kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

SON VİRAJDA KİLİT İLÇELER ÖNE ÇIKIYOR7 Haziran Genel seçimleri için artık son viraja girildi. Siyasi partiler ve Milletvekili adayları artık varını-yoğunu ortaya koyuyor. Trabzon’da ise nefesler tutulmuş durumda.6-0’lık sonuç ve yüzde 75 oyla rekor kırma

Haber61.net Ajandası...

banner197

SON VİRAJDA KİLİT İLÇELER ÖNE ÇIKIYOR

7 Haziran Genel seçimleri için artık son viraja girildi. Siyasi partiler ve Milletvekili adayları artık varını-yoğunu ortaya koyuyor. Trabzon’da ise nefesler tutulmuş durumda.

6-0’lık sonuç ve yüzde 75 oyla rekor kırma peşinde olan AK Parti Trabzon Milletvekili adayları ve teşkilatlar doğu-batı dengelerini kollama noktasında hamle üstüne hamle yapıyor.Yerel seçimlerdeki gücünü korumak isteyen AK Parti’nin Trabzon’da kaygı duyduğu ilçelerin başını Akçaabat, Düzköy, Beşikdüzü, Şalpazarı ve Tonya çekiyor.AK Parti özellikle bu ilçelerde seçim çalışmasına yoğunluk veriyor.

Doğudaki ilçelerde ise AK Parti oldukça rahat. AK Partililere göre Of, Çaykara, Sürmene, Araklı’da sıkıntı yok. Köprübaşı ve Hayrat’ta ise beklenti yüzde 90’ın üzerinde oy. Yomra ise karışık. Hem CHP Trabzon Birinci sıra adayı Haluk Pekşen’in hem de MHP Trabzon birinci sıra adayı Koray Aydın’ın Yomralı olması bu seçimlerde dengeyi değiştirebilir.

AK Parti’nin ağırlık verdiği ilçelerin başını ise şu sıralar merkez ilçe olan Ortahisar çekiyor. Seçimlere son bir hafta kala Ortahisar’da gezilmedik işyeri ve konut kalmayacak. Muhalefet ise Akçaabat’ı adeta abluka altına almış durumda.100 bin seçmene sahip Akçaabat’ta oylarını yukarı çekme yarışında olan muhalefetin Düzköy, Tonya, Şalpazarı, Beşikdüzü ilçelerinde seçim çalışmalarına hız verdiğini söylemek mümkün. SP, BBP ittifakı ise Of ve Araklı’da oyları kapmanın peşinde. Milli İttifak Of ve Araklı’da dengeleri değiştirebilir.


“TRABZON HAVALİMANINDAN 45 DAKİKA SÜRECEK!” 2. SAYFADA

[PAGE]

TRABZON HAVALİMANINDAN 45 DAKİKA SÜRECEK!

Gümüşhane Valiliği ve Gümüşhane Dernekler Federasyonun birlikte organize ettiği İstanbul Feshane’deki Gümüşhane Günleri yarın sona eriyor.

Yoğun bir ilginin olduğu etkinliklere bir çok siyasetçi, işadamı ve bürokrat da katılım gösterdi. O isimlerden biri de Bilim- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’tı. Işık Gümüşhane’nin ulaşımı rahatlatacak 13 kilometrelik çit tüplü Zigana Tüneli ihalesinin çok yakında yapılacağını belirterek “Bu tünel sayesinde Trabzon havalimanına indiğiniz zaman 45 dakika içinde Gümüşhane’ye ulaşacaksınız. 3-4 yıl içinde Zigana tüneli tamamlanır. Gümüşhane hızlı trenle de tanışacak. Gümüşhane Salyazı Havalimanı ile ilgili teknik çalışmaları da başlattık” dedi. Gümüşhane Tanıtım Günlerinde en çok ilgiyi doğal olarak kuşburnu, köme, pestil ve kürtün ekmeği gibi yöresel lezzetler alıyor.

 

“SP-BBP İTTİFAKI NE KADAR OY ALIR?” 3. SAYFADA

[PAGE]

SP-BBP İTTİFAKI NE KADAR OY ALIR?

Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici, Saadet Partisi ve BBP'nin kurduğu Milli İttifakın oy oranının yüzde 4 düzeyinde olduğunu açıkladı.

