kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

MHP’NİN SEÇİM BİLDİRGESİNDE NELER VAR?AKP, CHP ve HDP’nin ardından MHP de 7 Haziran’daki yol haritasını 3 Mayıs’ta açıklamaya hazırlanıyor. Edinilen bilgilere göre, MHP’nin seçim bildirgesinin ‘ekonomi’ başlığı tamamlandı. Buna göre MHP ekonomide, insan m

Haber61.net Ajandası...

banner197

MHP’NİN SEÇİM BİLDİRGESİNDE NELER VAR?

AKP, CHP ve HDP’nin ardından MHP de 7 Haziran’daki yol haritasını 3 Mayıs’ta açıklamaya hazırlanıyor. Edinilen bilgilere göre, MHP’nin seçim bildirgesinin ‘ekonomi’ başlığı tamamlandı. Buna göre MHP ekonomide, insan merkezli refahın artırılması temelinde, onarım ve toparlanmayı hedef alacak.

Bu kapsamda istihdam öncelikli unsur olacak. Sıcak paraya ve dış borçlanmaya dayanan ekonomiden, bağımsız, milli bir ekonomi programına geçilecek. İşte beyannamede yer alan başlıklardan bazıları: Taşeron uygulamasına son verilecek: “Emeklilere 13 maaş, asgari ücret vergi dışı:

Yoksullara yardım tek çatı altında toplanacak: Ekonomide dış kaynak bağımlılığı azaltılacak. İhracattaki artışı sürdürülebilir kılacak gerçekçi bir döviz kuru politikası uygulanacak.: “İsraf ve verimsizliğin önüne geçilecek. KDV aşağı çekilecek:” Büyük projeler vatandaşa sorulacak:: “Borsa’da manipülasyon engellenecek. Endüstri bölgeleri kurulacak. Köprü, otoyol ve barajlar özelleştirilmeyecek.


“BORÇ MU ÖDEYELİM KARNIMIZI MI DOYURALIM!” 2. SAYFADA

[PAGE]

BORÇ MU ÖDEYELİM KARNIMIZI MI DOYURALIM!

Türk Emekli-Sen ile Birleşik Emeklileri Derneği’nin yaptığı ortak açıklamada emeklinin mutfak enflasyonunun yüzde 20’yi bulduğu kaydedildi. Açıklamada şu tespitler aktarıldı:

"Devletin resmi kurumu TÜİK hesaplarına göre bu yılın ilk 3 ayında enflasyon yüzde 3,03 olarak gerçekleşti. Emeklilere 6 ay için verilen zam, 3 ay içinde eridi, sıfırlandı, eksiye geçti. Emeklinin mutfak enflasyonu yüzde 20’yi buldu. TÜİK düşüre, düşüre yüzde 3,03’e indirebildi.

Bu rakamlara göre emekli alacaklı. Emekli zaten borç yiyordu, banka kartları ile durumu idare ediyordu. Şimdi artık kredi kartı borcunu da ödeyemez oldu. Kredi kartı borç batağındaki emekli sayısı 2002 yılında 40 bin 554 kişi iken; 2013 yılında 671 bin 417, 2014 yılında ise tam 1 milyon 18 bin 576 oldu.

Bu tablo yıllara göre borç batağına düşenlerin sayılarını göstermektedir. Vatandaşlarımız gırtlağına kadar borca batmış. Birçok emekli borcunu ödeyemediği için icraya verilmiş durumda. Yapılan açıklamada emekli milletvekillerinin maaşlarının Cumhurbaşkanlığı bütçesine endekslendiği için onların yüzde 9,2 oranında maaşlarına zam yapıldığı belirtildi. Diğer emeklilerin ise kara kara düşündüğü ifade edilen açıklamada "Borçları mı ödeyelim, aç karnımızı mı doyuralım şaştık kaldık" denildi.


“TRABZON BAROSUNA ÖVGÜ DOLU SÖZLER” 3. SAYFADA

[PAGE]

TRABZON BAROSUNA ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Trabzon, Amasya, Artvin, Bartın, Çorum, Düzce, Giresun, Gümüşhane ,Bayburt, Kastamonu, Karabük, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Zonguldak, Çankırı ve Erzincan Baro başkan ve yönetimleri Trabzon’da bir araya geldi.

Trabzon Barosunun ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada hedef dayanışma, tanışma ve ortak hareket noktasında görüş alışverişi yapmaktı. Futbol turnuvası etkinliği ile perçinleşen bu anlamlı buluşmaya Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’da katılım gösterdi.

Feyzioğlu İki gün boyunca yoğun bir programın yaşandığı buluşmaya ev sahipliği yapan Trabzon Baro Başkanı Av.Orhan Öngöz ve yönetim kurulunu överek “Trabzon Barosunun bizde ayrı bir yeri ve değeri var. Bu güzel organizasyondan başarı ile çıkan Orhan başkanı ve Trabzon baromuzun değerli meslektaşlarımı kutluyorum” dedi. Türkiye’nin değişik illerinden gelen avukatlarda başkan Metin Feyzioğlu ile aynı duyguları paylaşarak Trabzon’da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdiler.


 “AK PARTİDE HEDEF GENÇLER VE KADINLAR” 4. SAYFADA

[PAGE]

AK PARTİDE HEDEF GENÇLER VE KADINLAR

AK Parti Trabzon Milletvekili adayları seçim çalışmalarına devam ediyor. Dün adaylar için yine oldukça yoğun geçti.

AK Parti Trabzon 2.sıra adayı Muhammet Balta Yomra’da,4.sıra adayı Adnan Günnar Beşikdüzü’nde, üçüncü sıra adayı Ayşe Sula Köseoğlu Ortahisar’da beşinci sıra adayı Nihat Tosun’da Şalpazarı İlçesinde seçim çalışmalarına devam etti.

