kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

AK PARTİDE DIŞARIDAN ADAY ATANIR MI?AK Parti Trabzon Milletvekili aday-adayları için geri sayım devam etmekte.7 Nisan’da AK Parti Trabzon Milletvekilleri resmen belli olacak.49 aday-adayı arasında kimin ilk 6 içinde yer alacağı noktasında her gün ortaya y

Haber61.net Ajandası...

banner197

AK PARTİDE DIŞARIDAN ADAY ATANIR MI?

AK Parti Trabzon Milletvekili aday-adayları için geri sayım devam etmekte.7 Nisan’da AK Parti Trabzon Milletvekilleri resmen belli olacak.

49 aday-adayı arasında kimin ilk 6 içinde yer alacağı noktasında her gün ortaya yeni iddia atılıyor. Kulislerde müthiş bir hareketlilik yaşanmakta. Aday aday sayının 12’ye düştüğü bu isimler arasında yapılan anketinde 25 Mart’ta sona ereceği belirtildi.

Dün ortaya atılan başka bir iddia ise adaylık bekleyenleri zora sokacak gibi. AK Parti İstanbul eski Milletvekili Aziz Başbuşçu ile AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral’ın Trabzon’dan aday gösterilmesi gündemde.

Bu iki isim dışarıdan aday gösterilirse 49 aday-adayı arasında ilk 6 şansı elbette azalmış olacak. Bu ihtimale sıcak bakmayan partililer dışardan aday gösterilmeyeceğini adayların 49 aday-adayı arasından çıkacağını ifade ettiler.


“TRABZON ÜLKE GÜNDEMİNDE!” 2. SAYFADA

[PAGE]

TRABZON ÜLKE GÜNDEMİNDE!

CHP de yaşanan “Kontenjan depremi” sadece Trabzon değil ülke siyasetine damgasını vurdu. Partinin geleceği ile ilgili nasıl bir süreç yaşanacağı noktasında belirsizlik yaşanıyor. Peki bugünlere nasıl gelindi?

Her şey CHP Parti Meclisi'nin Trabzon için kontenjan uygulayacağını açıklamasıyla başladı. Daha önce ön seçim konusunda defalarca  genel merkez nezdinde girişimlerde bulunan Trabzon örgütleri, kontenjan kararına çok büyük tepki gösterdi.  İl Başkanı Güzide Önsel Uzun, tüm ilçe başkanı ve aday adaylarını toplantıya çağırdı.

Toplantıda, kontenjan kararının değişmemesi halinde tüm örgütün ve aday adaylarının istifa edeceğinin genel merkeze ve genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na ilk elden bildirilmesi kararı alındı. Böylece Ankara'ya gidildi. Genel Başkan Yardımcıları ve parti yöneticilerine durum anlatıldı. Uzun, bizzat genel başkanla görüştü.

Uzun'un açıklamalarına göre genel başkan kontenjanın kaldırılması ve eğilim yoklamasında çıkan sonuca saygılı olunması yolunda çözüm bulma sözü verdi. Zafer havasıyla Trabzon'a dönen örgüt temsilcileri ve aday adayları, seçim çalışmalarına başladı. Geçen hafta sonunda da aday adayı tanıtım töreni yapıldı.

Törene, kontenjan başvurusu yaptığı için tepkileri çeken milletvekili Volkan Canalioğlu  ve 17 aday adayı katıldı. Ancak Genel Merkezden gelen son dakika açıklama ile tekrar başa dönüldü. Genel Merkezin “Kontenjan kararında” ısrar etmesi sonucunda CHP Trabzon il başkanı  Güzide Uzun, tüm ilçe başkanları ve aday adaylarını olağanüstü toplantıya çağırdı. Daha önce açıklanan istifa kararının işleme koyulması yolunda yeni bir karar alındı. İl ve İlçe Örgütleri ile 17 aday-adayı istifa kararını açıkladı parti il binası da gençler tarafından işgal edildi.


“CHP ASLINDA BÖLÜNMEDİ KENETLENDİ!” 3. SAYFADA

[PAGE]

CHP ASLINDA BÖLÜNMEDİ KENETLENDİ!

CHP içinde yaşanan krizi değerlendiren partililer ortak noktada buluştu. Partililer Trabzon’da hiç böylesine bir kararlılığın olmadığının altını çizerek “Dayanışma içinde olduk. Partinin bireylerin değil örgütlerin olduğunu dosta düşmana gösterdik” Aday-adaylıktan çekilenler arasında yerini alan Nuri Aydın, Ali Türen Öztürk ve Haluk Pekşen siyaset ajandasına yaptıkları ortak değerlendirmede “Kişilerin değil partinin geleceği bizim için önemlidir.

CHP Trabzon teşkilatı ve aday-adayı olan arkadaşlarımız Trabzon’dan tüm Türkiye’ye bu anlamda demokrasi dersi vermektedir” açıklamasında bulundu .CHP Trabzon’da kontenjan değişecek diye bekleyenler için ise eski Trabzon Belediye Başkan yardımcısı Gürsel Gençsoy şu yorumu yaptı:

”Değerli arkadaşlar, YSK siyasi partilere hangi seçim çevrelerinde hangi usul ve esaslarla aday tespiti yapacaklarını bildirmeleri için bir takvim vermişti. O tarih: 15 Mart Pazar Günü saat: 17.00'ye kadardır. Anlaşılan o ki, CHP Genel Merkezi YSK'ya Trabzon için nasıl seçim yapılacağını bildirdi, o da "Birinci sıra kontenjana kapalı eğilim yoklamasıdır"dır. Bunun değişmesini beklemek Genel Başkanın değişmesini beklemek kadar fuzulidir.”


