kebir

Haber61.net Ajandası...

TRABZON GURBETÇLERİ BEKLİYOR!Bayram tatilinin yaklaşması ile birlikte on binlerce kişi otobüs firmalarına akın etti. Bayram tatilini yıllık izinle birleştirenlerin yol açtığı yoğunlukla birçok bölgeye biletler şimdiden tükendi.Trabzon terminalinde de aşır

Haber61.net Ajandası...

TRABZON GURBETÇLERİ BEKLİYOR!

Bayram tatilinin yaklaşması ile birlikte on binlerce kişi otobüs firmalarına akın etti. Bayram tatilini yıllık izinle birleştirenlerin yol açtığı yoğunlukla birçok bölgeye biletler şimdiden tükendi.

Trabzon terminalinde de aşırı yoğunluk ve izdiham var. Bu dönemde 7 milyon kişi otobüsle seyahat edecek. Gurbetçilerde bayram ve yıllık izin dolayısı ile Türkiye’ye gelmeye başladı. Kapıkule ve İpsala Gümrüklerinden Türkiye’ye giriş yapanların sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 oranında arttı. Son iki günde 40 bin kişinin giriş yaptığı belirtiliyor.

Havalarında beklenen oranda gitmemesi ve Ramazan ayı ile birlikte turistik merkezlerde büyük hayal kırıklığı yaşayan Trabzon’da gelecek gurbetçilerle piyasanın hareketlenmesini bekliyor. Esnafta dört gözle gurbetçilerin şehre gelerek Trabzon ekonomisine canlılık getirmesini bekliyor.

 

“AK PARTİ TRABZON’DA YENİ DÖNEM!” 2. SAYFADA

[PAGE]

AK PARTİ TRABZON’DA YENİ DÖNEM!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Trabzon’da 14 Temmuz Salı günü katılacağı iftar öncesi hazırlıklarını sürdüren AK Parti Trabzon teşkilatlarında şu sıralar gündem olası bir erken seçim kararında mevcut tablonun değişip-değişmeyeceği noktasında.

Mevcut tablodan kasıt seçimlere aynı teşkilatlarla ve aynı milletvekili adayları ile mi yoksa farklı bir anlayışla mı çıkılacağı noktasında. AK Parti Trabzon’da oy kaybetmesine rağmen Milletvekili sayısını korumuş sadece Beşikdüzü İlçesinde seçimleri geride tamamlamıştı.

CHP ve MHP’nin ikişer milletvekili hedefinin önüne geçen dört vekille 2011 seçimlerindeki gücünü koruyan AK Parti’nin Trabzon’da mevcut milletvekili aday kadrosu ile seçimlere girmesi bekleniyor. Fakat bazı partililer ise 7 Haziran genel seçimlerinde başarılı olunmadığı noktasında görüş belirterek olası bir erken seçimde adayların belirlenmesi noktasında değişim istiyor.

Değişim isteğinin parti tabanında çok karşılığı yok. AK Parti Trabzon’da güç kaybetmemesi için eski ve yenileri daha iyi harmanlaması gerektiğini belirten bir diğer kesim ise “AK Partinin Trabzon’da yeni bir sayfa açması için parti içinde kimin ne kadar samimi ve gayretli” olduğunun ortaya çıkması noktasında ciddi bir durum değerlendirilmesi yapılmasını istiyor.AK Parti Trabzon teşkilatlarında 7 Haziran sonrası durum tespitinin yapıldığı ankette oldukça ilginç sonuçlar çıktığını da hatırlatmakta fayda var.


“CHP AK PARTİ’Yİ İSTİYOR MU?” 3. SAYFADA

[PAGE]

CHP AK PARTİ’Yİ İSTİYOR MU?

Koalisyon ihtimallerini değerlendiren CHP, teşkilat üyelerine yönelik anketle "AK Parti ile yapılabilecek bir koalisyona" ilişkin tabanın düşüncelerini alıyor. İl ve ilçe örgütleriyle istişare toplantılarını sürdüren CHP, anketle de "koalisyon görüşmelerinde partinin nasıl bir yol haritası izlemesi gerektiğini" örgütüne sorarken anketteki "CHP'nin AKP ile koalisyon hükümetinde yer almasını ister misiniz?" sorusu dikkat çekiyor.

Peki bu sorunun Trabzon cephesinden karşılığı nasıl cevap bulur. CHP Trabzon teşkilatlarına üye partililer genel anlamda kesin ifadeler kullanmaktan kaçsa da koalisyon noktasında ibrenin AK Parti’ye dönük olduğunun gerçeği ile “Başka çaremiz yok,erken seçim bize çok şey kazandırmaz” görüşünde birleşiyorlar.

MHP’nin tavrı yüzünden muhalefetin bir araya gelerek hükümet kurma girişimin bu saten sonra imkansız olduğunu belirten CHP Trabzon Örgütünden önemli bir isim haber61.net siyaset ajandasına yaptığı değerlendirmede “Ülkenin geleceği ve hükümetsiz kalmama adına atılacak en doğru adımın AK Parti-CHP koalisyonu olduğunu düşünüyorum.

Vatandaşın genel seçimde bize verdiği görevi iyi okuyup anlamamız gerek” dedi. CHP'nin 7 Haziran seçimlerinde aldığı sonucun değerlendirilmesi istenen ankette, milletvekillerinin ön seçimle belirlenmesi ile il ve ilçe başkanlıklarının çalışmalarına ilişkin sorular da bulunuyor


“ERKEN SEÇİM HANGİ PARTİYE YARAR?” 4. SAYFADA

[PAGE]

ERKEN SEÇİM HANGİ PARTİYE YARAR?

