasetinde ve Trabzonspor’da kuyumcu esnafından yeni yüzler yakın zamanda gündeme gelecek bekleyip izleyelim Atölye ve işletmelerle birlikte Trabzon’da 276 kuyumcu var.

Kuyumcular Trabzon’un renkli simalarını geçmişte ve günümüzde Trabzon’un vitrinine taşımayı başarmıştı. Rahmetli Mustafa Cumur kuyumcu esnaflığından siyasete giriş yaparak milletvekili seçilmiş Trabzon’a önemli hizmetler ve katkılar sağlamıştı. Aynı şekilde Nevzat Şakar,  Emin Kahraman ve Tayfun Sezer gibi isimlerde çalışmalarıyla Trabzonspor’a damgasını vurmuş kuyumcu esnaflarından.


“PEKİ BUNDAN SONRA SİYASETTE NE OLACAK?” 3. SAYFADA

[PAGE]
 

PEKİ BUNDAN SONRA SİYASETTE NE OLACAK?

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “tek ihtimal olarak” erken seçimin öne çıktığı açıklama sonrası gözler Meclise çevrildi. AK Parti’nin Meclisi Olağanüstü Toplantıya çağırması bekleniyor.

Genel Kurulda yapılacak görüşmeler sonrası ise “seçim” kararının çıkması bekleniyor. Partilerin bundan sonra alacağı pozisyon ise dört başlık altında şu şekilde oluşabilir.

Birinci seçenek:”23 Ağustos’a kadar görevi iade etmeyip erken seçim için hazırlıkları başlatan Başbakan Davutoğlu’nun aklımda 9 seçenek vardı,4 kaldı sözleriyle ifade ettiği seçeneklerden ilki, koalisyon için MHP nezdinde girişimde bulunmak. Bahçeli’nin tutumuna göre Davutoğlu CHP olmadı, sizinle kuralım olacak teklifini sunacak.

İkinci seçenek: “MHP çözüm sürecinden vazgeçilmesi 17-25 yolsuzluk iddialarının araştırılması, Anayasa’nın ilk dört maddesinde taviz verilmemesi yönünde öne sürdüğü koşullarında ısrar eder, AK Parti bunları kabul etmezse seçim hükümeti kuralım önerisi gündeme gelecek.

Üçüncü seçenek: “MHP, bu öneriye de destek vermezse AK Parti’nin seçim koşuluyla azınlık hükümeti kurma formülü gündeme gelecek.

Dördüncü seçenek:  “Meclis’in kendi işini görmesi, erken seçim kararı alınması ve mevcut hükümetle seçime gidilmesi son seçenek olarak anılıyor


“AK PARTİ CHP İLE NEDEN ANLAŞAMADI?” 4. SAYFADA

[PAGE]
 

AK PARTİ CHP İLE NEDEN ANLAŞAMADI?

CHP ile koalisyon konusunda uzlaşamayan AK Parti’de hükümet ortaklığına dört ana neden engel olduğu tespiti yapıldı. AK Partiye göre dört nedenden dolayı ile CHP ile olmadı. Peki neydi o nedenler: AK Parti kaynaklarına göre CHP 4 yıllık geniş tabanlı hükümet önerisinden hiçbir şekilde geri adım atmadı.

AK Parti’nin bir yılın altında kısa süreli hükümet önerisi CHP tarafından olumlu bulunmadı. Koalisyonun gerçekleşmemesinde ikinci neden ise dış politikada ciddi ayrışmalar yaşandı. Özellikle Ortadoğu temelli, Suriye ve Mısır politikalarındaki farklı bakış açıları gösterildi.

Bu konularda derin ayrışmaların aşılmasının mümkün olmadığı ifade edildi. Kaynaklar, koalisyonun önündeki üçüncü ana engel olarak, eğitim konusunda CHP’nin önerdiği 1+8+4 modelini gösterdi. CHP’nin bu önerisinin seçim beyannamesinde yer aldığını ve görüşmeler esnasında beyannamedeki bu vaatten geri adım atılmadığını dile getiren kaynaklar, bu vaadin imamhatiplerin orta kısmının kapatılmasına yol açacağına bu nedenle kabul edilemez olduğunu kaydettiler.

Kaynaklar AK Parti’nin “Milli İradenin yönetildiği yer TBMM’dir. Devletin politik önceliklerinin milli iradeye göre belirlenmesi görüşünü dile getirdiği buna karşın CHP’nin politikalarının belirlenmesinin ardındaki kurumların piyasaya dinamiklerini önleyen çerçevede karar alınması yönünde bir yaklaşımı gündeme getirdiği, bunun da koalisyonun önünde engel oluşturduğu vurgulandı.


“MEMUR VE HÜKÜMET KOALİSYON KURABİLECEK Mİ?” 5. SAYFADA

[PAGE]
 

MEMUR VE HÜKÜMET KOALİSYON KURABİLECEK Mİ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, günlerdir devam eden zam pazarlığında son teklifini sundu. Hükümet 2016'da yüzde 4+4, 2017'de yüzde 3+3 olarak zam teklifi yaptı.

Görüşmelerde yetkili konfederasyon Memur-Sen'in taleplerinin gövdesini, yüzdelik zam, taban aylığa zam, refah payı ve enflasyon farkı oluşturacak. Memur-Sen, görüşmelerde memur maaşlarına 2016'nın ilk ve ikinci 6 ayı için yüzde 8'er olmak üzere toplam yüzde 16, 2017'nin ilk ve ikinci 6 ayı için yüzde 7'şer olmak üzere toplam yüzde 14 zam teklifi sundu.

Türkiye Kamu-Sen ise 2014 ve 2015 yıllarını kapsayan toplu sözleşme nedeniyle memurların 2 bin lira kayıp yaşadığını belirterek, bu zararın karşılanması için telafi zammı talep etti. Gelecek yıl toplam maaş artış talebi, telafi zammı, büyüme ve refah payı dahil yüzde 22 ve taban aylığa seyyanen net 100 lira olan Türkiye Kamu-Sen, 2017'de ise toplam yüzde 20 ve taban aylığa seyyanen net 150 lira zam istedi.

KESK, diğer konfederasyonlardan farklı olarak toplu sözleşme görüşmelerinin eylül ya da ekime ertelenmesi talebinde bulunuyor. Bugün bir memurun en düşük, maaş artı ek ödeme olarak toplam 2 bin 323 lira aldığına dikkati çeken KESK temsilcileri, bu rakamın yüzde 25'lik artışa denk gelen 2 bin 900 liraya yükseltilmesini istedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.