Murat Gezici'nin tahminlerine göre SP-BBP Milli ittifakı İstanbul, Ankara ve İç Anadolu'da sürpriz yapabilir. -Türkiye genelinde seçmen ‘Saadet Partisi’ne oy verebilir misiniz?’ diye sorduğumuzda halkın yüzde 14’ü ‘verebilirim’ diyor. Yüzde 8’i ‘veririm’ diyor. Bu ittifak özellikle kadınlardan ciddi oy alacak.

AK Parti’nin içindeki seçmenin yüzde 20’si ‘benim ikinci partim Saadet Partisi’dir’ diyor. Bu çok önemli. Geçmişteki partileri referans alarak baktığımızda Saadet Partisi bu ülkede iktidara gelmiş bir partidir. Yani yabancı bir parti değil. Halkın dilinden konuşan, halkın dilinden anlayan bir profile sahiptir. Milli Görüş’ün de içinde yer almasından dolayı halka çok uzak değildir. Halkın yüzde 65’i ‘ben dindarım’ diyor. Halkın yüzde 53’ü ‘ben milliyetçiyim’ diyor. Çoğunluğa bakıldığında Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin profili, Türkiye partisi profiline çok uygun


“EMEKLİLER 1991 YILININ GÜNAHINI MI ÇEKİYOR?” 4. SAYFADA
 

[PAGE]

EMEKLİLER 1991 YILININ GÜNAHINI MI ÇEKİYOR?

Ekonomiye odaklanan seçim kampanyalarında özelikle asgari ücret artışı, emekli maaşına zam ve emekliye ikramiye vaatleri çok konuşuluyor.

İktidar cephesinden “kaynak nereden bulacaksınız” soruları sorulurken CHP ve MHP emekliye kesenin ağzını sonuna kadar açacakları yılda iki defa çift maaş ödeyeceklerini vaat ediyor.Emekliye yönelik vaatlere en ilginç açıklama Artvinli hemşerimiz Çalışma ve Sosyal Bakanı Faruk Çelik’ten geldi.

“Emekli maaşlarını 250 TL’den bin liraya getirdik.1991’de 38 yaşında emekli yapmamış olsalardı bugün emekliler 2 bin 500 TL alırdı” diyen Bakan Çelik şunları söyledi:”Türkiye’de 1 milyon 392 bin emeklinin maaşı bin liranın altında. Biz uygulamaya giren yeni düzenleme ile 5 milyon 100 bin emekliye zam yaparak maaşları bin liranın üzerine çektik.

Biz yapabileceğimizi veriyoruz.Öyle hayali gerçek dışı vaatlerde bulunmuyoruz.2015 yılında sosyal güvenlikte açık 18 milyar.Muhalefet diyor ki biz bunu 70 milyara çıkaracağız.Bütçeden transfer yapar maaşı 2 ay verirsiniz.Ya 2016 ne olacak.2016 batarsınız maaş ödeyemez hale gelirsiniz.1991 yılında keşke yanlış yapılmasaydı.Eğer 38 yaşında emekli yapmamış olsalardı bugün emekliler 2 bin 500 TL alırdı”


“SİZİ TEMSİL EDEN PARTİ VAR MI?” 5. SAYFADA

[PAGE]

SİZİ TEMSİL EDEN PARTİ VAR MI?

Poltio'nun son anketinde 69.910 kişi Türkiye'de "Sizi temsil ettiğini düşündüğünüz bir parti var mı?" sorusuna cevap verdi. Bu soru aslında son derece önemli çünkü ülkemizde aktif olarak 31 siyasi parti varlığını sürdürüyor. Ancak sadece 20 tanesi 2015 genel seçimlerine katılacak. Bu yine de iyi bir sayı.

75 milyon nüfuslu ülkemizde neredeyse 3.750.000 kişi başına bir parti düşüyor. Tamam beş parmağın beşi de bir olmaz ama yine de demokratik bir ortam için yeterli sayıda partimiz var diyebiliriz. En azından oy vermek zorunda olduğumuz sadece 4 parti yok. Türkiye'nin 4 büyük partisi AKP, CHP, MHP ve HDP'nin yarattığı atmosfer sanki başka bir parti yokmuş havasını yaratıyor ancak bu seçime 16 parti daha giriyor. ürkiye'de her 5 kişiden birinin oy vereceği bir parti yok!