“CANALİOĞLU İL BAŞKANINI SORUMLU TUTUYOR!” 4. SAYFADA
 

[PAGE]

CANALİOĞLU İL BAŞKANINI SORUMLU TUTUYOR!

CHP’de yaşanan tüm bu gelişmeler üzerine gözlerin çevrildiği isim olan CHP Trabzon Milletvekili ve PM üyesi Volkan Canalioğlu anketlerden birinci çıktığını kontenjanın hakkı olduğunu belirterek ve bu süreci buraya kadar taşıyan ismin istifa eden İl Başkanı Güzide Önsel Uzun olduğunu belirtti.

Canalioğlu açıklamasında “İl Başkanı Genel Merkez’in kontenjan kararını değiştirdiğini söyleyerek toplumu yanlış bilgilendirmiştir. Şimdi de yaptığı bu hatadan kendini kurtarmak, birilerine yanaşmak için için böyle bir çıkış yapıyor. CHP Türkiye’yi kuran partidir. Biz böyle şeylere izin vermeyeceğiz. Ayrıca Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun yaptığı çalışmaların bu tip davranışlarla heba edilemez. Hoşgörüyle düzelteceğiz. Göreceksiniz bir değil birkaç milletvekili ile TBMM’ye geleceğiz.’ ifadelerine yer verdi.


“MHP VE BBP BİRLEŞİRSE OY ORANI NE OLUR!” 5. SAYFADA
 

[PAGE]

MHP VE BBP BİRLEŞİRSE OY ORANI NE OLUR!

Genel seçimler öncesi Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi arasında seçim ittifakı söz konusu. Metropol Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Özer Sencar, yapılan araştırma sonucu MHP ve BBP'nin seçim işbirliği yapmaları durumunda alacakları oy oranın yüzde 21,5 olduğunu aktardı.

BBP'nin eğer MHP çatısı altında işbirliği yapması durumunda çok ilginç sonucun ortaya çıktığını dile getiren Sencar, "Geçen ayki ölçümümüzde MHP'nin oyu yüzde 16 iken bu işbirliğinin oyu 18'dir. Bu ay MHP'nin oyu işbirliği olursa yüzde 21,5'e çıkıyor. Bunun sebebi şudur: MHP içindeki eski ülkücüler, eski milliyetçiler MHP'ye ve BBP'ye oy vermiş kitleler, bu ikisinin birleşmesi halinde -işte ülkücüler, milliyetçiler birleşiyor- ciddi miktarda akış var. MHP'ye doğru yüzde 4,5 civarında oy kaymasını ben başka türlü izah edemiyorum." ifadelerini kullandı.
 


“SAĞLIKÇILARIN YIPRANMA PAYI OLMAYACAK MI?” 6. SAYFADA
 

[PAGE]

SAĞLIKÇILARIN YIPRANMA PAYI OLMAYACAK MI?

Sağlık çalışanlarının sorunları zaman-zaman gündeme gelir öyle kalır. Şiddete uğrayınca sağlıkçıları hatırlarız. Sağlıkçıların en büyük sorunu Trabzon’da görev yapan doktor İsmet Eraydın şu paylaşımla gündeme taşıdı “112 de çalışıyordum. Bir vakaya çağrıldık. Adam karısını sıcak suyla yakmış, sonrada bıçakla her yerini doğramıştı.

Eve vardığımda kadının bağırsakları dışarıda, her yer kan gölü gibiydi. Karanlıktan dolayı net görülmüyordu. Nabzını yokladım yaşıyordu .İki kişi sağlıkçıydık. Yanımdaki polisten yardım istedim. Hocam benim midem kaldırmaz dedi.

Ben dışarıdaki bağırsakları toplayıp karnın içine atıp hastayı acile götürdüm .Bu işleri her gün binlerce meslektaşım yapıyor.20 yıldır acillerde çalışıyorum. Askerin, polisin bilmiyorum daha kimlerin yıpranma payı var. Ama sağlıkçıların yok. Bayramlarda 3.5 tL nöbet zammıyla insanları uyutuyorlar .Büyük binalarla sağlıklı olmayız. Mutlu sağlıkçılara ihtiyaç var.


“ŞEHİT AİLELERİNDEN TEPKİ VAR!” 7. SAYFADA
 

[PAGE]

ŞEHİT AİLELERİNDEN TEPKİ VAR!

Dün Trabzon Valiliği önünde gerçekleşen 18 Mart Çanakkale zaferinin 100. Yıldönümü ve Şehitleri anma etkinlikleri  kapsamında  meydana gelen çelenk krizine Trabzon Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Karaca ile Trabzon Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Songül Erdem tepki gösterdi.

"Valilik önünde yapılan çelenk sunma töreninde Trabzon Valiliğinin programında olmasına rağmen Şehit Aileleri Derneklerinin  çelenk sunmasının  Vali beyin talimatıyla kaldırılmasını ve de çelenklerin valilik görevlilerince kaldırılırken Şehit Aileleri Derneğinin çelenkinin  vali beyin gözleri önünde  kırılarak kaldırtılmasını bütün şehit ailelerimize yapılan bir saygısızlık olarak görüyor ve şiddetle kınıyoruz”

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.