kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

SÜRMENE’DE YAŞANAN SALDIRI NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?Trabzon Valisi Abdil Celil Öz dün 1 Mayıs mitinginin bitişinden hemen sonra Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek gazetecilerle sohbet etme fırsatı buldu.Trabzon gündemi üzerine çarpıcı açıklamalar yap

Haber61.net Ajandası...

banner197

SÜRMENE’DE YAŞANAN SALDIRI NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz dün 1 Mayıs mitinginin bitişinden hemen sonra Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek gazetecilerle sohbet etme fırsatı buldu.

Trabzon gündemi üzerine çarpıcı açıklamalar yapan Vali Öz 4 Nisan’da Sürmene girişinde Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırı olayının kısa zamanda çözüleceğini ifade etti. Yaklaşık bir aydır olayının aydınlatılmamasına yönelik gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Öz yaşanan olayın bir terör saldırı olayı olmadığının altını çizerek “Ekiplerimiz yaptıkları çalışmaları toparlama aşamasında en kısa zamanda olay bütün çıplağı ile ortaya çıkacak” açıklamasında bulundu.

1 Mayıs’ta yaşanan olaylara da değinen Vali Öz “olayların fazla abartılmaması gerek. Güvenlik güçleri Trabzon’a dışardan gelen HDP grubu ile farklı grupların çatışmasını engelledi.1 Mayıs Trabzon’da bayram havasında kutlandı. İşçi sendikalarına ve tertip komitesine teşekkür ediyor, tekrar bayramlarını kutluyorum” dedi.

Vali Öz Çarşamba günü seçim bildirgesi ve aday tanıtım töreninde kendisini hedef alarak açıklamalar yapan CHP Trabzon birinci sıra adayı Haluk Pekşen’i isim vermeyerek tepki gösterdi. Yapılan açıklamaların yakışıksız ve düzeysiz olduğunu belirten Trabzon Valisi Abdil Celil Öz Pekşen hakkında seçim süreci sonrası yargıya giderek hakkını arayacağını da ifade etti.


“MHP’NİN SEÇİM BİLDİRGESİNDE NELER VAR?” 2. SAYFADA
 

[PAGE]

MHP’NİN SEÇİM BİLDİRGESİNDE NELER VAR?

CHP’nin seçim bildirgesinde, “emekli ikramiyesinden mazot fiyatına” kadar doğrudan aile bütçesini etkileyecek vaatleri öne çıkarması sonrasında dikkatler, muhalefetin ikinci büyük partisi MHP’ye çevrildi.

MHP seçim bildirgesini yarın Ankara’da büyük bir organizasyonla açıklayacak. MHP’nin beyannamesinde, AK Parti’ye oy veren geniş kesimlerin, “İktidar değişirse sosyal yardımlar kesilir mi?” yönündeki kaygıları gideriliyor. Beyannamede, MHP iktidarında sosyal yardımların bugün olduğu gibi aynen ve artarak devam edeceği vurgulanacak. Devletin, yolsuzluktan kaynaklanan kaybının peşine düşüleceği, yolsuzluğun engellenmesiyle sağlanacak yeni kaynağın da vatandaşa aktarılacağı belirtilecek.

MHP Trabzon Milletvekili ve birinci sıra adayı Koray Aydın haber61.net siyaset ajandasına yaptığı açıklamada “Partimizin seçim bildirgesi hem AK Partiyi hem CHP’yi ters köşe yapacak.Milletimizin desteği ile söz verdiğimiz projeleri tek-tek hayata geçireceğiz ve ülkemiz insanına hak ettiği huzur ve refahı kazandıracağız” dedi.


“MALKOÇ O EKİBİN BAŞINDA OLACAK!” 3. SAYFADA

[PAGE]

MALKOÇ O EKİBİN BAŞINDA OLACAK!

CHP yaklaşık 350 bin, HDP 100 bin, MHP üç bin görevliyle sandık başında olacak. Rekor ise iktidar partisi AK Parti'de: 800 bin. Parti, seçim güvenliği için sandık görevlileri dışında okullarda görev yapacak bina ve kat sorumluları da belirledi.

Seçim hazırlıkları konusundaki genel felsefesini “Bir seçim biter, diğeri için hazırlıklar başlar”diye tanımlayan AK Parti, 7 Haziran seçimleri için çalışmaya  30 Mart 2014’deki yerel seçimlerden hemen sonra başladı. Son bir yılda sadece seçim için, 81 ilin katıldığı toplam 22 bölge toplantısı yapıldı. İl ve ilçelerde Seçim Koordinasyon Merkezleri faaliyete geçirildi. Son olarak da Nisan ayı ortalarında Antalya’da bir final toplantısı yapıldı.

Bu süre içerisinde sandıklarda görevli olacaklar eğitildi. Ayrıca tüm teşkilatlar, parti üyelerini  tek- tek ziyaretle görevlendirildi. AK Parti İstanbul Milletvekili olan Mustafa Ataş seçimlerde görev yapmak üzere hukukçulardan kurulu bir ekip de oluşturacaklarını söyledi:

"Müdahale edilmesi gereken hukuki bir konu ya da durum olması ihtimaline karşı hukukçularımız görevli olacak. Bunlar il, ilçe parti merkezlerinde hazır bulunacaklar, herhangi bir itiraz durumunda gerekli dilekçeleri hazırlayacaklar. "Hukukçulardan kurulu ekibi başında Trabzon eski Milletvekili Av.Şeref Malkoç’un yer alması bekleniyor


“FEYZİOĞLU TRABZON BAROSUNA SAHİP ÇIKTI!” 4. SAYFADA

[PAGE]

FEYZİOĞLU TRABZON BAROSUNA SAHİP ÇIKTI!