Çoğu partinin birbirinin aynı şeyleri söylemesi ya da vaat etmesinden midir bilinmez ancak sanki yurdum insanının oy pusulasında kaç parti olduğundan haberi de yok. Ama dediğimiz gibi burası özgürlükler ülkesi herkesin fikri kendinedir. Ve bu ülkede her 5 kişiden biri "Ben bu partilerden hiçbirinde kendimi bulamıyorum" diyorsa siyasilerin de bir özeleştiri yapması gerekir.

Bir şekilde bu ülkenin %20'sinin oy pusulasında yeri yok! %20 çok büyük bir oran. Barajın iki katı ve mecliste yer alsa dengeleri alt üst eder. Belki de %20'nin isteklerini karşılayacak bir parti olsa Türkiye'de büyük bir değişim olacak kim bilir... Bu seçim için geçmiş ola yapacak bir şey yok. Yine de seçimi sadece 4 parti arasında yaşanıyor zanneden seçmenler için geri kalan 16 partiyi derledik belki de o %20'lik kesim bir tanesinin bayrağı altında toplanır da ülkenin çehresi değişir. Buyurun, seçeneklerimiz aşağıda, araştırın bakın size uyuyorsa verin oyunuzu. Maksat demokrasi kazansın


“TRABZON’DA ESNAFIN HAYRINA OLMAYACAK AMA!” 6. SAYFADA

[PAGE]

TRABZON’DA ESNAFIN HAYRINA OLMAYACAK AMA!

Trabzon’da bugün Türkiye’nin en büyük hayır kermesi açılacak. Semerkand Vakfı büyük bir organizasyona daha imza atıyor. Türkiye'nin en büyük hayır kermesi 12 il ve 132 ilçenin katılımıyla Trabzon'da açılacak. Trabzon Yeni Mahalle Sahili'nde bugün saat 11.00 da açılışı yapılacak kermese yoğun ilgi bekleniyor.
 
Gıda, giyim, züccaciye, çeyiz, ev tekstili, mobilya ve beyaz eşyaların uygun fiyata satılacağı, çocuk oyun alanının ve çocuk etkinliklerinin olacağı,her gün ücretsiz konserlerin düzenleneceği kermes 10 gün boyunca devam edecek.

Bu büyük organizasyonun zaten işleri iyi gitmeyen Trabzon’daki esnafını olumsuz yönde etkileyeceğini belirten TESOB Başkanı Metin Kara “Benim esnafımın günahı ne?Esnafımız hem kira verecek, hem vergi ödeyecek  hem istihdama katkı sağlayacak ama siftah yapamadan kepenk kapatacak.Tam işlerin açılacağı bu sezonda bu kermes bizi olumsuz etkiler.Bu bitecek başka bir organizasyon başlayacak.O zaman şehirde esnaf kepenk kapasın gelsin tezgahını burada açsın” şeklinde tepki gösterdi.


“TRABZON’UN AYŞESİNDEN AKŞENER’E TAM DESTEK!” 7. SAYFADA

[PAGE]

TRABZON’UN AYŞESİNDEN AKŞENER’E TAM DESTEK!

TBMM meclis başkan vekili- eski İçişleri Bakanı ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener'e yönelik bir televizyon kanalında kendini gazeteci sanan bir kişi hakkında yapılan çirkin açıklamalara toplumun her kesiminden büyük tepki gelmeye devam ediyor. Bir tepki de AK Parti 3.sıra adayı Av.Ayşe Sula Köseoğlu’dan geldi.

Köseoğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu görüşleri paylaştı: “Siyasi görüşlerimiz farklı olsa da siyasette bileğinin gücü ve emeğiyle bir yerlere gelmiş ve dik durabilmiş bir kişilik olan Sayın Meral Akşener hakkında, siyasi etiğe aykırı kaset söylemlerini kınıyorum. Yapılmak istenen etik dışı bu karalamaya karşı, ben de duvar olurum.. Bir Kadın, bir anne, bir siyasetçi ve bir hukukçu olarak bu olaya karşı Sayın Akşener'in yanındayım...”

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.