kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ UYARMIŞTI!İstanbul Adliyesinde yaşanan hain saldırı olayı tüm ülkeyi üzüntüye boğdu. Önceki gün yaşanan rehin alma olayında 2 terörist tarafından şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı dün son yolculuğuna uğurladık. Adalet camiası

Haber61.net Ajandası...

banner197

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ UYARMIŞTI!

İstanbul Adliyesinde yaşanan hain saldırı olayı tüm ülkeyi üzüntüye boğdu. Önceki gün yaşanan rehin alma olayında 2 terörist tarafından şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı dün son yolculuğuna uğurladık. Adalet camiası yasta, Türkiye şokta.

Oysa olaydan daha bir gün önce Emniyet Genel Müdürlüğü 3 terör örgütünün saldırı yapma ihtimali noktasında uyarıda bulunmuştu. Emniyet Genel Müdürlüğü, istihbarat birimlerinden gelen ‘Fedai eylemler planlanıyor’ bilgisini tüm illerle paylaşarak, emniyet birimlerini uyarmıştı.3 örgütle ilgili uyarıda dikkatler dünkü hain saldırıyı gerçekleştiren DHKP-C’ye çevrilmişti.

Emniyet Genel Müdürlüğünden Trabzon dahil bütün illere gönderilen yazıda şu bilgi notuna yer verilmişti: ”Elif Sultan Kalsen’in yeri tespit edilemedi ve örgütle faaliyetleri yürüten B.K eski ekibiyle Türkiye’ye giriş yaptı."

Yazıda 9 Şubat 2012’de ölen MLKP üyesi Yasemin Çiftçi’nin ölümünden etkilenen E.P isimli kadının benzer bir girişimde yer alacağı ileri sürüldü. İstihbarat birimleri ayrıca Maoist Kominist Parti(MKP) silahlı şehir yapılanması Partizan Halk Güçleri(HPG) kendilerine yönelik operasyon olması halinde eylem planladıkları bilgisini tüm birimlerle paylaşmıştı. Ne yazık ki Emniyet Genel Müdürlüğünden gelen bu uyarıya rağmen önceki gün gerçekleşen kanlı eylemde savcımızı şehit verdik.


“YSK’NIN YASAĞI TRABZON’DA DELİNİYOR!” 2. SAYFADA

[PAGE]

YSK’NIN YASAĞI TRABZON’DA DELİNİYOR!

Yüksek Seçim Kurulu(YSK) ikamet edilen konutların seçim bürosu olarak kullanılamayacağına karar vermişti. Anayasa gereğince kimsenin konuta dokunulmayacağına ve hakim kararı olmadan konutta arama yapılamayacağına işaret edilen kararda “Konutların, hakim kararı veya kanunla yetkili kılınmış merciin yazılı emri bulunmadıkça mülki amirliğin denetimi dışında olan bir yer olduğunda kuşku bulunmamaktadır. O halde insanların içinde yaşadığı, konut olarak kullanılan binaların seçim bürosu olarak kullanılması mümkün değildir” denildi.

Yüksek Seçim Kurulunun(YSK) ikamet edilen konutların seçim bürosu olarak kullanılamayacağına yönelik verdiği karara rağmen Trabzon dahil bir çok ilde bu milletvekili aday adayları tarafından bu yasağın delindiğini söylemek mümkün.


“AVUKAT ADAY ADAYLARINDAN ORTAK TEPKİ!” 3. SAYFADA

[PAGE]

AVUKAT ADAY ADAYLARINDAN ORTAK TEPKİ!

İstanbul Adliye Sarayında  yaşanan hain saldırıya karşı AK Parti Trabzon Milletvekili aday-adayı olan avukatlar ortak tepki gösterdi.

Av.Salih Cora, Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Av.Nevzat Çabuk, Av.Mesut İskenderoğlu saldırının Türk Milletini derinden üzdüğü belirtiler.  AK Parti Trabzon Milletvekili aday-adayı Avukat Salih Cora yaptığı açıklamada “Ülkenin birlik ve beraberliğini bozmak, huzur ve güven ortamına yönelik kaos yaratmak isteyen her kim yada kimler ise amaçlarına asla ulaşamayacaklar.

Türkiye böylesine hain olaylarda her zaman tek bir yumruk olmuş ve olmaya devam edecektir. Adalet camiasının ve Türk Milletinin başı sağı olsun. Şehidimize Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına sabır niyaz ediyoruz” dedi. Cora, adliye saraylarında alınacak güvenlik önlemlerine karşı avukatlar başta olmak üzere herkesin anlayışla yaklaşmasının altını çizerek sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun da belirttiği gibi yaşanan bu olay sonrası önlemler noktasında herkesin çok ciddi bir sorgulamadan geçmesi gerekiyor dedi.


“KARAN VE KAYA: “MÜCADELEYE DEVAM!”” 4. SAYFADA

[PAGE]

KARAN VE KAYA: “ MÜCADELEYE DEVAM!”

CHP Trabzon eğilim yoklamasında sıralamada sandıktan üçüncü sırada çıkan eski Ortahisar İlçe Başkanı Ahmet Kaya ile sandıktan beşinci sırada çıkan eski İl Başkanı Yavuz Karan siyaset ajandasına konuştu. Karan ve Kaya mücadeleye sonuna kadar devam edeceklerini “Küsmek-darılmak yok. Amacımız Trabzon’da en çok oyu almak ve partimizin iktidar yürüyüşünde yerimizi almaktır” dediler.