Ortahisar’da seçim çalışmalarını takip ettiğimiz AK Parti Trabzon 3.sıra milletvekili adayı Av.Ayşe Sula Köseoğlu kadınların ve gençlerin bu seçimde hedef kitle olduğunu belirterek “Trabzon’un tek kadın milletvekili adayı olarak şehrimin huzurundayım. Bu seçimlere kadınlar ve gençler damgasını vuracak. Gördüğümüz ilgi ve sahiplenme bizi çok mutlu ve memnun ediyor. Trabzon’da 6-0 hedefimize ulaşacağımıza inancım tam” şeklinde konuştu.


“TRABZON’DA GÖREV YAPANLARA EMEKLİ ŞOKU!” 5. SAYFADA

[PAGE]

TRABZON’DA GÖREV YAPANLARA EMEKLİ ŞOKU!

Trabzon il emniyet müdürlüğünden giden tüm müdürler emekli edildi. Buna göre Trabzon eski Emniyet Müdürleri Ertan Yavaş, Arif Akkale, Reşat Altay, Ramazan Akyürek, eski Emniyet Müdür yardımcıları İrfan Babuz, Bülent Pakiş, İrfan Canik, İbrahim Azcan, Atıl Çiçek, Atilla Yılmaz, İstihbarat eski müdürü Faruk Sarı, Terör eski müdürü Salih Gökalp ve Mehmet Avcı, Asayiş eski Müdürleri Olcay Tosun ve Abdurrahman Tosun, eski Organize Suçlar Şube Müdürü Mustafa İnce bay, Trafik şube eski müdürü Ertuğrul Dilek resen emekli edildi.

Eski Trabzon Valisi Hüseyin Yavuz Demir emekli edilen müdürlerle ilgi sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Her görevin bir sonu vardır. Kimisi kendi isteği ile kimisi de devletin zoru ile bu sona ulaşmaktadır. Aslında Emniyet Müdürlüğüne terfi sisteminde sorun vardı. Rütbelerde bekleme süreleri iyi ayarlanmadığı için çok kısa bir sürede Emniyet Müdürlüğü rütbesine gelen neredeyse 2000 kişi olmuştu. Bu yığılmayı da Devlet zorunlu emekli yasası çıkararak çözdü. Ama aslında düzenlenmesi gereken Terfi yönetmeliği idi” dedi.


“GURBETÇİLERİN TERCİHİ HANGİ PARTİ?” 6. SAYFADA

[PAGE]

GURBETÇİLERİN TERCİHİ HANGİ PARTİ?

Türkiye-Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı(TAVAK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, Almanya'daki Türklerin 7 Haziran'daki genel seçimler için yapılan nabız yoklamasında halkın büyük çoğunun oyunu AK Parti'den yana kullanacağını açıkladı.

Şen, TAVAK Vakfı olarak Almanya'nın 8 kentinde bir kamuoyu araştırması yaptıklarını ve çıkan sonuçlara göre Türklerin yüzde 53'ünün oylarını AK Parti'ye vereceğini söyledi. Şen, "Köln, Berlin, Düsseldorf, Stuttgart, Frankfurt, Hannover, Münih ve Dortmund kentlerinde Bin 410 Türk seçmenin katıldığı bir araştırma yaptık. Bunların yüzde 48'ini kadın, yüzde 52'si erkek seçmenlerden oluştu.

Araştırmamıza göre AK Parti yüzde 53 oranı ile birinci parti konumunda. CHP yüzde 17, HDP yüzde 14 ve MHP ise yüzde 13 oy aldı. Yüzde 3'lük bir seçmen kitlesi de diğer partilere oy vereceklerini bildirdi" diye konuştu.


“TRABZON’DA LİSTELER DEĞİŞTİ Mİ?” 7. SAYFADA

[PAGE]

TRABZON’DA LİSTELER DEĞİŞTİ Mİ?

Seçim takvimi kapsamında, milletvekili kesin aday listeleri bugün Resmi Gazete'de yayımlanacak.  Yüksek Seçim Kurulunun 7 Haziran'da yapılacak Milletvekili genel seçimi kapsamında hazırladığı seçim takvimi işliyor.

Buna göre, Milletvekili kesin aday listeleri, seçim çevreleri itibarıyla ilan edilmek üzere, dün il seçim kurulları ile Resmi Gazete, radyo ve televizyonlarda yayınlanmak suretiyle ilgili mercilere gönderildi. Kesin aday listeleri, yarın Resmi Gazete, radyo ve televizyonlarda ilan edilecek. Türkiye genelinde bazı illerde listelerde değişiklik yaşanırken Trabzon’da değişiklik yaşanmadı. Trabzon’da siyasi partilerin vekil adayları daha önce açıklandığı gibi listelerde yer alacak


“KORE GAZİSİ HAYATA VEDA ETTİ” 8. SAYFADA

[PAGE]

KORE GAZİSİ HAYATA VEDA ETTİ

Artvin’in değerlerinden birisi olan Kore Gazisi Eyüp Kaçan (86) hayata veda etti. İki yıldır hasta olan Kaçan’ın vefatı Artvin’de büyük üzüntüye neden oldu. Artvin’de yaşayan sadece  iki Kore gazisi kaldı.

Babasının vefatıyla büyük üzüntü yaşayan Murat Kaçan;” Babam Kore gazisi Eyüp Kaçan vatan millet sevgisiyle dolu çok değerli bir şahsiyetti. İki yıldır yatağa bağlıydı. Ona en iyi şekilde baktık. Bu süre içinde çok ziyaretçileri geldi. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Bir gazi daha Hak’ka yürüdü. Allah Rahmet Eylesin, Mekânı cennet olsun” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.