Siyasetçilerin baro başkanlarını hedef alan açıklamalarına bir yenisini de Trabzon’da eklendiğini belirten Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu “Biz hukukçuların tek derdi adaletin doğru-dürüst ve adil işlemesine katkı sağlamaktır. Baro başkanlarımız bu noktada görüşlerini özgürce beyan ediyor, etmeli de” dedi.

Adliyeye güvenin kalmadığı bir düzende avukatın alın terinin değerinin kalamayacağına dikkat çeken Feyzioğlu, "Üstün olan kimse, o üstünü tanıyan iş takipçisi arar vatandaş. O itibarla bizler, 'Yargı bağımsızlığı, yargı tarafsızlığı istiyoruz. Yetmez. Keyfi yargıdan bıktık, gerekçeli ve adil yargılama istiyoruz. Hesap verebilen yargı, hesap veren mahkemeler istiyoruz' dediğimizde 'tamam da biraz meslek sorunlarıyla ilgilenen' diyenlere iki çift sözüm var: Bu meslek sorunumuz değilse, adliyenin otopark sorunu mu meslek sorunumuzdur? Tabi ki, adliyenin otopark sorunu da meslek sorunumuzdur. Ama avukatın alın terinin değeri olsun istiyorsak, onun dosyasına emeğiyle fark oluşturacağına toplumun inanması gerekir." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon birinci sıra milletvekili adayı Süleyman Soylu Hidayet Karaca ve 75 tutuklu polis hakkında verilen tahliye kararını savunan Trabzon Baro Başkanı Av. Orhan Öngöz’ü eleştirmişti.

 

“AK PARTİ ADAYLARINA DURMAK YOK!” 5. SAYFADA
 

[PAGE]

AK PARTİ ADAYLARINA DURMAK YOK!

AK Parti Trabzon Milletvekili adayları yoğun seçim maratonunu dünde sürdürdü. AK Parti Genel Başkan yardımcısı birinci sıra Milletvekili adayı Süleyman Soylu Yomra’da üçüncü sıra adayı Ayşe Sula Köseoğlu Dernekpazarı’nda, dördüncü sıra adayı Adnan Günnar Tonya’da ve altıncı sıra adayı Salih Cora Düzköy’de seçim çalışmasını sürdürdü.

Tonya’da seçim çalışmalarını takip ettiğimiz Dr. Adnan Günnar gittikleri her yerde büyük ilgi ve destek gördüklerinin altını çizerek “Yüzde 75 oy ve 6-0 hedefimize ulaşma noktasında yolumuza emin adımlarla yürüyoruz. Milletvekili adaylarımız, teşkilatlarımız, kadınlarımız ve gençlerimiz büyük özveri ile seçimlere asılmakta ve çalışmakta. Bu durum bizim son derece memnun ediyor. Vatandaş muhalefetin ne söylediğine değil bizim ne yaptığımıza bakıyor. Zaten muhalefetin Trabzon’da ortaya koyduğu elle tutulur tek bir somut proje yok” dedi.


 
“BİRİNCİ SIRA ADAYI GİBİ ÇALIŞIYOR!” 6. SAYFADA

[PAGE]

BİRİNCİ SIRA ADAYI GİBİ ÇALIŞIYOR!

MHP Trabzon Milletvekili Aday Adayı işadamı Hüseyin Kıran, ilk altı içinde yer alamadı ama birinci sıra adayı gibi seçimlere asılmaya devam ediyor.

Önceki gün Düzköy ve Çayırbağı ziyaretlerinde bulunan Kıran, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. 

Hüseyin Kıran, “Söz verdiğimiz gibi sahadayız. Bizim amacımız makam mevki değil Trabzon’dur Türkiye’dir. 7 Haziran’a kadar tüm gücümüzle çalışacağız. 7 Haziran’da AKP çöküyor, MHP iktidara yürüyor” ifadelerini kullandı. Terörist Öcalan’ı MHP niye asmadı diye soran vatandaşa ‘anlatacağım eğer ikna olursanız MHP’ye oy verecek misiniz?” dedi ve süreci anlattı.

Vatandaşlar ikna oldu ve oyumuz MHP’ye dedi. Bu video Kıran’ın sosyal medya hesaplarında büyük ilgi gördü.“İHRACATTA CİDDİ SIKINTI VAR” 7. SAYFADA

[PAGE]

İHRACATTA CİDDİ SIKINTI VAR

Nisan ayında ihracat 11,8 milyar dolara geriledi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, nisan ayında ihracat geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,8 gerileyerek 11 milyar 823 milyon dolar oldu.

TİM'in nisan ayı ihracat rakamlarına ilişkin yaptığı açıklamaya göre, yılın ilk 4 ayında toplam ihracat yüzde 8,1 gerilemeyle 48 milyar 951 milyon dolar olarak gerçekleşti. Son 12 aylık ihracat ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,6 azalarak 153 milyar 66 milyon dolar oldu. İhracatta geçen yılın nisan ayına göre bu ay yüzde 22 gerileyerek 1,08 seviyelerine inen (avro/dolar) paritenin negatif etkisi aylık 1,5 milyar doları buldu. İhracatta nisan ayında kilogram bazında yüzde 3 artış kaydedildi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Deniz - 2 yıl önce
asgari ücrete karşı çıkan, emekli ikramiyesine karşı çıkan, 2004 yılında Doğu Karadenizde yaşanan fındıkta zirai don olayında vatandaşın alacaklarının üzerine bir bardak çay içerken nasıl oluyor da yüzde yetmişbeş oy alıyormuş, bu ülkede uzaylılar yaşamıyor bu insanlar yaşıyorlar