kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

ASIM AYKAN’DAN “GÜL”  MESAJI!11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 12 yıllık danışmanı Ahmet Sever’in yazdığı “Abdullah Gül ile 12 yıl” adlı kitap siyaset gündemine bomba gibi düştü. Kitapla ilgili birçok olumlu-olumsuz görüş var. Yazılı görsel ve sosyal medya

Haber61.net Ajandası...

banner197

ASIM AYKAN’DAN “GÜL”  MESAJI!

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 12 yıllık danışmanı Ahmet Sever’in yazdığı “Abdullah Gül ile 12 yıl” adlı kitap siyaset gündemine bomba gibi düştü. Kitapla ilgili birçok olumlu-olumsuz görüş var. Yazılı görsel ve sosyal medyanın bir numaralı gündemi haline gelen kitapla ilgili eski AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Aykan sosyal medyadan çarpıcı bir yorum paylaştı. Aykan’ın paylaşımı şu şekilde: Doğan medya gurubu Abdullah beye sarılmış. Geçmişte yaptıklarını unutarak.

İnsanlarda ve kurumlarda omurga kalmamış. Menfaatleri için her yola başvuruyorlar.
Hedef Cumhurbaşkanı. Bütün yollar mubah. Asıl kaybeden ülke ve Millet. Büyük fotoğraf önemli. Yılların kazanımları var. Etrafımız ateş çemberi. Mazlumların gözü ve gönlü bizde.

Bu oyunu Abdullah bey bozmalı. Kimse tarihe hesap veremez. Haklı haksız zamanı değil. Birlik ve dayanışma zamanı”


“TRABZON’DA O MÜDÜRLER GERİ DÖNÜYOR!” 2. SAYFADA

[PAGE]

TRABZON’DA O MÜDÜRLER GERİ DÖNÜYOR!

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun Türkiye genelinde dört yılını dolduran okul müdürlerine yönelik değerlendirmenin iptaline karar vermesi, koltuğu kaybeden müdürlere geri dönüş yolunu açtı.

Okul müdürlerine yönelik değerlendirmenin objektif yapılmadığı ve 6 aydan az bir süre görev yapan İl Milli Eğitim ve Şube Müdürlerinin verdiği puanların kıstas alınmayacağını belirleyen Danıştay, müdürlerin okullarına geri dönmelerine karar verdi.

Ancak görevden alınan müdürlerin yerine atamaların yapılmış olması ve yeni müdürlerin tercihleriyle müdür yardımcıların da değiştirilmesi kararda etkili oldu.Trabzon’da yaklaşık 250 müdürün bu şekilde görevlerine geri dönmesi söz konusu.Önümüzdeki eğitim dönemi başlayıncaya kadar sıkıntının çözülmesi hedeflenirken,Milli Eğitim Bakanlığının her ilde atamaların yeniden görüşülmesi ve izlenecek yolun belirlenmesi için komisyon kurmaya hazırlandığı öğrenildi.


“TRABZON’DA VATANDAŞ NELERE İSYAN EDİYOR?” 3. SAYFADA

[PAGE]

TRABZON’DA VATANDAŞ NELERE İSYAN EDİYOR?

Bu köşemizde zaman-zaman sizlerden gelen mesajları paylaşmaya devam ediyoruz.

İşte vatandaşın gözüyle Trabzon’da yaşanan sorunlar ve talepler: Hadiye Kazmaz: ”Aydınlıkevler İlköğretim Okulu’nun mevcut yerinden taşınması  bizi son derece üzmüştür.Mahalle halkının bu konuda hiçbir görüşü alınmamıştır. Yazıklar olsun, biz aileler mağdur olduk”

Ferhat Topal:”Trabzon’da mahalle muhtarları seçimden seçime siyaset peşinde. Muhtarlar sanki partilerin mahalle başkanları olmuş. Allah aşkına bu düzene kim son verecek, mahallesini düşünen vicdan ve cüzdan arasında sıkışmayan muhtar istiyoruz”

Barış Akyüz: “Trabzon sahilinde spor yapacak aletlerin çoğalmasını istiyoruz. Bu arada yaz tatili nedeniyle okul bahçeleri ve spor salonları kapalı. Gençler nerede spor yapacak merak ediyorum”

Filiz Karahan: ”Parkları ne olur insan gibi kullanalım,akşamdan sabaha kadar çekirdek yeniyor kabuklar gelişi güzel atılıyor. O çekirdeği yiyenler, ortalığı çöp yığını haline getirenler ertesi gün çocuklarını aynı parka yolluyor. Gençlik zaten bunalımda onları saymıyorum bile”


“AK PARTİ KILPAYI KAÇIRMIŞ!” 4. SAYFADA

[PAGE]

AK PARTİ KILPAYI KAÇIRMIŞ!

7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin İstanbul ve Ankara dahil 15 ilde kıl-payı 18 milletvekilliğini kaçırdığı ortaya çıktı.  AK Parti'ye tek başına iktidarı kaybettiren oy sayısı Türkiye genelinde 90 bin 340 adet. 