Kontenjanlı ön seçim noktasında karşı koyanların başında yer alan ve kendisine önerilen 2.sıra Milletvekili adaylığını kabul etmeyen CHP Trabzon eski İl Başkanı Yavuz Karan “Hiçbir zaman ‘ben’ duygusu ile hareket etmedim. Siyaset insanların kendi egolarını tatmin etme, güç kazanma, koltuğa yapışma yeri değildir. Önemli olan bu şehrin ve ülkemizin çıkarlarıdır. Partime olan inancımı, mücadeleye olan yüreğimi her zaman ortaya koymaya devam edeceğim” dedi.

CHP Trabzon eski Ortahisar İlçe Başkanı üçüncü sıra Milletvekili adayı Ahmet Kaya’da demokrasiye sıkı-sıkı sahip çıkmaya devam edeceklerini belirterek “CHP Türkiye’de 41 ilde yaptığı ön seçimle çok büyük ve anlamlı duruş sergiledi. Bu duruşu zaten bizden başka partinin gösterme imkanı yok. Mücadeleye sonuna kadar sahip çıkacağız hedefimiz 7 Haziran seçimlerinde iktidar olmak” dedi.


“AK PARTİ’NİN TRABZON ADAYLARI NE ZAMAN BELLİ OLUYOR!” 5. SAYFADA

[PAGE]

AK PARTİ’NİN TRABZON ADAYLARI NE ZAMAN BELLİ OLUYOR!

AK Parti’de 7 Nisan’da Yüksek Seçim Kuruluna sunulacak milletvekili aday listeleri için yapılan çalışmalarda son aşamaya gelindi. Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki üst kurul illeri tek-tek görüşmeye devam ediyor.

Trabzon’un görüşmesi ise bugün gerçekleşip karara bağlanacak.AK Parti’nin Trabzon adayları bugün akşam saatlerinde netleşecek fakat resmi açıklama 7 Nisan’da listelerin YSK’ya verilmesi ile yapılacak.

Trabzon Milletvekilleri Erdoğan Bayraktar, Safiye Seymenoğlu, Aydın Bıyıklıoğlu  ile birlikte AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı olan Abdulkadir Uraloğlu, Adnan Günnar, Ali Haydar Usta, Ahmet Ulusoy, Asım Aykan ,Ayşe Kara, Ayşe Sula Köseoğlu, Celal Tekinbaş, Davut Çakır, Deniz Kuruçelik, Erdem Sürmen, Erkut Küçük, Hakan Usta Hasan Beşli, Işıl Demir Güner , Leyla Yavuz, Mahir Küçük, Mazhar Yıldırımhan, Mehmet Atalay Mehmet Arslan, Mehmet Topsakal, Mesut İskenderoğlu, Muhammet Balta, Müminhan Bilgin, Nevzat Çabuk, Nihat Tosun, Salih Cora, Selami Ateş, Selçuk Çebi, Semih Peker, Şinasi Haznedar, Yunus Karabela, Zeynep Çebi , Ömer Yıldız, Necmi Mazlum,  Şeref Malkoç , Hasan Çebi, Zeyyat Kafkas  Hanefi Mahitapoğlu, Ergin Aydın, Tayfun Serdar, Nurcan Aydın, Halil Aydın, Eyüp Aşık heyecanlı bir bekleyiş içinde.

Trabzon’un ilk 6 sıralamasında son gelen bilgilere göre iki bürokrat ikide teşkilattan gelen isimlerin yeri garanti.Bize gelen bilgiye göre sıralamada iki avukat, bir doktor birde bürokrat ismi kesin.Haber61.net  siyaset ajandası olarak biz bu kadarını söyleyelim.


“BU YAPILAN İĞRENÇ BİR PROVAKASYONDUR!” 6. SAYFADA

BU YAPILAN İĞRENÇ BİR PROVAKASYONDUR!

Çağlayan Adliyesinde yapılan operasyon sırasında Çağlayan Adliyesi’nde 6. Katta bulunan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, izlenimlerini haber61.siyaset ajandası ile paylaştı.

“Olayı duyar duymaz hemen adliyeye gittim. Katı tamamen güvenlik kordonuna almışlardı. Savcının odasının birkaç oda ötesinde Berkin Elvan’ın babası, teröristlerle telefonda konuşuyordu. “Benden daha büyük bir acı yaşayan var mı” diye soruyordu. “Bu eylemi doğru görmüyorum. Bana bir acı da siz yaşatmayın” diyordu. Yapılan iğrenç bir provokasyondur.”


“İŞTE EN ANLAMLI TEPKİ!” 7. SAYFADA

[PAGE]

İŞTE EN ANLAMLI TEPKİ!

Çağlayan Adliyesinde yaşanan hain saldırıya bir tepkide Mardin Trabzonsporlular Derneğinden geldi. Dernek Başkanı İbrahim Aydın yaptığı açıklamada  “Cumhuriyet savcımızın şehit eden teröristleri şiddetle kınıyorum herkesin bilinmesini isterim ki kimse bu ülkeden üstün değildir.

Savcımızın ailesinin başı sağ-olsun mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı. İbrahim Aydın teröre karşı herkesin aynı duyarlılığı göstermesi gerektiğinin altını çizerek “Bunun yolu da barış, sevgi ve dostluk köprüsü kurmaktan geçer. Birkaç gün önce biz bunu Mardin Kızıltepe’de yaptığımız çok güzel etkinlikle ortaya koyduk. Trabzon’dan gelerek bu dostluğa katkı sağlayanları tarih en güzel yere yazmıştır. Omuz omuza vererek bu güzel ülkenin birlik ve beraberliğini koruyacağız. Esas vatan haini aksini düşünenler bu adıma çelme takmak isteyenlerdir” dedi.
 

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.