AK Parti'nin 7 Haziran'da kaybettiği oyları erken seçimde geri alacağını söyleyen ORC Araştırma Şirketi Genel Müdürü Mehmet Murat Pösteki, AK Parti'nin yeniden tek başına iktidar olabileceğini belirterek. “Suriye politikası ya da iç sorunlar geçici bir hükümetle seçime girecek olan AK Parti için faydalı olmayacağı düşünülüyor.

Ancak tabloya baktığımızda bana göre, AK Parti erken seçimlerde oylarını arttıracak. Aynı zamanda tek başına tekrar iktidarlığı yakalaması da ihtimal dâhilinde görülüyor. AK Parti’nin oylarını düşeceğimi fikrine katılmıyorum. Çünkü sahada şu an yapmış olduğumuz bir anket var.

Bu ankette böyle bir ihtimali doğrulamıyor. AK Parti aksine giderek kaybettiği oyları geri almakta. Olası bir erken seçimde AK Parti ve HDP oylarında bir hareketlilik yaşanacaktır. Bu durum AK Parti'nin lehine olacaktır. Bunun yanı sıra CHP ve MHP'nin oylarında büyük bir değişim olması olasılıklar arasında daha az bir ihtimal taşıyor”


“HALAÇOĞLU’NA TEPKİLER BÜYÜK!” 5. SAYFADA

[PAGE]

HALAÇOĞLU’NA TEPKİLER BÜYÜK!

MHP İstanbul Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'nun "Eğer Deniz Baykal'ı destekleseydik, bize "dinsiz bir partiyi desteklediniz" diye yükleneceklerdi sözlerine tepki tepkiler devam ediyor.

Üstelik bu sözlere sadece CHP cephesinden değil AK Parti cephesinden de tepki var. AK Parti’nin önemli isimlerinden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç "Allah aklımıza zarar vermesin. Halaçoğlu, böyle bir cümleyi nasıl ağzından kaçırabilir" şeklinde tepkisini dile getirmişti.

CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun haber61.siyaset ajandasın yaptığı açıklamada Halaçoğlu’nun bu sözleri üzerine yorum yapmayı bile elzem olarak gördüğünü belirterek “Şu mübarek güzel ayda söylenecekler sözler mi bunlar. Yazıklar olsun diyorum, çıkıp sadece CHP’den Türk toplumundan özür dilemesi gerek” dedi.

MHP Trabzon teşkilatlarından Azmi Kuvvetli’de Halaçoğlu’na tepki gösteren isimlerden. Halaçoğlu tepkisini şu şekilde dile getirdi:” MHP olarak Din üzerinden siyaset yapanlar haklı olarak eleştiriyorduk. MHP kuruluş felsefesi; İslam ahlak ve fazilet diyen imanlı ve inançlı bir neslin yetişmesini hedefleyen bir partidir.

Ama dini hiç bir zaman siyasete alet etmedi. Din, saâdet-i ebediyyeye ya'nî sonsuz saadete, huzura götürmek için Allahü teâlâ tarafından peygamberleri vasıtasıyla gösterilen yol demektir.yani siyaset üstü ALLAH ile kulu arasında olan bir olgu olup,kulun dünyevi ve uhrevi hayatını dine uygun tanzim etmesi ve kendi geleceği ile ilgilidir.Partilerin dinsizliği tamamen saçma bir tanımlamadır. insanlar inançlı veya dinsiz olur.


“TRABZON TANITIM GÜNLERİ NE ZAMAN?” 6. SAYFADA

[PAGE]

TRABZON TANITIM GÜNLERİ NE ZAMAN?

Trabzon Dernekler Federasyon Başkan Vekili Hüseyin Ayaz “22-25 Ekim  2015 tarihlerinde Trabzon’un Fethinin 554. yıldönümü kutlamaları ve Trabzon Tanıtım Günleri Adı altında yine Feshane’de buluşacağız” diyerek diğer ilerde yapılacak Trabzon Tanıtım Günleri ile ilgili şu bilgiyi verdi:

“19-22 Kasım 2015 de bu günleri Antalya’ya taşıyoruz. 18-22 Şubat 2016 da ise Bursa’da, 24-26 Şubat 2016'da da yeniden İstanbul’da olacağız. İstanbul’da yaptığımız bu etkinlikleri kurumumuza üye olan veya olmayan 250 Trabzon il, ilçe ve mahalle derneğimizle birlikte yaparken, İstanbul dışındaki büyük şehirlerimizde yapacağımız  etkinlikleri o ilin Trabzon dernekleriyle birlikte ortak organize ediyoruz.

Trabzon’umuzu ülkemizin değişik şehirlerinde temsil etmeye ve tanıtmaya çalışan bu Sivil Toplum Kuruluşlarımıza maddi ve manevi anlamda katkı sağlamaya çalışacağız. Bu arada Kahramanmaraş’ta iki etkinliğimiz olacak. Birincisi, TDF Gençlik Kollarından  61 Trabzonlu gencimizi kardeş şehrimiz  Kahramanmaraş'ı yakından tanımak, kültürlerimizi buluşturmak ve var olan bağlarımızı daha da pekiştirmek amacıyla Kahramanmaraş’a götürüyoruz.

Maraş’taki üst düzey bürokratlar,kanaat önderleri ve yöre halkı ile birlikte ,beraberimizde getireceğimiz sanatçılarımızla kardeşlik etkinliği yapacağız..Yine kardeş şehrimizde Trabzon Tanıtım Günleri  etkinliği de planlıyoruz.”
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.