İşte o iller ve AK Parti'nin hangi partiye vekil kaptırdığının detayları: "Ankara 2. Bölge'de 10 bin 207 oyla CHP'ye, Aydın'da 1.859 oyla CHP'ye, Balıkesir'de 2 bin 128 oyla MHP'ye, Burdur'da 2 bin 421 oyla MHP'ye, Denizli'de 10 bin 937 oyla CHP'ye, Diyarbakır'da 8 bin 044 oyla HDP'ye, Erzincan'da 815 oyla CHP'ye, Gümüşhane'de 1.916 oyla MHP'ye, İstanbul 1. Bölge'de 5 bin 363 oyla CHP'ye, İstanbul 2. Bölge'de 3 bin 203 oyla CHP'ye, İstanbul 3. Bölge'de 8 bin 092 oyla HDP'ye, Kayseri'de 3 bin 258 oyla MHP'ye, Kahramanmaraş'ta 6 bin 584 oyla MHP'ye, Kastamonu'da 5 bin 883 oyla MHP'ye, Ordu'da 3 bin 484 oyla CHP'ye, Sivas'ta 1.995 oyla CHP'ye, Van'da 5 bin 249 oyla HDP'ye birer milletvekili kaybedilmiş".  Bu şehirlerde toplam 90 bin 340 oy daha alınsaydı AK Parti 276, CHP 124, HDP 76, MHP 74 milletvekili çıkaracaktı


“BU KURUMDA ÇALIŞANLAR ÜÇ AY MAAŞ ALAMAYACAK!” 4. SAYFADA

[PAGE]

BU KURUMDA ÇALIŞANLAR ÜÇ AY MAAŞ ALAMAYACAK!

Trabzon Devlet Tiyatrosu eski Müdürü Kadri Özcan devlet tiyatrolarında yaşanan sıkıntıyı şu şekilde paylaştı: “Devlet tiyatrolarında sezon içinde çalışan birçok okul mezunu sanatçı arkadaşlarımız, sezon sonunda yaklaşık üç aylık bir maaşsızlık krizine giriyor. Konu ile ilgili kurum herhangi bir çalışma da yapmıyor ama bünyesinde en az 500 okul mezunu (ki bu rakam devlet tiyatrosu sanatçılarının netinin tamamına yakındır.) çalıştıran bir kurum bunu nasıl görmezden gelir? Anlayamıyorum... Ben İtalyan modeli önerirdim yönetici olsaydım. Yani Türkiye’nin birçok antik ve turistik alanında oyunlar gösteriler düzenlerdim.

Herkes kendi bölgesinde çalışsa bile yeter. İstanbul’da bir çok tarihi alanda mekâna uygun performanslar sergilenebilir. Ege bu konuda ikinci zengin bölge. Antik kentler, antik tiyatrolar. Yazın hepsi boş. Eh oyuncu da boş. Arkadaşım Mayıs ayında başlasın provalar. Herkes kendi bölgesinde ki bu alanlara okul mezunu sanatçı ve öğrenci sanatçılarla çalışma yapsın! Mekânlar canlanır. Bir antik kentin içinde oynanacak antik bir oyun, oranın yaşamı, kültürü, giyimi vesairesi ile tanıtılmış anlatılmış olur. Bu gösteriler yine devlet tiyatrosu tarafından biletlendirilir...

 


“ERKEN SEÇİM OLURSA TABLO DEĞİŞİR Mİ?” 6. SAYFADA

[PAGE]

ERKEN SEÇİM OLURSA TABLO DEĞİŞİR Mİ?

MAK Danışmanlık 11-14 Haziran 2015 tarihinde Trabzon dahil 30 Büyükşehir, 20 il, ve 194  ilçede 5500 kişi ile yaptırttığı 07 Haziran 2015 Türkiye Genel Seçim sonrası siyasi ölçüm finansmanını açıkladı.

Ankete göre, kararsız seçmen dağılımlı sonuç incelendiğinde kararsızlar matamatiksel dağıtıldığında AK Parti’nin % 44 bantında, CHP’nin % 25, MHP’nin % 16, HDP’nin de % 11’ler düzeyinde olduğu görülmektedir. Ancak bu araştırma sonucu; bugün bir seçim sonucu olarak önümüzde olsaydı koalisyonlar yerine bugün gündemimizde tek partinin (AK PARTİ) kabinesi olurdu.


“HANGİ PARTİ HANGİ BAKANLIĞI İSTİYOR?” 7. SAYFADA

[PAGE]

HANGİ PARTİ HANGİ BAKANLIĞI İSTİYOR?

Kulislerde AK Parti'nin gayri resmi olarak MHP ile dirsek temasına geçtiği konuşuluyor. Bu kapsamda AK Parti öncelikle MHP'nin kaç bakanlık ve hangi bakanlıkları istediği yönünde nabız yokladığı belirtiliyor.

MHP'nin AK Parti'ye Adalet, İçişleri, Milli Eğitim ve Dışişleri Bakanlıkları başta olmak üzere 9 bakanlık istemini ilettiği belirtiliyor. AK Parti'nin ise kırmızı kitap olarak bilenen Milli Güvenlik Siyaset Belgesine terör örgütü olarak giren Paralel yapıyla mücadelenin devamı için Adalet ve İçişleri bakanlıklarının kendilerinde kalmasını istediği konuşuluyor. AK Parti'nin MHP'ye Meclis Başkanlığı, 2 Başbakan Yardımcılığı ve 3 tane de icracı bakanlık teklif ettiği iddia ediliyor.

AK Parti ile MHP arasında gayri-resmi temasların seçim sonuçlarına ilişkin kesin sonuçların açıklanmasının ardından hız kazanacağı ifade ediliyor.

AK Parti, MHP ile koalisyonda sonuç alamazsa ikinci tercih olarak CHP ile temasa geçecek. İş dünyasının da istediği AK Parti-CHP koalisyonunda ise CHP'nin aldığı yüzde 25 oy oranına rağmen koalisyon şartları olarak öne sürdüğü taleplerin çok fazla olması CHP ile koalisyon ihtimalini zayıflatıyor. AK Parti, HDP ile koalisyon yapmaya ise sıcak bakmıyor.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.